טובלי תובע אותי

מתוך כתב התביעה

טוב, אז הוגשה נגדי תביעת דיבה. נעים זה לא, בזבוז זמן וכסף זה כן. טובלי ולסטר תובעים אותי על שהוצאתי לכאורה (אוי, המילה הזאת עכשיו נכתבת עלי!) את דיבתם רעה, בכך שפרסמתי מאמרים שונים על פועלו הרב-תחומי והבין-גלקטי של טובלי. לא רק המאמר האחרון, שהביא עדות קשה מתוך הקהילה של טובלי, מפריע להם – הם הולכים אל ההיסטוריה ומצטטים מאמרים החל מ-2006. נו טוב, טובלי עבר גלגולים רבים מאז. בשלב זה הם דורשים 220 אלף שקל.

אז מעבר לשאלה מדוע הבודהה מאוריון, המתקשר הבלעדי של צוות הבוראים של הגלקסיה, זקוק לשירותיה של מערכת המשפט של מדינת ישראל, ואחרי ששאלנו את עצמנו מה ערכו של מורה רוחני שאינו מסוגל להתמודד בכוחות עצמו עם יריב שאינו יותר מכותב בלוג, אני חושב שראוי להתייחס ברצינות לשאלת חופש הביטוי.

לדעתי התביעה של טובלי היא פגיעה מסוכנת בחופש הביטוי. אני לא מתכוון שבמידה ואפסיד במשפט היא תפגע בחופש הביטוי שלי, אלא שכבר עכשיו מדובר בניסיון להשתיק קול של ביקורת, רק מפני שהוא לא מוצא חן בעיני מושאה. זאת משלוש סיבות.

ראשית, מדובר בפגיעה ממשית באפשרות של פרסום מידע, ובמשנה תוקף פרסום מידע באינטרנט, על ידי אנשים כמוני. שהרי טובלי לא תובע כלי תקשורת כמו אתר מעריב, עיתון הארץ או ערוץ 2 שפרסמו בעבר כתבות מאוד לא מחמיאות עליו (למשל זאת, או זאת). הוא תובע בלוגר, שמפרסם רשימות בבלוג פרטי, ללא יועץ משפטי וללא גב כלכלי. כלומר טובלי לא תובע את מי שבאמת פרסם, בצורה מאסיבית, בהפצה המונית, מידע לא מחמיא עליו, אלא את מי שנוח לו לתבוע, את מי שנוח לו לאיים עליו.

בהמשך לכך, שנית, זאת פגיעה בחופש הביטוי מכיוון שטובלי מצפה שאכנס ללחץ, ומיד אפתח במשא ומתן ואסכים להוריד את הרשימות שלי בתמורה לביטול התביעה. טובלי יודע שאין לי כסף לשלם במקרה שאפסיד. הוא יודע שבקושי יש לי כסף לממן הגנה. אני הרי חי ממשכורת של מורה בתיכון ומלגת דוקטורנט באוניברסיטה. כלומר, נוח לו לתבוע אותי גם בגלל שהוא לא מפחד ממני, ונוח לו לתבוע אותי גם בגלל שהוא חושב שאני מפחד ממנו.

שלישית, טובלי דורש מבית המשפט שיורה לי להוריד את הרשימות עוד לפני פתיחת המשפט בענינינו (למביני עניין, הוא ביקש צו עשה זמני). כלומר הוא אפילו לא מוכן לחכות עד שבית המשפט יפסוק מי מאיתנו צודק, אלא מחפש להשתיק אותי כבר עכשיו. אני כמובן טוען שכתבתי עליו אמת, ואם אכן כך, הרי שמה שכתבתי חיוני מאוד לטובתו ולשלומו של הציבור. מדובר, אם כן, בפעולה אלימה, וזאת מאדם שמטיף לשלום ואהבה.

כמה מילים העבר וההווה של הבלוג

פתחתי את הבלוג הזה לפני כמעט חמש שנים. ברשימת סיכום, אחרי שנתיים של כתיבה, כתבתי:

הבלוג מוקדש לענייני רוחניות, ומתוקף כך גם לענייני דתות. […] אני משתדל להביא לכאן ידיעות שלא מגיעות לתקשורת הכללית, או ניתוחים של נושאים מתוך הזוית הרוחנית או הדתית, שגם כמובן קשה למצוא במדיה הפופולרית. בכלל, אני חושב שיש הרבה אי הבנה, וחוסר ידע, בנוגע לדתות (וודאי לרוחניות) בתקשורת, ואני מנסה לשפר את המצב, עד כמה שאני יכול. […] המטרה שלי בסופו של דבר היא אחת: להעשיר את השיח הדתי-רוחני בארץ.

אני עדיין חושב כך ועושה כך. ועוד: לא סוד הוא שהעיתונות במשבר. גם על עניינים שהיא מבינה קשה לה לפעמים לכתוב. הזירה הציבורית נותרת בנושאים רבים ריקה, יתומה. בלוגרים טובים לא יכולים להיות תשובה מלאה לכך, אבל הם חלק מהתשובה, וחלק שיכול להיות משמעותי. מה שאני כותב, כולל מה שכתבתי על טובלי, מנסה לשפוך אור על תופעות נסתרות, מוסתרות או פשוט לא מובנות. אני חושב שזה חשוב, ואם לא הייתי חושב כך ודאי הייתי מנצל את זמני ויכולותי אחרת.

בהמשך לדברים אלה, התביעה של טובלי מעלה משהו שניתן לכנות "הדילמה של הבלוגר". מצד אחד הבלוגר פועל להעשרת השיח הציבורי בנושאים שיקרים ללבו. הוא לא עושה את זה בשביל כסף (גם אלה שמבקשים תרומות לא עושים את זה בשביל הכסף), ולרוב הוא משקיע בעניין הרבה יותר מכל טובה שצומחת לו ממנו. במובנים רבים מדובר בשירות pro bono לרווחת הכלל. בכל אופן כך אני מרגיש לגבי עצמי.

מצד שני, באמת שאין לי שום רצון להפסיד כסף שיש לי, ובטח שלא 220,000 ש"ח שאין לי. הדבר ההגיוני ביותר עבורי, לכן, הוא להיכנס למשא ומתן עם טובלי ושות', ולסגור על התנצלות רפה בבלוג והסרת הרשימות. ברור לי שזה אפשרי, ואני בטוח שזה גם יקל מאוד על קרוביי. אלא שבמובן מסויים במעשה כזה אחריב במו ידי את כל מה שעשיתי בבלוג הזה מתחילתו, אחטא למטרתו ואשחית את רוחו.

הבחירה לא לעשות כן היא החלטה "ציבורית" על חשבונו של אינטרס אישי. כאמור לעיל, המטרה שלי בסופו של דבר היא אחת: להעשיר את השיח הדתי-רוחני בארץ, ואני לא רוצה לתת יד להשתקה, בעניין זה כבעניינים אחרים, של השיח הציבורי.

מתוך כתב התביעה

כמה מילים על העתיד של הבלוג

ועם כל זאת, ברור לכל בר דעת שיש כאן צומת מסויים בדברי ימי הבלוג שלי, אולי גם של אחרים. כאמור, כבלוגר אין לי את הגב הכלכלי שיש לעיתונאי, ולא את ההגנה המשפטית שמספק עיתון, על יועציו ועו"דיניו. אני לבד. זה הופך אותי להרבה יותר פגיע כמובן, ומן ההגיון שאזהר הרבה יותר. השאלה היא בעצם מה מידת הזהירות שעלי להפגין. על הדברים שכתבתי על טובלי אני בטוח שאוכל להגן בבית משפט. הם אמת והם מהווים עניין לציבור. ידעתי מה אני כותב ונזהרתי. לכן, גם אם אזהר בעתיד, ואזהר, אני רוצה להמשיך להיות מסוגל לפרסם דברים שכאלה, מתוך תחושה שטובת הציבור מחייבת לתת להם פרסום. כדי לעשות זאת אני צריך איזשהו גב.

כוונתי היא שייתכן שאצטרך להעסיק יועץ משפטי. או לחילופין, אהיה חייב לקבל איזשהו גיבוי כלכלי אם וכאשר יתבעו אותי – כבר בשלב זה ההגנה מול טובלי עולה לי אלפי שקלים. לחילופין, אני יכול פשוט להימנע, במודע או שלא במודע, מלכתוב על מני כתות ומורים רוחניים בעיתיים, ולהסתפק בניתוחים פוליטיים-תיאולוגיים והגות רוחנית. אלה האופציות שעומדות לפני.

קוראי היקרים, אני ממש לא רוצה לשים אתכם בעמדה שבה אתם לכאורה חייבים לי משהו. אתם לא חייבים לי כלום. אני שמח לכתוב ושמח שאתם שמחים לקרוא. אין לי גם שום כוונה לגבות דמי מנוי ולהפוך את הבלוג לעסק.

מה שאני כן רוצה לעשות הוא לבקש תרומה, ממי שמרגיש שהוא רוצה ושטוב לו לתרום. התרומה יכולה להיות אות להוקרה והערכה כללית על כתיבתי, מזה קרוב לחמש שנים, של הבלוג הזה, והיא יכולה להיות עזרה למימון הוצאות המשפט מול טובלי, וכל מני הוצאות אחרות שנלוות לכך. כפתורי תרומה בסוף רשימה זו ובטור השמאלי של הבלוג.

באשר לעדים, עדות ועדויות: המשפט טרם נפתח, ואני לא יודע איך הוא יתנהל. אולם אשמח לקבל מייל מכל מי שחושב שיש לו מה לספר על טובלי ומעלליו. כל המעוניינים לתרום למאבק בצורה הזו, אנא שלחו אלי מייל, בכתובת tomerpersico שבשירות המייל של yahoo.com. אנא ציינו בכותרת המייל "עדות על טובלי", ובתוכו פרטו מה קרה ממש לכם עם טובלי, ו/או מה שמעתם מאחרים שקרה ממש להם. אין צורך לשתף שמועות מדרגה שלישית. ברשותכם כרגע לא אענה על המיילים האלה, ואשמור אותם לכשיהיה בהם צורך.

זה המצב כרגע. אני מרגיש שאני נכנס עכשיו לשדה לא מוכר, ואין לי מושג איך הפרשה הזאת תשפיע על כתיבתי. אני מקווה שהיא לא תשפיע. נצטרך לתת לדברים לחיות את חייהם, ונראה לאן הם יובילו אותנו. וכמובן, עדכונים יבואו על כל התפתחות.

עדכון 10:11: לינקים לכל מאמרי הקודמים על שי טובלי

 

256 תגובות

 1. שלום תומר, עד עכשיו עקבתי אחרי הסיפור בחיוך אבל עכשיו זה ממש לא מצחיק. ה"בודהא מאוריון" שלך הוא כבר לא סתם רמאי פתטי אלא מעכשיו ביריון נפוח-אגו שהולך לחטוף את ביזיון חייו בבית המשפט ולהיות מוחזר סוף סוף לגודלו הטבעי.
  כל זה בוודאי לא מספיק כדי להשקיט את החרדות שלך. צריך לעשות משהו גם בעניין הזה. זוכר את מסע ההפחדה שעשתה משפחת שקשוקה למיקי רוזנטל? החברים שלו והציבור התגייסו להתחייבות שאם הוא יפסיד הם יתחלקו בהוצאות. אני מוכן להתחייב על תשלום אחוז אחד מהסכום שאותו תובע הרמאי במידה וחס-ושלום יזכה בדין. דהיינו: 2,200 שקל כבר יש לך. נראה לי לא בשמיים לטפל בצורה דומה ב99 האחוזים הנותרים כדי שתתייצב למשפט בלי פחד ותראה להוד-בודהיותו מאיפה X X X (מילים גסות נמחקו באקט נדיר של ריסון עצמי).
  וד"ש לאבא.
  שלך, אבשלום

  אהבתי

  1. אהבתי,
   אבשלום!
   תומר – איתך לגמרי – תרומתי נתונה לך קודם-כל עקב בלוג נפלא וייחודי ותורם ומאלף זה שלך.

   אהבתי

  2. זו בדיוק הסיבה ששי תבע את פרסיקו – הדמות שלו הופכת כל כך שונה מהמציאות, פרסיקו משתמש במידע לא מהימן ומציג תמונה כל כך מעוותת, שפשוט פוגעת בשמו הטוב. מה לא הגיוני ברצון לשמור על הכבוד שלך? למה זה ישר מוטה נגדו?

   אהבתי

  3. תומר אתה פשוט צדיק שעושה מצווה גדולה בכך שאתה מתריע על הנוכל המשוגע הזה ושיתבע אותי האפס הזה תן לו את פרטי האינטרנט שלי אני מאשר

   אהבתי

 2. תומר שלום

  להודות על האמת אני לא יודע מי זה טובלי וזוכר אך במעורפל שכתבת עליו ואני באמת לא יודע את פרטי הענין. מצד שני כבלוגר וכמי שמעריך את העבודה שלך אני חושב שמגיע לך גיבוי וסיוע ממני ככל שאוכל. אני עו"ד – אמנם לא פרטי ולא ממתמחה בתחום של לשון הרע אבל אשמח לעמוד לרשותך ככל שאוכל בעצה אם תרצה. כמובן שהשאלה הראשונה היא מי מייצג אותך במשפט הזה . זה לא לתשובה פומבית. אפשר לייצור איתי קשר במיל חוזר.
  חזק ואמץ – ג'ף

  אהבתי

 3. נראה לי שהצעתו של אבשלום היא נכונה מאוד, אני לא יודע אם אוכל להתחייב לכזה סכום אבל נראה לי שאני יכול להתחייב לפחות לחצי ממנו.
  בכל מקרה, אולי תוכל לתת לפרסם כתובת למשלוח צ'קים לכל אותם טכנופובים שלא מתעסקים עם Payapal ומעדיפים לתרום בדרך הישנה והטובה?

  אהבתי

 4. א. אני חושב שאבשלום צודק. אם כמה מאות אנשים יקחו על עצמם אחוז מסכום התביעה במקרה הלא צפוי של כשלון, כל אחד מהם מסכן כמה מאות שקלים.
  ב. חשבת לפנות לבני המשפחות של נפגעי טובלי בבקשה לעזרה במימון?

  אהבתי

 5. תודה רבה על התמיכה.

  אבשלום,
  תודה. לא חשבתי על האפשרות לעזור כפי שאתה מציע, אבל זאת אפשרות טובה. יחד עם זאת, במידה ויהיה משפט, לממן את ההגנה יעלה לי כנראה כמה עשרות אלפי שקלים, וגם זה לא סכום שפשוט לי להוציא, בלשון המעטה. לכן אשמח לכל תרומה כבר עכשיו.

  והנה כתובת למשלוח צ'קים:

  תומר פרסיקו
  וינגייט 4
  קריית אתא
  28056

  אהבתי

 6. טובלי באמת הושמץ כאן ללא רחמים בצורה מגעילה ביותר. אפילו אם המעשים שהוא ואשם בהם אכן התרחשו, עדין היה מקום לכתיבה מעט יותר עדינה ומאוזנת. אתה לא יכול לשחוט אדם בכיכר העיר ואחר כך להתבכין: אוי אוי אין לי כסף לעורך דין.

  אהבתי

   1. אי מחיקת תגובות כאלה, ממשיכה לסכן את פרסיקו
    וביום שיבוא גם להכריח אותו לחשוף את כותבות המגיבים (וגם כמובן מקורותיו")

    ושיהיה בהצלחה
    אני מסכים עם "המורה הרוחני" מעליי

    אהבתי

    1. בעיני התביעה כל-כך קנטרנית וחסרת בסיס (תומר הביא הרבה סיבות טובות לכך אבל יש עוד רבות) עד כדי כך שאם טובלי יזכה בה, זה יוכיח סופית שיש לו כוחות עליונים או מהלכים אצל אנרגיות על-אנושיות וכך יצא שאכן הכותב חילל שם שמיים וטוב שהפסיד.

     אהבתי

    2. אני באמת מחכה לרגע שבו יבקשו מתומר לחשוף אותי בתור מקור. זה יהיה משעשע עד מאוד. כל אותם מלחכי פנכה של טובלי (כן , אני מדבר עליך , ועל "מורה רוחני". שמשום נראה שהם מחוברים מאותו ip ) הם חבורה די עלובה ופתטית , ויש לי בעיקר רחמים עליכם.

     אהבתי

  1. הושמץ בצורה מגעילה זה דבר אחד, האם נאמר משהו שאיננו אמת? אני מתכנת מחשבים במקצועי, אם תגיד שאני מתכנת גרוע, שאני גס רוח ולא יודע לעבוד בצוות זה יפגע בי ובסיכויי הפרנסה שלי אבל אלו דברים 'נזילים' ולא אוביקטיביים, אם תספר שאני מטריד מינית מתכנתות שעובדות איתי זו כבר שאלה עובדתית – נכון או לא נכון ואם אתה משקר אתה בהחלט צפוי לתביעה (גם פלילית), רגע, למה בעצם לא הגיש טובלי תלונה פלילית במשטרה? אולי כי אין לו על מה?

   אהבתי

   1. חוק איסור לשון הרע מאפשר מסלול של תביעה אזרחית לצד מסלול של עבירה פלילית. כמעט ולא פונים לאפיק הפלילי כי הוא דורש הוכחת כוונה לפגוע.
    מעבר לכך, העובדה שפרסום הוא אמת לא מקנה הגנה. זה רק חלק מהדרישות הרלוונטיות.

    אהבתי

    1. "טענת עובדה, שהיא אמת ויש בה עניין ציבורי, תהא מוגנת בלי קשר למניעיו של המפרסם"

     I would argue that a public interest is evident in this case.

     אהבתי

 7. תרמתי מה שיכולתי כרגע, ואני מתחייבת לתרום עוד ברגע שיתאפשר. מאחלת לך שהכול יעבור מהר, בקלות ובזול.

  אהבתי

 8. מורה רוחני
  אני מקווה שתגובתך היתה צינית.
  למי שלא עקב אחרי הפרשה וראה רק את הפרסום האחרון היה עלול להראות כאילו תומר תוקף ללא רסן. חבל שלא עקבת אחרי הפרשה מראשיתה ולא ראית באיזו עדינות תומר התעסק בזה, גם אחרי שהיה ברור לחלוטין שהבן אדם (לכאורה) במשבר פסיכוטי חמור עם סימנים מגאלומניים.

  אם פסיכיאטר היה כותב דבר כזה ה DSM היה מגבה אותו ואף אחד לא היה תובע אותו. מה שטוב שתומר זה שהוא לא נכנס לאבחנות כאלה גם כאשר (בעיניי) זה חורג מתחום ה"רוחני" וניתן להיות מוסבר באופן ברוריותר ע"י הפסיכיאטריה. שוב לכאורה וכו…

  אהבתי

 9. תומר, אנחנו איתך,
  ועל אף שאנחנו (אני ובן זוגי הקוראים את הבלוג שלך באדיקות) סטודנטים מרודים, נעזור כפי יכולתנו ונשלח לך תרומה צנועה בהקדם. מקווה שהעדים לפעילותו המפוקפקת ילכו ויתרבו ושתצטייד במהרה בעו"ד חריף שכל, שיוכל לרמוס את הטענות נגדך במחי עט.

  אהבתי

 10. מפחיד הקטע הזה ומעורר הרהורים נוגים על נושא הדמוקרטיה כביכול שיש לנו הבלוגרים עם השקפת העולם ונושאי דגל המאבקים החברתיים הראויים בעינינו.

  ואשתדל להעביר בימים הקרובים את תרומתי הצנועה לשמירת הפינה החשובה הזו.
  זה גם המקום להודות לך על הבלוג הנהדר והחשוב ובניגוד לדברי "מורה רוחני" מטעם – המתון מאוד והתרבותי מאוד.

  אהבתי

   1. לא ממליצה להשתמש ב- PAYPAL, היו לי שם לאחרונה בעיות קשות של גניבת כסף דרך החשבון ע"י אתרים.
    חזק ואמץ.

    אהבתי

    1. לילך-
     האם פנית לPayPal עם הבעיה? המדיניות היא להחזיר כסף ללקוח, על אחת כמה וכמה אם ברור שהיתה פריצה לחשבון.

     אהבתי

 11. תומר, אני שמאמין שסופה של הסאגה הזו יהיה לטובתך. אני מאמין לחלוטין בכנותך ובאמינות דבריך. אני מעוניים לעזור בדרך זו או אחרת. האם סטודנטים עניים (מאוד) יכולים לתרום סכום "על תנאי"? מתוך מחשבה שיש סיכון מסויים שלא יקבלו את כספם חזרה אך במידה (כש) תנצח ותקבל החזר על הוצאות המשפט נקבל את כספינו חזרה?

  אהבתי

   1. תומר הוצאת דיבה זה פשע חמור !תבדוק טוב טוב את העדים שלך כי יכול להיות שאתה מסתמך על עדות שקר. כבר קרה בעבר שתלמידים הסתכסכו עם המורה שלהם והתחילו ללכלך עליו והתגלה בסוף שהם המציאו שקרים. ואתה בתמימותך נופל קורבן לסכסוך שלא קשור אליך. אז אל תתן לאגו שלך לסנוור אותך. בדאגה אגם

    אהבתי

 12. תומר,
  מצטרפת למעודדים לעיל.
  לפני כמה חודשים פנו אלי יועצים משפטיים שמעורבים בפרוייקט חפירה שכתבתי עליו בבלוג שלי, וביקשו שאסיר פוסט מסויים שבו תיארתי את מה שקורה שם וזאת בשל הסכם סודיות שנחתם בינם לבין הגוף שהעסיק אותי. למרות שמה שנכתב היה אמת גמורה- החלטתי להענות לבקשתם.

  אבל במקרה שלך מדובר במשהו אחר לגמרי- אין שום סיבה שתתקפל – הוא לא מעסיק שלך, אתה לא חתמת אתו על הסכם סודיות ואם בעקבות הדברים שנכתבו הוא נראה פחות אטרקטיבי בעיני עצמו ובעיני הציבור – שיתמודד בצורה מכובדת: יש לו אתר, הוא יכול לסתור את הטענות ולהציג את תפיסת עולמו כרצונו.
  אין לי מושג מה מצב חופש הביטוי באוריון הרחוקה, אבל כאן על כדור הארץ, זה עדיין חוק יסוד בסיסי בכל מדינה דמוקרטית.

  אהבתי

 13. נטלי, יש הבדל בין הפרת חוזה סודיות ובין לשון הרע. לתומר יש כאן את מגוון ההגנות שהחוק מתיר נגד תביעת לשון הרע ועורך דינו ישתמש במה שצריך, אני מניח שהגנת "אמת דיברתי" או דומה (הבעיה היא שהוא יצטרך להביא עדים לאשרר את מה שנאמר כאן בעילום שם, ואני מקווה שאת זה יוכל להשיג).

  אבל מה שהוא טוען נכון – טובלי לא טרח לתבוע מישהו בעל אמצעים או תפוצה, אלא מטרה קלה. בנוסף הסתירה הברורה בין מי שמציג את עצמו כמנותק מהעולם החומרי ודיעות מקובלות בחברה, נראה שהוא רחוק ממושלם אם הוא בוחר להגיב בכלל ובתביעה בפרט. לי אישית אין ספק שבשורה התחתונה, תביעות לשון הרע שכאלו מוציאות בסופו של דבר רק את התובע באור לא מחמיא, ואני מאחל לתומר שרק ההד שהפוסט הזה ייצור (ואלו על טובלי שקדמו לו), יגרום לטובלי להתקפל.

  אהבתי

 14. בהצלחה פרסיקו,
  הכסף בדרך.
  טובלי מארגן לעצמו את מלחמת גוג ומגוג. אבל הוא בחר יריב חכם מדי כך שהתבוסה שלו מובטחת.
  "התאבדות משפטית" זו גם דרך לסיים חיים של כת.

  אביב

  אהבתי

 15. מבחינה חוקית אתה צריך לפתוח עמותה או להרשם כעוסק ולדווח לרשויות המס על ההכנסות

  אהבתי

 16. תרומה ראשונה הועלתה. אם יהיה צורך בעוד, רק תגיד. בשנים האחרונות למדתי ממך רבות ונהניתי לקרוא כמעט כל מה שפרסמת.
  אתה אמין עלי לחלוטין. אני מרגישה צורך להגיד את זה בבירור ברגע הזה, מפני שברור שאתה עובר חוויה לא קלה.
  מקווה שמערכת המשפט תעשה לך צדק.

  אהבתי

 17. שלום תומר,
  זו הזדמנות טובה להודות לך על כתיבתך ומחויבותך לאורך השנים, ולהביע תמיכה 'גשמית'.
  גידי

  אהבתי

 18. תומר שלום
  שולחת תרומה צנועה לפי יכולתי
  זו כמעט חובה בעיניי. אני קוראת את טוריך נהנית ומחכימה. ברור לי שאינך כותב על מנת לקבל שכר, אבל במקרה כמו זה שבו עלולות להיות לך הוצאות עצומות בגלל עצם הפרסום של דבריך, קהל הקוראים צריך להתגייס.
  אין לי צורך"לראות את כספי חזרה" במקרה שתזכה. אם יהיה איזה רווח כספי בסופה של פרשה זו אני מאמינה שתמצא דרך לתרום למטרה טובה. חזק ואמץ.
  מיכל

  אהבתי

 19. תומר,
  קח טיפה אוויר ואל תיבהל.
  בתחילה יהיה עליך להגיש כתב הגנה (שיכלול כמובן את ההגנות הקבועות בחוק, כגון טענות "אמת דיברתי" וכו' וכו').

  ביחד עם כתב ההגנה (או לאחריו) תוכל לשלוח אל התובעים מסמך הקרוי "שאלון".
  בשאלון הזה תוכל לדרוש מהתובעים שישיבו לך על שאלות שונות ומגוונות ככל שתמצא לנכון לשאול וככל שהן רלוונטיות לעניין.
  אין הגבלה על מספר השאלות.
  תוכל לדרוש תשובות גם לשאלות מביכות – אם הן רלוונטיות לעניין.
  ולא פחות חשוב: תוכל לדרוש תשובות גם אם יהיה בהן לאלץ את התובעים לספק לך חומרים לצרכי ההגנה שלך.
  במילים אחרות: נניח שברשימה שלך טענת טענה מסויימת, אבל העובדות להוכחת אמיתותה מצויות בידי התובעים – תוכל לדרוש מהם להשיב לך על שאלות הנוגעות לעובדות הללו ולהוכחת אמיתותן.
  אם התובעים יסרבו להשיב לשאלות או לאיזו מהן תוכל לבקש מבית המשפט שיצווה על התובעים להשיב לשאלות שהם לא ענו עליהם או שענו תשובה לא מלאה, ואם הם יסרבו למלא אחר צו בית המשפט – כתב התביעה שלהם ימחק ויוטלו עליהם הוצאות לטובתך.
  מה שקורה בפרקטיקה פעמים רבות הוא שתובעים מגישים תביעות לשון הרע בקול תרועה רמה וכשהם מקבלים את השאלון עמוס השאלות – שאלות שהתשובות עליהן פועלות נגד התובעים כחרב פיפיות – הם מחפשים דרך לברוח מבית המשפט.
  בקיצור: בתביעות לשון הרע שלב חשוב ביותר הוא בניית השאלון.
  עליך לחשוב ולהעלות על הכתב כל שאלה העולה בדעתך – לרבות שאלות מביכות או לא נוחות לתובעים – כדי שתוכל להגישן לתובעים ביחד עם כתב ההגנה או בסמוך לאחר מכן.

  אהבתי

  1. תודה על השיעור המחכים.

   שאלה לתומר בעקבות הדברים האלה: חסר בתיאור כאן (אני מניח שעקב מחסור בזמן ומקום) פירוט של ההאשמה עצמה.

   אני מניח שהם לא יכולים לכתוב פשוט "תוריד את הכל" או "הכל השמצה", אלא מתארים אוסף קביעות שלדעתן הן דיבה. מסקרן לדעת על מה בדיוק הקצף שלהם יוצא.

   אהבתי

 20. אי"ה אשלח תרומה בקרוב (בכ"ז, סטודנט צעיר ועני), ובאמת, עדיף לך לפתוח ע"ר, אחרת רשויות המס יגיעו לזה וחבל.
  היה סמוך ובטוח – לא חשוב מי חלקלק הלשון שיהא בתור הפרקליט שלו – אם מעשיו הנלוזים אמת ומה שאתה כתבת אמת – היא תצא בחוץ. יהיה בסדר.

  אהבות,
  צרי

  אהבתי

 21. תרומה דרך פייפל נשלחה הרגע. ראה גם אותי ערב לאחוז אחד מסכום התביעה, אם חלילה רשעים יעלוזו.

  זו גם הזדמנות להודות לך על שנים של כתיבה מעמיקה, ביקורתית ומחכימה.

  אהבתי

 22. היי תומר,

  כבר למעלה משנה שאני מתעדכן בכל פוסט שלך, קורא ומחכים (גם אם לא תמיד-תמיד מסכים).
  אני תורם סכום דרך PayPal. לא גבוה מדי, כי גם אני עדיין דוקטורנט מרוד וכו'. אבל אני מצטרף להתחייבות של אבשלום אליצור: אם בדרך-לא-דרך תפסיד במשפט, אתה יכול לסמוך על אחוז אחד מהסכום שיגיע ממני.

  מספר עצות:
  1. אם תוכל להוסיף לרשומה הנוכחית קישורים לרשומות הקודמות, זה יעזור לאנשים חדשים להבין במה מדובר.
  2. העצה הראשונה חשובה במיוחד מכיוון שאני עומד לפרסם את הפרשה בבלוג שלי 'מדע אחר', ולבקש מאנשים להתגייס לטובת העניין. הם בוודאי ירצו להבין על מה טובלי מתלונן בדיוק. נראה לי שאחרי שקוראים את הריאיון שלך עם אחד המאמינים, קשה שלא להשתכנע בבעייתיות של האיש. אני מציע שתפנה לכל החברים שלך בניסיון לפרסם את הפרשה הזאת כמה שיותר, כולל פנייה למדיה הטלוויזיונית. חשוב ליצור 'באזז' גדול ככל האפשר מסביב לסיפור הזה, כדי לקבל תמיכה מכל גורם אפשרי.

  שיהיה בהצלחה, ובבקשה המשך לעדכן אותנו גם בפרשיה הנוכחית וגם ברשומות מושקעות וחכמות נוספות.

  רועי.

  אהבתי

 23. אל תשכח שהוצאת דיבה תקפה רק אם הוא יכול להוכיח שנגרם לו נזק כלכלי בעקבות הכתבות שלך והוא יכול לכמת אותו. אם הוא לא יכול להוכיח שנגרם לו נזק כלכלי באופן ישיר כתוצאה מהכתבות שלך והוא יכול לכמת אותו, אין שום משמעות לתביעה. מנסיון קשה מאוד להוכיח שנזק כלכלי נגרם אך ורק כתוצאה ממשהו ספציפי ושהוא לא היה תוצאה של משהו אחר, אז אתה יכול להיות רגוע בקשר לתביעה הזאת. בנוסף, אם כל מה שכתבת אמת אז אין כל יסוד לתביעה.

  אהבתי

  1. למישהו,
   אתה טועה:
   חוק איסור לשון הרע, בסע' 7א', קובע, בין היתר, כך:

   (ב) במשפט בשל עוולה אזרחית לפי חוק זה, רשאי בית המשפט לחייב את הנתבע לשלם לנפגע פיצוי שלא יעלה על 50,000 שקלים חדשים, ללא הוכחת נזק.
   (ג) במשפט בשל עוולה אזרחית לפי חוק זה, שבו הוכח כי לשון הרע פורסמה בכוונה לפגוע, רשאי בית המשפט לחייב את הנתבע לשלם לנפגע, פיצוי שלא יעלה על כפל הסכום כאמור בסעיף קטן (ב), ללא הוכחת נזק.

   אהבתי

 24. התביעה פתטית לחלוטין, והיא חומר מצוין לכתבי חדשות בשביל להריץ סיבוב על טובלי. אני הייתי מפנה כמה מהם לרשומה הזאת.

  אהבתי

  1. תומר, הדברים מורכבים מכפי שהם; בית משפט, מעצם טבעו, אינו יכול להיכנס לשיקולים רציונליים-מדעיים מקובלים, אלא לשפוט את עצמם של דברים – האם מדובר בהסתה או לא.

   בהצגה שבין כותלי בית המשפט, דמותו המטורללת של "הבודהה של אוריון" אינה משחקת תפקיד אבסורדי, אלא היא דמות מהחיים, שכמו בפעמים רבות אחרות – מתנהלים בטמטום ובחוסר צדק.

   שי טובלי הוא שרלטן, כן, אבל המטרה שלך אינה להוכיח שהוא שרלטן, אלא להוכיח את ההשלכות האופציונליות של שרלטנותו ואת מסוכנותן, אותה הזכרת בצירוף רמזים בגודל של ממותה.

   איני מכיר את פרטי הסיפור, אבל בעיניי, על פי קריאת הרשומה, לא הצלחת להוכיח באופן סביר, שמבחינה עובדתית קיים שם סיכון לעבירות פליליות ונזקים בגוף ובנפש, או לניצול בלתי חוקי. הסתמכות על עדות של יוצא הכת אינה מספיקה, לדעתי, בכדי לבסס האשמות פליליות כמו אלו שהצגת נגדו.

   חשוב לזכור: סקס מחוץ לזוגיות, הומוסקסואליות, ניצול מיני של בגירים, הנהגת אנשים תמימים תוך שימוש ציני בתמימותם, שקרים ואורגיות רוחניות, אינן עילות לפרסום דברי הסתה הרומזים למסוכנות פלילית.

   תומר, אני איתך לגמרי; הדבר הראשון שארצה הוא ששי טובלי יפסיד במשפט, ימצא עבודה וילך להתפרנס כמו בנאדם. אבל כדי לשמור על חופש הביטוי באיזון אל מול העדר החופש להסתה, חשוב לשמור גם על כללים שאינם אינטואיטיביים לנו תמיד.

   אני מאחל לך הצלחה רבה במשפט.

   אהבתי

   1. מעולם לא הייתה הסתה ובכלל "הסתה" היא בהגדרה למעשה כלשהו נגד מושא ההסתה. אני חושש שאו שלא קראת את הכתבות על טובלי או שאינך מבין את פירושה של המילה הסתה.
    פה מדובר על הוצאת לשון הרע שזה לא הסתה כלכ וכלל.

    אהבתי

 25. שלום תומר,
  כקורא ותיק אני מוכן להתחייב גם כן ל 1% מהסכום אותו תצטרך לשלם במידה ותפסיד.
  חזק ואמץ.
  אני בטוח שעוד רבים יתמכו בך. ואל חשש – זה לא רק מהמקלדת והחוצה.

  בהצלחה.

  אהבתי

 26. תומר היקר
  תרומה צנועה וסטודנטיאלית נשלחה אליך ממני. אשמח לשמוע אם אתה זקוק לעוד תרומות. תודה על שנים של קריאה מהנה ומשכילה.

  אהבתי

 27. העברתי דרך הפייפל תמיכה ראשונית. אשמח להעביר עוד אחת בזמן הקרוב, אם תעדכן אותנו שעדיין יש צורך.
  וכמה מילים אחרות – כמי שבאה מהתחום, אני מכירה את החוויה הלא פשוטה של זימון למשפט, ככה סתם, כיוון שלמי שתובע אותך יש זכות לעשות זאת. אמנם הניסוח הבירוקרטי היבש יכול להישמע מרתיע, אבל תומר, כמו שכבר כתבו לך, קח אוויר. הרבה מההתכתבות המשפטית הזו לא מחזיק מים, ובאמת שאין צורך לחשוש או להתרגש. צריך כמובן להיערך בצורה הטובה ביותר ולא לזלזל בדברים, אבל לא לתת לקלות שבה אנשים נגררים היום לבתי-משפט לגרום לך לחוש לא בנוח.
  המקרה שלך נשמע מאוד ברור, לעומת עניינו של טובלי שנשמע לכל הפחות עגום.
  יהיה בסדר.
  ותודה על בלוג מחכים, מעמיק, יצירתי ומופלא.

  אהבתי

 28. תומר, אני קוראת שקטה כבר זמן רב ומעריכה את מאוד את כתיבתך.
  תרומה צנועה נשלחה, ואני מקווה שתצליח לגייס את הסכום הדרוש.
  אני באופן אישי מסוקרנת מאיפה מגיע הכסף שלו לעניין, הרי גם לו הוצאות משפטיות רבות, לא?

  בהצלחה, ומחכה לקרוא עדכונים.

  אהבתי

 29. תרמתי בדם לבי.

  תומר, לדעתי חשבון הפייפל שלך מחייב תורמים להירשם בפייפל, עניין מעיק למדי. הנה ההוראות איך לאפשר תרומה מיידית, ללא רישום (אני עובר לאנגלית).

  Select "My Account"
  In the line beneath, select "Profile"
  In the third column, select "Website Payment Preferences"
  Scroll down to "Paypal Account" and check the "On" button

  אם לא עשית אישרור לחשבון (כשאתה נכנס לחשבון פייפל יש לך הודעה אם עדיין נחוץ אישרור) – האופציה הזאת לא תופיע.

  אהבתי

 30. מחזק את ידך.
  מצטרף להתחייבות לספק 1% מגובה הפיצויים, במידה ובית המשפט יחליט לפסוק לחובתך.

  מאבקך ראוי ביותר.

  אהבתי

 31. כותב לחזק את יידך.

  אני לא משפטן אבל מה ששיך למשפט שייך למשפט. לפני שאתה מעלה פוסטים נוספים בעניין (ואני מקווה שכך עשית גם לפני זה) תתייעץ עם נציגי ההגנה שלך. אנשים טובים לא מבינים את המערכת המשפטית עשויים למעוד קלות ללא הכוונה.

  אהבתי

 32. אהלן תומר,
  כאחד שעבר את אותו מסלול ב-2 תביעות שונות, אני יכול לאמר לך משהו פשוט: את הטיעונים שלך תצטרך לנסח ברמה הכי "ארצית" שאפשר, כי בבית המשפט השופט יעשה כל שיוכל כדי לא להיכנס לאספקט הרוחני של הדברים. לך יש עדים, זה טוב, אבל אל תשכח שטובלי יכול להביא כמה גרופיז שלו (ואתה יודע, לא חסרות כאלו, תראה את התגובות ב-NRG על המאמרים שהיו שלו/עליו דאז), ואז יכול להיווצר מצב די אבסורדי שהוא עלול לזכות.

  אני מאמין שאתה תשב עם עו"ד לכתוב כתב הגנה, אבל תצטרך בכתב ההגנה להיות מפוקס כמו לייזר על הנזקים שקורים ברגע שמצטרפים לאותה "כת"/מיישמים את השיטות שלו וכו' – מה קורה, למה וכו' וכו'.

  אהבתי

 33. שיהיה בהצלחה. אני לא מבין במשפט יותר מדי, אבל בהנחה שהעדויות שהבאת הן אמיתיות, 'אמת דיברתי' קיים לגביך.
  אפשרות נוספת היא לשכנע מישהו לתבוע את טובלי. כמו כן, ניתן להשיג עורך דין פרו-בונו בחינם, במיוחד במשפט כזה שיהיה מתוקשר.

  אהבתי

 34. שלום תומר

  אמנם אני לא מסכים עם חלק מדעותיך, אבל כבלוגר אני תומך בך במאה אחוז. קראתי חלק מהרשימות שלך לגבי טובלי ולהבנתי עשית שירות חשוב לציבור.
  המקסימום שאוכל להציע זו תמיכה רגשית ופרסום העניין בבלוגי הצנוע.

  אהבתי

 35. תומר שלום,

  הבעיה היא קודם כל בחוק לשון הרע של מדינת ישראל. בצורה שהוא מחוקק, הוא מאפשר לבעלי כוח כלכלי לאיים על כאלו שאינם בעלי כוח כלכלי. הוא מאפשר לאיים ולפגוע, גם בלי שהתחיל בכלל המשפט. את החוק צריך לשנות ובמהרה, כך שימנע השמצות, אך יאפשר חופש ביטוי.

  בכל מקרה, עד שנתקן את החוק, אני מוכן לעזור, במה שידי משגת בכסף להוצאות המשפט ולסכום התביעה, אם טובלי יזכה. הוסף אותי בבקשה לרשימת המסייעים לך.

  אהבתי

 36. את שלי אמרתי דרך פייפאל
  ולקורא האדוק טובלי, אם מישהו חיפש הוכחה לחוסר מוארותך הנה סיפקת.
  אני לא חושב שהדלאי למה או מנהיג רוחני כן אחר מבלה את ימיו בסריקת הרשת למציאת מי שאולי הכפיש את שמו הטוב ותובע מישהו.
  זה כמו להחזיק את המקל ב- 2 קצותיו – מצד אחד ללמד אנשים על סליחה, חמלה ובעיקר קבלה ומצד שני לחיות בחוסר קבלה של המציאות.

  אהבתי

 37. אשמח אם תמצא גם דרך לתבוע אותו בחזרה.

  תרמתי גם אני, אם לא תזדקק לכסף, תעביר אותו לצדקה ראויה.

  אהבתי

 38. חזק ואמץ תומר.
  לצערי אני לא יכול לתרום, אני מקווה שאוכל בקרוב. בינתיים אני מפיץ את הפוסט הזה ואת רשימת הלינקים למאמרים על טובלי.
  שיהיה בהצלחה, מאבקך חשוב גם לחופש הביטוי וגם לבלוגרים באשר הם.

  אהבתי

 39. תנחומי
  תרמתי גם, אשמח לתרום שוב אם צריך.

  גם אני מתחייב שאם תפסיד אשלם אחוז אחד מהסכום.

  שכנעתי את עצמי שזה כמו מנוי לכתב עת שמשלמים איזה כמה שנים אחורה…

  אהבתי

 40. מאוד נהנה לקרוא אות, למרות שלפעמים חושב שאתה טועה קצת או הרבה.
  לצערי, מצבי הכלכלי לא מאפשר לי לתרום כעת.

  בהצלחה!

  אהבתי

 41. תרמתי גם.
  ואני מתחייב למחצית האחוז, דהיינו 1100 במידת הצורך.

  אציין שמעולם לא שמעתי על הבלוג שלך או על טובלי לפני כן, איני יודע אפילו אם אני תומך בדעותיך.
  אך אני מרגיש שזהו מאבק של כולנו, אסור לתת יד למעשי בריונות שכאלו!

  בהצלחה!

  אהבתי

 42. היי תומר,
  שירתתי עם שי טובלי בצבא (גל"צ).
  אשמח לעזור בכל דרך, גם אותי תבעו דיבה (וניצחתי), אבל זה עלה הרבה כסף ולא קיבלתי פרוטה חזרה, הכל בזכות נפלאות מערכת המשפט העקומה ותעריפיהם המופרכים של עורכי-דין למיניהם.
  רק צור קשר ואסייע.
  אין לך הרבה זמן – רוב האקשן מתרחש בהתחלה (כתב ההגנה וקדם המשפט), אז תתכונן לחודש מאוד אינטנסיבי ולא נעים.

  אהבתי

 43. תומר,

  חזק ואמץ!
  לבריונים מאוריון אל תהי תקוה.
  שלחתי בדואר (לא הולך דרך הפאי פאל) סכום צנוע.
  תודה על הכתיבה המרתקת ועל האומץ.

  אורן בלס

  אהבתי

 44. הי תומר,
  כנפגעת slapp בעצמי בעבר הלא כ"כ רחוק (על כתיבה בבלוג) אני יכולה לומר לך שאכן זה מבהיל מעצבן ומטריד, אבל בסוף זה נגמר, ומי יתן וייגמר מהר ובמפלה חד משמעית של התביעה המגוחכת הזו.
  לי אישית עזרו מאד באגודה לזכויות האזרח. נראה שלמרבה הצער הם מתמקצעים בעניין עקב תפיחת תופעת תביעות הדיבה על כל צעד ושעל.

  אהבתי

 45. תומר,

  עד כה הייתי קורא שקט (ונהניתי מאוד, יש לציין), אך נראה לי שהגיע הזמן להצטרף לתומכים.

  תרומתי הצנועה בפייפל.

  מצטרף להמלצתו של צזנה – זה הזמן לייצר רעש ציבורי וקהילת תומכים. הייתי מנסה לחשוב על כל האירוע הזה בתור הזדמנות לפרוח…

  האמן בדרכך!
  רוברט

  אהבתי

 46. הי תומר,
  אני רוצה מצטרף להרבה קוראים שכתבו תגובות מרגשות –
  קבל את תרומתי הצנועה בפייפאל, התחייבות לאחוז מהתביעה הנוכחית אם ינצח במשפט, חו"ח, ובעיקר תודה על שנים של כתיבה מאתגרת ומעניינית.
  ובהצלחה במשפט
  צביק'ה

  אהבתי

 47. תומר היקר,

  נראה שהרבה מהקוראים השקטים מתעוררים לחיים- גם אני…
  באמת שאי אפשר לעמוד מנגד ואני מצטרפת לתומכים ולתורמים.

  עמדתך להמשיך בדרכך ולא להתקפל מעוררת הערכה, וכמובן משמחת כי נוכל לקרוא את דבריך החשובים והחכמים גם בעתיד!

  אולי תוכל להתנחם בתמיכה ובאהבה הגדולה שאתה מקבל עכשיו ולעבור את הזמנים הקשים האלו. גם זה יעבור…

  עירא

  אהבתי

 48. תומר יקר,

  חזק ואמץ. אשמח לתרום ייעוץ משפטי (לא מומחה בתחום, אבל בכ"ז למדתי וקיבלתי תעודה…) בכל שלב.
  אני מציע לך גם לבדוק עם גורמים שאולי יסכימו לייצג / לייעץ ללא תשלום כמו האגודה לזכויות האזרח שהוזכרה מעלה, וגם עו"ד בשם יהונתן קלינגר שיכול אולי לסייע –
  http://2jk.org/praxis/

  ולגבי תמיכה כספית, כדאי לפנות לגופים שיש להם אינטרס לעמוד לצידך, למשל – המרכז הישראלי לנפגעי כתות,
  http://www.infokatot.com/ (דוברת המרכז היא גם עורכת-דין שמציעה שירותים משפטיים)
  התנועה לחופש המידע, או קליניקות משפטיות במוסדות הכשרה למשפטים שאולי ישמחו לקחת את המקרה הזה לייצוג מתוך העניין שבו (במכללה למינהל פועלת קליניקה לחופש מידע).
  אמנם כולן תנועות דלות-תקציב יחסית, אבל עדיין יש להן תקציב, ואולי הסיוע/תרומה לך יהיה מוכר להן כהוצאה.

  נתראה בקרוב ותעדכן בהתפתחויות
  י.

  אהבתי

 49. תרומתי נשלחה זה עתה. תרומות נוספות יתווספו בעתיד, בהתאם ליכולת הכלכלית. אודה לך אם תעדכן מפעם לפעם, פה או באמצעות דוא"ל, לגבי העלויות המשפטיות שלך וכמות התרומות שקיבלת – גם בגלל עניין אקדמי (באחרון) וגם כדי שאוכל לדעת על איזה סדרי גודל אנחנו מדברים ולשקול כמה ומתי לתרום.
  כמו כן, בדומה לרבים אחרים כאן, אני מתחייב לחצי אחוז מהפיצויים שיושתו עליך אם יהיו כאלו – בכפוף למצב חיי הנישואין שלי באותו הרגע. (:

  אהבתי

  1. דובי (וכל השאר) תודה.
   אני בהחלט מתכוון לתת דוחות זמניים לגבי כמות התרומות ומצב התביעה.
   בינתיים אני מודה לכל מי שתורם, ואתם רבים וטובים.

   אהבתי

 50. אני ממש מצטער שאין לי יכולת לתרום לך, אבל אני כן מתכוון להדהד את הפרשה גם בבלוגי הצנוע. אני מתעב בריונים מסוג זה, וכבר הצעתי לחבר הכנסת דב חנין ליזון הצעת חוק שתחייב בריונים כאלה המפסידים בניסיונות הסחיטה שלהם לשלם לפחות שליש מסכום התביעה כפיצוי. כמו כן אני מציע שעורכי דין שיגישו יותר ממספר מסוים של תביעות כאלה יקבלו עונש מהלשכה. לחלק השני כמובן אין שמץ של סיכוי לעבור בגילדה, אבל לחלק הראשון אולי כן.

  אל תוותר לבריון הזה!

  אהבתי

 51. תומר,
  אולי שווה שתנסה לפנות אל "יד לאחים".
  הרי הם ארגון חזק ואלים.
  אמנם אין להם סיבה לאהוב אותך , אבל יצור כמו טובלי הוא בשבילם אבי אבות הטומאה.
  אולי יש מצב שתשתפו פעולה? הרי ברור לך שאת "יד לאחים" טובלי לא היה מעז לתבוע.

  אהבתי

 52. לראשונה בבלוג זה. מציע כי תפנה לאגודה לזכויות האזרח ו/או לקליניקות באוניברסיטת תל-אביב על-מנת שייצגו אותך בתיק. אני בטוח ש-NGO כלשהו יקח את העניין תחת חסותו.

  אהבתי

 53. תומר,

  תרמתי תרומה צנועה.
  דעתי, כקורא ותיק של הבלוג, היא שאתה צריך להגיע להסדר ולא ללכת למשפט. בפרספקטיבה הכוללת של מאמריך בבלוג העניין עם טובלי הוא שולי. מדובר בתופעה קיצונית ואיזוטרית שמשפיעה על חייהם של כמה עשרות – אם לא פחות – אנשים בארץ. כקורא אני מתעניין הרבה יותר בנושאים האחרים עליהם אתה כותב, בעיקר יהדות. הפוסטים על טובלי היו מבחינתי אנקדוטליים. לכן אני לא חושב שנכון לראות את ההליכה למשפט כעמידה על עקרונות ושמירה על אינטגריטי. המשפט הוא משהו שיתיש אותך נפשית וכלכלית, גם אם תנצח.

  אהבתי

 54. בגלל חששך להסתבך, אתנדב לפרסם באתר שלי כל מאמר פרי עטך אודות הבודהא מאוריון, אם תבחר להימנע מלעשות זאת אצלך. אף אחד לא יסתום פיות של בלוגרים בארץ הזאת.

  כל השאר, אני קורא לכם לשאת בעלות המשפטית שנכפתה על תומר. זהו יום היסטורי בדרכה של הבלוגוספירה הישראלית. כוחנו הוא עצום ורב כשאנו מאוחדים. הבה נראה זאת לכולם כדי שתימנע הפעם הבאה בה יחפוץ מישהו להטרידנו.

  אהבתי

  1. השתתפותי ב1% מסכום התביעה היינו עד 2200 ש"ח נתונה לך יקירי. בתקווה שלא נזדקק ותצא חף ונקי כפי שאתה.

   בנוסף תרומתי תשלח בשלם-חבר תוך מספר דקות.
   שנצא חזקים ומחוזקים.

   אהבתי

 55. מצטרפת לתומכים. ואעביר תרומה קטנה.
  מאוד מקווה שמערכת המשפט תפתיע לטובה, ושתצליח.
  ולא שאני מומחית גדולה במשפטים, אבל ההצעה של יוסי דר בדבר השאלון נראית לי טובה (-:
  חזק ואמץ.

  אהבתי

 56. מהקוראים ואינם מגיבים, הרמתי תרומה צנועה. תמשיך לעדכן, אני בטוח כי במקרה הצורך תהיה הענות לתרומות נוספות.

  אהבתי

 57. כל הכבוד לך!!!
  תרומתי בדרך, ואני מאחל לטובלי (טובלי או רעלי?) ולעו"ד העלוב שמייצג אותו שיפסידו את המכנסיים שלהם (בהנחה ורעלי לובש אותן, בין הארה להארה)

  אהבתי

 58. סתם טיפ זניח בעניין אוריון – אם זה יגיע לדיון, כדאי לציין שאף אחד לא יכול להיות "מאוריון", לא בודהה ולא מישהו אחר, מפני שאין דבר כזה, אוריון – מדובר בכמה כוכבים מרוחקים מיליארדי קילומטרים זה מזה, כך שלטעון "אני מאוריון" זה בהגדרה הולכת שולל. אני קורא את עצמי כותב את זה וזה מביך, אבל אם כבר יש משפט, זו טענה חשובה. בהצלחה

  אהבתי

  1. היית זהיר מאד, דרור. כוכבי אוריון מרוחקים מאיתנו 7.5 טריליארד ק"מ. טריליארד אחד שווה מיליון מיליארדים. מבחינה טכנית, מסה אינה יכולה לנוע במהירות האור, אבל גם אם נניח שהיתה יכולה, והיה אדם יושב על סיפונה של חללית הנעה במהירות כזאת, היו נדרשים לו 800 שנות חיים כדי להגיע משם אל כדור הארץ. שי טובלי עדיין אינו מתיימר לומר כי הגיע לגיל מופלג שכזה, אבל אין לדעת מה צופנת לנו שנת 2776.

   אהבתי

   1. אבל בל נשכח שמכיוון שהגלקסיה רחוקה מאיתנו מיליארד שנות אור, אנחנו חשופים אליה מלפני 800 שנה, לכן, אולי לפני 5 שנים אכן היה מדובר בכוכב אחד. אז לדעתי בבית משפט יהיה קשה להגן על זה שזה צביר כוכבים :)

    (סתם אני ציני)

    אהבתי

 59. הי תומר,
  מצטערת לשמוע. העניין לא נעים בכלל.
  הרמתי תרומה צנועה, שכנראה תספיק לרבע שעת יעוץ של עו"ד, אבל עדייו.

  בהצלחה מאד

  אהבתי

 60. שלום לך תומר.
  מעולם לא הכרנו, ומעולם לא קראתי בבלוג שלך – וכעת הופניתי אליך על ידי אחד מקוראיך.
  אני מצטער לקרוא על החוויה שאתה נאלץ לעבור ומחזק את ידיך במאבק.

  כשם שטל ירון כתב מעלה, אם תגיע בתביעה לכדי הפסד (מה שאני מסופק שיקרא), אשמח לסייע (גם כספית) ככל שידי משגת (אני אפילו לא דוקטורנט עדיין, ועדיין…)

  רק בהצלחה.
  טל גלילי

  אהבתי

 61. בהצלחה רבה בתקופה לא קלה זו.
  הרמתי תרומה צנועה, וגם אני מתחייב לעמוד באחוז מסכום ה-220,000 שציינת, אם המצב יתפוצץ.

  אהבתי

 62. אני וערן העלנו תרומה צנועה בפייפאל.
  בנוסף, אנחנו מצטרפים למתחייבים לשאת באחוז מעלות התביעה, אם חס וחלילה תפסיד.

  בין אם תחליט לנהל את המאבק המשפטי, ובין אם תחליט לוותר על המאבק ולהמשיך בחייך – כך או אחרת, אני מקווה שהתמיכה הפומבית שלה אתה זוכה עוזרת במשהו.

  ותודה לך על הרחבת הדעת!

  אהבתי

 63. תומר, אני מעריך אותך ואת פועלך ומאמין לך שאתה פועל בתום לב. אבל! אני נדרך אל מול חלק מההצעות בתגובות הקוראים. חושב שמוטב כי תחשוב רבות לפני שתרתום למאבק הזה גופים בעלי אג'נדות כמו "נפגעי כתות", ו"יד לאחים". אין לי ספק שחלקם ישמחו לקפוץ על העגלה אבל בעיני לפחות זה יכבול אותך ויוריד מתום הלב של מאבקך כאדם פרטי שלראייתו נתבע על לא עוול בכפו.

  אהבתי

  1. מסכים. למרות שכמובן אין לנו זכות להמליץ לך להמנע מקבלת עזרה – ארגונים כאלה יכולים לפגוע בשמך האובייקטיבי , ידרשו גילוי נאות בעתיד, ואולי אפילו (יתקנו אותי המשפטנים אם אני טועה) יכולים להחליש את עמדתך במשפט ("הוא ממומן ע"י גורם עויין-טובלי X").

   אהבתי

 64. מצטרף לדברי העידוד ולהתחייבות לשלם אחוז מהתביעה אם היא תתקבל.

  אל תירא ואל תחת

  נעם

  אהבתי

  1. לא מכיר את פרטי המקרה, אבל אני נגד סתימת פיות ע"י עוכרי דין (לא טעות- ככה מאייתים את הדברים האלה)

   יש לך התחייבות כתובה ממני לשאת באחוז מהעלות אם תפסיד.
   אמשיך לעקוב ואני מאחל ליצור מאוריון להתקרב במהירות גבוה אל מעטפת כדור הארץ.

   אהבתי

 65. תומכים בך גם מעבר לים, ואין לך ממה לחשוש, כפי שהגבתי בעבר הצעד שלו היה צפוי, ואין סיכוי שבית המשפט יתיחס אל התביעה שלו נגדך ברצינות, אבל לפעולות ולמעשים שלו כן וכן,

  אהבתי

 66. תומר, שאלה אחת עיקרית לא נענתה – האם כל טענותיך מגובות ראיות ועדים מהימנים שמוכנים להעיד בבוררות או בית משפט?

  אהבתי

 67. תומר , אני נהנה מהבלוג שלך כבר הרבה מאוד זמן , ובעיקר מחכים ממנו עד בלי די . לא תמיד אני מסכים , אבל זה בהחלט גורם לי לחשוב.

  תרומה ראשונה בפייפל , ואני גם מתחייב על 1 אחוז מהתביעה במקרה ותאלץ לשלם משהו – ואני מאוד תומך בהצעות של מגיבים קודמים – אם תוכל לפרסם מדי פעם מה הן ההוצאות שלך על המשפט , אולי נוכל להיות יותר מעורבים ולעזור לך.

  אני לא יודע איפה התביעה הוגשה ואיפה אתה גר , אבל אם אתה מוצא את עצמך נדרש לסידורים מרובים באיזור ת"א , תרגיש חופשי לשלוח לי מיל ואני אשמח לעזור כמה שאוכל.

  אהבתי

 68. שוב תודה רבה רבה רבה לכל התומכים והתורמים.

  אני שוב אומר שאתן דוחות הן על התקדמות המשפט והן על התקדמות התרומות. אבל תנו קצת זמן לעניינים להתייצב. וממילא גלגלי הצדק טוחנים לאט.

  לגבי מה שכתבתי, למיטב ידיעתי הכל ממוסמך, משוקלט, מתועד.

  אהבתי

 69. נראה לי שמישהו באוריון השכיל לשלוח את גלי התמיכה האלה כבר לפני 800 שנה. כמה מופלא! אני במקום שי טובלי הייתי קופצת לשם לקבל הסברים.

  חבל גם שהוא מעמיס על השופט המסכן. עלול לא להישאר לו זמן להצטרף לכת שלו.

  אהבתי

 70. אני חושב שהאנשים כאן בעדך באופן גורף לא בגלל שהעיקרון של תביעות דיבה כלפי בלוגרים הוא בעייתי, אלא מפני שאתה ככל הנראה צודק במקרה זה. באופן עקרוני, מישהו בהחלט יכול להשתמש בבלוג על מנת להכפיש מישהו אחר ולהרוס את עסקיו ממניעים לא ענייניים. לא קראתי את כל התגובות, וייתכן שאמרו את זה לפני, אבל לדעתי חשוב שמישהו יאמר זאת.

  אהבתי

  1. אני חולק על דעתך אורי.
   למרות שאני מסכים שתומר היה מאוד זהיר ושהוא מאוד צודק, לא מפה נובעת התמיכה שלי.
   העיקרון של תביעות דיבה נגד בלוגרים הוא בעייתי.
   הבעיה היא בכלי הפשוט שמאפשר לבעל הממון להשתיק את בעל הדעה.

   אהבתי

   1. אני גם תורם (סכום קטן נכון לעכשיו), אבל חשוב לי לומר שאני תורם אך ורק מהסיבות שאורי ציין מעלי.

    אהבתי

    1. נראה לי שהסיבה המשפיעה ביותר על רוב התורמים היא שהם מרגישים שהם קבילו תוצר: מגזין/בלוג של תומר, שראוי לשלם עליו בהנתן הצורך.
     (לפחות לפי התגובות שקראתי. כפי שהזכרתי, זו לא הסיבה שלי)

     מעניין לראות שאף על פי שיש תמיכה מאוד חזקה בתומר במקרה הזה, היא מאוד מפולגת בכל הנוגע למניעים האישיים של התומכים.

     וזה בסדר, כל אחד ממניעיו רוצה לפעול למען הגשמת מטרה משותפת וזה פועל יפה. רק חשוב לא לקחת את התמיכה הזו ולהציג את הקוראים כאחידים בדעותיהם ומטרותיהם. אני לא מאשים שמישהו עשה את זה, פשוט חושש שזה משהו שעלולים לעשות בהמשך.

     תומר, מה תעשה אם תצא מהסיפור הזה עם רווח כספי?
     (אני משער שזה לא יקרה, אבל בחיי – קיבלת הרבה יותר תמיכה ממה שדמיינתי)

     אהבתי

 71. איך תורמים בפייפאל?
  יש לי חשבון שם- אבל איך אני מציין שאני רוצה שהכסף יועבר אליך?
  סליחה על הבורות…

  אהבתי

  1. אין צורך אפילו בחשבון פיי פאל.
   צריך רק להיכנס ללינק, לציין את הסכום וללחוץ על הכפתור הנכון. זה ממש קל.

   אהבתי

 72. נו נו, טובלי חוזר לכותרות. כמה נחמד היה לנו איתו בעבר. אבל הוא עושה טעות. עד עכשיו הוא היה הגורו שכולם אוהבים ללעוג לו. מהיום הוא הולך להפוך לגורו שכולם אוהבים לשנוא.

  אהבתי

 73. האמת? אני בעד לראות את הנושא הזה נבדק סוף סוף בבית משפט. אני מהאנשים הלא אופנתיים הללו שתומכים בהגבלה של חופש הביטוי. לא כי אני פאשיסט, אלא כי אני מבין שהכלי הזה של פירסום שלילי יכול להיות מופנה באותה מידה כנגדי. אני בהחלט מאמין שפרסיקו יכול לעמוד מאחורי מה שהוא כתב ושאין לו כל כך מה לדאוג.
  מה שכן, מחליאה אותי העובדה שבן אדם מן השורה צריך לקבץ נדבות כדי שהאמת שלו תצא לאור בעוד גוף תקשורתי גדול יכול לפרסם מה בראש שלו כי אף אחד לא יטרח לתבוע אותו.

  אהבתי

 74. היי תומר,
  בושה שלא בעטו אותו מכל המדרגות בבית השמפט.

  אני מאמין שלאחר קצת מלחמת התשה הוא ירצה להגיע להסדר כלשהו.
  זו דרכו של אדם אלים, לאיים על כל מי שאומר או עושה משהו שלא מוצא חן בעיניו.

  אהבתי

 75. תומר שלום,

  אני מחזק את ידיך, אתה כותב בצורה מרתקת ועושה עבודת קודש בחשיפת כל מיני כתות שמוליכות שולל פתיים למיניהם.

  צחי לרנר

  אהבתי

 76. לדעתי המצב שלך לא פשוט. רוב מה שכתבת לגיטימי וגם לעניין, אבל היתה לך מעידה שעלולה לעלות ביוקר. בכל מקרה, נעמוד מאחוריך ונעזור ככל שנוכל.

  אהבתי

 77. תומר, המון תודה על שנים של כתיבה.
  שמח לשים כל שקל שאני יכול, כרגע לפני חתונה וסטודנט במשרה חלקית אז זה לא הרבה אבל הפייפאל שלי רגיל לעבוד גם בעיתות של חסר :) נכניס אותך במערוף לתקציב של החתונה ואז אולי נוכל לשים יותר בעוד כמה שבועות…
  מצטרף לכל התומכים, וגם זוגתי שקוראת אותך מדי פעם מצטרפת לתמיכה.

  נמשיך לקרוא עדכונים, ואם יש צורך בפעולה שהיא מעבר למקלדת – איתך לאורך כל הדרך.

  בברכת סאטיאגרהא שלמה ומבורכת,
  שלך
  מנדי (והגר)

  אהבתי

 78. תרומתי הצנועה נשלחה ואני רק מצר על שאיני יכול יותר.

  אני מקווה שהתביעה תחזור אל צמד החמד כבומרנג, בצורת מהומה תקשורתית שתקבור לעד את הכת שלהם.

  אהבתי

 79. הי תומר.

  אין ברשותי כרטיס אשראי או כסף כרגע, אבל ביקשתי מהקוראים שלי שילחצו על כפתור התרומות שלך במקום על שלי.

  מבחינתי, זה מאבק משותף של כל הבלוגרים שיש להם יומרה לעשות יותר מהוספת הגיגים משלהם לערימת המידע הוירטואלי. ישר כוח, בהצלחה ואם יש עוד משהו שאוכל לעשות – רק תגיד.

  אהבתי

 80. גם אני קוראת שקטה וותיקה שמרימה לראשונה ראש לנוכח העוולה שנעשתה לך.
  אני מאוד מעריכה את הנכונות שלך להתייצב מאחורי מילותיך ולנקוט במעשה, ובעיקר מקווה שזה לא יתברר כנאיביות יתר.
  אם יהיה ביכולתי, אשתדל לתרום בזמן הקרוב (מה לעשות, גם אני סטודנטית מרודה, ועוד עכשיו התברר לי שמסיבות בירוקרטיות תילקח ממני מילגה אז בכלל).
  תודה על כתיבה מרתקת, מעמיקה ואמיצה לאורך השנים האחרונות. גם אם לא תמיד הסכמתי, תמיד היה תענוג לקרוא. אתה עושה מפעל חשוב, ותורם להעמקת השיח הרוחני בארץ.
  בהצלחה רבה!

  אהבתי

 81. תומר,

  אני תורם בחפץ לב בpaypal!

  תעדכן כאן לגבי התקדמות ההוצאות. אם צריך יותר, אשמח לעזור.

  בזמני, הריאלי היה מעודד אנשים עם מחשבה חופשית, עובדה שלא זרקו אותי משם. זו גאווה שאתה מורה במוסד הזה. אני תורם גם להם, אז תגיד, אם צריך, אולי אפשר לבקש שם שיתגיסו.

  אני לא עו"ד – אני מאמין בסופים טובים. בכל מקרה, אפרופו סטריסנד, את העונש שלו הוא כבר קיבל – בזכות שותפות הגורל בבלוגוספירה, הפוסטים האלה יהיו נגישים לציבור גם אחרי שהבודהה יאסף לאבותיו באוריון.

  דודי

  אהבתי

 82. תורמת למטרה טובה.
  בדואר יבשתי, כי אין לי זמן לחפש איפה באתר פייפאל אפשר לתרום ללא הרשמה.

  אהבתי

 83. קראתי את התגובות של הגולשים האחרים והתרגשתי והתעודדתי בשבילך, כ"כ הרבה אנשים אוהבים אותך ותומכים בך (ויתמכו בך כספית ח"ו), וגם אני איתם.

  אהבתי

 84. תומר,יש פעמים נדירות שההשגחה מטילה על כתפיו של אדם שליחות שהוא כלל לא התכוון לקחתה,מאבק ברשע וברעים הוא מין שליחות שכזו מפחידה ומרתיעה,אבל האלטרנטיבה גרועה יותר.אסוף את עצמך וצא למערכה,בלי להתבכיין,ובלי ציפיות לעזרה את המשא תאלץ לשאת על כתפיך שלך בלבד,ועם כל זאת תמיכתי הדלה מובטחת לך בכל עת

  אהבתי

 85. תרומה נשלחה בלב שלם. ממש לא כנדבה, כמו שמישהו למעלה כתב, אלא כהוכרת תודה על מה שקיבלתי מהבלוג שלך בשנים האחרונות, וכהתייצבות להגן על חופש הביטוי.

  אהבתי

 86. אני בכלל חושב שתומר יוצר כאן להילחם בתחנות רוח על דברים שבכלל לא בטוח שקיימים במציאות, ושטוענת ה"אמת דיברתי" לא בדיוק תעמוד לזכותו (איך תוכל לטעוו טענת "אמת דיברתי" על זה שקראת לו אגומאניק? באיבחון בשקל של דוקטור אליצור [חבר של אבא שלך] שבכלל לא פגש אותו?)
  אני ממליץ לכל המגיבים לעודד אותו לרדת מזה, אין כאן שום קשר לחופש הדיבור בבלוגים באינטרנט – זה לא המאבק כאן – מכיוון ותומר ממש התעמר בשי לאורך השנים, והתעקש להוציא אותו כל הזמן בצורה מגוכחת.
  אני חושב שהתקוממות של שי נכונה, לאור העובדה שתומר טען שהוא אונס תלמידים שלו בפוסט האחרון ששבר את גב הגמל – אם אתה חושב שזה נכון, לך למשטרה, ואם לקחת את החוק לידיך – התמודד עם החוק בעצמך.

  מסכים עם המגיב משה: אתה כותב יותר טוב ויותר מעמיק ויותר מחכים על דברים אחרים – תמיד כיף לשמוע יהודי חוקר ומבקר יהדות בצורה חדה ולא מתפשרת. תוריד את הפוסטים ושחרר את עצמך מהתעסקות מיותרת שתשתה את כל תשומת לבך כל עוד היא לא נסגרת

  אני בטוח שגם לטובלי העניין לא נעים, ואם הוא יוצא למהלך כזה (והוא איש תקשורת, הוא יודע מה ההשלכות התקשורתיות לזה) כנראה שבאמת עשית משהו שפגע בו כלכלית ותדמיתית – וכנראה שהוא גם יודע שכתבת דברים שאינם נכונים.

  מאחל לך התפכחות מהירה
  באהבה
  קורא וותיק

  אהבתי

  1. קראתי את הפוסט האחרון. לא ראיתי טענה שטובלי אונס אף אחד.

   תומר – נזכרתי שהיו לי כמה שקלים בפייפאל אז זרקתי מעט מזער מהם לכיוונך. בהצלחה!

   אהבתי

  2. קורא וותיק,

   ראיתי את הסרט שעשתה אחת מתלמידותיו המסורות של טובלי- ואפילו בסרט אוהד זה, הסירחון זעק לשמיים.

   אני סומך על האף שלי.
   אין סיכוי שטובלי מנצח.

   אהבתי

  3. להתעסק עם אחרים זה תמיד טומן בחובו מלכודת הגיב:

   להתעסק עם אחרים זה באמת טומן בחובו מלכודת.
   אני מבינה את תומר, שכואב לו על כך שמטמטמים אנשים ולוכדים אותם ברשתות שונות ומשונות, כמו ה"גורו" טובלי.
   אדם מואר באמת לא צריך להתעסק עם אחרים, ולא משנה מה קלקלתם.
   עם זאת, אני לצד תומר, כי אני תמיד לצד יותר שפיות.
   אם כי גם דתות לסוגיהן הן מין כתות. ואני מניחה שתומר לא ילך לתבוע אותי על כי אמרתי שדת היא סוג של כת.

   בני אדם בוגדניים מאוד, וכפויי טובה!
   תומר רוצה כאילו להציל אותם מידי שרלטנים, אבל זה לא יעזור כלום. יבואו שי טובלי חדשים ובני אדם חדשים ינהרו אחרי הטובלי החדשים.
   כי בני אדם הם עדר חסר חשיבה עצמאית. לא בכדי בנצרות מכנים את המנהיג "רועה", כי הוא רועה עדר של בהמות.
   אז בשביל מה היה לתומר להתעסק עם זה מלכתחילה? כן, אני מבינה למה… אבל כל זה חסר סיכוי… כי חדשים תמיד מחפשים גורויים חדשים, ולא ניתן להציל אותם מטמטומם…
   אבל אם כבר, הרי שאני עומדת לצד תומר ב-100%, ובטוחה שהוא ינצח במשפט המטופש הזה, שרק יאדיר את שמו של טובלי, אוהב הפרסום.

   אהבתי

 87. צירפתי תרומה צנועה מצידי.
  המון בהצלחה – לאנשים כמוהו מגיעה תבוסה משפילה ומבזה במיוחד. אבל גם תבוסה רגילה תספיק.
  כל הכבוד על האומץ והנחישות.

  אהבתי

 88. אגב- השתתפות בפיצוי אם יהיה בו צורך (ודי ברור שלא יהיה בו) יש בה ערך כפול. גם סיוע לבלוגר במאבקו נגד השתקה, וגם תרומה לאוריון. מסתבר שהחום בכוכב גבוה מאוד, והאוכלוסיה שם ממש במצב של אסון טבע.

  אהבתי

 89. תומר, אני קוראת סמויה שלך לאורך כל השנים ותמיד תמיד מתפעלת מהעושר הרעיוני שאתה מבטא בדבריך ומגישת המחקר ותפיסת העולם הפלורליסטית שלך.

  באופן אישי יותר נחרט בי תיאור החתונה המרגשת שלך.

  אני מצטערת שלא הגבתי עד היום, אבל המשבר הזה, שבמהרה יחלוף אני מאמינה, הוא הזדמנות לשקף לך את הערכתי למאמצים הרבים שהשקעת ושהפכו גלישות אקראיות ברשת לרגעים מרתקים.

  לצערי אני ענייה מרודה בשלב זה של חיי אבל אני עומדת לצדך במאבק הצודק הזה. שלא תדע פחד ויראה, בטח לא מעורכי דין או מדוברי שקר.

  אהבתי

 90. הבלוג שלך יותר מתורם לשיח הציבורי, ולי אישית. אתרום את תרומתי היום. אני מחזק אותך ויש עוד רבים וטובים מאחוריך.

  אהבתי

 91. מישהו כתב בבלוג אחר:
  "אתה טוען שמישהוא לא מוסרי, שקרן, רמאי וחרא של בן-אדם, ואז מתפלא שהוא לא מתנהג כמו גנטלמן שאתה תוקף אותו.
  אז אולי הלקח הוא שאם אתה בוחר להעיר דובים מרבצם (וזאת זכותך) כדאי תהיה מוכן להלחם בדובים."

  אני דווקא חושב שעשית עוול נוראי לאדם הזה, במשך שנים אתה תוקף אותו ואני לא מתפלא שזה מה שקרה. יעאללה תוריד את זה כבר ותמחשיך לכתוב על שאר הדברים שאתה כותב נהדר עליהם – זה הרבה יותר מעניין

  אהבתי

  1. עוול נוראי?

   מישהו בכלל טרח לציין ש"אוריון" זה בכלל לא מקום אלא רק צורה גאומטרית שנוצרת כשמחברים קווים דמיונים בין כוכבים מסויימים כפי שהם נראים מכדור הארץ?

   בתור הקרייסט מריג'ל אני מוצא שהבורות של הגורו הנ"ל היא עוולה נוראית.

   אהבתי

 92. זה מזעזע. פשוט מרגיז. אחד הסיפורים המקוממים ביותר שקראתי. שי טובלי מעביר בי בחילה. מקווה שתנצח במשפט, תומר.

  אהבתי

   1. ראשית, שוב, תודה רבה רבה לכל התומכים והתורמים. באמת, תודה.

    שנית, אני פשוט עסוק מאוד בהכנת כתב ההגנה, כפי שאתם יכולים לתאר לעצמכם, ולכן אין לי הרבה זמן לשום דבר אחר. אני נפגש עם טובלי ושות' ביום ד' בבוקר לדיון ראשוני.

    בקשר לכתב התביעה, לפרסם אני לא יכול, כי אין לי דרך להעלות אותו לרשת. אבל מי שרוצה, ישלח אלי מייל, ויקבל אותו בקבצי סריקה.

    אהבתי

    1. אם תשלח לי את הקבצים, אני אשמח להמיר אותם ל-PDF ולהעלות אותם לאתר שיתוף טקסטים כמו scribd, למשל, עבורך. משם כבר קל לאמבד את הקובץ בבלוגים ואתרים אחרים.

     אהבתי

 93. שלום תומר,
  היה לנו ויכוח לא קטן אתמול בלילה על חוקיות ועל התביעה שלך. המסקנה הסופית הייתה פשוטה: זכותך לכתוב את כל מה שכתבת וזכותו של שי לתבוע.
  בשביל שבאמת העניין ילך לבית משפט ובתקווה שלאחריו הבודהה ישלם את חובו לחברה אני תרמתי תרומה לקרן ההגנה שלך ואני רוצה להצטרך ל"מועדון האחוז" – אם תפסיד התביעה, אני אשלם אחוז מהתביעה.

  אהבתי

 94. לידיעת הכותבים והשותפים לחטא המתבצע כאן:
  חוק העונשין, תשל"ז-1977
  סעיף 500. הקושר קשר עם חברו לאחת המטרות האלה, דינו – מאסר שנתיים:

  (2) לגרום נזק לגופו של אדם או לשמו הטוב;

  (5) להזיק לאדם במשלח ידו או במקצועו;

  מזל וברכה!

  אהבתי

  1. שמו הטוב של מי?

   המאסטר שלך ידוע (בקושי) כתמהוני שמנהיג כת תמהונית. אין שום דבר פסול בקצת מין הומוסקסואלי, רק קצת משעשע בהקשר הנ"ל.

   אהבתי

  2. שמו הטוב! מעולה. ספרי את זה גם למעריב שכבר פרסמו את העניין ולכלי התקשורת שעוד יפרסמו.

   טובלי עשה טעות מרה, בהתאם ליצר ההרס העצמי הידוע שלו. עד עכשיו הוא היה הגורו שכולם אהבו לצחוק עליו. מעכשיו הוא יהיה הגורו שכולם אוהבים לשנוא.

   אהבתי

  3. מילא להלך איימים על תומר, אבל לאיים עלינו הטוקבקיסטים ככה בביריונות?!
   מישהו שכח כאן את יחסי הכוחות? לא מאיימים על יונה ביין

   אהבתי

  4. "להזיק לאדם במשלח ידו או במקצועו".

   חשבתי שהוא גורו. נו מילא.

   מצטרף לפורעי החוק ומתחייב לאחוז.

   אהבתי

 95. תומר,
  אל תשכח להגן על המקור שלך
  נראה לי ששי או באי כוחו היו מאוד רוצים לדעת מי "פתח" עליו
  אני במקומך שומר את הקלפים קרוב לחזה בשביל המשפט, אם יהיה

  אהבתי

 96. תומר בהצלחה במאבקך הצודק!

  תרמתי בשימחה מה שיכולתי ואני מפיץ את הבשורה בכל דרך אפשרית.
  נשמח לעדכונים מהשטח.

  אהבתי

 97. היי תומר, אני מצטער, כרטיס האשראי שלי לא עובד בפיי פאל משום מה, אני אשמח לשלוח צ'ק, אני רק לא יודע לאן..

  אהבתי

 98. בהצלחה במאבקך הצודק. על כל בית משפט ראוי לדחות תביעה שכזו באופן מיידי – אם כל בלוגר הגון, שכותב בשמו המלא על עניינים רלוונטיים ושנויים במחלוקת, יצטרך לחוש מאוים על ידי המערכת המשפטית, הרי שלא יישאר אף בלוג ראוי ואינטליגנטי בעברית.
  אם המערכת המשפטית מוצאת לנכון להתייחס בכלל לתביעה של בלוגר כמוך בגלל סיבות שכאלו, הרי שאף בלוג שמאלני, ימני, פמיניסטי, שוביניסטי, אקטואלי, תיאולוגי, פילוסופי, רדיקלי, אקטיביסטי, פוליטי או כל סוג אחר של בלוג שמעודד דיון ביקורתי, איננו בטוח, ובסופו של דבר, נשאר רק עם בלוגי "יומני היקר" ובלוגי מעריצים.
  כמו כן, מקומם אותי לחשוב שברשת שבה קיימים ללא מפריע בלוגים שמעודדים אלימות, גזענות, הפרעות אכילה ושאר רעות חולות, דווקא בלוג כמו זה חוטף את הריקושטים.
  מצד שני, לא הייתי סומכת על בית משפט שפקידיו לא יודעים אפילו להשתמש בחותמת התאריך כראוי, כך שאני מקווה שיש לך עורך דין טוב.

  אהבתי

  1. תמר, למרות שאני מסכים איתך בעקרון, התגובה שלך עוזרת לי לחדד נקודה שמפריעה לי.
   כמו שציינת ברשת "קיימים ללא מפריע בלוגים שמעודדים אלימות, גזענות, הפרעות אכילה ושאר רעות חולות".
   האם אותם בסדר\צריך לתבוע\לסגור?

   אהבתי

   1. לא, עידו, זה לא מה שהיא אמרה. היא אמה שמתוך כל המקוממים* – חבל שדווקא הבלוג הזה נתבע. ההבדל הוא כמובן שכאן דרך הבלוגאי** על הבוהן של חיה שהתנהגותה אינה צפויה, וכולנו עכשיו תוהים אם זה נמר או חתול. את הבלוגים שמעודדים שנאת ערבים, אחים, נשים, רפואה, הגיון או אוכל – אף אחד (בינתיים) עוד לא תבע.

    השאלות של קו אדום בנוגע לחופש הביטוי חמיד חוזרות. אין שני שופטים שיסכימו בדיוק. בארה"ב, מלכת חופש הדיבור בעיני עצמה, תוכל למצוא אנשים מתבטאים בחופשיות בעד רצח ג'וליאן אסאנג' בטלוויזיה, תמצא ערים שמגבילות את חופש ההפגנה לאזורים מיועדים בעיר. מצד שני החודש פסק שם ביהמ"ש העליון שהפסיכים של כנסיית פליינסבורו יכולים להפגין את שנאת ההומוסקסואלים שלהם בהלוויות של חיילים נופלי מלחמות המזה"ת.

    עד כמה שזה מצער אותי, לבלוג שמטיף בעד אנורקסיה יש לגיטימיות לכתוב. אני גם מאמין שלא נכון לסגור אפשרות ביטוי כזו כגלל ההשלכות על הבעת דעות אחרות. מצד שני הוא ראוי לכל גינוי וביקורת, ואף בלוגיה לא צריכה להתיר תכנים כאלו בתנאי השימוש רק בגלל חוקי מדינה כאלו ואחרים – לכל בעל אתר מותר להחליט על המדיניות שלו. אם יש אגודה למלחמה באנורקסיה, חבל שאינה פותחת בקמפיין נגד אותן בלוגים, או תביעה ייצוגית נגדם – אבל כל זה ברמה האזרחית ולא הפלילית.

    —–
    * שצריך להשאיר על תילם ולבקר בחומרה בהתאם לצורך – כי חופש ההבעה זה דבר חשוב
    ** לפי הפרסומים האחרונים מהאקדמיה ללשון העברית

    אהבתי

    1. אני לא מסכים. כן צריך להיות סעד משפטי למי שנפגע באופן ממשי מדברים שפורסמו אודותיו – נפגע לא במשמעות של "רגשותי נפגעו", אלא במשמעות ששמו הטוב נפגע באופן בלתי מוצדק, שיכולתו להתפרנס נפגעה (למעשה או באופן פוטנציאלי) או שתהיה השפעה שלילית על יחס החברה אליו על לא עוול בכפו.
     הבעיה עם תביעות דיבה בישראל אינה עצם הקיום שלהן, אלא הקלות הבלתי נסבלת שלהן, והידיעה של תובעים בעלי ממון, או גרוע מכך – תובעים שהם בעצמם עורכי-דין – שכל רע לא יאונה להם, גם אם יפסידו. צריך להיות איזשהו איזון. ראשית, צריך להתקיים הליך ראשוני של שימוע שהנתבע לא ידרש לעורך דין כדי להשתתף בו, ובמהלכו יבחן השופט האם יש בסיס כלשהו לתביעה, או שמא היא קנטרנית. באופן כזה ינוטרלו מראש הרבה תביעות SLAPP. שנית, צריכה להיות ענישה כנגד מגישי תביעות דיבה שהוכח כי הוגשו בחוסר תום לב, או כנגד מי שדיווח אמת – והענישה הזו צריכה להיות משמעותית: לא פחות מהסכום אותו תבעו התובעים מהנתבע.
     הביקורת על חופש הדיבור צריכה להתקיים בתום הלב של הדוברים ושל התובעים: מותר לתבוע דיבה כאשר אדם מרגיש שהוא נפגע על לא עוול בכפו, אך צריך להגביל עד מאוד את היכולת לתבוע כדי ליצור "אפקט צינון" כנגד מי שמעוניין לחשוף את האמת מתוך תום לב.

     (מדוע תום לב דרוש בנוסף לאמירת האמת? למשל, במקרה של אאוטינג להומוסקסואל: לא מספיק להוכיח שהאדם אכן הומוסקסואל, אלא שהיה אינטרס ציבורי בחשיפת המידע הזה – למשל, אם מדובר בפוליטיקאי שמקדם חקיקה כנגד הומוסקסואלים – ושהחשיפה לא נועדה פשוט כדי לפגוע באדם על-ידי הבכתו).

     אהבתי

     1. דובי, לא התכוונתי לרגע שצריך לבטל את חוק לשון הרע. להפך, אני מסכים איתך לחלוטין שצריכים להיות סעדים אוטומטיים נגד תביעות שלא בתום לב, ולכן אני אוהב את הצ"ח של אורי אורבך.

      כמובן שיש גם להבדיל בין הבעת דיעה שלילית על מישהו ובין טענה שקרית נגדו – ע"ע "Penn and Teller's Bullshit" שישמחו לקרוא לאדם בשמות גנאי במכוון אבל לא יגידו משפט שנוקט בעובדה חריפה מדי כמו "הוא מסכן את הציבור", כדי להמנע מתביעה כזו בדיוק. ההבדל הוא שבארה"ב יש חוק שמגן על זכות הדיבור ובישראל אין. זו גם הסיבה שרוב התביעות שמעיפה הכנסיה הסיינטולוגית הן תביעות קופירייט ולא דיבה. יש בטי עוד הרבה דוגמאות.

      עוד ענין שיש הוא מסירת מידע כוזב שיכול לסכן את בריאות הציבור – צריך להיות איפשהוא חוק נגד זה – ובזה אני כולל בלוגים למען הומאופתיה ואת אלו למען אנורקסיה כאחד.

      הפחד שלי שלי מהתביעה של טובלי היא שפרסיקו לא עצר את עצמו מלנקוט בלשון ברורה של רשימת עובדות ולא סייג אותה בצורת דעות או השערות או שמועות. זה אומר שיש סיכוי לצורך במשפט הוכחות, וזה לא סתם SLAPP. אני מקווה כאמור, שלפרסיקו יש את כל העדויות והראיות מסודרות על המדף.

      אהבתי

      1. תודה לכם על הדיון ועל החומר למחשבה!

       דבר אחר שמטריד אותי:
       יש בעייתיות בהתחייבות הקולקטיבית הזו (שאני שותף לה) לשלם לתומר החזרים על הקנס במידה ויפסיד במשפט.
       בעצם אנחנו אומרים מראש שאנחנו לא מסכימים עם גזר הדין במידה ותומר יפסיד במשפט. זו אמירה שפוגעת בהכרה בבית המשפט כסמכות.

       אני לא חוזר בי מהתחייבותי! אני מאמין, תומר, שאתה זכאי להכנס להגנה על הפרשה האומללה הזו תוך ידיעה שיש לך גב אמיתי.

       אבל אני מתמודד פה עם קונפליקט פנימי.

       אהבתי

       1. יפה סיכמת, עידו. לכן אני חושב שזה מאוד יפה לתרום למען ההגנה, אבל בשלב זה מוזר בעיני שאנשים מתחייבים לשלם גם את הפיצויים, אם יהיו, לפני שכל העובדות ופסק הדין בידיהם. כולנו רוצים לתמוך פה באנדרדוג וכולי, כולנו שונאים כתות, כולנו אוהבים לחשוב שטובלי כאן הוא הבאד-גאי. כמעט אף אחד לא עוצר אפילו לרגע לחשוב שתומר אולי באמת פישל פה בהתלהבות מוגזמת.

        אני כאמור לא החלטתי, כמוך אני בקונפליקט פנימי. אני נותן לתומר להנות מהמון ספק לפי תגובותיו לפניות מאשימיו לאורך החודש האחרון, ואני מקווה שהאקדח שאנחנו מרבים ללהג עליו פה במעכה הראשונה אכן יתברר כטעון במערכה השלישית.

        אהבתי

 99. עזרה בדרך…

  אתרום קצת עכשיו, ואני מתחייב לקחת חצי אחוז מסכום שייפסק

  לא רק בגלל התביעה, אלא בגלל העניין הרב שיש לי בבלוגים שלך

  אהבתי

 100. GOD SPEAKS

  A lot of people here talk about Tubali claiming to be the Orion Buddha as something worth mentioning in court.
  Prior to the Orion revelation, the event was presented as:
  "God Speaks"
  which in my eyes can be considered as if Tubali declared himslef publicly to be God Himself, a fact which might interest the court much more.

  I also read the lawsuit itself in the link given. Seeing all the "suit material" highlighted, shows a few interesting things:

  1. All the non-highlighted stuff can be considered as info Tubali and Lestor don't object, like the reference to them as "The Divine Male" for exmple.

  2. After declaring himself as God, The Orion Buddha, and the sole communicator of the Galactic Creators, the following statements are pretty much asked for:
  A. The end of a Guru
  B. Tubali ridicules himself
  C. I'm not going to analayze what went wrong in Tubali's head
  D. Save your souls
  E. He has no self awareness
  F. He's like an embarassing joke
  G. He's a liar
  H. He confuses reality and imagination
  I. Madness comes out of his head
  J. Taking him seriously is a mystery to me
  K. In my non-professional opinion he suffers from some egomanical problems
  L. He is ridiculed
  M. Lamentation to Shay
  N. I want to warn the public
  O. He's hardly a spiritual teacher, and by no means a philosopher
  P. His followers are blind people
  Q. He's saying and doing unrealistic things
  R. He's talking rubbish and is a failure
  S. He's burned out in Israel, no one buys his rubbish, so he's trying to sell out of the country, to an audience without an horrible impression.

  3. Most of the highlighted stuff, is quoted by Tomer in interviews. If this is what was told, Tomer can't be held responsible even if it's false, nor can it be objected that Tomer comments "I think Tubali is dangerous", "He's a cult leader" after such interviews.

  4. So we remain with very few problematic "highlights".
  A. "Tubali has promised immoratility". I don't know if this is so, and I hope Tomer can back this up.
  B. "From a Tyohar-like guru who parties on drugs".
  I don't know if Tubali parties/partied on drugs at all. This statement CAN be read as if Tyohar parties on drugs, and Tubali's a Tyohar-like guru. It is known that Tubali and his group experimetned to some extent, but obviously Tyohar and his group experimented more, and Tubali was indeed Tyohar's disciple and operated in a similar matter to some extent, giving Satsangs, forming a community and so on.
  C. "Tubali is dividing couples", "Tubali charges money for his questionable teaching", "Tubali is giving strange homeopathic medicine", "Tubali is hiding his real beliefs to get more students", "Tubali is a cult leader", "He's not intersted in giving away knowledge but in recruiting more believers", "His group provides for him", "He falsly claims to have closed his group", "His cult is still operating", "He's trying to recruit in diffenrent methods, not all of them honest", "His business is breaking apart"… I hope Tomer can back all this up with evidence.
  D. "Tubali is responsible for the deterioration of the spiritual conversation in Israel". I don't know about that one. I have to admit that the spiritual conversation really did deteriorate when Tubali went Buddha and Gafni went pervert, and a lot got disillusioned. Still, is he responsible ? That's probably not a main issue of the lawsuit anyway.
  E. Saying that you think Tubali is dangerous psychologically and physically are two different things. I guess the Psychological danger could be reduced to "I am God" and the physical to forced bad nutrition.
  F. "If it will be forced upon me I'll be happy to finally bury Tubali's cult". This was referred to by the prosecution as a public declaration of Tomer of his intent to bury Tubali and Lestor themselves. Obviously the intetion was to close the seemingly dangerous cult as it was presented in the interview, and liberate the poor followers, and not to attack anyone.

  אהבתי

 101. שלום תומר,
  מה לעשות, הבעת דעה ואמירת אמת הפכו סדין אדום בפני השור הזועם.
  אני בהחלט מסכימה עם כל מה שכתבת.
  נטפלו אליך כי אתה איש פרטי, שי טובלי לא העז לצאת נגד העיתונות שקטלה אותו בכל הזדמנות אפשרית.
  אני רוצה לומר לך, אין לך מה לדאוג. את תנצח במשפט חסר בסיס זה.
  נכון, זה יעלה לך כסף, אבל תתאר לך כמה אנשים יצאו נשכרים מהסיכור של המשפט הזה, ולכמה אנשים תוכל לפקוח את העיניים, שהלכו שבי אחרי שי טובלי, מבלי לבדוק מה הוא מציע.
  אני רוצה לומר לך יותר מזה; אני לא יודעת עד כמה מאמציך לפקוח לאנשים את העיניים בכלל שווים את זה.
  העדר של בני האדם תמיד היה שבוי בקסמי המתעתעים, ולא יעזור שום דבר!
  אני לא מאשימה את שי טובלי, אני מאשימה את מי שנהרו אחריו כעיוורים.
  ואני רוצה לומר לך; שי טובלי אחד ירד מהבמה, אבל שי טובלי אחר, בשם אחר, יעלה על הבמה, ויהיו מי שינהרו אחרי המתעתע התורן. כלום לא יעזור.
  ואני ממש רחוקה מדת. כי בעיני דת היא גם סוג של כת, וסליחה עמך.
  עם זאת. אני יותר בצד שלך מאשר בצד של שי טובלי, ואת תזכה במשפט, בגדול. אין לך מה לדאוג כלל וכלל.

  אהבתי

  1. תמיד יש מה לדאוג.
   כשניתן להמנע ממשפט, זה עדיף.
   למשל כאשר שופטים רואים שני גורמים עומדים מולם, הם לא יכולים להבדיל האם אחד מהם צודק יותר, או שהוא רק שקרן טוב יותר.
   יש המון גורמים שמשפיעים על תוצאות המשפט, ובגדול להכנס למשפט כשהכלים שעומדים לרשותך הם צדק, אמת ויושר, זה ממש לא מספיק.
   בהרבה מקרים שמגיעים לבתי המשפט, שני הצדדים יוצאים מופסדים והיה עדיף להם שזה לא יגיע לשם.
   למשל, הכרעה סבירה במקרה הזה עשויה להיות ששי יוותר על התביעה הכספית, ותומר יסיר את הכתבות המדוברות.
   קשה יהיה לקרוא לזה "לזכות בגדול", וההכרעה עשויה להיות אף גרועה יותר.

   בגלל זה בדיוק, מי שיכול להרשות לעצמו להכנס לסיטואציה המזיקה הזו, נמצא בנקודת התחלה הרבה יותר טובה ממי שלא.

   אהבתי

   1. נכון, עדיף היה אם תומר לא היה נקלע לסיטואציה הזאת. אבל מה זה אומר? זה אומר שהוא צריך לשתוק ולסתום את הפה, וגם לזרוק את המקלדת שלו, וגם את השכל החושב שלו, וכך לא להביע את דעתו, ולא להיכנס לסיטואציה שהוא נכנס. זה אבסורד…!

    יש לנו זכות להביע את דעתנו, ועל אחד כמה וכמה כשיש לה בסיס עובדתי… ואני מאמינה שיבואו עדים רבים להעיד לטובת תומר.

    אני לא מאמינה, ולו לשנייה אחת, שתומר יפסיד במשפט.
    אמת, טובלי עשוי למשוך את תביעתו, וייתכן שתומר יצטרך למחוק את מה שכתב. אבל אז גם בכל העיתונים יצטרכו להסיר את מה שכתבו על טובלי, ואיך הם בדיוק יעשו את זה?

    אנשים כמו טובלי מסוכנים מאוד למי שנוהרים אחריהם, ויש המונים כאלה היום. ולכן אני בראש ובראשונה באה בטרונייה לכל מי שנוהרים לגורויים למיניהם. בני אדם הם עדר אחד גדול. לא חושבים בתאים האפורים שלהם. זו הטרגדיה. טובלי אחד ירד מהבמה, אם בכלל, ועוד המוני טובלי חדשים נמצאים ויעלו מחדש על הבמה.
    אז מה הפתרון?

    אהבתי

 102. להתעסק עם אחרים זה תמיד טומן בחובו מלכודת הגיב:

  להתעסק עם אחרים זה באמת טומן בחובו מלכודת.
  אני מבינה את תומר, שכואב לו על כך שמטמטמים אנשים ולוכדים אותם ברשתות שונות ומשונות, כמו ה"גורו" טובלי.
  אדם מואר באמת לא צריך להתעסק עם אחרים, ולא משנה מה קלקלתם.
  עם זאת, אני לצד תומר, כי אני תמיד לצד יותר שפיות.
  אם כי גם דתות לסוגיהן הן מין כתות. ואני מניחה שתומר לא ילך לתבוע אותי על כי אמרתי שדת היא סוג של כת.

  בני אדם בוגדניים מאוד, וכפויי טובה!
  תומר רוצה כאילו להציל אותם מידי שרלטנים, אבל זה לא יעזור כלום. יבואו שי טובלי חדשים ובני אדם חדשים ינהרו אחרי הטובלי החדשים.

  כי בני אדם הם עדר חסר חשיבה עצמאית. לא בכדי בנצרות מכנים את המנהיג "רועה", כי הוא רועה עדר של בהמות… ובסוף צולבים אותו, וממירים את דתו אחרי מותו…!!!
  אז טוב שלא צולבים היום…
  בני אדם הם עדר חסר כל סיכוי להתעוררות – רק בודדים מתעוררים, והם לא מאוריות, אלא מכדור הארץ…
  אני בטוח, שאם נניח יבוא המשיח, אז או שיאשפזו אותו, או יתעלמו ממנו, או מי יודע מה עוד ימציאו. עצם זה שמישהו יגיד שהוא המשיח, זה כבר יהיה מספיק… ודי לחכימא ברמיזא…

  אז בשביל מה היה לתומר להתעסק עם זה מלכתחילה? כן, אני מבינה למה… אבל כל זה חסר סיכוי… כי חדשים תמיד מחפשים גורויים חדשים, ולא ניתן להציל אותם מטמטומם… גם מדתות לא ניתן להציל!

  אבל אם כבר, הרי שאני עומדת לצד תומר ב-100%, ובטוחה שהוא ינצח במשפט המטופש הזה, שרק יאדיר את שמו של טובלי, אוהב הפרסום.

  אהבתי

 103. תומר,

  אני קוראת את הבלוג שלך כבר תקופה ארוכה. צר לי על העימות המשפטי, שאתה נדרש להתמודד איתו. חשוב לי להביע את תמיכתי בך. אני לא מסכימה עם כל הדיעות, שאתה מבטא בבלוג. למען האמת, היו לך מספר התבטאויות שממש הסתייגתי מהן. אבל אני אתמוך במאבקך להביע אותן, כי זו זכותך להיות ביקורתי.

  בהצלחה במאבקך,
  ג'יין

  אהבתי

 104. שמחתי מאוד לקרוא על התוצאה הטובה של הדיון אתמול/א.ש. הגיב:

  באמת, שמחתי מאוד לקרוא על התוצאה הטובה של הדיון אתמול.
  נראה שהשפיות עדיין לא םסה מישראל.
  וכפי שכתבתי לך, אין לך מה לדאוג. את תצא תנצח במשפט; כלומר, השפיות תנצח. תישאר מינוס כמה אלפי שקלים, אבל כולם נרתמים לטובתך, אז הכול יוצא לטובה. מקווה שכעת אתה יותר רגוע.
  אני לצידך כל הזמן, ורבים רבים אחרים. הכול בסדר, ויהיה עוד יותר בסדר.

  אהבתי

 105. תומר
  זה אני
  [צונזר – ת.פ.]
  מהכתבה הקודמת… נו – ההוא שברבר על העדות מבפנים.
  טוב תשמע, לא באמת הייתי בכת הזאת, הגעתי למפגשים פתוחים במשך חודש, ולא כל כך נתנו לי להתקרב כי כל הזמן הייתי מסטול מגראס וגם לקחתי הרבה LSD בתקופה ההיא.
  בכל מקרה, עכשיו אחרי שעשית קופה מהתביעה הזאת, ובחרת באופן לא חוקי לשמור את הכסף במקום להחזיר אותו או לתרום אותו לאנשים שבאמת צריכים אותו, הייתי רוצה שתשקול אולי לתת אותו לי..

  אני חייב הרבה כסף לכמה אנשים שניסו לעזור לי לצאת מהסמים באותה תקופה, לפני שהפכתי לשאמאן עם מקל מוזר משובץ אבנים, והרבה מאוד פטריות הזיה.

  עכשיו כשאני דתי-כאילו-לא-באמת-דתי – ממש כמוך, ואנחנו מתחברים יופי, בטח תסכים לעזור לי לסגור קצת קארמה ולהחזיר חובות

  סך הכל, עשית איזה 23,000 שקל בערך
  לא?

  אהבתי

  1. ד אהלן,
   כפי שלא איפשרתי לחשוף את שמות אנשי הכת, כך לא ארשה לחשוף את שם המקור שלי.
   בקשר לכסף, אל תהיה מודאג. אני מציע שבינתיים תתרכז באיסוף 5000 השקלים שאתם חייבים לי.

   אהבתי

  2. ד שלום,

   מקווה שאתה מרגיש יותר טוב.
   המשפט טרם התקיים, רק דיון בצו מניעה להסיר את כל הפרסומים עוד לפניו. עדיין לא ידוע כמה הוא יעלה.
   מאחלת לך שמצבך ישתפר ושתוכל גם אתה להצטרף לעוזרים לתומר.

   יש מי שמוכן לעזור לך בכל שעה!
   טל. 050-5947837 (naisrael.org.il)

   אהבתי

    1. ברור שהרבה רפש יצא עכשיו; העכברים משתוללים. מסכנים ועלובים כאלה.
     אבל אל תיפול רוחך בגלל זה, תומר.
     תהיה חזק ושליו. הנה, הכול טוב, ויהיה עוד יותר טוב.
     אני שמחה עבורך על התוצאה של הדיון, וגם במשפט יהיה הכול בסדר.

     ואני בכלל לא הייתי מעלה על דעתי להציע עזרה לבני אדם רפש כאלה, כמו שלב הציע.

     אני אלרגית לעלובי החיים, מה לעשות? מבחינתי הייתי זורקת אותם לכלבים.

     אהבתי

 106. הפרטים שלי במרכז לנפגעי כתות כמי שנפגע מכת אשמח לסייע לך בכל!!! מנהיגי הכתות פ ו ש ע י ם
  עזרה בכל כולל עדות על מה שנעשה בכתות וכן תרומה כספית אתה גיבור בעיני!

  אהבתי

 107. תומר היקר אנחנו משפחה שנלחמת במשיחים ובהצלת בנינו היקר מהמסיון נלחמים לבד וכול הכסף הרב מחסכונות וכו. אני פונה לנפגעי כתות. ויד לאחים ושואלת אותכם למה אדם כזה שעוזר וכותב בצורה מכובדת לא מקבל גיבוי מכם החומר והידע שלו תורמים רבות לאנשים שנפגעו מכתות אז שירימו את הכפפה ויעזרו מכוון שאנשים כמו טובלי ואחרים רוצים לסתום פיות אז אל תתנו להם עיזרו לתומר.

  אהבתי

 108. shalom Tomer
  i just donated 200ILS=57$
  i read your blog from time to time while seating at nights waiting for my scripts to run on my systems and i enjoy very much
  kepp it going dont give up
  and FUCK Tubali and his boyfriend
  as i grew up in my home town Ashdod we use to saty about poeple like him:
  do not shit on my eye at high none and tell me i cant see because it's midnight
  well i know i'm politicly in-correct but who care i'm from AShdod
  have fun and win it for us all

  אהבתי

    1. וואלה עירא אתה צודק בן שנתיים הפוסט ולא שמתי לב
     ככה זה הדם החם שלי הוציא אותי אהבל (לא בפעם הראשונה) נהיה לי אדום בעיניים לא ראיתי 2012 רק 09.04 חשבתי שזה חדש חדש אני גר בארה"ב כך שלא ממש מעודכן
     לא חשוב העיקר למטרה טובה ושתומר ימשיך לכתוב
     בהצלחה

     אהבתי

שקלא וטריא

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s