הטעות של בן גוריון

הסיבות למאבק של חברי הממשלה הנוכחית כנגד בית המשפט מגוונות. לנתניהו סיבות משלו, לחרדים משלהם, ולציונות הדתית – משלה. לא, באף אחד מהמקרים האלה לא מדובר ברצון טהור ל"חיזוק הדמוקרטיה" או "משילות".

אבל יש קבוצה נוספת שסירוס בית המשפט העליון הוא רק הצעד המקדים למהלך שאפתני הרבה יותר. את המהלך הזה תיאר בצלאל סמוטריץ’ לפני כמה שנים ב'תוכנית ההכרעה' שלו: דיכוי, גירוש או השמדת הפלסטינים. אותו מהלך מצוי גם בכתבי הרב כהנא, שתלמידו שולט עכשיו במשטרת ישראל ובמג"ב.

במאמר שיצא לפני כמה ימים, שכתבתי עבור תלם, אני עומד על סוג הדתיות הפונדמנטליסטית שמאפיינת את מקדמי המהלך הזה, ועל תוכניותיהם הזוועתיות ל"פתרון" הסכסוך עם הפלסטינים. לחצו על התמונה כדי לעבור למאמר.

8 תגובות

 1. בן גוריון ?
  הוא הרי שדד את המדינה מידי הציונים שומרי התורה

  אז אתה מתכוון שבמהלך השוד שלו הוא עשה טעות
  שתגרום שהמדינה שהוא שדד תחזור לבעליה 🙈 . כאילו אתה טוען שצריך לעזור לבן גוריון לשמור על הגניבה שלו . 🤭

  אהבתי

 2. תומר פרסיקו משקר כהרגלו… תוכנית ההכרעה של סמוטריץ' לא מדכאת, מגרשת ומשמידה. פשוט שקר עלוב של פוליטרוק השמאל האנטי ציוני והצבוע…

  אהבתי

 3. תחילה נאמר שצודק ד"ר פרסיקו בטענתו שהימין רוצה להקטין את ההשפעה של בית המשפט היא מכיוון שבית המשפט מפריע לו לבצע את המדיניות שלו.
  אבל מה שהוא לא מבין, או לא רוצה להבין, שהמדיניות וערכים ששנויים במחלוקת ציבורית, מקום ההכרעה בהם הוא בזירה הציבורית והפוליטית, ולא בבית המשפט.
  בית המשפט תפקידו לאכוף את החוק, ואותו בלבד. לבית המשפט בישראל מעולם לא היתה סמכות להתערב בחוקי הכנסת. כאשר הוא עושה זאת הוא פועל בניגוד לחוק, כלומר הוא עבריין, אין מילה אחרת.

  אהבתי

 4. האם רחבעם זאבי התנגד לפתרון בדרך השלישית? האם הוא הקפיד על קלה כבחמורה? כלומר יש בעם תמיכה לא קטנה בהכרעת האויב הג'יהדיסטי ותומכיו. אם תכנס לאתרי המחנה הלאומי שמרני תיראה הרבה מאמרים וסירטונים, שדורשים הכרעה של האויב הג'יהדיסטי ותומכיו ומתגדים למדיניות ההכלה וההבלגה. המחנה הלאומי שמרני אינו "נאור" ברובו ולכן מתנגד לעריצות-הנאורה של בית המשפט העליון והבירוקרטיה. האם מצב שבו הרוב בוחר "ימין" ומקבל סמול נראה לך דמוקרטי?
  הכרעת האויב הג'יהדיסטי ותומכיו נראת לרבים מהתומכים בה כרע במיעוטו ולא כמשאת נפש.
  בן גוריון התנהג למעשה הרבה בצורה הרבה יותר קיצונית מתוכנית סמוטריץ'.

  אהבתי

 5. יש פה הרבה גרוסע גיברז שרוצים להרוג ערבים.יאללה לכו על זה. בחיים שלנו הליברלים לא תתעסקו.וקיבלתם שיעור אחד אפיים השבוע.

  אהבתי

שקלא וטריא

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s