שלוש מדיטציות בסיסיות

כפי שהכריז מעל גלי אתרו ואף כתב באתר מעריב, הנביא האינטרנטי עידו הרטוגזון פתח במסע בחירות אינטנסיבי. כלומר, מסע פנימי אינטנסיבי. של בחירות. אינטנסיביות. המדובר במסעה של מפלגת ג.א.ל., שקוראת לנו לבחור בדברים החשובים באמת, ולשם כך אף מכנסת מגוון בחירות טובות באתר מיוחד, בו יוכל הגולש האינטנסיבי להצביע על בחירתו, ובקליק אחד גם לממש אותה.

והנה נפל בחלקי כבוד גדול, כאשר התבקשתי על ידי עידו לתרום כמה תרגילי תודעה אהובים עלי למאמץ הגאולתי, וכמובן שנעתרתי בשמחה רבה. כך עלה היום בבוקר פוסט קצר ובו פירוט קצרצר של שלוש טכניקות מדיטטיביות שאני ממליץ עליהן בחום. מדיטציות ממוקדות שמחברות אותנו היטב אל עצמנו, אל ההווה, ואל האמת (ואין בין שלושת אלה הבדל מהותי). לעיונכם ותרגולכם, ומי ייתן ואכן נגאל ונשתלם.

9 תגובות

 1. קראתי את דבריך אבל את המטרה של התרגילים לא בדיוק הבנתי האם כשאתה אומר להכיר את עצמו ואת העולם טוב יותר האם כוונתך היא מה מטרתו של האדם בעולם וד"א את העניין עם הבאזז לא בדיוק הבנתי(ז"א הבנתי שזו הרגשת החיים הפשוטה המוכרת לכל אדם ער אבל מה זה עוזר?) ואת שאר הדברים הבנתי אבל לא בדיוק דרך ההסברים שלך אלא יותר ממה שאני חושב עליהם.
  ד"א הויפסנה והראיה הם דיי דומים.

  אהבתי

 2. אני ממש לא מתכוון להכרת "תכלית" כלשהי לגבי החיים או "מטרה". אני מתכוון הכרות בלתי-אמצעית, אינטואיטיבית עם החיים עצמם. "ידיעה" של החיים, במובן התנ"כי של המילה.

  אהבתי

 3. אני מקווה שאני מבין אותך נכון לאור מה שאני יודע, אתה מתכוון אולי להכרה שחיי האדם הם חלק מההרמוניה של העולם או אולי למהו החלק של האדם בהרמוניה הזו? כי אם כן אני חושב שיש שיטות יותר טובות.
  ד"א אם לא אולי תסביר לי מה זה ידיעת החיים?
  אני יודע שבמובן התנ"כי ידיעה זה חיבור אבל אני לא מבין מה זה חיבור לחיים,החיים הם לא משהו חיצוני לאדם או איזה רגש שהאדם יכול להתעלם ממנו…תודה

  אהבתי

 4. בערך. האדם הוא לא חלק מההרמוניה, אלא הוא ההרמוניה. ולכן גם ודאי שלא מגלים מהו החלק של האדם בהרמוניה הזאת. שוב: הוא ההרמוניה.
  בעניין החיבור לחיים, על פי רוב אנחנו מפוצלים לכאורה מהחיים. אנחנו מרגישים ש"יש" לנו חיים, וש"הם" יגמרו מתישהו. את הפיצול (התודעתי-אשלייתי) הזה אפשר לבטל. זו ידיעת החיים על רגל אחת.

  אהבתי

 5. יש שתי אפשרויות,או שלא הבנתי אותך כראוי או שאני לא מסכים איתך לגבי חלק.

  האם התכוונת לגבי שהאדם הוא ההרמוניה שהמודעות היא כמעין הכלי שבו נראה החיבור בין כל חלקי המציאות ז"א שבו ההרמוניה מתגלת שבו כל המציאות מתחברת? כי אם כן אני מסכים חלקית.

  לגבי החיבור לחיים אני עדיין מנסה לרדת לסוף דעתך ולא בהצלחה רבה.סתם ניחוש האם התכוונת אולי שיש את התחושה שהחיים הם איזה כוח חיצוני לאדם שיום אחד יעזוב אותו במקום שתחושת החיים היא התחושה של הגוף שפועל כמו שצריך או שמא שהמודעות עצמה היא החיים של האדם? אם כן לא הבנתי מה זה משנה מבחינה רוחנית.

  אהבתי

 6. תראה, אתה לא מבין אותי מפני שאתה שבוי לחלוטין בפרדיגמה היהודית-קבלית. אני מציע לך לקרוא אי אילו רשימות שלי על הנושא (למשל, על תפיסת האני, כאן: http://www.notes.co.il/tomer/31041.asp ); או, אפילו עדיף, תתחיל לתרגל את המדיטציות שפירטתי כאן באדיקות. עד אז לצערי נראה לי שלא תצליח אפילו להעלות על דעתך למה אני באמת מתכוון.

  אומר בקיצור שוב: אנחנו עצמנו, ברמה העמוקה ביותר, החיים, ההרמוניה, האמת, האלוהות. לא חלק ולא ביטוי ולא מיקרוקוסמוס. ההבנה הבלתי-אמצעית (כלומר לא כרעיון שיש לנו בראש) של זה היא ידיעת החיים.

  אהבתי

 7. בהחלט מעניין תודה.
  מקווה ללמוד משהו חדש.
  ד"א אני לא חושב שאני הולך לנסות את המדיטציות האלה בכל מקרה.
  זה מעניין אבל אני לא מבין כל כך מה הקשר בין כל זה לבין התפיסה הרוחנית שלך שהבנתי אותה מדברים אחרים שכתבת.
  סתם ככה מעולם לא למדתי קבלה…

  אהבתי

 8. העיצוב של אתר ה"מפלגה" בעל עיצוב נוראי ולא ידידותי למשתמש. מהיכן בכלל התקציבים לכל המפלגות הקטנות וההזויות האלו שברור לכולם שהן לא תעבורנה את אחוז החסימה?

  אהבתי

שקלא וטריא

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s