תביעת ענק הוגשה נגד תנועת "בני ברוך"

(קוראים יקרים, יש לנו השבוע קצת מנת יתר של בני ברוך, נכון, אבל פשוט אין ברירה, כי בדיוק הוגשה תביעה גדולה נגד התנועה, ומדובר בסיפור רציני. נתחיל אם כן בהקדמה לטובת מי שלא ראה את הפרקים הקודמים, ומיד אחרי כן נעבור לעסיס.)

פרסום ראשון

בני ברוך היא התנועה הדתית החדשה המצליחה והגדולה ביותר בישראל. התנועה נוסדה על ידי ד"ר מיכאל לייטמן בשנת 1991, ומקבוצת תלמידים קטנה גדלה להיות ארגון עצום, המונה כיום כחמישים אלף חברים שרואים עצמם חלק ממנו, ועוד רבבות, ואולי אף מאות אלפים בארץ ובחו"ל, של מתעניינים מהצד. התנועה מקדמת עיבוד פופולרי של קבלת הרב יהודה לייב אשלג (1884-1954), מגדולי מקובלי תחילת המאה העשרים, ונקראת על שם בנו ואחד ממשיכיו, הרב ברוך אשלג (1907-1991).

הרב אשלג הציג פרשנות לקבלה הלוריאנית, המשולבת עם רעיונות מרקסיסטים ואתוס רומנטיציסטי. עבורו השתלמות האנושות כרוכה בצורה מהותית בישום ערכי השוויון והערבות ההדדית בין בני אדם, והפיכתו של כל אדם ליצור אלטרואיסטי. דבר זה ניתן להגשמה על ידי הפצת "חכמת הקבלה", כלומר פרשנותו שלו לקבלה הלוריאנית, ולימודה של זו בקבוצה, דבר שיאפשר טרנספורמציה פנימית אצל כל פרט, וממילא רבולוציה גלובלית לטובת כולם.

הרב לייטמן הקים את קבוצתו כדי להגשים אידיאל נשגב זה. כאמור, הקבוצה ראתה פריחה עצומה, מרשימה ביותר, וכיום חולשת על מפעל הוצאת ספרים ענף, מחזור הרצאות וקורסים, כמה אתרי אינטרנט, ערוץ טלוויזיה ייעודי ובניין גדול בפתח תקווה. הרב לייטמן הוא המנהיג הבלתי מעורער של התנועה, והוא מלמד את פרשנותו לקבלת אשלג, אותה הוא מכנה "מדע", והכוללת, לבד מהעקרונות האשלגיים הנ"ל, גם ויתור על החיוב בקיום מצוות, פתיחת השערים בפני לא-יהודים, ודגש חריף על "הפצה", כלומר על פעילות מיסיונרית. על פי לייטמן תקופה זו היא קריטית, שכן אנו עומדים ב"דור האחרון" לפני הגאולה, ועלינו להכין את עצמנו בהתאם.

לכאורה

לפני יותר משנה נפגשתי עם ראשי התנועה ועם הרב לייטמן, לפגישה שבה התרשמתי מכנותם ונעימותם של הגברדיה שמנהלת, תחת לייטמן, את התנועה (וראו שם את התרשמותי, הפחותה משהו, ממערך אמונותיהם). תביעה גדולה שהוגשה לבית המשפט השבוע כנגד בני ברוך מעמידה את התרשמותי החיובית מול פני אתגר רציני.

התביעה הוגשה על ידי רונן דבח ואשתו, שהיו חברים בתנועה יותר משבע שנים. דבח אף הקים להקה ככלי להפצת רעיונות הקבלה הבני-ברוכית, ועל גורלה של להקה זו עומדת התביעה. דבח מאשים את חברי התנועה, הן אלו שהיו איתו בלהקה והן חלק מהמנהיגים, בדחיקתו בכוח מחוץ ללהקה ובגניבה של זכויות היוצרים שלו. הוא תובע 2.5 מיליון שקלים. כל כתב התביעה נמצא להורדה ב-doc כאן.

הנה כמה ציטוטים, בדילוגים, מתוך כתב התביעה:

תביעה זו עניינה, ואין זו הגזמה, בהפרת זכויות היוצרים מהחמורות שהתבצעו בשנים האחרונות במדינת ישראל.

בית המשפט הנכבד [יתבקש] לפסוק, כי מעשי ארגון בני ברוך, המצטייר בפרשה זו כארגון אלים, כוחני וסחטן בעל סממנים וקודי התנהגות של כת, כנגד התובעים – גזילת קניינו הרוחני של התובע; איומים על חייו ועל חיי משפחתו וסחיטתם; תקיפה מילולית ופיזית של התובעים והטרדתם השיטתית – מהווים הפרה בוטה ורמיסה של זכויותיהם הבסיסיות ביותר של התובעים כאזרחים במדינת ישראל, ועל בני ברוך לפצות את התובעים בגין התנהלותו זו כלפיהם.

"גיבורי" פרשה זו הנם התובע, רונן דבח, מוזיקאי נאיבי ומוכשר בעל רעיון מקורי וחזון ייחודי והתובעת – אשתו. הנתבע 1, ארגון בשם "בני ברוך", ארגון דתי […] בו היו חברים התובעים, המתיימר להפיץ את תורת הקבלה ומסרים של אהבה, נתינה ושיתוף אך בפועל, כפי שיפורט להלן, פועל ככת הנוקטת בשיטות מאפיונריות אלימות ופליליות כנגד חבריה אשר אינם מצייתים לפקודותיה; והנתבעים 2-6, חבורת מוזיקאים תאבי בצע ופרסום, אשר הצטרפו ללהקה שהקים התובע, להקת "הדור האחרון" ולפרויקט שלו, התגשמות חזונו וחלומו, ולאחר מכן, בסיועו מנהלי ההפצה של בני ברוך, השתלטו עליה בכוח וסילקו את התובע מהלהקה, ולאחר מכן הפרו את כל זכויות היוצרים של התובע בלהקה שהקים, בשמה, בלוגו שלה שאותו עיצב, באלבום שהפיק- "הפרויקט של הדור האחרון", בעטיפת האלבום שעיצב, בחומרים שכתב, הלחין ועיבד במסגרת הלהקה ועוד'.

לא רק זאת. בנוסף להפרת כל זכויות היוצרים שלו, פעל בני ברוך כנגד התובע, וכנגד משפחתו, בשיטות פעולה אלימות ופליליות וניסה לסחוט אותו בכדי שיוותר על זכויות היוצרים שלו. בין השאר, אשתו של התובע וילדתם הקטנה הותקפו פיזית ומילולית על ידי בכירים בארגון; גן הילדים של בנם של התובעים, אשר פעל במסגרת הארגון, נסגר; התובע ואשתו איומו ונסחטו ע"י בכירים בארגון, כי במידה והתובע לא יוותר על זכויות היוצרים שלו הוא יסולק מקהילת בני ברוך אליה השתייכו הוא ומשפחתו, קהילה אשר לה תרם את כל מרצו במשך 7 שנים ושימש בה בתפקידים ניהוליים בכירים, ואשר במסגרתה ביקש לחיות את חייו; ולבסוף סולקו התובע ומשפחתו מקהילת בני ברוך. וכל זאת, אך ורק משום שהתובע סירב להשלים עם הפרת זכויות היוצרים שלו על ידי בני ברוך ועל ידי שאר הנתבעים, ובשל סירובו לדרישות הנתבעים כי יעביר את זכויות היוצרים שלו בלהקה, באלבומיה ובכל החומרים שכתב, לידיהם!

כתב התביעה ממשיך ומפרט את השתלשלות העניינים, באריכות ובדקדקנות. איך רונן, לטענתו, הקים את הלהקה למרות שהנהלת בני ברוך לכאורה לא חפצה בה, איך היא הצליחה למרות חוסר העזרה שקיבל, ואיך ברגע שהיא הצליחה, מתוך עירוב של אינטרסים כלכליים וסלידה אישית, נדחק לכאורה דבח מהלהקה על ידי חבריה ועל ידי חלק מהקודקודים בבני ברוך. כתב התביעה גם מביא ראיות לכאורה לכך שאישים שונים בלהקה ובבני ברוך ידעו היטב שהזכויות על החומרים השונים של הלהקה הם של דבח, וגם ראיות לכאורה לכך שמשום כך הם ניסו לאלץ אותו בדרכים שונות לוותר עליהן.

על היררכיה ואמונה יוקדת

אך אם אכן נכון כל זה, מדוע הרשה להם דבח לנהוג בו כך? כאן אנו מגיעים לחלק שיותר מעניין אותנו בתביעה. על פי כתב התביעה

החברים המשתייכים לכת של בני ברוך נתונים למרות הארגון ולהחלטותיו בצורה טוטאלית, והם חיים במעין "בועה" המנותקת כמעט לחלוטין מהווי החיים המוכר לאדם הרגיל מהישוב. לכת בני ברוך קודי התנהגות וחוקים אשר אינם עולים בקנה אחד עם החוקים הקיימים במדינת ישראל. חברי הכת נתונים להשפעת הבכירים בכת, המהווים סמכות רוחנית עבורם, ולהחלטותיהם בצורה כמעט עיוורת, ואלו מהחברים אשר פועלים כנגד הארגון, או שלא ממלאים אחר החלטותיו, כפי שפעל התובע בסירובו להעביר לידי בני ברוך את זכויות היוצרים שלו, זוכים להטרדות, איומים ושאר פעולות אלימות מצד מנהלי ו"חיילי" בני ברוך. במקרים מסוימים, כפי שקרה בפרשה זו, מגיעים העניינים לכדי תקיפות פיזיות ואיומים על חייהם, הן מצד בכירי הארגון והן מצד חברים בארגון.
[…]
רונן ידע כי כל התנגדות מצידו להחלטות חברי הלהקה תדווח ישר לבכירים בארגון (כפי שאכן קרה), ובאופן כללי- ההתנהלות בארגון בין החברים הנה כזאת שחברי הארגון חוששים לומר את דעתם באופן ישיר מחשש לתגובת הארגון ולכך שיסולקו ממנו. נוכח ההשפעה הגדולה לה נתונים החברים בכת ואמונתם הגדולה בדרכי הקבלה, סילוק מהכת פירושו, בעיני החברים המצויים בו, מניעת האפשרות להגיע לדרגה רוחנית- מה שמהווה מבחינתם את ייעודם בחיים אלו. לכן, איום זה בסילוק מהארגון פועל בצורה כה חזקה על החברים בארגון, ועל רונן בפרט. בנוסף, פעילות החברים בארגון נעשית באצטלה של אהבה, אחדות, גיבוש, נתינה, וסיסמאות רוחניות כאלו ואחרות, ואין זה מקובל כי חבר בארגון יפעל בצורה שאינה תואמת "ערכים אלו", ויעמוד על זכויותיו, אף במקרה של רמיסת זכויותיו בצורה בוטה וגסה, כפי שהתבצעה כלפי רונן. על כן, נאלץ רונן להשלים עם המצב החדש שנוצר בו הנתבעים 2-6 השתלטו למעשה על הלהקה והפקיעו אותה למעשה מידיו.

הדברים כאן קשים, אם כי, אם הם נכונים, הם מאפיינים דינמיקה כיתתית שגורה. אני לא מכיר מספיק את בני ברוך כדי לדעת עד כמה הם מדוייקים, אולם שלושה "תקנונים" פנימיים וסודיים של בני ברוך שהגיעו לידי מצביעים על כך שיש אמת לפחות בטענות בדבר הסמכות הדרקונית של הארגון על חיי חבריו.** בנוסף אני יכול לומר ששמעתי מפי כמה חברים לשעבר בתנועה שיש בקרב חלק מחבריה מרמור גדל והולך כלפי הנהגת הארגון. ההנהגה אינה דמוקרטית, ואף אינה מתיימרת להיות דמוקרטית (על פי פרשנותו של לייטמן על בני אדם שבדרגות נמוכות של השגה רוחנית לבטל את רצונם בפני אלה שבדרגה גבוהה יותר – ראו כאן), אולם הרושם שאני קיבלתי מדבריהם הוא שמתגלעים חיכוכים חוזרים ונשנים בין ההנהגה לחברים בארגון.

אולי אנסה לפרט: על פי מיטב ידיעתי בני ברוך בנויה כארגון היררכי אשר בראשו עומד כאמור הרב לייטמן. מתחת לרב לייטמן נמצא "דירקטוריון", המונה כתריסר אנשים, ביניהם שתי נשים (שהן קרובות משפחה של לייטמן). הדירקטוריון הוא זה שמנהל בפועל את התנועה, ובעצם משאיר את הרב לייטמן נקי מהתעסקות בתכלס המלוכלך. מקומם של האנשים בדירקטוריון נובע על פי הידוע לי בעיקר מותיקותם בארגון (מרונן דבח ומאחרים שמעתי כי "הדירקטוריון כבר נקרא בפי רבים זמן רב 'דיקטטוריון'"). מתחת לדירקטוריון נמצאות ועדות שונות, כגון ועדת הפצה, שתפקידה ברור, וכן ועדת משמעת, שמטפלת בחריגות מהתקנון של התנועה.

קל להבין איך המבנה ההיררכי הזה, בצירוף אמונה יוקדת שאכן בני ברוך מחישים ואף מממשים את חזון אחרית הימים, עלולים למנוע במידה רבה אפשרות להתנגדות להחלטות שבאות מלמעלה למטה. על פי כתב התביעה של דבח זה בדיוק מה שגרם לו לאפשר למעשה את דחיקתו לכאורה מהלהקה.

התביעה הגיעה

בני ברוך נמצאים בצומת מסויים. בשנתיים האחרונות, כפי שכתבתי כאן, התנועה הפכה לפחות כיתתית, כלומר חוקים שונים שונו או בוטלו כדי לאפשר יתר גמישות, וזאת מתוך רצון להענות לצורכים השונים של חברים רבים יותר ויותר (יותר חברים = גיוון גדול יותר של צרכים). מצד שני ניתן לשער שקיים הרצון להמשיך ולשמור על המבנה ההיררכי שודאי יקר לאנשים מסויימים, וניתן גם לתלות אותו בכתבי הרב אשלג. רצון זה מחייב דווקא את הקשחת המשמעת.

ברשימה מלפני שלוש שנים כתבתי כך על בני ברוך (כיום אני מסתייג מכינויה של בני ברוך "כת"):

על פי רוב כתות בסדר גודל של "בני ברוך" לא מחזיקות מעמד זמן רב. החיים מורכבים מדי בשביל לאנוס אותם לסד צר של רעיונות או מנהגים. ככל שמספר החברים בכת עולה, כן חייבים לעלות מאמצי השליטה של העומדים בראש. בדרך כלל (אם כי לא תמיד: הסיינטולוגיה תוכיח) זה נגמר בפיצוץ: פילוג פנימי ופיצול, או תביעה גדולה כנגד הכת (שעוצרת את גדילתה, אך מאחדת אותה).
[…]
במקרים המעטים שהכת מצליחה לגדול היא ממילא לא יכולה להמשיך להיות כת – כלומר היא חייבת להרפות מהדרישות הקפדניות, ולאפשר גם לחבריה "הפנימיים" דרגות שונות של מחוייבות. אין מה לעשות: ככל שמשמינים צריך לשחרר ולעלות לאורך נקבי החגורה; בשלב מסויים החגורה כבר בכלל לא יכולה לעלות עלינו: אז פשוט פותחים כפתור ומשחררים. בשלב זה הכת הופכת לעוד זרם דתי.

אני לא מכיר את "בני ברוך" מקרוב, ולכן אני יכול רק לנחש, אבל נראה לי ש"בני ברוך" כרגע קרובה לשיא כוחה. הם יגדלו עוד קצת, אבל לדעתי תוך שנה-שנתיים העניינים יתקעו, ואז יתחילו להתפורר.

גדילתה של בני ברוך אכן נעצרה. וכעת גם עומדת בני ברוך בפני תביעה גדולה. מה אם כן יקרה עכשיו? האם התביעה תאחד אותם אל מול האויב המשותף? או שמא המרמור וחוסר-הנחת בין החברים ישתמשו בה כתירוץ לפיצוץ, והיא תתפורר? ואולי אנו עומדים בפני פיצול (נאמר "בני ברוך המקוריים" מול "בני ברוך האמיתיים")? ועוד אפשרות, והיא של רפורמות, בהנהגת הרב, המבריאות את המערכת והופכות אותה לדמוקרטית ושקופה יותר, או לפחות מציבות בהנהגה אנשים מקובלים יותר.

נראה לי שהאפשרות הראשונה היא הריאלית ביותר, כלומר התנועה תתלכד אל מול האיום החיצוני (ראוי לציין שלא מדובר בשערוריית מין או אלימות רבתי. צווארון לבן, בכל זאת). יחד עם זה, אם העניין יתפרסם במדיה הממוסדת תהיה האטה נוספת בגדילה, ועזיבה של מי שממילא התנדנד. אם יתגלו פגמים נוספים (לכאורה כמובן) במערכת, אז כבר יכול להיות נזק ממשי לתנועה.

תגובות

תגובת בני ברוך:

ביום ראשון ביקשתי את תגובתה הרשמית של תנועת בני ברוך, ורק אתמול בלילה קיבלתי אותה. בני ברוך דרשו שאעלה את כל כתב ההגנה שלהם, והנה הוא להורדה כאן. כמחווה של רצון טוב אצטט כאן כמה קטעים נבחרים מתוך כתב ההגנה (שנשלח אלי על ידיהם לפני זמן מה). בקצרה, אם הבנתי נכון, בני ברוך מכחישים את כל הטענות כנגדם. לא היתה הפרה של זכויות יוצרים. דבח לא יזם דבר, השם "הדור האחרון" אינו שלו בטאבו, ובכלל התנהגותו היתה מחפירה. הנה כמה ציטוטים בדילוגים רחבים:

מדובר ב- "מוסיקאי" (ככל שהתובע 1 מכנה עצמו כך) חסר כל ניסיון מקצועי, בעל נפח יצירה מזערי, שרגליו לא דרכו על במה בטרם הכיר את הנתבעים. יתרה מכך, וכפי שיוכח בהמשך, לא היה התובע זוכה אפילו במעט ההכרה והניסיון שלה זכה, אלא רק בזכות התערבות הנתבעים ותמיכתם הנדיבה, כמו גם הניסיון הבימתי, הרזומה העשיר והיכולת המקצועית המוכחת שלהם.
[…]
רונן […נהג] להתנהג בצורה פרובוקטיבית וגסת רוח, להביע זלזול בערוץ הטלוויזיה ובאנשים העוסקים במלאכה, בצורה שקוממה עליו את כל חברי ההרכב. אל מול ההפצרות הבלתי נשנות של חברי ההרכב, שיחדל מהתבטאויות מסוג זה, הגיב רונן בזלזול והתעלמות מוחלטת. מאידך, רונן השתמש בכל שירותי הארגון בכדי לקדם את השירים שלו בלבד
[…]
רונן העלה לאתר יו-טיוב כמה קליפים עצמאיים מתוך אלבום הסולו שעליו עבד – "סד". הקליפים עוררו תדהמה וזעזוע עמוק בקרב כל חברי הלהקה: הם כללו תמונות זוועה של גופות מבותרות, אברים קטועים, מחלות קשות, תמונות מפיגועים ואסונות מסוגים שונים, וכן טקסטים המעודדים אינוס קטינות, שימוש בסמים ועבירות על החוק. […] לאחר הצפייה בקליפים הוחלט פה אחד שהגיעו מים עד נפש, ולא ניתן להמשיך את העבודה המשותפת עם רונן.
[…]
מוכחשת טענת התובע על "סילוקו" לכאורה, לאור העובדה שיחסי העבודה עם התובע היו מלווים באין ספור מקרים של התפרצויות אלימות, איומים ופרובוקציות מצד התובע עצמו. העובדה היא שהתובע קיבל אין ספור הצעות לסיוע חברתי, מקצועי מצד הנתבעים, שהמשיכו לתמוך ולהאמין לו, למרות התנהגותו הקשה והבלתי נסבלת בעליל.
[…]
לעניין "סילוק" התובע: ההחלטה להפסיק את העבודה המשותפת עם רונן, התקבלה על ידי חברי "הלהקה" פה אחד, באופן לגיטימי ומתבקש, מאחר שהבינו מעל לכל ספק, כי הם לא יכלו עוד להשלים ולהבליג על התנהגותו הכפייתית והאובססיבית של רונן, שניסה לכפות עליהם פעם אחר פעם את דעתו ואת גחמותיו, ובמיוחד נוכח הקליפים שפרסם, כפי שיתוארו בהמשך.
[…]
התובע, כדרכו, בודה את הדברים מליבו. אשתו ובתו של התובע מעולם לא הותקפו ולא הופעלה כנגדם אלימות מכל סוג.
[…]
התובע מעולם לא מילא תפקידים בכירים בארגון. לאורך כל השנים הוא הפגין חוסר כישרון ויכולת דלה בכל אשר עסק בו. חוסר כישרון בולט זה ותחושות הכישלון שחווה התובע, לצד בעיות פסיכולוגיות וחברתיות קשות, הם חומר הדלק האמיתי והיחיד המניע תביעה זו, כאשר אין מאחוריה עילות משפטית כלשהן.

תגובת רונן דבח:

מאוד חשוב לי להדגיש שאני לא אויב הקבלה בפרט או חברי הארגון והרעיון בכלל. אלו הם חיי וחשוב לי שדברים אלו יהיו ברורים. יש חברים מהארגון שתומכים בתביעה, שנמצאים איתנו בקשר, בסתר או שלא בסתר, ולא הייתי רוצה שהם יחשבו שאנו נגד משהו כי ההפך, אנו גם בעד השינוי. ואם הוא צריך לקרות ככה, אז כנראה ככה זה יקרה.

ניסינו בכל כוחנו להימנע מזה ולא היה עם מי לדבר מלבד חבורה של אנשים, בכירים בתנועה, שהתעמרו בנו. כלומר, לא הגענו ישר לתביעה אלא לאחר שנה וחצי של חרם על ילדים, נידוי, סחיטה ואיומים וכדומה. ובעיקר, החלטנו לתבוע כשהבנו שזה מה שצריך לעשות. לעזוב את המקום ולתבוע את הצדק, מפני שהם עצמם לא ממלאים אחרי הכללים של עצמם.

בעניין ההתנהגות הלא-הולמת לכאורה שלו, מוסר דבח:

שימשתי בתפקידים בכירים הדורשים אנשים אחראים ובלתי אלימים ובעלי תכונות מתאימות. הייתי מגיש לרב את האוכל בימי שישי בבוקר, הייתי בצוות השמירה, הייתי מרצה, מורה בגן הילדים ועוד ועוד תפקידים, ואף מעט לפני עזיבתי הסופית, מוניתי לראש הפצה תל אביב על ידי אותם אלו שטוענים שאני אלים.

כככככככככ

* הנה שוב כתב התביעה כולו ב-doc כאן, וכתב ההגנה כולו כאן, לעיונכם ולהשכלתכם.

** ראו גם מאמרו של שי בן-טל, שחוקר את בני ברוך, בגליון אקדמות כ"ה, אלול תש"ע, בו הוא כותב כי "המבנה [של בני ברוך] הוא פטריארכלי מובהק, ממוסד ובעל היררכיה ברורה. […] על אנשים המבקשים להפחית את מידת הקרבה או ההקרבה לחיי הקבוצה [היותר פנימית ואינטנסיבית], מופעל לחץ שלא לעזוב את הקבוצה."

קוראים יקרים: אנא נסו לנהל דיון רציני בשדה התגובות. אמחק כל תגובה שתציין שמות של חברים בבני ברוך או שתכלול השמצות על אדם כלשהו.

489 תגובות

 1. ישן עם כלבלבים וקם עם פשפשים….ככה זה בחיים.
  אנשים שם מנתקים את עצמם מהסביבה, שמים את עצמם תחת מרות, ושמים את הילדים שלהם (!) במוסדות חינוך של התנועה……….ואח"כ מתפלאים שעשו מהם צימע'ס.

  עם זאת……אני אישית מזדהה עם התיאור של הלחץ החברתי. אני מכירה איך זה מרגיש מכת אחרת שהייתי בה מס' שנים, וגם הרחתי את הניחוח הזה בניסיוני האחרון (לא מזמן) להתקרב לבני ברוך.
  לתביעה הזו יש ערך בעיקר בתור עדות רשמית להתנהלות הכיתתית שלהם.(לכאורה!)

  האם אני מאמינה לו? בעיקר, כן.
  אולי היה טוב יותר אם היה מתפכח ומתרחק מהחבורה הזו בשלב מוקדם יותר…. אבל אני יכולה להבין את הקושי לעזוב מסגרת רוחנית.

  אהבתי

  1. בבקשה אל תכלילי, אני לומדת 3.5 שנים דרך האינטרנט, ואין שום כפייה, שום תשלום, הכל נעשה מהרצון שלי להשתתף בקבוצה אינטרנטית שלומדת קבלה, יש נטייה לבקש מהאנשים שיעשו יותר למען הקבוצה, אך כל אחד שם את הגבול שלו לפי מה שהוא יכול מבחינת זמנים, חייבים לצאת לעבוד ולהתפרנס ואח״כ בית ומשפחה ורק מבקשים שתקדיש את הזמן הפנוי, גם בזמן הפנוי יש חלוקה, שאתה מבלה עם המשפחה זה לא נחשב זמן פנוי מבחינתם. במקום לקרא ספרים משעממים אני נגשת לאתר באינטרנט לעזור, אני מאוד מרוצה מהסידור הזה.
   חשוב שתעשו הפרדה בין מה שקורה במרכז בפ״ת ובין מה שקורה בשאר המקומות. המרכז בפ״ת קטן מאוד יחסית לכמות התלמידים בשאר הארץ ובעולם.

   אהבתי

   1. הי,
    גם אני הייתי בקבוצה האינטרנטית. אמנם הייתי שם לא יותר מכמה חודשים, אבל זה בעיקר מפני שהרגשתי שם מחנק.
    אני דווקא חוויתי את הדברים בקבוצה האינטרנטית מזווית אחרת משלך, והרגשתי בה פחות נוח.
    לגבי צפיה בערוץ- צפיתי בו תקופה ארוכה, וזה כמובן ריתק אותי ואף משך אותי….

    אני חושבת שמשמעות בחיים היא צורך חזק עבור אנשים מסוימים בשלב כלשהו בחייהם.
    בני ברוך אכן מספקים את המצרך הזה, ועוד מוצרים נחשקים כמו "חיי אמת" ו"חיים רוחניים". אלו הדברים שמשכו ועדיין מושכים אותי.
    אולם, דווקא מפני שמדובר בצורך עמוק ואף נשגב, האנשים שמציעים את הפתרון עלולים לסטות מדרך הישר ולנצל את כוחם על ה"צרכנים".
    אנשים יעשו לפעמים הרבה דברים לא רציונליים בכדי לקבל את תחושת המטרה והמשמעות בחיים…….הם ילכו על גחלים, יצנחו ממטוסים, יקנו למבורגיני…..וכשאלו כבר לא עובדים…..ייתכן שהם ישתעבדו לכת רוחנית שאומרת להם מה לעשות.

    אני לא מזלזלת בזה, אני מזדהה עם זה, אך זה עשוי להיות מסוכן.

    לגבי מגיש התביעה, ראיתי את הקליפ שלו, ו…..מה אומר….לא התרשמתי לטובה מרמתו האינטלקטואלית או מחוש השיפוט שלו.

    אהבתי

    1. לילך, זה מסוכן כל עוד את לא שמה גבולות. כמו בכל דבר, חייבים לשים גבולות, אין כפייה הרי ולא מכרחים, גם כתוב ״אין כפייה ברוחניות״ אז ברגע שאת קובעת גבול הכל מסתדר.

     אהבתי

     1. ברור שיש כפייה- מנסיוני האישי זה מה שקרה עם אמי שהולכת בעיניים עצומות אחרי הקבלה- ולא מבינה שיש דברים אחרים נוספים חוץ מ"חוכמת הקבלה"..הכת הזאת פשוט עיוורה אותה והיא לא מבחינה בין טוב לרע.
      יש מצבים שכשהיא לא קוראת את ספרי הקבלה- היא מרגישה רע עם עצמה.
      מה שעושים בבני ברוך ובשאר מרכזי הקבלה זוהי שטיפת מוח בצורה גסה ביותר.
      זה הביא ללא מעט סכסוכים ביני לבינה על רקע זה.

      אהבתי

    2. ללילך, מקום מומלץ ללימוד קבלה והתפתחות רוחנית ללא סממנים כיתתיים (של כת):

     |*||הדגש| 'מודעות' – מרכז רוחני בדרכו של הרב אשלג זצ"ל 'בעל הסולם' |סדגש| / בנשיאות הרב מרדכי שינברגר
     לימוד קבלה למתחילים ומתקדמים בדרך "בעל הסולם".
     רח' אחווה 24, שכונת נווה צדק, תל אביב; טלפון 03-5100587, טל' נייד 052-5807826
     http://www.mudaut.co.il/

     אהבתי

   2. הי לומדת. זה חשוב שתדעי שחלק ממנגנוני האינטרנט שבהם את לומדת, "חוסר הכפיה" שעליה את טוענת ובכלל לגבי תגובתך בכלל, אספר לך שזהו תוצר חדש יחסית של הארגון והרבה לפני שכל המערך הזה קם, הייתה שליטה אחרת. זה שאת בשיטת לימוד אחרת אינה מבטלת את העוולות שנעשו כלפי אנשים בשיטה הקודמת. מעבר לכך, לפי מה שהבנתי לא מן הסתם נוצרו מערכי לימוד נוספים שנראים יותר נגישים נוחים וליברליים. הם קמו אמנם כדי להביא את שיטת בני ברוך החוצה וגם מפני שהיו כאלו שהשכילו להבין בתוך הארגון שהשיטות הנוכחיות אינן בריאות וגורמות עוול נוראי כפי שת רואה בעצם לפי התביעה. זאת אומרת, לא כופים עלייך כיום, כי בעבר כפו על רבים וגילו שלא כולם סובלים זאת ואף מתנגדים לכך, כלומר, כדי לא להתערבב עם אנשים שאין באפשרותנו לכפות עליהם את דעתנו, נשאיר אותם רחוק מאיתנו. נגייס אנשים שילמדו דרך האינטרנט ובשיטות אחרות נוספות, נספר להם שהם חלק מהכל בדיוק כמו הקבוצה "הפנימית" אבל בתכלס הם לא. הם לא, מפני שאינם כפופים למרותו של הארגון. לכן, מה אכפת לארגון ולרב לפתוח שרת אינטרנט, לשים לינק לתרומות, לעשות מידי פעם אירועים שכניסה אליהם עולה מאות שקלים ומי שיבוא יבוא. והרבה באים. כנסי ותראי את רווחי הארגון מכנסים וממכירת חולצות ודיסקים. מה אכפת לארגון שיהיו אנשים כמוך, שאינם מציקים מקרוב, שלא מפריעים להנהלה ועוד מסכימים "לעשות יותר עבור הקבוצה" ובהתנדבות. זה מעולה לארגון, בעיקר מפני שאתם מסייעים למפעל שמתנהל על ידי אותם הנתבעים, כנראה ביוהרה מסויימת ונצלנית של הציבור התמים. נראה לי שאת דוגמא מעולה לעוד תחמנות של המקום, שהבין איך "לקרב" את העם, אבל לא ממש לקרב את העם באמת, שגם עלול לדרוש את האמת ולדעת מי הטוען בשמה. במילים אחרות, את בלתי מזיקה עבור הארגון ומספיק שיהיו אלף כמוך כדי לקבל עוד כוח עבודה חינם והכי טוב – אין לארגון צורך להתעסק איתך מקרוב ולשמוע את דעתך האמיתית מלבד להוריד עלייך פקודות ולהגיד לך שאת בדרך לשמיים

    אהבתי

    1. זה לא נכון.
     אין כפיה.
     אני עושה הכל למען ההתפתחות שלי, ולמען האמת- יש תוצאות ולכן אני לא מתווכחת.

     אהבתי

    2. כעורכת-דין אני רוצה להבהיר שעל פי שיטת המשפט שלנו – כל אחד יכול להגיש תביעה-, נגד מי שהוא רוצה ועל איזה סכום שהוא רוצה – כתב תביעה הוא נייר והמשפטנים יודעים ואומרים שהנייר סובל הכול.

     כתבי תביעה צריכים להיות קצרים ותמציתיים ולכלול רק את הפרטים הרלבנטיים לתביעה.
     פירוט מגיע בדרך כלל בשלב מאוחר יותר של העדויות והתצהירים אשר יכולים אכן להיות
     ארוכים למדי.

     במקרה זה כתב-התביעה משתרע על למעלה מ-50 עמודים – ברובו – הכפשות פוגעניות כלפי בנתבעים ובעיקר כנגד בני-ברוך.
     כתב ההגנה התיחס לטענות שבכתב התביעה ולכן ארוך גם כן והוא כולל גם בקשה עם נימוקים טובים למחוק ו/או לדחות את התביעה על הסף – היינו כבר בישיבה הראשונה בבית המשפט.

     תחשבו על השאלה ; האם התובע באמת הגיש את התביעה כדי לזכות בסכום התביעה ?
     או שמטרת התובע הינה שבאמצעות כתב התביעה הארוך והמאשים שיתפרסם – יעורר הד ושיח שלילי אודות הנתבעים ויפגע בהם – אף אם "סיכוייו בתביעה קלושים?

     אני מאחלת לתובע שיגיע לשקט נפשי – אך צר לי על השימוש לרעה בהליכי בית-משפט.

     אהבתי

   3. אני לומדת כבר שש שנים – ולא מרגישה לרגע שום כפייה, לא משלמת, הכל מתוך רצון שלי, כל המהות שם זה להתחבר, להיות ערבים זה לזה, ללא כל אנטרסים, דבר שלא כל כך קיים היום, רוצה גם להגיד שאני האדם האחרון שהיה אפשר להשפיע עלי בדרך כל שהיא להיות במקום שהוא לא טוב עבורי, היכן שאני נמצאת יש תחלופה, אנשים הולכים חוזרים, אנשים חדשים באים, אין גם משהו שאומר להם להשאר – או להתנהג בצורה יוצא דופן, כל מה שצריך זה לרצות להיות טובים לחברה, על ידי שינוי תפיסת חיים, ההבנה שכולנו למעשה "עולם גולבלי" אחד, וקשורים זה לזה, שכל הצרות שאנו חווים זה בגלל השינאה, הפילוג וחוסר הבנה שיש בננו… מה רע מלהיות אנשים טובים יותר ?? מי שאומר שזו כת, הוא בור ועם הארץ, ואינו יודע כלל מה זה כת….

    אהבתי

    1. אז איך את מסבירה את העושר הרב שלהם ואת העובדה שרוב חבריך משלמים?
     חוץ מזה – הרב לייטמן הוא אוויל מושלם,לכל מי שיש לו שמץ ביקורתיות. האיש עילג ומאוד לא חכם. לפחות תרוצו אחרי גורו אינטיליגנטי.

     אהבתי

    2. זה שקר. גם אני הייתי חלק מבני ברוך, בקבוצה פיזית, משלמים ועוד איך. לימוד, קורס מתחילים וכו', עולים כסף, ספרים עולים כסף, כל האירועים והכנסים עולים כסף ונוסף לכל יש את המעשר.
     לייטמן הוא לא רב, אז בראש ובראשונה תפסיקו לקרוא לו רב.
     מעבר לכך, בעל הסולם הוא ממש לא רכושו הפרטי, רבנים למדו ולימדו את פירוש בעל הסולם. בעל הסולם היה חרדי בעוד שליטמן אפילו לא דתי. אז יש כיפה על הראש ו?
     אנחנו בעולם המעשה, איך זה בדיוק מתיישב עם ה"רוחניות " של המצוות, לא צריך לשמור מצוות בפועל אבל כשמדובר בכסף, צריך לשלם בפועל.
     יש שם אנשים תמימים וטובים שהלכו לאיבוד.
     מבחינתי ואחרי שהייתי שם מספר שנים, והתווכחתי, כי להבדיל מרבים שם אני באה ממשפחה של רבנים, אמיתיים, אני יכולה להגיד שמדובר בלא פחות מעבודה זרה.
     לא ממעיטה מערכו של אף אדם, אך עם כל הכבוד, ליטמן אולי מדען, רק שבינו לבין קיום תורה או הבנת המקובלים יש מרחק עצום.

     אהבתי

  2. תומר – בני ברוך איננה תנועה דתית – אלא תנועה רוחנית ויש כאן הבדל גדול.
   המרבית המכרעת של החברים הם חילוניים וגם עיקר המסר הוא לציבור החילוני.

   אהבתי

   1. משה, זוהי כת ולא תנועה דתית ולא תנועה רוחנית. זוהי כת שעושה הונאה על הציבור: שים לב ותפנים: ברגע שאתה אומר לציבור את מה שהוא רוצה לשמוע אבל בפועל אתה משהו אחר אז זוה הונאה. הרי אם בני ברוך אומרים שהם חילונים ולא דתיים ואז אדם מצטרף, נגיד חילוני ששמע עליהם ואז, הוא מגלה עם הזמן שעליו לשים כיפה, לשמור מצוות, להתחתן, לשמור כשרות, לא לנסוע בשבת, הרי שזהו אדם שהונו אותו. עתה, מרגע שנכנס ונקשר לאחרים, יהיה לו קשה לצאת עקב הקשרים החברתיים והלחץ החברתי. אותו דבר לגבי דתי שמספרים בקבלה לעם כשנוח להם שהם כן דתיים ושומרים מצוות וכו ואז בא איזה דתי ומגלה לאט לאט שהכל עוונטה וזה מקום חילוני, שוב זו הונאה ארגון קבלה לעם בני ברוך את הציבור ב ישראל. ומי שמכיר את המקום יודע שזו ההוראה שם של צוות המנהלים והרב: נספר לציבור מה שהוא רוצה לשמוע, נשים כיפה לדתיים ונצלם את אלו עם הראסטות בזמן השיעור בשביל אלו שהם חילונים. צריך לעשות משהו בנידון כי זו הונאה. של ארגון. של עמותה.

    אהבתי

    1. דייב שלום
     אף אחד לא בא להונות אותך. רוב בני ברוך חילוניים ובטח לא כופים ולא מכוונים אותך לשמור שבת, לשים כיפה וכל הדברים האלו. יש בבני ברוך חברה דתיים ששומרים ויש רוב חילוני וכל אחד עושה מה שהוא רוצה ואין שום כפייה. אם זאת יש בכל בתי קבלה לעם שמירת שבת וכשרות כדי לכבד את אלו שהם דתיים וכדי שיוכלו להשתתף בכל הפעילויות.

     אהבתי

 2. 1.
  ציינת פה ובפייסבוק שהתביעה היא על ס"כ 2 וחצי מיליון ש"ח. בכתב התביעה מצוין סכום של 5 מיליון.
  2.
  תמוהה בעיניי הדרישה לתביעת זכויות יוצרים על השם "הדור האחרון" לאחר שלייטמן פרסם ספר בשם זה.
  לפי התביעה הלהקה הוקמה ב 2008 בעוד התובע השתמש בשם זה עוד ב 2007. לפי האינטרנט הספר פורסם ב 2006.
  (בעצם גם לפי כתב ההגנה אני רואה עכשיו).

  אהבתי

  1. שי שלום,
   1. בתחילה התביעה היתה על סך של 5 מיליון שקלים, אבל היא ירדה ל-2.5 מיליון. העלתי פשוט את הנוסח הישן של כתב התביעה, ותודה על תשומת הלב.
   2. תמוה גם בעיני בני ברוך, וכך כתבתי שהם כותבים.
   3. ראה סעיף 2, וראה כתב ההגנה של בני ברוך.

   אהבתי

   1. אוקיי, נשאלת עכשיו השאלה אם זה השינוי היחיד מהנוסח הישן…
    אם יש עוד שינויים שאתה יודע עליהם אשמח לדעת, וגם אשמח אם תביא לינק לנוסח החדש אם במקרה יש לך גם אותו. (למרות שזה כמובן מיותר לחלוטין אם זה השינוי היחיד).

    אהבתי

  2. האמת שאני לא ממש מבין בנושא אבל חקרתי קצת ולפי מה שהבנתי הביטוי "הדור האחרון" הוא לא של לייטמן ולא של דבח אלא הוא מהמקורות ומהתורה עצמה. בכל מקרה ברגע שדבח לקח את השם ועשה ממנו להקה זה נקרא שהוא "ממתג" את השם על פי החוק. לדוגמא, החוק אומר למשל שאם אדם פותח רשת חנויות בשם "בראשית", זה מיתוג השם ולכן אסור לפתוח או להפר את זכויות שמו כמותג בראשית לחנויותיו. עם זאת, הביטוי אינו שייך לו ולכן לא יתבעו איש שיגיד את המילה בראשית, שאינה שייכת לאיש. אנשים לא מבינים עדיין שלהקה או בכלל מוזיקה, זה עסק כלכלי לכל דבר על פי החוק – וכנראה מה שנעשה פה זו הפרת סעיפי השותפות באופן שדורש תביעה להסדרת העניין. אגב, זה שיש ספר בשם זה, לא מונע שלא תהיה להקה בשם זה כי אין פה גניבת שם. אדם יכול לפתוח חנויות בגדים בראשית – ואחד אחר יפתח מסעדת בראשית למשל והוא לא יקרא כגונב שם אלא אפילו ההפך, מישהו שקבל השראה וזו אינה "נגזרת" של היצירה המקורית או חלק ממנה.

   אהבתי

 3. ממש לא מפתיע, מספיק לראות את המנהיג שלהם כדי להבין. גם הערוץ טלויזיה שלהם פשוט מבחיל.

  אהבתי

  1. לא קוראת לו מנהיג, הוא מתווה דרך, וזכותך לשמוע וזכותך לא לשמוע. הוא מלמד אותנו למשל שנחליט ביחד, כי בדר״כ האגו נוטה להשתלט, ושחשובה ההחלטה ביחד- לא משנה אם היתה טעות בדיעבד, העיקר שזה נעשה ביחד. למה זה רע?

   אהבתי

   1. החלטה משותפת כפי שטענת שקורה אצלכם, מנוגדת לדרך בעל הסולם. פתחי את מאמריו ותראי את הבלבול שזורעים בכם כשגורמים לכם לבלבל בין העניינים: להגיע למצב של "יחד", להיות באהבה וכדומה, היא עבודה אישית פנימית של כל אדם לכשעצמו בתוכו ואין זה אמור לצאת החוצה כסוג של "שפה", תרבות, תקנון וחוקים. אצל המקובלים וחבורותיהם בכל ההיסטוריה כולל בעל הסולם ורב"ש, היו מתווכחים, לא מחליטים יחד, לא מדברים בשפת ניו אייג' ופועלים על הגבול המסוכן שבין חנפנות להתבטלות כמו שנעשה בארגונים שונים שיש כיום. גבול שאולי בקבלה לעם לפי מה שהבנתי מביקורים מסוימים שם, מזמן עבר לחנפנות שמביאה לביטול האחר בכלל, כסוג של טריק זול הדומה לשפת הפוליטיקה ולמתרחש בה. לפי בעל הסולם, אסור לבני האדם להסכים בדעות ולהתקרב בגופים. אסור להם להגיד כל היום "יחד באהבה קיס קיס קיס". אסור לנפנף באין עוד מלבדו, הכל לטובה, הקבוצה קובעת והרב אמר. שמעתי שהייתה פעם בבני ברוך מודעה שאומרת ש "כשהספינה טובעת תטבע איתה". זו ממש כת. מי שתולה כאלו דברים הם אנשים שמחליטים לבד ובעצמם (לא יחד איתך למרות שגורמים לך לחשוב שכן) ולא מעוניינים בהתנגדות ולכן אומרים לך תטבעי איתנו. ואולי הם רוצים להטביע את זה שעלול להציל הכל? אולי הם לא רוצים, אותם המחליטים, שתדעי שהם מושחתים (אני מדבר באופן כללי על ניסוחים שכאלו ) ואם הם לא יטביעו את כולם, עלולים להיות כאלו שיחשפו אותם? – בחירה בסביבה לפי אשלג היא לא כניסה לארגון כזה או אחר ששולט בך ומגייס אותך למפעליו שדרכם יגיע שאר העם לעבוד ב"התנדבות" במקום שלהם. בחירה בסביבה לפי אשלג היא לבחור כל הזמן במה ש "מסובב" אותך. זה נקרא סיבוב ומסובב (סיבות, מניעים). כשאדם בוחר כל הזמן בין שתי מחשבות במחשבה הטובה דווקא (זו שמקרבת אותו למטרה), זה נקרא שהוא בחר בסביבה טובה. זהו

    אהבתי

    1. לפי דעתך החלטה משותפת מנוגדת לבעל הסולם.
     זה לא נכון.
     אני לןמדת את בעל הסולם ואת רב״ש, וגם בהקלטות נאמר בפירוש על איך עובדים בקבוצה.
     האם יש לדעתך דרך אחרת ליישם את הכלל ״ואהבת לרעך כמוך״?
     ברור שאסור להגיד שהכל לטובה, צריך לברר קו שמאל וקו ימין ולהכריע עם קו אמצע, ולא אכנס להסברים ארוכים…
     אלו דברים שאפשר להבין בהרגשה, ולא בשכל.
     אתה יכול להיות רגוע לגבי, אף אחד לא שולט בי ואני פועלת מרצוני החופשי (-:
     הכל עניין של גבולות שאני קובעת.

     אהבתי

    2. שאקיר, זה בדיוק מה שאנו עושים שם, יושבים במעגלים – אומנם לא מתווכים, אלא כל אחד אומר את דעתו, בצורה נינוחה ומנומסת, כך אפשר לשנות את טבענו במשך הזמן, כי כל אחד רוצה לשמוע רק את עצמו, דרך המעגלים אתה גם שומע אנשים אחרים ולא פוסל עמדה של אחר אלא אומר את מה שיש לך להגיד, ואין אצלנו שליטה של אף אחד, את זה אתה החלטת מהדמיון שלך, אנשים הולכים, חוזרים, יש חדשים וכו', אין אכרח כל שהוא, כמו כן לא משלמים כסף לאף אחד, ואני האדם האחרון ביקום, שאפשר היה להכריח אותי לבוא למקום שהוא סגור מבחינת חשיבה או שמשהו אחר ישלוט בי, חס וחלילה, כל הפוסל פה במומו ובחוסר ידיעתו פוסל את בני ברוך.

     אהבתי

   2. מסכים איתך מילה במילה, ניתן להבין כי ישנם אנשים אשר מפריע להם לשמוע דעות אחרים (לא מדובר על הסתה), ולכן תובעים אותו.
    במידה ולא נמצאת הסתה או חשש להסתה, קשה לי להאמין שהתביעה תתקבל.

    אהבתי

  2. אתה לעומת זאת בכלל לא מבחיל – ולו בגלל שהגעת כבר למדרגה שאתה דן כל אדם לכף זכות. ובוודאי יתר ערוצי הטלויזיה הם כולם מושתתים על אהבת הבריות. ובאמת זה ערוץ מה זה משעמם: אין פרסומות, אין אלימות, אין מין, אין תרבות של דריכה על גוויות. רואים אנשים שמחים ושומעים דברי חוכמה- באמת הערוץ הכי מבחיל שיש.

   אהבתי

 4. לעיונכם והשכלתכם הנה אחד מהקליפים של רונן דבח ( לא מיועד לקטינים)

  אני לא מתפלא ש"בני ברוך" הזדעזעו .
  גם אנשים שלא נאשמים בעודף קלאריקליזם היו מסתייגים מהקליפ.

  לפני כמה חודשים , תומר ושכמותו יצאו בהתקפה חריפה נגד דו"ח הכתות שהוגש למשרד הרווחה.
  כאן ניתן לראות את המאמר של תומר בעניין:
  https://tomerpersico.com/2011/05/29/cults_and_mind_control/
  לפי דעתי , ההתנגדות של תומר וכד' מהדו"ח הייתה לא הוגנת ורחוקה מאוד מלהיות מקצועית . הטענות שהועלו נגד מנגנון הmind control , שבאמצעותו הכתות שולטות בחיי אנשים , היו לא יותר מרפלקס פוסט מודרניסטי, באמצעותו נלחם האולטרא ליברליזם בחובתה של המדינה להגן על אזרחיה.

  עברו שלושה חודשים והנה מגיעה מאותה הכתובת קריאת "שוד ושבר" נגד כת , במקרה כת "בני ברוך" הפאסוודו קבלית. אם נקרא במאמר של תומר נמצא משפט כזה:
  "החברים המשתייכים לכת של בני ברוך נתונים למרות הארגון ולהחלטותיו בצורה טוטאלית, והם חיים במעין "בועה" המנותקת כמעט לחלוטין מהווי החיים המוכר לאדם הרגיל מהישוב".
  אמנם מדובר כאן מציטוט מתוך כתב התביעה של מר דבח, אבל לי לפחות , ברור שהציטוט אינו מיקרי.
  אז הנקודה שלי היא כזו .
  אני לגמרי נגד הרב לייטמן ונגד הארגון שלו , אבל מה קורה שם בחצר האחורית של המכון לדמוקרטיה?
  עוד לא הצליחו להבין שם אם מיינד קונטרול זה טוב או רע?
  אולי גם שם הריפלקסים משתלטים על כל רציונליות?

  אהבתי

  1. קוהרנטיות היא לא הצד החזק בבלוג. אינני מכיר לעומק את ארגון בני ברוך, ויותר מכך – לדעתי הקבלה מתאימה רק לאנשים מסויימים מאוד ולא פועלת לטובה על רוב האנשים. הקליפ שהבאת יכול להמחיש יפה את דברי הרב נחמן כי 'קבלה' בגימטריה 'נאוף' ואני מרשה לעצמי לתת פרשנות לדברים. בנוהג שבעולם הקבלה מתאימה למי שמוצא בעצמו תשוקה פורצת גבולות אל הטוב, אל האלוהים, והקבלה – מבלי להתייחס אל אמיתותה – מספקת לו את החופש הזה. גם האדם היצרי שמחפש לפרוץ גדרי עולם במילוי תשוקותיו – גם הוא מוצא בפריצת הגבולות של הקבלה את מה שהוא מחפש, ובאופן יותר רחב הוא לא ימצא מנוח בסדרי חיים שקטים ומסודרים, ואת מימי השילוח ההולכים לאט תחליף רוח סערה כמו זו שמציעים כתות למינהן בזוגותיהן המתחלפים, או חרטוטי רוח אחרים.

   אהבתי

  2. 1. אכן, קליפ מזעזע (לא שרדתי אפילו עד המחצית).
   2. תביעות מטבען, כמו הגנות מטבען, נוטות להיות חד צדדיות, ולא הייתי מסתמך בכתיבה על אף אחת מהשתיים.
   3. אני לא מכיר טוב ולא בא להגן על בני ברוך, אבל ממש לא מבין את הדרישה לדמוקרטיזציה ושקיפות. זה ארגון וולונטרי שמבוסס על מה שהוא תופס כאמת. ארגון מסוג זה לא אמור להיות דמוקרטי. מי שהאמת לא נראית לו, מקומו אינו בארגון, אבל אם מישהו מכיר באמת שבפרשנות של לייטמן,למה שירצה החלטות דמוקרטיות? – הוא ירצה את ההחלטה הנכונה (לשיטתו).
   4. לגבי התיאורים של הדינמיקה הכיתתית, אלה שחוקים ונוטים להטיל את האחריות על הקבוצה, בעוד שברוב המקרים מדובר בבני אדם בוגרים,שפויים,אחראיים וכו'. ומצד שני אפשר לחשוב ש"אדם רגיל מהיישוב" חי באיזו אמת מוחלטת ולא בבועה אחרת,רק אולי מקובלת יותר.

   אהבתי

   1. דייי חחחחחחחח דווקא אחלה קליפ התפקענו פה מצחוק אבל יש בזה משהו שיש שם כיעור אבל נראה שזה בגלל מהאנדרדוגיות של העניין. נראה לי בכוונה צלמו ככה בחושך ומלוכלך. נראה לנו שזה דווקא אותנטי בעיקר לימינו ימי המחאה. אבל הסאונד גרוע אשששש חבל גם

    אהבתי

  3. תגובה מטעם הניהול האישי של רונן דבח:

   1- רונן, בניגוד לאמנים רבים כיום, אינו מנסה למכור משהו למישהו על ידי התיפיפות והפיכת המוזיקה לפרנסה, אלא הוא עושה בה שימוש טהור להעברת מסר. ברמת הטעם, אין מה להתווכח. כמו שיש כאלו שאינם מחבבים את חומריו של רונן, כך גם שמענו על לא מעט אנשים שאינם שומעים ואוהבים את להקת הדור האחרון מאז עזיבתו של רונן. חלקם אף טענו שהמוזיקה של הלהקה הפכה ליותר מטיפה ומזכירה להם מוזיקת קרישטיין רוק (רוק נוצרי כנסייתי) מיסיונרית בתחפושת של רוק. כל אחד והראש שלו, כמו שלכל אחד יש את הזכות לטעמו האישי ולביקורת.

   2 – הטענה שההרכב לא הסכים עם דרכו של רונן ולכאורה מביא לכך ראיה את הקליפ המעולה הנ"ל, היא שקרית. קליפ זה נעשה ויצא זמן רב לאחר עזיבתו של רונן את הלהקה והקבוצה ולכן, הם לא יכלו לטעון שעקב הקליפ, הם רצו את עזיבתו. חברי ההרכב שנותרו מהלהקה שהקים רונן, פעלו בזדון כנגדו, כנגד משפחתו ואף הוציאו את דיבתם עד כדי שהביאו לפגיעה חמורה בילדיהם הקטנים באמצעות חרם ונידוי קשים. הם אף עשו שימוש בקליפ זה ובחומריו האחרים כדי להוציא את דיבתו, תוך הוצאת דברים מהקשרם במטרה להביא לפגיעה בו ובשמו, בעיקר בארגון ובקרב חבריו הקרובים של רונן. למשל, המסר של דבח בקליפ הנוכחי, מראה שהמצב הוא רע והאלימות רבה והמשטרה והמדינה מתעסקים עם זוטות במקום למגר את הפשע האמיתי. זהו הוא מסר חיובי, אך כנראה שלא עבור חברי הלהקה, שמעדיפים לשיר על "עולם יפה", בעוד העולם שמציג דבח, הוא מכוער. המסר הכללי של דבח, גם באלבום שבדרך (שיקרא "סד") וגם באלבום שהוא הפיק ושר בו כשהקים את ההרכב, הוא תמיד אחד: חפש את האמת מול החושך השקרי. אמת מול צביעות, אמת ללא חנופה וללא דרך תככים ודיבור של פוליטיקלי קורקט. הבחירה היא שלך.

   3 – תמוה שאנשים מתוך קבלה לעם, המזדעזעים כביכול מקליפ זה, אינם מזועזעים מתקיפת חברם, מפגיעה בילדים קטנים ובמשפחות ומהפרת זכויות יוצרים וזאת בעיקר כשהם תולים על דגלם את סמל האהבה. ללמדנו, את צביעותם מצד אחד של הטוענים שהם "לעם", כשהם באמת אינם לעם, אלא "לעם" שהם רוצים לייצר עבור מפעליהם. מצד אחר לא מובנת הזדעזעותם (הצבועה כמובן), כאשר במפעל ההפצה היו ריבים בין צלמים ועובדים מי יצלם את הקליפים של רונן, מי יפיק אותם וכדומה. אלו שלא זכו לכך בסופו של דבר גם יוצאים נגד דבח בפוסטים שונים בפייסבוק וברשת. מה עוד, כיצד הלהקה טוענת לסלידה או זעזוע מהחומרים/קליפים של רונן כאשר הגיטריסט שלהם (ויצפלד) מנגן באלבומו האישי של רונן, והם עצמם כולם נכנסו תחת הנהגתו ללהקה שהקים? מי שאינו מכיר את הסיפור מקרוב ואת הפרטים, מכיר רק את השקר שזרעו הארגון וחברי הלהקה. העניין כולו (הדור האחרון) שהיה שייך לרונן כמוסיקאי בחייו האישיים, נלקח ממנו תוך תיאום עם הנהלת הארגון שלא רצתה עוד את רונן במקום, שהפליא בכשרון הפצתו את הקבלה. מנהלי המקום, עקב חששם למעמדם המפעלי והחברתי והאיום המדומה מיכולתיו של רונן, שכנראה גרם לקנאה על אף התנהלותו הנחבאת אל הכלים, בחרו בדרך החשוכה של פגיעה עצומה ברונן, בחברים שלו ובמעמדו כחבר בקהילת המקום. בעבר אמר לנו אחד ממנהלי המקום (האחראי כיום על החינוך במקום) על רונן שהוא "כמו בולדוזר. נע אל המטרה הרוחנית לאט אבל בטוח, אבל הרצון הזה להשגת האמת, עלול להיות לפעמים דורסני". לטעמנו, דורסנות זו שעליה הוא דיבר, היתה קשה בעיקר לאלו שרוצים להשרות אווירת חנופה, שקר ושליטה על ידי עיוות עצות הקבלה, הפעלת שיטות של חנופה והשריית אווירת צביעות וסממני כת.

   4 – לסיום: מצער לדעת שהקבוצה שאליה השתייך רונן בעבר, הפכה לארגון של היום, שלקח את הפצתו של רונן, שהיה הראשון להביא ישראלים למרכזי הלימוד בזכות הבנתו בקבלה, הרצאותיו והמוזיקה שהוא הכניס למרכזם, אשר שנתה את תרבות הברה"מ ששלטה במקום, להווי ישראלי. מצער לדעת שאותם חברים שהיו לרונן במקום, נפלו שולל אחר מנהלים מסוימים וחברי ההרכב שקנאו ברונן על ותיקותו וקרבתו לגרעין הפנימי ואף הביעו זאת לא פעם בקול. מצער לשמוע ולראות כיצד הארגון והמגיבים הרבים שלו משקרים, מתנהלים בניגוד מוחלט לחכמה שעליה הם לומדים ולא מפנימים את מה שבאמת עליהם לעשות: סדר פנימי במקומם הרקוב. רונן מעולם לא השתייך לארגון אלא לקבוצת לימוד(!) שבה הוא בחר (קבוצת בני ברוך ולא ארגון קבלה לעם). נטייתו של רונן להשאר בדרך הצנועה ולא להכנס לתוך כל הפופוליזם הנקרא "קבלה לעם", פרסום בערוצי טלויזיה, בתי קבלה לעם ואירועים במאות שקלים, הם אלו שעוררו את זעם המנהלים עליו. להוסיף לכך את ביקורתו של רונן על הפצתם הגרועה, והיותו איש תוכן ומרצה לקבלה במשך שנים, דברים שגרמו בסופו של דבר לקנאה שהביאה לכינוס אינטרסים בינם ובין חברי ההרכב שנותרו ושחשקו לרכב על גלי ההצלחה. רונן, שהקים את ההרכב, הפיק את האלבום הראשון והמופתי ("הפרויקט של הדור האחרון") ואף שר בו את החומר המוצלח שהביא לפרסומה של הלהקה בסופו של דבר, הוא מוסיקאי מוכשר ובעל טקסטים ולחנים מרעננים בעולם שבו מוזיקה הפכה לבידור לעם. רונן, אינו מחפש לעשות כסף על חשבון איש באמצעות חומריו. הקליפ, כמו שאר חומריו, זוכים לעשרות אלפי צפיות לא מן הסתם.
   אתם כמובן מוזמנים להופעתו הראשונה של רונן בהרכב מלא, במוצ"ש הקרוב, במועדון "הד" ברחוב י.ל.פרץ בתל אביב. בכל יום כותבים לנו אנשים רבים על הגעגוע לחומרים הטובים של הדור האחרון מהאלבום הראשון ששייכים לרונן ויהיו בהופעה יחד עם החומרים החדשים והמרגשים מהאלבום שבדרך, כך שמובטחת הנאה למחכים. שבת שלום ונפגש מחר,
   בתודה היולי הפקות

   אהבתי

   1. אתם האחראים לקליפ זה של עוצרים אתי על גויינט? צאתי עוד שיר של הזמר שאתם מייצגים, האם זו הדרך שבה אתם מאמינים? לצאת לרחובות ולעשות מהפכות?

    אהבתי

    1. תודה רבה שהפכו אותי כאן לדובר של בני ברוך , אבל לא תודה.
     אין לי עניין לדברר ארגון שמרכזו בפתח תקווה. חאראם על הפאדיחה, מה הטרנד הבא? ארגונים שמרכזם בראש העין? בפרדס חנה?
     כבוד לברג , שאלוהים יסלח לו , הארגון שלו יושב בבוורלי הילס. שם הייתי מוכן להיות דובר.
     גם בהלסינקי , אם מישהו מתעניין.
     בכ"מ , כבר אמרתי במאמר הקודם על לייטמן , שכל שיירי אשלג , לא מעניינים אותי.
     אני רק רוצה להבין אם לדעת המכון לדמוקרטיה כתות זה טוב או רע?

     אולי כתות זה בעצם דבר טוב כי מישהו יוכל לכתוב מחקר על "סימני דמוקרטיזציה בכתות"?
     העיקר כף זכות.

     אהבתי

    2. תגידו מניינים איתכם? קליפ בשקל וחצי שרואים קצת קטשופ מזעזע אתכם? איפה אתם חיים???

     אהבתי

    3. נראה לי שגם חלק מהמשתמשים פה הם רונן דבח….אני באופן (מאוד) אישי יודעת שהבחור יצר לעצמו איזה משהו כמו 20 פרופילים מזוייפים בפייסבוק וביוטיוב (מזויפים=אנשים שקרויים לא על שמו) – בכל הפרופילים האלה, כולל של עצמו, הוא עדיין חבר של כל אותם בני ברוכים למינהם שמהם הוא כל כך נעלב ומעבר לזה הוא משתמש בהם כדי להפיץ דברי שקר על הלהקה ובכלל. אני לא אתפלא אם חלק מהתגובות פה זה הוא בכלל……קצת קשה לי להאמין את האמת לכל מילה שיוצאת לו מהפה….
     זה גם לא מפליא אותי שהוא פנה אליך , תומר פרסיקו, כדי להציג את פני התדברים והתביעה בדיוק כראות עיניו…ועל זה נאמר- התקשורת איננה אובייקטיבית בכלל!!! אני בתור קוראת, הייתי מצפה ממך, כותב הבלוג, לנסות להציג גם את הצד השני.
     מה שלא יהיה, בכל חברה יש אנשים מכל מיני סוגים. גם בבני ברוך. יש כאלה שלומדים וסגרו את עצמם כלפי העולם החיצון וזו בעיה שלהם ויש כאלה שממש לא והם דווקא בקשר עם כולם והכל בסדר (יש לי חברים שהם כאלה). יש לכאן ולכאן כמו כל חברה אנושית רגילה.
     בסהכ הרעיונות והעקרונות שהם מביאים הם דברים שכולנו חושבים וחולמים עליהם אפילו בתור ילדים – מה כל כך רע בלרצות להיות חברה שבה כולנו ערבים זה לזה!??!? למה אתם כל כך מתנגדים לזה?!?!? בכל מקום אפשר למצוא דברים שליליים כי אנחנו בוחרים לראות דברים רק איך שאנחנו רוצים. נמאס כבר מהשליליות והאנטי הזה של כולם. מה רע בקצת לפרגן אחד לשני?

     אהבתי

   2. בגלל כל החגיגה וכולם כמובן מתרגזים שיש פגיעה בילדים – אפשר לפרט בבקשה איזו פגיעה היתה בילדים ? ותגובת בני ברוך לכך ?

    אהבתי

    1. רבותי, אני מציע לא לגלוש להשמצות שאי אפשר להוכיח בסיטואציה כאן. בית המשפט יחליט אם היתה או לא היתה פגיעה בילדים או כל דבר אחר. אני מודיע מראש שמי שיתחיל להפריח שמועות והשמצות ימחק.

     אהבתי

   3. רק משהו לא מסתדר לי- אם אינו מנסה להפוך את המוסיקה לפרנסה…..מדוע יש לו מנהל אישי שמגיב במקומו, וכן מדוע הוא תובע (אולי בצדק) אנשים בטענה שגנבו את זכויות היוצרים שלו??
    מי שמשלם למנהל אישי ויחסי ציבור, ישכיל לעשות שיתחשב גם בגבול הטעם הטוב, כדי להרחיב את פעילותו ולהיענות לקהל שלו.

    רק אדם גס רוח ירצה להביט בקליפ שלך, רונן……האם זה סוג האנשים שאתה מנסה להעביר להם את מסריך??

    אהבתי

    1. הי לילך. צודקת בדבר אחד עיקרי מבחינתי והוא, שהאנשים אשר להם אני רוצה להעביר להם את מסריי הם אנשים גסי רוח, כן, למה לא? המסר שלי הוא למשוגעים, למפוחדים, למסכנים, לכל מי שמרגיש שהוא נמצא טיפה רחוק יותר מהנורמל. המסר שלי הוא למי שסובל, למדוכאים, לעצלנים, למגעילים, לחולי הנפש והרוח. רק להם. אבל מה הדאגה? בשביל כל השאר, העלית, הנורמל והאינטלגנטים, שקרובים לאלהים ומורמים מעם, בקיצור הרוב, יש מי שישיר/יטיף להם.
     אני, בא לי לשיר לכל השאר.

     אהבתי

     1. אם זה אכן כך, אז זה בהחלט לגיטימי, ואפילו יכול להיתפס כחיובי במצבים מסוימים.

      בהצלחה במלאכת האלכימיה של הפיכת הגס למזוקק ומעודן.

      אהבתי

 5. כמחווה של רצון טוב ציטטתה כמה קטעים נבחרים מתוך כתב ההגנה (שנשלח אליך על ידי בני ברוך לפני זמן מה). מדוע לא ציטטתה שאין בסיס משפטי לתביעה לזכויות יוצרים, הרי התובע חתום על מסמך העברת זכויות יוצרים?

  אהבתי

  1. תראה, ציפיתי לתגובה מנוסחת של ב"ב. כשזו לא הגיעה, ציטטתי מה שחשבתי שהוא העיקר. פשוט לא חשבתי שזה העיקר. אבל אתה מוזמן מאוד לצטט ולהדביק את הדברים כאן.

   אהבתי

 6. אין לי ספק שזו כת מסוכנת, לאחר מגע קצר איתה זה ברור מאליו.

  אני לא מצליח להבין איך מנהיגי מחאת האוהלים ואינטלקטואלים בולטים באים מדי יום לאוהל של "ערבות" ונותנים גושפנקה לזוועה הזאת.

  אהבתי

  1. לכל המתנגדים והמגיבים כנגד בני ברוך או קבלה לעם: אני אומר זאת בשיא הכנות ואין לי אפשרות לשכנע אחרים בדבריי. מוזמנים לקרוא:

   1- בקבוצת המקובלים בני ברוך, שעם הזמן הפכה לארגון שנקרא היום קבלה לעם, יש לא מעט מתנגדים ותתפלאו, גם מבפנים. כלומר, לא כולם רואים בעין טובה את ההתפתחות כביכול שהביאה עמה גם כמה כיעורים (יש בזה משהו) אך המקום והאנשים שם תמיד מנסים לשנות ולהשיג טוב יותר. יש טובים יותר טובים פחות ומי שצריך לתת את הדין לפני החברה הפנימית או בית המשפט, בוודאי יעשה זאת, גם אם באיחור
   2 – מאוד מצער המקרה שקרה לחברנו ומשפחתו ומי שקורא את הדברים היטב מבחין שאין התביעה מדברת על האנשים הרבים השייכים לתנועה אלא למנהליה ואולי לכמה חברים מקורבים אליהם. הרס שמה של הקבלה בגלל מיעוט, הוא עוול שיתוקן אני בטוח. קרה כאן משהו שדורש בדיקה ובירורים, אך עם זאת אין להדביק את הכתם על הקבלה או על אנשים שאינם קשורים ישירות לנושא לדעתי
   3 – אני ורבים אחרים מהמקום לא שופטים את המקרה וחברים רבים גם מכירים את הנושא מקרוב ויודעים שנעשה כאן עוול שהוא כנראה תוצאה מצערת של מנגנונים גדולים שכמו שידוע, אי א פשר לשלוט על כל דבר ודבר עד כמה שזה מצער. אני אישית יודע שיש אפילו חברים לא מעטים (ואני בתוכם) שמגיעים להופעתו של רונן וזה רק מוכיח שאנשים שם מוכנים לשנות ושלכל דבר יש תקנה וכבר לא חוששים מתגובת ההנהלה ואף חלקם מדברים על מה שקורה בפומבי ומותחים ביקורת על התנהגות חלק מהמנהלים. לא כולם יש לציין, כי יש הנהלה שרובה נהדרת אבל יש שם מספיק תומכים במשפחה הזו שאולי הייתה שעיר לעזאזל שכמו שכתבתי,זהו מצב שיתוקן כך או אחרת. אני מאוד אוהב את המוזיקה של רונן ושל הלהקה וחושב שכדאי ללכת ולשמוע את החברים האלו גם אם נראה שיש ריב גדול, אסור לשכוח, שהכל בגלל מטרות טובות

   אהבתי

   1. גם אני קראתי את כתבי ההגנה והתביעה והבטתי במסמכים השונים ומצאתי סרטון אחד ביוטיוב שהסביר לי הכל. אחרי שראיתי אותו כבר לא משנה לי אם מה שאומרים על קבלה לעם נכון או לא כי ה דברים מדברים בעד עצמם. כל כתב ההגנה שלהם הם אומרים דברים רבים וגם בתקשורת הם מפרסמים כל מיני דברים בקטע של הלהקה הזו איך היא הוקמה והכל ואחרי שראיתי את הסרטון הבנתי שלא זו בלבד שהם משקרים אלא גם לא דופקים חשבון לציבור ולבית המשפט. הכת הזו מזלזלת בעם שמסביבה ובחוק כי איך כל מה שהם אומרים הפוך ומנוגד לכל מה שבסרטון הזה?

    אהבתי

  2. זה עוד כלום אבנר שמעתי שבפסח הם תופסים ילדים ומקריבים אותם. אולי נכניס אותם למחנות ריכוז ? הערבים רוצים לזרוק אותנו לים ואתה שונא ונלחם עם אחיך היהודים. נגיד שאתה לא מסכים אם מישהו למה אתה גולש לשנאה ?
   אבנר יקירי – זו שנאת חינם וזה בדיוק מה שהתנועת הערבות באה לבטל – כדי להביא ערבות הדדית בין כל חלקי העם. מה כל כך מרגיז אותך בתנועת הערבות – שהם רוצים להביא לדו שיח בין כולם בצורה תרבותית – שרוצים שכל חלקי העם ידברו יחד ? האם ביקשו ממך כסף ? האם ניסו למשוך אותך אליהם ושכנעו אותך להצטרף אליהם ? האם אמרו לך לבא וללמוד איתם ?

   כולנו אחים ואנו יכולים לשבת יחד ולדבר גם אם לא מסכימים. למה אתה לא כועס על תנועת דרור שהצטרפה למאבק ? אני ואחרים דווקא היינו רוצים שעוד הרבה ארגונים יצטרפו למאבק – בלי לפסול אף אחד. ושיהיה לכל אחד אוהל. לא מספיק שכל העולם שונא אותנו שאנחנו שונאים אחד את רעהו. המלחמה האמיתית אבנר אינך ביני ובינך או בינך לתנועת הערבות אלא בשתי הכוחות שנמצאים בתוכך: האגו שלך – זה ששונא ורוצה לדרוך ולנצל לבין החלק הגבוה יותר שלך שרוצה לאהוב ולתת – מי מנצח ?

   אהבתי

   1. מציע לכל מי שעיניו בראשו להתרחק כמו מאש מהפורום הזה ומהמשמיצים שמצאו כאן קרקע פוריה לשטנה שלהם.

    אהבתי

 7. אל תשכחו שבני ברוך בעקבות הרב אשלג מאמינים בקומוניזם. גם בקיבוץ 'איימו' על כל החברים שאם לא יעבירו את הכנסתם האישית לקופה הציבורית הם יסולקו. איום לגיטימי בהחלט.

  אהבתי

 8. 1. תביעת ענק הוגשה נגד תנועת "בני ברוך"
  2.על גורלה של להקה זו עומדת התביעה.
  all the story is about a music band.
  your headline is misleading the reader.

  אהבתי

 9. לתומר שלום
  אין היוצא מן הכלל בא להעיד על עצמו אלא על הכלל כולו, כלומר, אחרי עשר שנים שאני בבני ברוך תן לי לספר לך כמה דברים שאולי אתה לא יודע .
  בבני ברוך נמצאים אנשים בעלי אדיאולוגיה משלהם[שככל הנראה אין בזה עברה] ובכדי לממש אותה על כולם לקחת חלק פעיל במימושה, למשל:
  א)רשת אינטרנט חברתית חינם
  ב)ספרים חינם
  ג)רבע מליון עיתונים שחולקו חינם
  ד)מעל 100 אלף ספרים שחולקו חינם
  ה)מלבד הקמפוס שהוא בתשלום התנועה מספקת הרצאות חינם לועדי עובדים וכו'
  ו)מדי יום שלישי הרצאה פתוחה חינם
  ז)נפתחו בשנתיים האחרונות מעל שלושים קבוצות נוספות בכל הארץ מאילת ועד נהריה, שמנסות לחיות תחת אחריות וסולידריות חברתית.
  ח)קיימות כבר מעל 1000 קבוצות ברחבי העולם שכבר חיות עפ"י אותו עקרון, ואפילו הייתי מציין כדוגמא חבורת ניאו נאצים לשעבר.
  ט)כנס שנתי בישראל שהביא בפעם האחרונה עשרת אלפים אנשים מחו"ל שחושבים שכדאי לבוא לישראל, שיש פה מסר שיוצא מישראל לטובת העולם כולו.
  י)טלויזיה חינם

  אלו הם רק חלק מאותם פעולות שבני ברוך לוקחת על עצמה באופן אקטיבי, ולא כיועצים.זו התנועה שמעוררת בי הזדהות הרבה ביותר שקושרת אותי לישראל בפרט ולמעמד האדם בכלל.בתור אדם שהעריך את הכנות שלך אולי כדי שתבחן את הדברים באור יותר וחיובי יותר שהוא דווקא משרת אינטריסים שצצו עתה בזמן המחאה, אשר משרתים את ההתעוררות של העם החדש.

  אהבתי

  1. עיתונים בחינם, אינטרנט בחינם, טלויזיה בחינם = עובדים בחינם.
   או שבני ברוך מוכרים את המוצרים שלהם (לא במחיר עלות אלא במחיר רווח), או שהם מספקים את המוצרים שלהם בחינם – וזאת על חשבון עובדי הארגון שקורעים שם את התחת בחינם!!
   מגעיל מה שהולך שם.
   הייתי שם.
   ברחתי כל עוד נפשי בי.

   אהבתי

   1. כל הספרים ניתנים להורדה חינם בסיפריה הממוחשבת של בני ברוך שהיא המקיפה ביותר בעולם לספרי קבלה ופתוחה לגמרי לכולם.
    http://www.kab.co.il/heb/content/view/frame/2373?/heb/content/view/full/2373&main
    וכך בהרבה שפות.

    להדפיס ספרים עולה כסף.
    ספרים למתחילים מחולקים חינם בהרבה מקרים.
    ספרי לימוד נמכרים במחיר מוזל. מי שרוצה ללמוד ורוצה ספר מנייר – קונה כמו כל ספר לימוד אחר.

    אהבתי

    1. אגב, שום כת לא גובה כסף ממי שנכנס אליה ובזה כת קבלה לעם או ערבות הדדית או בני ברוך או אלף שמות אחרים שמצאתם לכם, לא שונים. את הכסף לוקחים אחר כך. הרי לייטמן שם לא מפסיק לחפור ש"ספר לא קוראים באינטרנט אלא רק בספר של דפים", (יש כל מני שידורים ששמעתי אותו אומר זאת) לכן ברור שכל מי שמגיע אליכם שומע שהכל חינם באינטרנט אבל אח"כ הוא שומע שהוא חייב לקנות את הספר. חחחח כמה שקר. זה ידוע שבכתות יש לחץ חברתי תמיד שפועל בדרך של "כולם קנו את הדיסק אתה חייב לקנות" ו "כולם קנו את הספר או הלכו לאירוע או כנס ואתה חייב גם". הרי מי שלא עושה את מה שכולם עושים ולא נכנע ללחץ החברתי מנודה. גם הנשים שגואל רצון הביא לכת שלו, לא שילמו שקל בכדי להכנס אבל אחר כך הן שילמו ועבדו והוא, נח.

     אהבתי

  2. עופר, קל לתת חינם כשגונבים מאחרים. אם באמת הארגון מרוויח מזכויות יוצרים של אחרים אז החינם פה הוא גזל מהסוג הגרוע ביותר. לפי מה שקראתי והבנתי, נעשה פה מקרה של הרצחת וגם ירשת והכל באצטלה ותירוצים של "חינם" כביכול. אגב, אין דבר בחינם בחיים, דרך כל החינם שלכם, מגיעים בסוף לתשלום המיוחל, כמו שבאירועים שלכם האחרונים שהבנתי שעלו 800 או 600 שקל לאדם בשביל ערבי תרבות שבהם רוסים רוקדים על הבמה ואנשים אוכלים עוף תפל. עופר, אם אם מה שכתבת הוא נכון, כל עוד יש אצלכם מקרים כאלו, אתה ודאי יודע שמצווה אינה מכסה על עבירה. בטח שלא ברמות בהן מדובר פה. ובוא לא נשכח שהתביעה המדוברת מטעם אותו דבח, היא רק קצה החוט. שמעתי על מ אות מקרים קשים בארגונך.

   אהבתי

  3. הייתי חלק מהמקום אדוני עופר ואגיב על דבריך:

   1 – גם פייסבוק הוא חינם, מה ציפית? שתספרו לעולם על ענייניכם בתשלום? הטענה שלך עצמה היא דמגוגית כמו כל מה שלמדו אתכם שם, דמגוגיה לשמה
   2 – בזמן שהייתי במקום ראיתי ושמעתי המון ביקורת גרועה על כל מיני ספרים שנכתבים מטעם עובדי המפעל, המקורבים לרב וכל מיני קרובי משפה כמו אבן ובן שנמצאים במרכז והם ותיקים ומקורבים למפעל ולרב. אני זוכר שמעט לפני שעזבתי את הארגון, הייתה החלטה שבגלל שהספרים לא נמכרים, הם יינתנו בחינם. הבנתי גם שאלו שכותבים את הספרים, הגרועים יש לומר רבים מהם, ממשיכים לאחוז בתפקיד כותבים עקב פרוטקציות ולא עקב כשרון. חלקתם חינם כי אנשים לא קנו
   3 – סולידריות חברתית אמרת, אז תתחיל להפנים: מילים, כל אחד יכול להגיד. הנה אדון עופר: "ואהבת ל רעך כמוך", "צדק חברתי", "כולנו אחים וחברים", רק שאתה לא יודע שכשאני אומר זאת, אנ יבדיוק מקלל פה בנאדם, גונב מהשכנה את העיתון ישראל היום ולבסוף אומר לה שלום יפה במדרגות. נראה שזה מה שקורה אצלכם וברמה הכי נמוכה אבל. אה ואגב, תודה על הטלויזיה המגוכחת שלכם ועוד בחינם… פשש צדיקים. עופר, אם היה אכפת לך מהמקום שבו אתה נמצא היית משנה, אבל אתה מנסה לשנות את העולם, להגן על השחיתות והסרחון שזה מוציא אתכם הכי מסריח. אבל זה בטח לא מפריע לך שפוגעים לך בחברים כל עוד היום בערב אתה הולך לשיר שם ברוסית והילדים שלך יאכלו עוף לשבת. תהנו. במקום שלכם לא לומדים קבלה, כי הבורא עשה שבמקום שבו ככה פוגעים באנשים ועוד בילדים, לא יעזור כלום. אתם המקור הבא לדבר הכי גרוע שעלול לקרות אם לא יעצרו אתכם לדעתי. אומר את דעתי

   אהבתי

   1. רונן, באמת לא נמאס לך להמציא כינויים ולהגיב בעשרות ומאות טוקבקים…
    יופי, תבעת את בני-ברוך, גיבור גדול!
    ירקת לבאר ששתית ממנה. זה עוד מילא…
    אבל על "פגיעה בילדים קטנים" – אתה שיא החוצפן שרק יכול להיות!!!
    גם אחרי שעזבת את הקבוצה הילדים שלך המשיכו לקבל יחס טוב וכולם עזרו לאישתך, הם המשיכו ללכת לגן עם הילד שלי, למרות כל השנאה לבני-ברוך שהפנימו בבית!
    ואתה עוד מעז לדבר על פגיעה בילדים קטנים?!
    אחרי שכמה וכמה אנשים נתנו את הנשמה כדי לגדל את הילדים שלך ולעזור למשפחה שלכם!
    תתבייש.

    אהבתי

    1. פחחחחח איזה תגובות עלובות. אח שלי רונן, לא מכיר אותך אבל שחקת אותה ועשית בשכל שעזבת את הכת ותבעת. ברור שהתגובות פה הן מאנשים שקשורים לכת הזו ובתור נפגע כת בסגנון הזה, אני מחזיק את ידיך וקורא לכל מי שנמצא שם (בני ברוך קבלה לעם) עדיין להתעורר כי יש חיים אחרי הכת. זה ידוע שאנשים שעוזבים את הכת שומעים טענות כמו "עזרנו לך לגדל את הילדים" "השקענו בחיים שלך" שזה חלק מהשיטות לשבת לבנאדם על הראש כל החיים. ידוע גם שיש כתות ששולחות אנשים להפחיד את אלו שעוזבים אותן. אח שלו, עם ישראל מאחוריך מר דבח – תחזיק מעמד – אם צריך, תן תלונה במשטרה על איומים שתקבל אם תקבל. אל תפחד

     אהבתי

  4. חינם, חינם, חינם.
   אין לי מושג מה קורה בבני ברוך, אבל מניסיוני הקצר אין דבר כזה חינם, ואדרבה, יותר מידי חינם, אומר דרשני.

   אהבתי

  5. אנחנו יודעים את זה אח שלנו.
   מה הפואנטה? איך זה קשור לרונן, ואיך זה קשור לצביעות והעוול שיש בכת?

   אהבתי

 10. נפגשתי פעם עם ליטמן בפגישה עסקית לשיתוף פעולה (מדובר לפני 14 שנה לערך)

  ראיתי מגלומן מדומיין ברמות גבוהות ביותר

  הסינתזה שהוא מנסה לייצר אינה יותר משעטנז רעיונות ועיוותים שונים מרעיונות של אחרים

  אהבתי

  1. "בפגישה עסקית" עם לייטמן ?
   הצחקתה אותי :)))
   הבן אדם חי (וישן) במשרד שלו כבר שנים, לובש קרוקס וסווצ'ר של בני ברוך ולא מעניין אותו לא כסף ולא עסקים. אלה רק הפצת חכמת הקבלה בעולם.
   אתה פשוט לא קולט מה זה מקובל…

   אהבתי

 11. מעניין מאוד – אחד התהליכים שמרתקים אותי זה באמת עניין ה"התפכחות" של מאמינים בכתות – כיצד נוצר השבר הזה והאם הוא יכול להעשות בצורה "נעימה" (we're sorry to see you leaving) , או שמא המנגנון של הכת יוצר מצב שבו שבר אמוני שכזה יכול להפתר רק במעין "פיצוץ" .

  אהבתי

  1. בבני ברוך אין שום שברים. כל מי שרוצה מגיע, נשאר כמה שרוצה, עושה כמה שרוצה,ויוצא מתי שרוצה. כמו כן יכל לחזור בעוד כמה שנים וכולם ישמכו לרואת אותו.
   האם מנסים להחזיר מישהו ? מקסימום יתקשרו אליו וישאלו מה שלומו ומה קרה. יש הוראה ברורה שאם האדם אומר שקיבל החלטה צלולה לעזוב – אפילו לא יתקשרו אליו יותר. הכל פתוח בקיצור.
   כמובן שאדם שיצר בעצמו פיצוץ וניסה להזיק לאירגוין יהיה לו קשה יותר לרכוש את אמון החברים בקבוצה. אבל זה טבעי בכל חברה אנושית.

   אהבתי

   1. שקרים! אני מכיר משם באופן אישי מישהו שרצה לעזוב והיו באים אליו אנשים בשבתות, לפעמים ביום רגיל באמצע הלילה אומרים לו שזה ערבות ושהוא חתם על זה שאם הוא לא בא, שיעירו אותו בכוח ויקחו אותו למקום אפילו נגד רצונו. מה אתה מבלבל את המוח? איזה חינם ואיזה חוסר כפיה? החבר הזה והמשפחה שלו שילמו למקום הזה 10 אחוז מהמשכורת (מעשר) כל חודש והם שילמו כל חודש תחזוקה, קנו ספרים ודיסקים ומלא שטויות של הכת הזו וברור שזה נבע בגלל לחץ חברתי של כל מי שנמצא שם שיקנה דברים – זה מפורסם במלא מקומות. בחיים, רק גבינה במלכודת עכברים באה בחינם. כנראה שאתם שם מציעים בכת אם כן, עוגות גבינה

    אהבתי

 12. שי שלום
  העם החדש זה אני ואתה במצב יותר מתקדם, לא יותר ניכור וזלזול בחיינו. עד היום אנחנו כעם טמנו ראש בחול ,מהיום, היום שאחרי התחלת המהפכה העם מתחיל להתעורר בדרישה חדשה. אנחנו מתחילים בתהליך של בנייה משותפת לסולדריות ואחריות קולקטיבית ,שאמורה לשפר ולדאוג לכולם בלי יוצא מהכלל. התנאי היחיד רצון וחיפוש משותף לערוצים חיובים. מקווה שבמשהו זה יעזור.

  אהבתי

  1. עופר התכוונת לגזע העליון? בגזע הזה, שקבלה לעם מייצרים יש עם ויש כאלו שהם לא העם. אתם אדון עופר, לא קשורים למהפכה החברתית אלא נצלנים שלה, שעושים הונאת הציבור. צריך להוקיע אתכם ואת מאהליכם מרוטשילד עם כל פניכם המדושנות והמחויכות וההסתרה וההסוואה שאתם עושים. יש שיר של פינק פלוייד שמדבר על ה "חזון" שלכם ובו הוא שר "הנה זה כושי העמידו אותו לקיר.. וזה סיני וזה יהודי וזה חולה רוח העמידו אותם לקיר". כלומר, רק חלק מהעם הוא העם. הרב שלכם אומר שיש גלגולים בעולם גם של אנשים וגם של משטרים. כמו שזה נראה הפאשיזם צומח שוב. תתביישו לכם חוצפנים אנשי ומנהלי קבלה לעם. גועל נפש מה שקראתי בכתב התביעה וממה ששמעתי על כל מה שקורה שם. במקום להגיד טעינו ולהתנצל ולהעיף את האשמים אתם מעדיפים להגיב בבלוגים? העם יעשה לכם משפט אם אתם לעם, איזה גועל נפש, מזמן לא ראיתי כזה דבר. אני במקום הדבח ההוא מזמן כבר… ממזמן… יש לכם כנראה מזל שלא נפלתם על אדם נורמלי שהיה מראה לכם מזה לפגוע בילדים קטנים. תודה רבה על האינטרנט והיכולת לדעת את האמת.

   אהבתי

   1. עוד תגובה של רונן דבח… לא נח לרגע הבחור… גם לרוטשילד הגיע כדי לצעוק…

    רונן, כפרה, לפחות תלמד להחליף סיגנון כתיבה – מזהים אותך מקילומטר.

    אהבתי

 13. רק הערה קטנה וטכנית.

  כבר מקריאת השורה הראשונה:
  "תביעה זו עניינה, ואין זו הגזמה, בהפרת זכויות היוצרים מהחמורות שהתבצעו בשנים האחרונות במדינת ישראל"

  הבנתי שצריך להתייחס לכל הדברים שנאמרים כאן, בין אם בכתב התביעה ובין אם בכתב ההגנה, בערבון מוגבל. הלשון המשפטית עמוסה ומנופחת לעייפה, מוגזמת עד רמת ההיסטריה, והיא אינה באה להבין את האמת אלא למשוך את החבל בצורה הרחוקה ביותר לכוון אחד. ולכן כל דבר מעוטר בעיטורי "החמור ביותר","בצורה פלילית ואף קרימינלית" וכו' וכו'.

  קחו את הכל 3 רמות למטה ובלי סלסולים ורק אז תקראו את שני הצדדים.

  אהבתי

  1. קראת? אני גם קראתי. הכי מצחיק זה שבהתחלה די שכנעת אותי כאילו כי יש בזה משהו שתמיד אנשים מגזימים. אבל אח"כ ראיתי את הסרטונים ביוטיוב והבנתי שיש פה תביעה שאינה מגזימה יותר מידי אבל הגנה שמגזימה ומשקרת במצח נחושה. יש כמה וכמה קליפים שהתביעה מפנה ליוטיוב שבהם כולם מודים שהרעיון וכל הפרטים שייכים לרונן דבח כולל שם הלהקה והחומרים וזאת בעוד בכתב התביעה הם מתכחשים לגמרי לכך וטוענים ההפך ממה שהם עצמם אומרים בראיונות קודמים. זה דוחה לראות שהם משקרים בשביל המשפט בעוד האמת מתנוססת ברחבי הרשת ולא סתם, אלא בכל מיני קליפים וראיונות לא אחד או 2. מה הם התחרפנו? גרמו לי לסלידה עזה מהם. חפשו ביוטיוב את הכותרת "הדור האחרון הסיפור האמיתי" ושם כולם מודים שזה בכלל לא שייך להם אלא לדבח הזה. וגם מצאתי את הסרטון הזה בנוסף שבו עוד הפעם הם מודים. למה שלא יודו בגניבה והתעללות בילדים וזהו?

   אהבתי

   1. למה אי אפשר לעשות סולחה יאללה, כל ישראל חברים. ואנחנו רוצים לעשות שלום עם הערבים… אני רואה פה הרבה אנשים מוכשרים חבל שזה ככה

    אהבתי

    1. זה בדיוק מראה מי הם קבלה לעם, מי הם מפלגת ביחד וככה רואים את האמת. הרי אם הם תולים על דגלם ססמאות כמו ואהבת לרעך כמוך וערבות הדדית (שזה כמובן גניבה לאור יום של הדת היהודית, על ידי נוכלי ניו אייג') ומצד שני יש להם סכסוכים עם האנשים שלהם עצמם שם בפנים, זה אומר דרשני. עזבו את התביעה נגד דבח, אותי מזעזע דווקא תביעה שלהם נגד אבא של תלמיד במקום יש על זה פרסום ברשת. אדם בשם אפלבאום שנפגע מהם אחרי שהבן שלו תרם את כל כספו למקום. הוא מספר לפי פרוטוקלים של המשפט, שהכת מנעה ממנו לראות את הנכדים, את הילדים של הבן שלו שגם נמצאים בכת ועוברים שטיפת מוח. הוא התנגד לזה ואז הכת הפעילה לחץ על הבן… קיצר זה הרבה יותר חמור מהפרת זכויות יוצרים. יש גם אתר בינלאומי על התאבדויות הקשורות למקום. על מה אתם מדברים מה זה התביעה הזו לעומת פגיעה ביהדות ובאנשים ככה? הזוי שהיועץ המשפטי לא עושה באמת משהו עם זה. ברור שהם משתמשים בססמאות של היהדות כדי להביא כל מני חילונים שאולי לא מבינים משהו ושם הם פתאום "רואים את האור", הרי לא מן הסתם לייטמן מעדיף שלא לקבל דתיים וחרדים לכת (ולא שהם גם רוצים להצטרף בכלל). עליהם, לא יצליחו לעבוד שם.

     אהבתי

   2. אני לומד קבלה כבר 4 שנים בבני ברוך. זה בפירוש לא כת שכן אין כפייה וכל אחד יכול להכנס ולצאת כרצונו. כפי שאכן קורה לעתים קרובות. אין כפיה לשלם לארגון – מרבית הפעילויות הן חינם. כאשר יש כנס או ארוע גדול כמובן שצריך לממן את העלויות של השכירות של המבנה , האוכל ועוד ולכן כל משתתף משלם על ההשתתפות שלו. בני ברוך לא פועלת למטרות רווח ומרבית הפעילות היא בהתנדבות. לגבי כל הפוסלים – "כל הפוסל במומו הוא פוסל" אנשים שמונעים ממניעים אגואיסטים נוטים לראות את האחרים כאילו גם הם פועלים מאותם מניעים. אינני מכיר את הסיפור של רונן אבל ממה שכתוב הוא מחפש את ההכרה והרווח האישי וכלן טוב שיצא מבני ברוך – ואני מאחל לו הצלחה.שימו לב שמרבית הטענות הן כלפי הלהקה שהיה בה ולא הסתדר עם יתר חבריה – ולמה צריך לערבב כאן את כל בני ברוך. הסיבה לכל ההשתלחות הזו היא שיקוף של המאבק הפנימי בתוכנו בין האגו שרק רוצה לקבל לעצמו על חשבון האחרים לבין החלק שמושך אותנו למעלה לאהבה וחיבור ביננו.

    אהבתי

    1. אתה לא לומד קבלה 4 שנים, אלא עובד במפעל של מושחתים 4 שנים. מי שלומד קבלה לא נותן הצדקה למעשים המכוערים שנעשו במקומותיכם ולכן חשוב להבין שלימוד קבלה, זה לא רק לשבת ולקרוא אלא לעשות. נראה שעיקר העשייה שלך היא להגן על מקום מפיונרי וזו זכותך, לא כלומד קבלה אלא כמפיונר כנראה. עתה בוא אספר לך על אנשים הקשורים לארגונך הדוחה והקלוקל ועד כמה כל מה שקורה שם הוא רק חיפוש אחר פרסום וכבוד: מאז ומעולם, בבני ברוך אנשים רודפים אחר כבוד ויש מנהג כזה שאומרים "לחיים" לחברים כביכול, לפרגן. המריבות הפנימיות על מי יקבל לחיים תמיד היו במקום ועם הזמן הלכו וגברו ואנשים עשו הכל כדי שירימו להם לחיים ואח"כ לקבל כבוד משאר החברים. בהמשך, עם הטלויזיה, זה גבר עד מאוד. הבעיה הייתה בהתחלה שכרגיל, רק הנחשבים והמקורבים היו בטלויזיה ואז החלו אנשים רבים לרצות להיות בה והחלו שם מלחמות אגו וכאסח לא ייאמן ונשים מסויימיות עשו מעשים מחרידים כדי שילדיהן ישתתפו בטלויזיה של ערוץ 66. חחח הרגת אותי מצחוק כשאמרת שאנשים שם לא פועלים מתוך אגו, אתה דפוק? כל המקום והלהקה הזו שתובעים אותה, עשתה הכל כדי להתפרסם ולהופיע בטלויזיה, לאחר שחלק מחבריה נכשלו במה שהם ניסו לעשות בחוץ. זה ידוע שלפחות 2 מחברי ההרכב עשו הכל כדי להתפרסם כולל הגשה, הנחיה, ריקוד משחק ושירה ולאחר כשלונות רבים, הם נכנסו לבני ברוך והבינו איך לעשות זאת דרך המקום תוך רמיסת אנשים סביבם ברמות הגרועות ביותר. אתה לא יודע כמה מדברים על זה במקום וכמה שונאים את הסולן של הלהקה שגרם להמון אנשים מפח נפש עקב רצונו להתפרסם ותוך כדי, לדרוך על אנשים רבים. בהצלחה לערוץ המגוחך ולאנשים המגוכחים ולישיבות הקומוניזם המחרידות שלכם – תמשיכו להוות דוגמא רעה לכל ערך שקיים בעולם ולריב אחד עם השני ולנחם את עצמכם בבולשיט כאילו אתם עושים זאת ממניעים טהורים. ככה גם הנאצים חשבו ואמרו על היהודים שהם יודעים רק לעשות כסף.

     אהבתי

     1. למאיר הנמר (טייגר) ועל זה נאמר כל הפוסל במומו הוא פוסל. אני נמצא עם בני ברוך 4 שנים ובחיים לא נתקלתי אפילו בשמץ ממה שאתה מלכלך כאן. ואם זה היה אפילו 1% נכון הייתי בורח משם במהירות סילון. כאשר מישהו שופך כל כך הרבה רעל ושנאה מאיפה זה מגיע ? אני מקווה שלפחות אחר כך אתה מרגיש קצת הקלה והרפייה.

      אהבתי

     2. רונן דבח = מאיר טייגר, לא חשבת שהערוץ מגוחך כאשר הופעת בתכנית עם דני ובכל ההזדמנויות שהופעת שם, נכון?
      אני לא עשיתי שום דבר כדי שהילד שלי יצטלם בתכנית.
      אה, גם הילד שלך הצטלם בתכנית! אז מי עשה דברים נוראיים?!
      אז בוא נתאפס על עצמנו קצת…

      אהבתי

    2. דווקא ממה שקראתי נראה שעשו פה קומבינה על בנאדם טיפש או תמים (דבח). אבל בלי קשר לזה מה רע בלהתפרסם? ידיד טוב שלי הוא צלם שם במקום והולך לו לא רע בכלל גם כספית וגם מכך שהוא מתקדם מאוד בגלל זה בתחום והתחילו להכיר את השם שלו בחוץ והוא משחק את המשחק שלהם שם (של הארגון) בלי שהם יודעים שזה לא מעניין אותו כל מה שלומדים שם. לפעמים הוא אפילו מספר לי כמה אנשים שם הם מהסוג הגרוע ביותר אבל בכל מקום עבודה זה ככה. אל תשכחו נשזה ערוץ טלויזיה ומי שלא דורך על אחרים בכאלה מקומות קורים לו דברים לא טובים כמו לדבח הזה שרמסו אותו והגיעו למה שהגיעו על גבו וזה לא משנה אם זה פרסום או כסף שהשיגו בזכותו – ככה זה בטבע והחלש מת לא?

     אהבתי

 14. בשנה האחרונה הדור האחרון יצאו לסיבוב הופעות שהולך וגדל, מעניין למה עכשיו מוגשת תביעה?! קנאה אכן יוציא אדם משפיותו….

  אהבתי

  1. לפי מה שהבנתי מכל העניין התביעה הוגשה רק לאחר מאמצים רבים להגיע לפשרה לא? ורק לאחר סחיטה ואיומים שהלכו וגברו מטעם מנהלי המקום, הוחלט לתבוע סופית או שלא הבנתי נכון את מה שכתוב? חוץ מזה גם יש ברשת חלק מוקדם יותר של התביעה של דיון באגרה עקב הרצון לתבוע את הכת עעל 5 מיליון שקל ואז ירד הסכום ל2 וחצי מיליון. אגב זה בכלל נראה שהתביעה החלק העיקרי בה למרות שהוא כאילו זכויות יוצרים הוא על ההתעללות החמורה שהגיעה גם לפגיעה בילדים קטנים מטעם הכת ומנהליה וחברי הלהקה עצמה. כמו שזה נראה זו באמת כת מסוכנת וטוב שיש מי שתפס אומץ למרות שהכל יתברר במשפט לפעמים דברם מתהפכים

   אהבתי

 15. שלום תומר,

  ראשית יישר כוח על הצפת האינפורמציה החשובה הזו בהקשר לכת 'בני ברוך- קבלה לעם'.

  שנית, אני תוהה למה אתה חוזר כל כך הרבה פעמים על השקר של כינוי "הרב" שמצורף לשם של השרלטן שעומד בראש הכת הנ"ל? בו בזמן שמדובר במתחזה למקובל ול-"רב" שאפילו לא שומר מצוות, ולבוש כחרדי רק כדי לתת לגיטימציה לתיאוריות שלו מהרהורי ליבו בשם "הקבלה" ורבני אשלג זצוק"ל.

  בתור אחד שלומד כבר 20 שנה (ומלמד 10 שנים) קבלה, בעיקר בדרך "בעל הסולם" והרב"ש אשלג, הנני מעורה היטב עם הנפשות שפועלות בארגון הזה מכלי ראשון, ולכן אומר לך בפה מלא שמדובר בכת לכל דבר ועניין, שאין בינה לבין היהדות הקבלה וכתבי רבני אשלג זצוק"ל דבר וחצי דבר, ומה שהעומד בראשה מלמד שם, זה שעטנז של תיאוריות מדעיות עם מושגים מכתבי בעל הסולם והרב"ש אשלג שהוצאו לגמרי מהקשרם, למטרות זרות של העצמה אישית, פרסום, שררה, כסף וכבוד.

  ושומר נפשו ירחק מהם ומדומיהם (ברג ורייפמן), מה גם שקיימים היום כל כך הרבה מקומות שמלמדים קבלה ורוחניות יהודית למתחילים ומתקדמים, במקומות של אנשים יראי שמיים ישרים, תלמידי חכמים אמיתיים שמלמדים לשם שמיים, כגון: ארגון 'הידברות', מרכז 'מודעות', מרכז 'שמיים' (שורשים), מרכז 'אסנט' וכו'.

  אשמח לתגובתך.

  אהבתי

  1. חסיד שלום,

   שמע, בעבר נמנעתי מלקרוא לרב לייטמן רב, גם מהסיבות שמנית, אבל הגעתי למסקנה שזה דבילי. רבנים רבים לא הוסמכו, כולל כמה מגדולי הרבנים החיים כיום. לכן מבחינתי כל אדם שמלמד משהו קשור ליהדות ושיש לו מספר נכבד של תלמידים שמכנים אותו רב ונשמעים לו, הוא רב. בנוסף, אני לא מקבל את העמדה שמי שלא מקיים מצוות על פי ההלכה האורתודוקסית אינו יכול להיות רב.

   אני גם לא מקבל את דבריך ש"אין בינה לבין היהדות הקבלה וכתבי רבני אשלג זצוק"ל דבר וחצי דבר". יש חצי דבר, ואולי גם דבר וחצי. נכון, יש להם את הגרסה שלהם לקבלה האשלגית, אבל הגרסה שלהם לא לגיטימית פחות בעיני מזו שלך. מה שכן, אם הם מעורבים בפלילים חלילה או סתם עושים לאנשים נזק חלילה (ואת זה בית המשפט יפסוק ויקבע), כמובן שיש לשים לזה לב, אם לא מעבר לכך.

   אהבתי

  2. "חסיד אשל"ג" יקר, האם תוכל להסביר מהו פירוש הביטוי "לימוד לשם שמיים" שאתה ורבים אחרים משתמשים בו ומתהדרים בו פעמים כה רבות?

   תודה.

   אהבתי

   1. אהוד יקר,

    "לימוד לשם שמיים" אומר 'ללמד את דבר השם' בדיוק כפי שכתבו לנו גדולי ישראל והמקובלים האמיתיים לאורך הדורות, החל מאברהם אבינו בספר יצירה, דרך רשב"י בזוהר הקדוש והאר"י בכתבי האר"י , עד כתבי בעל הסולם והרב"ש אשלג, מבלי לעוות ולסלף את דבריהם כדי למצוא חן בעיני חילונים למטרות זרות של העצמה אישית, פרסום, סררה, כסף וכבוד.

    בדיוק כמו שעושים במקומות ללימוד הקבלה ויהדות כגון: מרכז 'מודעות', תפילת ישי', 'שמיים' (שורשים), 'הידברות', 'אסנט', 'לב הדברים', 'ישוב הדעת', 'עולמות נפגשים', ועוד מקומות רבים וטובים כנ"ל.

    אהבתי

    1. חסיד אשלג יקר,
     אמרת ולא אמרת כלום.
     אבל מה לעשות שמשמיים נותנים לרב לייטמן הצלחה בהפצת חכמת הקבלה ולכם לא כל-כך… אולי על זה אתה מלין? אולי על כך הקנאה?
     הרב לייטמן הוא היחיד מבין תלמידי הרב"ש שעוסק בהפצה ל חכמת הקבלה ברבים ומקדיש לכך את חייו. אני לא מכירה ספציפית את פועלך, אך רוב תלמידי הרב"ש לא חושבים שיש להפיץ את חכמת הקבלה ברבים ממש אלא ממשיכים ללמד אותה כמו עוד לימוד…
     יכול להיות שזה היחס המיוחד שנתן הרב"ש בסוף חייו לרב לייטמן הוא שמוציא את זעמך עליו…

     אהבתי

     1. במילים אחרות את אומרת, גברת פעילת כת ומפלגת ביחד שאתם עוד תכבשו את השלטון ואת העם שמכונה לא אחת במקום שלכם "בהמות". קראתי במקום כלשהו תגובה של מישהי שגם כתבה בסגנון הזה של "אתם עוד תראו מי אנחנו ועוד נשלוט בכל בהמות העם שלא מבינות מי זה לייטמן ומה זה קבלה לעם" לא מצטט אבל משהו בסטייל הזה. הרי למה אתם פותחים מלא ארגונים עם שמות שונים? כדי שלא ידעו מי אתם ושתחדרו בכל מני צורות למנגנונים השונים ואז כמו שקראתי ביותר ממקום אחד, תצרו פה קומוניזם. אולי תספרי על זה שלייטמן הורה לכל אנשי הכת להוציא את הכספים מחשבונות הבנק בשנת 2009 בזמן המשבר הכלכלי. תספרי שהוא אמר לכם לאגור אוכל ושקי אורז והיו לכל אחד מאנשי הכת מזווה בבית עם אורז וקופסאות שימורים לשנה. עכשיו תספרי גם איך אחר כך הכסף שאנשים הוציאו והאוכל שהם אספו ואגרו בגלל נבואות לייטמן שעוד מעט לא יהיה אוכל, איך הכל הלך לכת ולמנהלים שלה. "נתרם", כמו שאתם קוראים לזה. יש לי חבר שהבית שלו היה מפוצץ באוכל והוא ניסה לשכנע אותי גם. היום הוא כבר לא שם וגם הבנתי שהרבה אחרים מתפכחים ועוזבים. אנשים כבר מבינים איפה הם היו ומה המקום הזה ומי שמנהיג ומנהל אותו. כל המיתוסים על מקובלים ומיסטיקה יאלה חלאס לשטוף מוח לאנשים שהם צריכים "לתרום" בשם ההפצה. בפעם האחרונה שתרמו לכם בניתם את בניין המפלגה שלכם בפתח תקווה במיליוני שקלים (13 מיליון לא?). בקשתם מאנשים שיתרמו לקבלה לעם ול"הפצה" ואז בניתם בניין למפלגה ואנשים התמרמרו. איזה פרייארים כל אלו ששם שלא תובעים בעצמם. בטח מפחדים מכל מני קללות שלייטמן נותן כמו ששמעתי. אז כן, גברת משם, אולי תגיעו לשלטון ותעשו פה קומוניזם, אבל אולי באמת מגיע לעם ישראל מכה חזקה שאחרה בטוח תבוא הגאולה. ממכם.

      אהבתי

 16. יש הבדל גדול בין רבנים אורתודוקסים כגון הרב אלישיב והרב קניבסקי שלא הוסמכו ע"י הרבנות ומכהנים כרבנים אורתודוקסים, וכן אנשים שהוסמכו לרבנים קונסרבטיבים ורפורמיים ואפילו לרבנים חילוניים שיש היום שמחתנים באופן חילוני, אך קוראים לתינוק בשמו, לבין אדם שלא שומר תורה מצוות ומתחזה ולרב אורתודוקסי, כדי לתת לגיטימיות למסרים שלו בשם הקבלה שהיא חלק מהתורה והמצוות.

  דבר שני, הגרסה שלי לקבלה האשלגית היא כפי שכתובה בכתבי רבני אשלג, ללא שינוי שלה או של היהדות לימין או שמאל מהרהורי ליבי, וכמו שכל תלמידי הרב"ש אשלג גורסים ומלמדים, להבדיל בין אדון לייטמן שטוען שהעיוות והסילוף המוכח שלו לכתבי רבני אשלג והיהדות, הם הקבלה והיהדות המקורית.

  ובשני המקרים זה זיוף ונוכלות למטרות זרות.

  אהבתי

  1. ראשית, לייטמן אינו טוען שהוא רק אורתודוקסי. ממש לא.
   שנית, לייטמן טוען כמוך שהוא זה שעוקב באדיקות אחרי תורתו של הרב אשלג. עכשיו, אני לא טוען שאי אפשר להבחין מי יותר נאמן ומי פחות למקור. אפשר, ואני גם מנחש את התוצאה. אבל הפרשנות שלייטמן נותן לכתבי אשלג אינה פחות לגיטימית לדעתי מזו שלך. אני גם לא מכיר את "הקבלה והיהדות המקורית". לא ראיתי את אלו מימי.
   באשר למטרות, אם הן טובות או רעות, זה כבר סיפור אחר.

   אהבתי

   1. זהו שאני לא נותן פרשנות לתורתו של הרב אשלג, אלה לומד ומלמד אותה בדיוק כפי שהיא כתובה בכתבי הרב אשלג וכפי שבנו הרב"ש לימד, וכפי שכל שאר עשרות תלמידיו של הרב"ש מלמדים היום, למעט אדם אחד בשם לייטמן, שגילה את האור (של עצמו) והמציא פרוש חדש מהרהורי ליבו לקבלה, ולכתבי אשלג, למטרות זרות של פרסום שררה כסף וכבוד.

    אהבתי

    1. אה, ועוד דבר לגבי המשך דבריך:

     "אני גם לא מכיר את "הקבלה והיהדות המקורית". לא ראיתי את אלו מימי."

     אני מצטער בשבילך שאתה עדיין לא מכיר את היהדות המקורית בתור יהודי, אבל אתה מוזמן לפתוח את המשנה, תלמוד, וספר שולחן ערוך ולהכיר במו ענייך, וכן לגבי הקבלה אתה יכול לפתוח את ספר הזוהר (עם תרגום לעברית) ואת כתבי הרב אשלג, ולראות בעצמך שלא רק ש- 99% ממה שלייטמן טוען בשם הקבלה והיהדות לא כתוב שם, אלא שכתוב שם בדרך כל את ההפך הגמור.

     לדוגמא, לייטמן טוען שהקבלה לא קשורה לדת לתורה ולשמירת המצוות, וראה מה כתוב בספר הזוהר פרשת משפטים דף קכ"ג ע"ב:

     "שמע עמי, בכמה מקומות הזהירה התורה לאדם, בכמה מקומות הקב"ה מזהיר באדם, והכל לתועלת האדם, כדי שישמור מצוות התורה, שכל מי שישמור דרכי התורה ועוסק בה כמי שעוסק בשם הקדוש. שלמדנו, התורה כולה היא השם של הקב"ה, ומי שעוסק בה כאילו עוסק בשם הקדוש, משום שהתורה כולה שם אחד קדוש הוא, שם עליון, שם הכולל שאר השמות, ומי שגורע אות אחת ממנה, כאילו עשה פגם בשם הקדוש."

     וכן בכתבי הרב אשלג, הקדמה לתלמוד עשר הספירות:

     " ג) אכן, לפתרון חידה סתומה זו, דיבר הכתוב, טעמו וראו כי טוב ה’ וכו’. כי מקימי התורה והמצות כהלכתן, המה הטועמים טעם החיים, והמה הרואים ומעידים כי טוב ה’, כמ”ש חז”ל, שברא העולמות כדי להיטיב לנבראיו, כי מדרך הטוב להיטיב. אבל ודאי מי שעדיין לא טעם את החיים של קיום תורה ומצוות, הוא לא יכול להבין ולהרגיש, כי טוב ה’ כדברי חז”ל, אשר כל הכונה של השי”ת בבראו אותו, היתה רק להיטיב לו, וע”כ אין לו עצה אחרת אלא לילך ולקיים התורה והמצות כהלכתם.

     יט) …ואמנם אל יאמר אדם אלכה לי ואעסוק בחכמת הקבלה מקודם שיעסוק בתורה ובמשנה ובתלמוד, כי כבר אמרו רבותינו ז”ל, אל יכנס אדם לפרדס אלא אם כן מלא כריסו בבשר ויין, והרי זה דומה לנשמה בלי גוף, שאין לה שכר ומעשה וחשבון, עד היותה מתקשרת בתוך הגוף בהיותו שלם מתוקן במצות התורה בתרי”ג מצות."

     אז הנה לך דוגמא קטנה שדברי הזוהר וכתבי הרב אשלג אומרים את ההפך הגמור ממה שלייטמן טוען בשם הקבלה והשיטה האשלגית.

     אהבתי

     1. לייטמן כן מדבר על תורה ומצוות, את התורה לומדים כל יום בשיעור בוקר מכתבי בעל הסולם הרב"ש ספר הזוהר וכד'. ולגבי המצוות הדגש הוא על מה שגם בעל הסולם בעצמו מדגיש – המצווה האחת שכוללת בתוכה את כל שאר המצוות והיא מצוות ואהבת לרעך כמוך (כלל גדול בתורה) ובזה אין ספק שבני ברוך מעמיקים ומיישמים (ללא קשר לאדם בעייתי בקבוצה זה או אחר)

      אהבתי

      1. זוהר ובעל הסולם זה רק חלק אחד (הסוד) מפרד"ס התורה, ואסור ללמוד אותו ללא שאר החלקים של התורה (משנה גמרא והלכה) ושמירת תרי"ג מצוות, כפי שהרב אשלג והאר"י כתבו בציטוטים שהבאנו לעיל.

       וגם לגבי המצווה של ואהבת לרעך כמוך, הרב אשלג כותב בספר 'מתן תורה' שאפשר לקימה רק אם מקימים בפועל את שאר ה- 612 המצוות האחרות.

       אז לי אתה לא יכול למכור את העיוותים והסילופים של לייטמן לדברי הרב אשלג.

       אהבתי

       1. לא נכון. אשלג ביקש ללמוד רק את הזוהר ואת הכתבים שלו בלי גמרא ובלי משנה. לגבי ההלכה באמת יש ויכוח. תקרא את מאמרו מצווה אחת- הוא מסביר שם מדוע צריך להתמקד במצוות ההשפעה- לדוגמה מהמאמר:
        "אומר אני: שהמצווה הראשונה והיחידה, שתהיה בטוחה יותר לשאיפה לבא ל"לשמה", היא, לקבל על עצמו שלא לעבוד לצורכו, אלא במידת ההכרחיות לעבוד בהם, כלומר, בדיוק עד לידי סיפוק קיומו בלבד. ובשאר הזמן, יעבוד למען הציבור, להושיע נדכאים, ולכל בריה בעולם הצריכה ישועה והטבה."
        "שני חלקים בתורה: אחד, הנוגע בין אדם למקום. והשני, הנוגע בין אדם לחבירו. ואני קורא אתכם, על כל פנים, לעסוק ולקבל עליכם מה שבין אדם לחבירו, ועל ידי זה תשתלמו גם במה שנוגע בין אדם למקום."
        "התרי"ג מצוות בבחינת שמות הקדושים הם ענין השגחה פרטית לכל המתקרב לקבלת השפע האלקי, שמוכרחים לעבור עליו, כל הסדרים האלה, איש מהם לא נעדר, ועל כן השלימים נוהים אחריהם בכל נפשם ומאודם, לקיימם עד לענפיהם הגשמיים בסוד הכתוב "בכל המקום אשר אזכיר את שמי אבוא אליך וברכתיך…הקדמונים בחרו לעצמם דרך פרטי, ואני בחרתי דרך כללי, כי לדעתי מותאם יותר לענין אלקי"

        חוץ מזה אם אתה יודע לכל דור תיקון משלו ותיקון הדור שלנו הוא אהבת חינם, כלומר שכל הדור יצטרך להגיע לדרגה הזו, אם אתה חושב שכולם כולל החילונים יתחילו ללמוד גמרא ומשנה אתה חי בסרט -הרבה יותר הגיוני שהדור יעסוק בהשפעה לזולתו כי זו מצווה שמתקבלת על כולם

        אהבתי

         1. הייתה לי תחושה שהרב לייטמן כן מסתיר את היותו לא אותודוקסי, או לכל הפחות לא טורח ליידע על כך. רק תחושה.

          אהבתי

  2. חסיד יקר. תגיד מה שתגיד. לייטמן היה האדם הקרוב ביותר לרב ברוך אשלג בנו ותלמידו הבכיר של בעל הסולם. מתועד ומוכח. אם אתה מורה מוערך לקבלה כעשר שנים למה אתה מסתתר תחת כינוי שנתת לעצמך ולא מזדהה כאדם ששלם עם דבריו. בכל אופן אני רואה בך חלק שבור מנשמתי. פחות שנאת חינם לא תזיק לאף אחד מבני עמנו.

   אהבתי

   1. הוא היה בסה"כ הנהג שלו, וגם לרמטכ"ל יש נהג וזה לא אומר שהנהג שלו יכול להיות גם כן רמטכ"ל או מג"ד או אפילו מ"כ.

    ולייטמן בתור אדם קרוב לרב"ש אשלג היה מתווכח איתו כל הזמן שכדאי לפתוח את הלימוד של הקבלה לציבור הכללי, והרב"ש התנגד ללמד קבלה אנשים שלא שומרים תורה ומצוות, קל וחומר נשים, קל וחומר בנו של קל וחומר גויים שזה איסור תורה הילכתי מפורש.

    ולייטמן עזב וחזר לקבוצה של הרב"ש בגלל זה מס' פעמים, מאחר שהיה ללייטמן קשה לקבל את דעת הרב"ש בנושא, ורק אחרי שהרב"ש נפטר הוא בעט בשמירת המצוות ובדרך של הרב"ש, והתחיל לעשות כביכול בשם הרב"ש אשלג ובעל הסולם את כל העולה על רוחו.

    ובלומר את העובדות ולקרוא לילד בשמו אין שום שנאת חינם, אלא ברור האמת !

    אהבתי

    1. שוב שלום לך אח אלמוני, מורה מקובל עשר שנים, ממליך נהגים ומבין ללב מקובלים אלוקיים. ועכשיו ברצינות. נהג או שוטף מכוניות – לפני שמטילים רפש (דבר שקל מאוד לעשותו אך אינו מכבד את בעליו) בוא נדבר על עובדות ולא על שמועות שמפזרים בעלי עניין שמפחדים שקהילותיהם יתפזרו (והרי ידוע לי "מכלי ראשון" שאפילו חלקם של החרדים חוטאים ומקשיבים לרב לייטמן בסתר בחדרי חדרים). מעניין אם כך לאחר שניסית "להפחית מכבודו" של מר לייטמן בכינוי "נהג", מדוע לדעתך הוא היחידי המחזיק בחומר רב ערך כמו כתבי "שמעתי", ניגוני בעל הסולם, כתבים מקוריים, הקלטות נדירות וכו'… אם לא נבחר ע"י הרב"ש להיות ממשיך דרכו. ומדוע אלמנתו של הרב ברוך שלום אשלג – הרבנית פייגה אשלג נוכחת בכל כנס שעורך לייטמן, מחזקת את ידו, ותומכת גלויה בדרכו. מדוע כונה הרב לייטמן בידיעה שפורסמה בעיתון החרדי 'המודיע' לאחר פטירתו של הרב ברוך שלום אשלג "נאמן ביתו של הרב אשלג ר' מיכאל לייטמן שעמד לצד בניו בשעה שהחזיר נשמתו לבוראה".
     מאחר שאנו מתעסקים עם העובדות, מצורף קישור לכתבה זו בעיתון "המודיע".

     "אין עוד מלבדו – טוב ומטיב לטובים ולרעים"

     שבת שלום

     אהבתי

     1. תגיד שמואל,
      אתה שם לב שבתצלום הידיעה המילים "ונאמן ביתו ר' מיכאל לייטמן" כאילו הודבקו על הידיעה המקורית? תוכל להסביר מה העניין שם?

      אהבתי

      1. התחזות ונוכלות כבר אמרנו ?

       והוא הדבר גם לגבי ה"ואהבת לרעך כמוך" שלהם, שהוא רק כלפי ה"כמוך" שמשעבד את דעותיו זמנו וכספו לטובת הגורו והגיגיו, אבל כנגד אנשים עם דעה עצמאית שלא במאה האחוזים "כמוך", אז כבר מתנהגים כלפיהם בשיטות שמזכירות יותר את מדינת המוצא של הגורו שלהם ושאר מדינות עולם שלישי.

       אהבתי

       1. לחסיד אשלג – למה אני אומר שמי בגלוי ואתה מסתתר ? מה יש לך להסתיר ? מדוע דברך נוטפים שנאה והשמצה. אם אתה לומד 20 שנה ומלמד 10 שנים – זו התוצאה ? שאתה אדם מריר שנוטף שנאה ומשמיץ ודורס ? אז אם אלך לפי דרכך ואשמור המצוות לפי הבנתך – זה מה שיעלה בגורלי – להיות כמוך ? לכן אתה אומר שמצוות ואהבת לרעך כמוך באה אחרי כל ה613 מצוות האחרות. מה שמלמד שאם אדם מקיים כל המצוות הגשמיות לפני מה שאתה טוען זה לא מקדם אותו רוחנית בדרך של ואהבת לרעך כמוך וכל דבריך שכאן רק מעידים שכל הפוסל במומו הוא פוסל. מכל מה שקראתי ולמדתי בעל הסולם בחר בבנו להיות יורשו וממשיכו. בנו , הרב"ש בחר ברב לייטמן להיות ממשיך דרכו. דרך אגב הרב לייטמן בכל פעם שנשאל על ארגונים ורבנים שמלמדים קבלה – אמר שכולם מבורכים ולכולם יש מקום ותפקיד.

        אהבתי

      2. זה לא זיוף הצילום לא באיכות טובה יש שם מרקר דיגיטלי צהוב וקו עיפרון מתוח מתחת לטקסט שביחד נראים דומים למדבקה אנסה למצוא גרסה יותר טובה

       אהבתי

       1. שלום תומר. אכן, מרקר דיגיטלי.
        שלום גם לך "חסיד אשלג". לא אתייחס יותר לדבריך משום שכנראה אתה מונע ע"י שנאת חינם ולשון הרע שגורה בפיך. לעתים קיום מצוות גשמיות נותנות לחלקנו את ההרגשה שאנו פטורים ויכולים לשכוח את הכלל שכולל את התורה כולה.

        אהבתי

      3. תומר, כדאי לבדוק את העניין לפני שיוצאים בהכרזות צהובות אף יותר מהמרקר שעל העיתון מעין אלו…

       אהבתי

       1. ל"חסיד אשלג",
        ייתכן ודבריך נכונים וייתכן ולא. אבל אם אתה לומד 20 שנה אז אתה לומד קבלה משנת 91' בערך, כלומר או אחרי שהרב"ש נפטר או ממש לקראת סוף ימיו. מכאן, אני מניח שאת הסיפורים על היחסים של מיכאל לייטמן והרב"ש שמעת מאחרים ולא ראית בעצמך.
        כמובן שלייטמן מספר סיפור אחר לגמרי. יותר מכך, מי שרוצה (ואני בכוונה לא שם לינק) יכול לצפות בישיבת חברים מספטמבר 2004 בה מופיע אדם בשם 'הרב דרורי' ומדבר על הרב"ש וקצת על יחסיו עם הרב לייטמן. תתרשמו בעצמכם.
        ואם אתה לומד קבלה אז אתה יודע שאין דבר כזה ללא פרשנות, כי הכל בכלים של המשיג. כלומר, הכל מבוסס על ההבנה האישית, על הדרגה האישית, של הלומד. גם לך יש מכונה פוטוגרפית, כמו לכל אחד אחר. אין זה מוכיח מי צודק, אלא רק שהטענה שאתה מלמד ללא פרשנות פשוט בלתי אפשרית על-פי אותה הקבלה שאתה לומד ומלמד.
        אני, אישית, מאמין לסיפורים של לייטמן על יחסיו עם הרב"ש. למה? ככה. כי ראיתי אותו מתרגש ובוכה כשהוא מדבר על רב"ש. אבל תכל'ס אין סיבה עמוקה – נראה לי אמת.

        אהבתי

        1. כל הסרט עם הרב דרורי זה שקר.
         דיברתי עם הרב דרורי
         הוא מתנער לחלוטין מבני ברוך
         ואומר בפירוש שאין קשר בינהם לבין מה שהיה אצל הרב"ש,

         כל מי שרוצה יכול לדבר איתו ולשמוע.-הוא גר בטבריה.

         אצל הרב"ש שמרו תורה ומצוות לפי ההלכה,
         הוא קיבל לשיעורים רק גברים נשואים,וששמרו שבת,
         לא היה ערבוב גברים נשים,
         ובטח שלא היו חייבים לתת כסף….
         וכו',

         מה הקשר בכלל???

         אהבתי

  3. חסיד אשלג

   לא מבין משהו.
   אם אתה לא משנה מהירהורי ליבך בעת שאתה מלמד קבלה – הרי שאתה אומר דברים הרבה שליבך אינו שלם בהם – אתה מעביר הלאה דברים שאתה לא מבין או שלא חווית או שלא ראית. הלא כן ?
   האם לא צברת סודות משלך ? האם כל הסודות שהתגלו לרבותך הם גם הסודות שלך ?
   תסביר בבקשה איך אתה רואה וחווה את הדברים.
   כי בעיני זאת הבעייה של רוב לומדי הקבלה היום. הם עסוקים 'בהעלאת גירא' של סודות וקבלות של אחרים. ההפנמה והחיבור מהם והלאה.
   זה עניין ששווה לדון בו, בבלוג הזה או במקומות אחרים.

   אהבתי

   1. לאהרון :
    אני חושב שאתה מעלה נקודה חשובה מאוד.
    (רק קודם כל אקדים ואומר שאני לומד קבלה אך בעיקר את הרמח"ל והאר"י.
    אני פחות מתחבר לשיטת בעל הסולם).
    לגופו של עניין :
    אינני רואה רע כאשר אדם מלמד דברים שאינם מהרהורי ליבו , וכן גם דברים מהרהורי ליבו. אבל אם הוא אדם ישר הוא צריך לערוך אותם כשולחן הערוך :
    להגיד :
    "האר"י אמר כך וכך" , "בעל הסולם פירש כך וכך מהסיבות האלו והאלו" , ואם הוא חידש משהו אז להגיד גם "וכך אני מבין \ מפרש". כלומר העיקר זה לערוך לפני הלומד את הדברים בצורה מסודרת שידע להבחין בין מקור הדברים , לבין פרשנויות מסוימות , לבין חידושים.

    ביהדות , עם כל הכבוד להשגה האישית , ההשגה האישית איננה חזות הכל. אני מניח שהרבה יותר היה קל לי אם ריבונו של עולם היה בא ואומר לי "יוסף , עבוד אותי כפי הבנתך וכפי מה שאתה משיג !".

    אבל לפי היהדות הוא לא אמר כך – הוא אמר "יש לכם תריג' מצוות , ואני אפילו כופה עליכם את ההר כגיגית. אם תקבלו מוטב , ואם לאו כאן תהיה קבורתכם".
    לכן היהדות היא קודם כל מסורת וקבלת עול.
    קודם כל יש לקיים וללמוד ללא קשר להשגה האישית.
    לאחר שהאדם מקיים ולומד , אז ממילא הוא מקבל גם "השגה אישית". על זה כתוב "נעשה ונשמע".
    קודם כל צריך לעשות גם בלי להבין. בהמשך זוכים ל"נשמע" שמשמעותו היא ההבנה.
    כנ"ל בעניין לימוד קבלה – קודם כל יש "להעלות גירה" (כלשונך) את מה שאמרו הדורות הקודמים. לאחר שהעלית גירה זמן וחזרת על מה שאמרו הדורות הקודמים , אתה זוכה גם להשגה ולהתגלות האישית.

    (ובל נשכח שמעלי הגירה הם דווקא הבהמות הטהורות. . .).

    אהבתי

 17. לכל משמיצי דבח:
  זה ממש לא מעניין אם הוא טיפוס נחמד או לא. מה שמעניין הן העובדות שהוא מתאר על ההתנהלות של המקום הקרימינלי הזה.

  כמי שלא נחשף אליהם על שחוויתי את הידחפותם הנכלולית והכוחנית למחאה החברתית האחרונה נבהלתי ממה שראיתי והסיפורים האלו מחזקים בי את הבהלה.

  אישית לא מעניין אותי אם לייטמן הוא "רב" או מכשף הוטנטוטי או טכנאי מזגנים, והקבלה היא לא יותר מעוד זן, הזוי יותר או פחות, של ממבו ג'מבו ששמו בפי אותה ישות מדומיינת ולא קוהרנטית – אלוהים. מה שמעניין ושיוצא כאן בחלק מהתגובות ומפורט אצל דבח אלו שיטותיו הכוחניות והמתוחכמות להשתלטות על מוחותיהם ועל חשבונות הבנק של אנשים. אילו זה היה מופעל רק אלפי אותם שוטים ותמימים שנלכדים ברשתו – מילא, בעיה שלהם, נותר רק לרחם עליהם ולקוות שישרדו את זה. אבל עכשיו הוא נדחף ללב ליבה של ההתרחשות המשמעותית ביותר במדינה מזה הרבה שנים, במתק שפתיים נכלולי כלפי חוץ וכוחניות אדירה שמסתתרת תחתיה, וזה דבר מסוכן לעתידה של המחאה הזאת.

  אהבתי

  1. מה שבטוח אצל היהודים שגם כשיבוא המשיח מי שזה לא יהיה, ישר יאשימו אותו במיסיונריות, רצון לשלוט ולהרוויח כסף וכד', הרי גם הוא יהיה מורה רוחני ואפילו מנהיג פוליטי לפי פרשנויות שונות ביהדות. עם קשה עורף…

   אהבתי

   1. כשיבוא המשיח, אם הוא יבוא, אנחנו האחרונים שנדע על כך כנראה….גם אם הוא יהיה ראש הממשלה שלנו….
    :-)

    אהבתי

  2. שיטות לכאורה. לא מסופקות כאן שום הוכחות לא לכוחניות, לא לנכלוליות ולא להשתלטות על חשבונות בנק. לדוגמה, אין בתקנון של אף קבוצה בישראל דרישה לשום תרומה כלפי ב"ב (אני לא כולל תשלום אחזקה למבנה המקומי של הקבוצה, אם קיים מבנה כזה). יתרה מזו, קבוצות שלמות התנהלו בארץ ללא תקנון במשך שנים רבות. אז איפה ההשתלטות על חשבונות הבנק?
   קח למשל את התגובה על 'עוף תפל' ב-800 שקל. מה לא כתבו? ש-800 שקל זה תשלום על כנס של שלושה ימים, לא יום בודד. שבנוסף ל'עוף תפל' בצהריים יש גם ארוחת ערב ובוקר, עוגיות בכמויות מטורפות כל היום, קפה, תה ומים. לא ברור מה רע ברוסים מרקדים, אך יש הופעות של אמנים שונים מב"ב, 3-4 שיעורים ביום של הרב לייטמן, פעילות לילדים כל היום (אגב, ילדים עד גיל 3 לא שילמו כלל, אם אני זוכר נכון) עם דוכנים, חומרים ומה לא (כולל 'עוף תפל' גם לילדים), אבטחה של המקום (שכולל שני ביתנים ופעילויות על הדשא) ועוד ועוד. כהשוואה, אתם מוזמנים לבדוק מחירים של סדנאות בתחום הרוחניות שכוללות הרבה פחות מזה.
   אז אם לא מכריחים אותי לתרום כסף, ואם כנס של ב"ב יותר זול מכמעט כל פעילות רוחנית אחרת, הספרים והדיסקים נמכרים במחירים מצחיקים (אגב, דיסק של הלהקה המדוברת עולה 30 ש"ח – רואים את תאבי הבצע, נכון?) אז איפה השתלטו לי על חשבון הבנק?

   אהבתי

   1. מנחם,

    לעניין הכוחניות: ראיתי אותם מתנהלים בהפגנה הגדולה של המחאה. כוחניות, אלימות ונכלוליות זה בדיוק מה שהיה שם. העובדה שרוב הפוקדים את האוהל שלכם ברוטשילד אינם יודעים שאתם קבלה לעם גם מוכיחה את זה (ואל תגיד לי שכתבו באיזו פינה שזה אתם. אילו הייתם ישרים הייתם כותבים את זה בגדול וליד שם ה"תנועה" שלכם, ערבות)

    נכלוליות: לדוגמה כאן
    http://laitman.co.il/%D7%9E%D7%A2%D7%A9%D7%A8-%E2%80%93-%D7%9C%D7%A6%D7%95%D7%A8%D7%9A-%D7%94%D7%A4%D7%A6%D7%AA-%D7%99%D7%93%D7%99%D7%A2%D7%AA-%D7%94%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%90-%D7%91%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%9D/,

    אומר במפורש הגורו שלך, לייטמן שיש לנקוט בשיטות נכלוליות:
    "בדרך כלל, לא מדברים עם אנשים חדשים על מעשר, כיוון שעוד לא ידוע האם הם ילכו בדרך התיקון. אבל אם הם נכנסים לתהליך התיקון, אז אומרים להם על כך, כיוון שאחרת האדם לא מתקן את עצמו (וזה בהתאם להוראת הרמב"ם לגלות לאדם לאט לאט את התנאים הנוספים להתקדמות, לפי מידת התקדמותו של האדם). "

    לא מכריחים? ממה שכתוב כאן
    http://laitman.co.il/%D7%9E%D7%94-%D7%96%D7%94-%D7%9E%D7%A2%D7%A9%D7%A8-%D7%9C%D7%A4%D7%99-%D7%94%D7%AA%D7%95%D7%A8%D7%94/
    ובעוד מקומות רבים ברור שהמסר הוא : אין לך סיכוי להתקדם בעולם הרוחני (ווטאבר ד'את בולשיט איז) בלי לשלם לנו. אין לך תקנה ותיקון בעולם בלי זה. תראה לי חבר אחד שמאמין בהבלי הכת שלך שלא ישלם.

    "מי שרוצה להיכלל בקבוצה העולמית ולקבל ממנה תמיכה רוחנית חייב להשתתף בהפרשת הכספים המשותפת למטרת הפצת חוכמת הקבלה בעולם"

    או בבלוג של לייטמן: "מחשבות על המעשר, על אופן חישובו וכדומה קושרות את מחשבותינו לבורא, עוזרות להבחין בספקות ועוזרות להתחזק במלחמה עם האגואיזם. המצבים האלה חשובים להתפתחות הרוחנית."

    האדם הזה אינו מסתפק בשטיפת מוח של אנשים שיש להם יכולת מסויימת להפריש לו כסף ועדיין לשרוד ואף קובע, בלי בושה, שגם מי שמתקיים מקצבאות צריך למכור את כבשת הרש שלו כדי לספק את האמביציות האישיות של לייטמן:
    "מי שלא מפרנס את עצמו ומקבל קצבאות או דמי קיום מהחברה חייב להחזיר חלק עשירי מהכסף הנ"ל. "

    אין לי מושג אם יש משהו פלילי במעשיו של לייטמן, אבל אין לי ספק שהחברה צריכה להקיא אותו מתוכה, ויפה שעה אחת קודם.
    צר לי על התמימים העוורים שנוהים אחריו והורסים את חייהם. כשיתעוררו זה יהיה מאוחר מדי. לא צריך להיענש על טפשות.

    אהבתי

   2. מנחם,

    לעניין הכוחניות: ראיתי אותם מתנהלים בהפגנה הגדולה של המחאה. כוחניות, אלימות ונכלוליות זה בדיוק מה שהיה שם. העובדה שרוב הפוקדים את האוהל שלכם ברוטשילד אינם יודעים שאתם קבלה לעם גם מוכיחה את זה (ואל תגיד לי שכתבו באיזו פינה שזה אתם. אילו הייתם ישרים הייתם כותבים את זה בגדול וליד שם ה"תנועה" שלכם, ערבות)

    נכלוליות:

    לדוגמה כאן http://goo.gl/t9Djw אומר במפורש הגורו שלך, לייטמן שיש לנקוט בשיטות נכלוליות:
    "בדרך כלל, לא מדברים עם אנשים חדשים על מעשר, כיוון שעוד לא ידוע האם הם ילכו בדרך התיקון. אבל אם הם נכנסים לתהליך התיקון, אז אומרים להם על כך, כיוון שאחרת האדם לא מתקן את עצמו (וזה בהתאם להוראת הרמב"ם לגלות לאדם לאט לאט את התנאים הנוספים להתקדמות, לפי מידת התקדמותו של האדם). "

    לא מכריחים?

    ממה שכתוב כאן http://goo.gl/TObn7 ובעוד מקומות רבים ברור שהמסר הוא : אין לך סיכוי להתקדם בעולם הרוחני (ווטאבר ד'את בולשיט איז) בלי לשלם לנו. אין לך תקנה ותיקון בעולם בלי זה. תראה לי חבר אחד שמאמין בהבלי הכת שלך שלא ישלם.
    "מי שרוצה להיכלל בקבוצה העולמית ולקבל ממנה תמיכה רוחנית חייב להשתתף בהפרשת הכספים המשותפת למטרת הפצת חוכמת הקבלה בעולם"

    לייטמן גובה גם מהמסכנים ביותר:

    לייטמן לא מתבייש לשדוד גם את העניים ביותר ומורה גם למאמיניו שספק-מתקיימים באמצעות הקצבאות המצומקות שהמדינה משלמת לשלם עשירית מזה לטיפוח המגלומניה שלו:

    " מי שלא מפרנס את עצמו ומקבל קצבאות או דמי קיום מהחברה חייב להחזיר חלק עשירי מהכסף הנ"ל."

    ועוד – המעשר חשוב מהלימוד. בכל פוסט ומאמר והופעה של לייטמן הוא מחדיר את המנטרה שצריך להפיץ את הקבלה בעולם ולשלם מעשר.

    "שוב, חשוב להבין: לא מדובר על מס ולא על תרומה, אלא על חוק הטבע, שאנו אמורים להיות מותאמים אליו כדי להיות בדבקות עם הבורא… כן, אפילו אם אדם לא מתקן את עצמו ולא לומד את חוכמת הקבלה, אבל מפריש מעשר, הוא, כביכול מסכים עם זה שמלמעלה יתקנו לפחות את החלק העשירי, שהוא בעצמו לא יכול לתקן."

    אהבתי

    1. אני חייב פעם אחת ולתמיד להבין למה אנשים לא מתייחסים למה שאדם כותב. בתגובה שלך אין התייחסות, ולו אחת, למה שכתבתי, אלא רק המשך של מה שאתה כבר ממילא רוצה לומר, מה שאתה כבר חושב.
     בכל זאת אנסה, אף שאני משוכנע שאין סיכוי.
     ראשית, ישנן הופעות, פוסטים ומאמרים בכמויות אדירות אשר אינם מזכירים במילה את המעשר. (הפצה – אתה די צודק). כמו-כן, אתה מתעלם מכך שאני מצהיר שהמעשר אינו חובה באף קבוצה בישראל מלבד פתח-תקווה. אני יכול לומר לך שבקבוצה שבה אני חבר אפילו לא חצי מהאנשים משלמים מעשר, אז כנראה שלך נורא חושב מה שלייטמן אומר עליו, אך לחברי הקבוצה שלי פחות. הם לא התרשמו כמוך. מרתק איך ה'קורבנות' כביכול אינם קורבנות כלל, אך אדם מבחוץ נפגע ונעלב עבורם ונלחם את מלחמתם (שאינה קיימת).
     המממ.. אסור לי לומר שום דבר על העניין שאנחנו לא הסתרנו כלום. למשל, אסור לומר שזה כתוב בפינה המאוד נסתרת 'מי אנחנו' באתר תנועת הערבות ושהרב מדבר על זה גלויות בבלוג שלו. זה סוד ונכלולי – אתה קבעת. אגב, מה מטרת ההסתרה הזו? הרי אנחנו לא מגייסים לתנועת הערבות, לא מוכרים ספרים של תנועת הערבות, לא אוספים מעשר בשם תנועת הערבות – אז מה הטריק? ועכשיו תורי להשתמש ב'אל תגיד לי' המופלא – אל תגיד לי שעוד רגע נעשה את כל אלה.
     סליחה – אם אדם עוד לא התחייב לדרך אז לא אומרים לו על המעשר, אבל ברגע שהוא רוצה אומרים לו? איפה הנכלוליות? כאשר ברור לו ולאנשים בפתח-תקווה שהוא רוצה להתחייב, אז מפרטים את כל הכרוך? לא הבנתי איפה הנכלוליות? הרי הוא יכול להגיד לא ולהמשיך להשתמש בהכל חינם מהבית. ועוד יותר – הוא כותב על זה בבלוג בגלוי, מופיע מידע על המעשר באתר של קבלה לעם. אם הוא נוכל, הוא פשוט הנוכל הגרוע ביותר שראיתי בחיי. כמובן, תמיד אפשר לטעון שזה איכשהו חלק מהמזימה.
     לבסוף, למה משמש המעשר? בני-ברוך מתקיימים בצניעות מאוד גדולה (לא כדי להרשים אף אחד, פשוט אין שם כסף). המשכורות הכי גבוהות במפעל הן די לא מרשימות, בשפה עדינה. כל כספי המעשר משמשים אך ורק להפצה. אני בעצמי שמעתי את ה'גורו שלי' צורח על תלמידיו שאסור לאלה שעובדים בהפצה במשכורת להיות מעורבים בפעולות הקהילה הפנימית כדי שבשום אופן לא יחשבו במהלך העבודה על משהו מלבד הפצה. אז אתה יכול לאהוב את המעשר או לא, אבל הוא לא משמש לשום דבר מלבד הפצה נטו. זו יכולה להיות בעיניך מטרה לא-ראויה, אך אין שום עושק. אף אחד לא עושה קופה, ואין שום קופונים לגזור. רק ערוץ טלוויזיה, ספרים, אתרי אינטרנט וכו' וכו'.
     אגב – בדקת פעם כמה כסף אנשים מוציאים על אלף ואחת שטויות אחרות? כמה אנשים מוציאים על ביגוד או חדר כושר או אלף ואחת שטויות אחרות הון כסף? הרבה מעבר ל'מעשר'. ו'אל תגיד לי' שההשוואה לא רלוונטית.
     ואגב, מישהו חשב פעם עד כמה זה מתנשא כל הדיונים האלה? מה אנחנו? מטומטמים? משוגעים? ילדים קטנים וחדלי-אישים? אנחנו אנשים מבוגרים שמבינים טוב מאוד מה אנחנו עושים וכמה זה עולה לנו. די 'להציל' אותנו.

     אהבתי

     1. מנחם,

      אתה מיתמם.

      ביקשת הוכחות לכוחניות לנכלוליות ולעניין חשבונות הבנק. קיבלת.
      איום על אלו שהצטרפו לתנועה כיוון שהם חרדים לאיזשהי "רוחניות" וחושבים שמצאו אותה בה, ונאמר להם שהדרך *היחידה* להיות שותף בקבוצה שבכל שיחה שבה מחדירה שוב ושוב את חשיבות הנאמנות לדרכה וההפצה המיסיונרית שלה – איום כזה הוא השתלטות על חשבון הבנק.
      תסביר לי את העובדה שלייטמן מתעקש שהתשלום חשוב יותר מהלימוד או מהעיסוק בקשקוש ה"רוחני" הבלתי קוהרנטי שלו, ואת העובדה שהוא דורש את זה אף ממי שנאלץ להתקיים על קצבאות מהמדינה.

      אני משוכנע, לאור הדברים הברורים של לייטמן, שאין חבר בכת שנמצא בשלב מתקדם ואינו מפריש מעשר. אין לו סיכוי להתקרב ל"רוחניות" בלי זה.

      סיפורים על 800 שקל עבור עוגיות "בכמוית מטורפות" לא בדיוק משכנעים כאן, וגם לא התפלפלות על עוף תפל.

      הסתרתם ועוד איך הסתרתם. על השלט שלכם במתחם אין זכר לכת שעומדת מאחורי "תנועת" הערבות. מעניין למה, אם הקבלה כל כך חשובה. ושוב – בהפגנה הגדולה אנשיכם הסתירו את זה במכוון. רק מאוחר יותר, כפי שסיפר כאן אחד מהחיילים שלכם, ירדה פקודה מלמעלה לא להסתיר, אם שואלים. הבנתם שזה גורם לכם נזק.

      כן, השיח מתנשא, מאותה סיבה שהמדינה מגינה על המסכנים שנגררים לתקוות שווא ומהמרים את כספם וחייהם בעבורה ואוסרת על הימורים, צריך לאסור על שימוש ציני בתקוות ובפחדים (כלי העבודה הבסיסיים של כל דת רצינית) למציצת לשדם של אנשים למען שירות המגלומניה ו\או תאוות הבצע של מנהיגי כתות ודתות.

      אהבתי

      1. ושוב, שום התייחסות לדברים שנאמרו.
       "אני משוכנע.. שאין חבר.. ואינו מפריש מעשר". מצוין. אל תיתן לעובדה שאני חוזר ומצהיר בפניך שאין בתקנון של אף בית קבלה חובה כזו ושבקבוצה שלי יחס משלמי המעשר הוא כ-40 משלמים לעומת כ-60 שלא משלמים לבטל את השכנוע שלך. אחרי הכל, אני מכת של דתיים שאינם רואים את המציאות. אתה, שמתעלם מעובדות ופועל על סמך שכנוע פנימי, התגלמות הרציונל.
       אם תבדוק את מה שאמר ה"חייל" תראה שההוראה לא הורדה אחרי ההפגנה. היא ניתנה בבוקר של ההפגנה, כלומר לפניה (בערך בשעה 10:00 בבוקר). גם בנסיעה להפגנה הובהר שוב (לפחות באוטובוס של הקבוצה שלי) שאם שואלים אנחנו אומרים שאנחנו מקבלה לעם. אם אנשים לא עשו זאת – הם טעו. אגב, אם אנחנו כאלה "חיילים" אז למה התעלמנו מ"פקודה" ברורה של ה"מפקדים" שלנו? אבל שוב, אל תיתן לדברים לא חשובים כמו עובדות להפריע לך. רק דתיים קנאים ועוורים, חברי כת משוגעים, עוסקים בעובדות. אנשים בוגרים וריאליסטיים יודעים להתעלם מהן ולפעול על-סמך אמונה. כמו-כן, אנחנו אנשי הכת המסוממים גם לא ניחנו ביכולת שלך לקרוא מחשבות – אני לא יודע מה היו המניעים, כי לא שאלתי. הלוואי והייתי יכול, כמוך, לדעת מניעים של אנשים בלי לשאול ולברר, אלא פשוט לדעת. אולי כוח עליון לחש לך באוזן?
       גם לא התייחסת להבהרה שלי שהמעשר משמש רק להפצה, ולא לשום דבר אחר. (כן, ישנם מספר מצומצם של אנשים שמקבלים משכורת מן המעשר, ולמרות שלא אפרט את ידיעותי על גובה המשכורות אני מבטיח לך שהן רחוקות מאוד (מאוד מאוד) מלהיות גבוהות). כלומר, אין שום מקום לטענה על תאוות (ככה מאייתים? אני כבר לא בטוח) בצע. באשר למגלומניה? מי יודע? אני בטוח שאתה מוסמך לאבחן מגלומניה אצל אדם בלי לפגוש אותו או לשוחח איתו. אני רק "חייל" ב"כת". לי אין אסמכתא לקבוע אם אדם הוא מגלומן או לא.
       הסיפור על 800 שקל נועד להמחיש את אי-הדיוקים וסילוף העובדות המשמשים את המגיבים כאן כדי לצייר איזה תמונה שמתחשק להם, בלי לטרוח עם האמת (שכמובן שהיא בבעלותך הבלעדית. אחרי הכל, זה אני שחבר בכת, נכון?). בנוסף, זה בא להמחיש את העובדה שהכנס הוא זול ביותר לעומת רוב הסדנאות/כנסים וכו' בתחום הרוחניות. תשווה. אבל לא תשווה, נכון? הרי אם תגלה שזה נכון, מה תעשה? תגיד שטעית? לא יכול להיות שאתה טועה, הרי אתה במשימה נגד הכת, אז אתה וודאי צודק, לא? תזכיר לי איך אומרים משימה בלעז? מיסיון?
       אז מעשר זה חובה רק בפתח-תקווה וישנם אחוזים גדולים מאוד של תלמידים שאינם משלמים אותו. ההוראה להזדהות הגיעה לפני ההפגנה, ולא נשמעו לה – פגיעה בקונספט ה'חיילים' הצייתניים. כנס של בני-ברוך הוא מציאה בזיל הזול בעולם הרוחניות. והיות וכל הכסף משמש לספרים, טלוויזיה וכו' אין אפשרות לתאוות בצע.
       לייטמן לא קוהרנטי? תגיד, הקשבת לו בכלל? קראת פעם את בעל הסולם? איך לא קוהרנטי? בעה"ס הוא הוגה נחשב ומוערך בחוגים רבים ומרובים. קרא את "השלום בעולם", את "כתבי הדור האחרון" או את מאמר "השלום" כדוגמאות פשוטות. אל תסכים עם מילה, זכותך. אבל לא קוהרנטי?
       האם יש לך ולו הוכחה אחת שאנחנו כת? אתה רץ לקרוא למילותיו של התובע (ואיני מתייחס אל התביעה לרגע, רק למה שאתה כתבת) עובדות. ומה עם כתב ההגנה? זה לא עובדות? איך אתה מאשים אנשים בעיוורון וצייתנות לשטויות ומה לא, אבל אתה עצמך לא בודק שום דבר? כהשוואה – נוצרים האשימו יהודים באפיית מצות מדם תינוקות – מכיר? שם גם קיבלו את ההאשמה כעובדות. אותו הדבר עם זקני ציון. אני יכול להביא לך מקרים ידועים מתחום הפסיכולוגיה של האשמות באונס והתעללות חמורה בילדים שהתברר שהיו טעות גמורה ושולמו פיצויים של מיליונים, אך רק לאחר שמשפחות שלמות נהרסו. אז אתה רץ לקבוע שדברי התובע הם עובדה? ואנחנו דת של עוורים??!!?? אותנו צריך לעצור??!!!???!??!? אתה לא שם לב שאתה פנאט? שאתה בא עם דעה קדומה וחס ושלום שמישהו ישנה אותה? שאתה מתייחס לדברים מסוימים ומתעלם מאחרים, ומפרש כל דבר איך שמתחשק לך?
       אל תאהב אותנו. אל תסכים איתנו. תחשוב שרוחניות זה שטויות (בלי לבדוק, כמובן).
       אבל אל תקפוץ עם האשמות חסרות-שחר, תהפוך טענות לא-מוכחות מסוימות לעובדות ואחרות לשקר כי נוח לך. אתה זורק את המילה הזו 'כת'. מה זה בכלל כת? ואיך אתה קובע שאנחנו כזו (כלומר, לפי איזה עובדות. כי אנחנו רוחניים לא עושה אותנו כת. גם לא העובדה שלא בא לך עלינו). האם בכלל קראת את מה שאנחנו מציעים בקשר למחאה? את המסמך ששלחנו לוועדת טרכטנברג? או שפשוט החלטת שאם כת הרשע והפשע הוציאה משהו אז הוא שטני?
       למה אני בכלל טורח? הרי אתה תתעלם מהכל גם ככה. לא תקשיב למילה.

       אהבתי

       1. למנחם,

        האם אתה טוען ש 60 אחוזים מבני הקבוצה שלך הם נטולי סיכוי להגיע לתיקון?

        ציטוטים:
        "כל מי שרוצה להתקדם מבחינה רוחנית, צריך לשלם מעשר"

        "מי שרוצה להיכלל בקבוצה העולמית ולקבל ממנה תמיכה רוחנית חייב להשתתף בהפרשת הכספים המשותפת "

        "מעשר – מספירת מלכות שבנשמה – החלק העשירי של הנשמה אשר איננו יכולים לתקנו. אך בצורה כזו, כשהחלק העשירי דוחה את המילוי מעצמו, הוא נתקן מלמעלה. לכן, בכל הזמנים נהגו כך המקובלים. צריך פשוט להבין שזהו חלק מחוק הטבע ולא קפריזה או הוראות של מישהו בעולם שלנו או מסורת בעלמא. ***אחרת הנשמה שלך לא יכולה להיתקן***. על כל הרצונות שלך אתה יכול להשיג תיקון, "

        מה שהולך כמו ברווז, מגעגע כמו ברווז ונראה כמו ברווז יש להגדירו כברווז.

        אהבתי

        1. לא יודע, אני לא מבין בתיקונים של אחרים. אני עסוק בשלי, ולא דוחף את האף לענייניו הרוחניים של האחר.
         לא ראיתי שהגבת בשום צורה לשום דבר אחר שכתבתי. מעניין למה.
         אני מסכים לחלוטין עם המשפט האחרון. עם זאת, אני משוכנע שאצלך הוא מתייחס רק לאחרים, ולא חס ושלום לעצמך.

         אהבתי

         1. אגב, אחת הגרסאות (אני חושב שיש כמה) לביטוי היא:
          if it walks like a duck, looks like a duck and quacks like a duck – it's probably a duck"
          כלומר – סביר שזה ברווז. לא בטוח. אם בפורים אני אשים תחפושת ברווז ואגעגע – אני אהיה איש בחליפת ברווז ולא ברווז. לא חסרים זיופים וחיקויים בעולם – כך שלא הכל ברווז אפילו אם הולך ומגעגע כמו. צריך לבדוק לעומק כדי לדעת.
          אני, למשל, עוסק בתחומים רוחניים שנים כבר 14 שנה (מתוכן רק שנתיים בבני-ברוך). כמו-כן אני לומד פסיכולוגיה. מכאן, שיש לי איזושהי ידיעה בתחום הברווזים. מאיפה הידיעות שלך?

          אהבתי

       2. אחרון ודי:

        איש לא התעלם ממך, ידידי. הכל נענה.

        כן, קראתי דברים של לייטמן. יש לי אפילו ספר שלו כאן. אוסף גיבובים שעיקרם קידום המיסיונריות.

        קראתי גם את מה שאתם אומרים בענייני הצדק החברתי ואת המסמך לטרכטנברג. מסמך ריק. אין בו כלום. חוץ מלדקלם אותו (ולהפיץ את בשורת הכת) אין שום מסקנה מעשית שמישהו יכול, אילו היה רוצה, לעשות איתו.

        בעניין אחר שדיברת עליו. טענת שבאוטובוסים להפגנה פקדו עליכם לא להסתיר. נציג אחר שלכם כאן טען אחרת. אבל זה לא ממש משנה. עצם העובדה שהיתה קיימת *אופציה* להסתיר, ושהיה צריך להורות לכם במפורש *לא* להסתיר, מוכיחה את הנדרש.

        אהבתי

        1. אוקיי. עכשיו, למרות שאתה לא מתייחס לדברים אתה טוען שכן. בנוסף, אתה טוען משהו וכשמראים לך שאתה טועה, זה מוכיח שאתה צודק?
         זה כבר לא דיון, אלא בדיחה.

         אהבתי

         1. הנה דוגמה קטנה להנעת השוטים המפוחדים ומזוגגי העיניים למיסיונריות, מתוך האתר הפנימי שלכם שמלא בעצות איך לשלוח גרורות לתוך המחאה החברתית:

          בלי הפצה לא תתקדם

          ההתקדמות שלנו היא בתרומה לעולם, ובלי זה אין לנו זכות קיום. העצה היומית להולך בדרך, 17.8.11

          ההתקדמות שלנו היא בכמה שאנחנו יכולים לתרום לעולם בכלל ולעם ישראל בפרט, בלי זה אין לנו זכות קיום. צריך לעשות פעם-פעמיים בשבוע ערב של הפצה במאהלים, להזמין אנשים ולדבר איתם. *****מי שלא משתתף בזה, מי שלא יכול להתגבר על העייפות, לא יכול להתקדם. מי שלא משתתף בהפצה אין לו מה לעשות איתנו *********כי חכמת הקבלה לומדים רק מעשיה – כמה שאתה דוחף את עצמך להפצה, ככה תתקדם.
          17.8.11, חלק ה', 33:14-35:02

          בלי הפצה לא תתקדם

          אם זה לא שיעבוד פסיכולוגי של כת אני קופסת מלפפונים חמוצים

          אהבתי

          1. מהנראה לעין – נראה שאתה באמת קופסת מלפפונים מאד מאד חמוצים.

           אהבתי

 18. פשוט לקרוא
  http://cafe.themarker.com/post/1632731/

  זהו פוסט הבהרה. והוא נכתב למען הסר ספק או פקפוק. ולמען האנשים היקרים אשר נהגו למצוא אותי באתרם ידעו את הסיבה להעדרי משם.

  מעולם לא הייתי חבר מן המניין ב"קבלה לעם". ולאחרונה גם למדתי על בשרי שכל מסגרת הפוגעת בזכותו של האדם לחופש דעה היא מסגרת הפוגעת בפנים פנימיותו של האדם- וזאת מכיוון שדעה היא עניין פנימי נפשי. אוי לחברה שתאסור את האמירות החיצוניות של האדם מלהסתנכרן עם מהותו הפנימית.

  אכן כתבתי ספר [כשתבין תגדל] עבורם, כשהתלהבתי מהעובדה שאוכל לשלב את פרנסתי עם התארגנות ששמה לה למטרה את הפצת האור. אך עם הזמן נוכחתי שלאור [הפנימי] יש גוונים רבים והכרחיים, וכולם צריכים לבוא לידי ביטוי בעולם הזה, והרי אין שתי טיפות מים זהות. אין שני פתיתי שלג זהים, טביעות אצבע והכי חשוב….טביעות נפש.

  והנה רציתי להביע את דעתי על חיבורים ועל חוסר ניתוק ורדוקציה של תורת הסוד היהודית, הודעתי על כוונתי והזמנתי באהבה גדולה וכנה את חברי "קבלה לעם" תושבי זיכרון יעקוב מקום מגוריי.
  אבל הנה אז, בצעד פחדני ומהיר, נאסר "מגבוה" על חברי הקבוצה המקומית מלהגיע למקום המפגש. וכשעמדתי על שלי, ושלחתי בעקבות המייל של קבלה לעם, מייל משלי לאותם אנשים המדבר על חופש הדעה, ועל דעה חלקה המתאפשרת הבנה גבוהה יותר לאחר בירור המחלוקת, הגדילו אנשי קבלה לעם לעשות ומחקו כל קיום לאזכורי באתר שלהם, כולל שירי וכתביי, אחרי שנים של ניכוס כישרונותיי.
  ועכשיו למה הפחד? למה השררה?

  אז זעמתי לעצמי, כבשתי את זעמי, בירכתי על ההזדמנות היפה להתמודדות הפנימית עם הכעס,
  ואני ממשיך לברך, את אלוהיי, וגם את הבלוג האישי הזה שלי על האפשרות
  להביע את דעותיי בפומבי.

  ומעז יצאה איגרת:

  מברך אני על היכולת לבחור את דרכי. ועל היכולת לברר שהיא תמיד תהיה על דרך החיבור.
  והנה בפוסט הקודם הבהרתי את מהות החיבור בין תורת הקבלה לשורשיה:

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1627516

  אמשיך:
  כולנו בני אדם ובכולנו מנצנץ האור האלוהי. מבחינתי אין לנתק.
  לא את היהדות מחכמת הקבלה, וכמובן שלא את חכמת הקבלה מהיהדות ומהמצוות,
  וברור וברור הוא שלא לנתק אותה מדרכם של הרשב"י והאר"י הקדוש.

  ואוסיף את שכתבתי בעבר על איחוד וייחוד:

  לפני הצטרפותכם אל כל תנועה או דרך, זכרו לוודא שלא יירמס ייחודכם.
  דעו שלכל אחד מאיתנו יש את הניצוץ האלוהי שעושה אותו אדם.

  ייחוד זה, האופייני רק לי, רק לך ולך, הוא אשר בסופו של תהליך אמור להיות ייעודו הספציפי
  של כל אחד מאיתנו על פני האדמה,

  אין אני יכול לתפוס את כל האלוהות, אבל מצווה עלי להגשים את ייחודי.
  אין אני יכול לתפוס את כל האלוהות- אבל כן את ייחודי האלוקי,
  ומשתפסתי את ייחודי- מאותו רגע ואילך ידוע לי ייעודי.

  ומכיוון שכל אדם הוא עולם שלם המכיל פן אלוהי אזי- במרחב המשותף, בנקודות החיבור שלנו הייחודיות תתגלה כהשתלבות בהרמוניה,
  על כל אחד מאיתנו להיות עצמו, להיות תו יפהפה, שונה וייחודי בתוך המרקם הארוג
  במשותף בינינו לאלוהינו.

  כביכול סותר, כביכול שני קצוות, אבל בדיוק כמו בגלגלי שיניים או במנגינה-
  אדם אמור להיות עד כדי כך שונה וייחודי שדווקא מייחודו נובע חיבורו, עד כי בלעדיו
  תהיה המנגינה מזויפת.
  ואז גם הייחוד חוזר אל שורשו המקורי:
  יחד.

  ואכתוב:
  מי ייתן חיבור נכון ואהבה בין כולנו, מי ייתן חופש.
  חופש דעה, חופש מכתות, חופש מלוכדי נשמות, חופש ממובלעות
  של דיקטטורה בתוך דמוקרטיה, והכי חשוב:

  החופש להצטרף ליצירה כתו ייחודי,
  פעולה הפוכה בתכלית מלצמצם את מנגינת היקום הגדולה על כל צליליה המרהיבים
  אל תו בודד.

  נ.ב

  מהיום אין להשיג את ספרי "כשתבין תגדל" בבית קבלה לעם.

  אור ואהבה על כולנו,
  יוסף.

  אהבתי

  1. יוסף – מאחל לך הצלחה בדרכך. אך שימו לב שכל מי שרוצה "להצליח" ולהתפרסם ומנסה לעשות זאת דרך בני ברוך בסופו של דבר יוצא החוצה. שכן בבני ברוך אתה פועל למען הכלל ובהתנדבות ולא למען עצמך ולמען ההצלחה והפרסום שלך. וזו בדיוק הסיבה שהמקור לכל המלל הזה הוא רונן דבח שגם הוא נפלט מבני ברוך מאותה סיבה. וברור גם שכל מי שפועל מתוך מניעים אגואיסטיים לא יכול לקבל ולהבין את הרב לייטמן, את בני ברוך והפעילות שלה. ברור גם למה כל המלעיזים מתמקדים בקטע של ה"מעשר" הרי ברור להם שבני ברוך והרב לייטמן רוצים לגנוב ולשלוט כדי לקדם את האינטרסים האישיים שלהם. הרי זה ברור שאם אני לובש משקפיים צהובים נראה לי שכולם רואים את העולם כמוני. ולכן נאמר כל הפוסל במומו הוא פוסל. שכן אם אתה אגואיסט שפועל מתוך אינטרסים לקדם עצמך על חשבון אחרים – כך אתה תראה את האחרים ובכך בדיוק תאשים אותם – ולעזאזל העובדות.
   מי שרוצה להבין את כל הסיפור על המעשר שילמד -יש על זה חומר רב בכתובים. מאחר ואנו אגואיסטים מטבענו אנו חייבים עפ"יח התורה להפריש חלק העשירי מהכנסתנו לטובת הציבור. פעם זה היה לכוהנים וללווים. אבל בשום מקום בבני ברוך לא דורשים את זה ולא שמים את זה כתנאי שכן זה צריך לבא מתוך האדם ומרצונו הוא לתקן את האגו שלו.

   אהבתי

   1. חחחחח משה אלון הצחקת אותי אני יושב פה עם חבר טוב היינו פעם חלק מהמקום ועכשיו קרעת אותנו מצחוק. בבני ברוך כל מה שקובע זה הרצון של האדם להתפרסם ולקבל כוח וכבוד על ידי התקרבות למנהלי המקום והתנהגות לפי הקודים המתאימים של הכת. נתקן את טעותך (בדיחתך): כל מי שרוצה להתפרסם ולהצליח בבני ברוך, יכול לעשות זאת ואף יצליח בכך כי זו מהות המקום כבר זמן רב. הכי מצחיק זה שכל אלו שהיו חלק מהמקום ובאמת אנשים צנועים, בלי קשר לדבח או לא שאני לא ממש מכיר, במו עיני ראיתי שם מקרים שאם אדם באמת הולך בדרך ה שקטה ועושה הפצה והכל אז דורכים עליו. וההפך, מי שנפלט מהמקום זה מי שהמנהלים במקום לא רצו אותו או שפחדו שהוא יקח להם את העבודה במקום. חחחח רואים על הפרצופים שלכם בטלויזית הכת שלכם את הרצון העז לפרסום. אתם עושים הכל שישמעו עליכם ולא על הקבלה באמת. מקום של חולי פרסום וכוח וכבוד ואלו שנפלטו או עזבו (כמונו) לא מבינים כמה טוב עשה להם הבורא. אני חושב גם שמגיע כל הכבוד למי שפותח את הפה ועוד תובע את זכויותיו על פי דין, כי אצלכם שם בקבלה לעם יש זלזול בחוק מדינת ישראל כנראה

    אהבתי

 19. הרב המקובל דרורי מספר ממקור ראשון על הלימוד עם לייטמן ועם הרב"ש (הרב ברוך אשלג) במשך יותר מעשור. את היחס המיוחד שקיבל לייטמן ועל הקירבה שהייתה ללייטמן לרב אשלג ומעמדו של לייטמן בעיני הרב אשלג. קישור בוידאו:

  http://files.kabbalahmedia.info/video/heb_RAV_YeshivatHaverim_04-09-05.wmv

  אהבתי

  1. תומר: אני ממליץ לך לראות את הקישור הנדיר שפרסמתי בתגובתי האחרונה. מאחר ואתה חוקר דתות ותפיסות רוחניות תוכל לשמוע במו אוזנייך על הווי המקובלים ואיך התנהלו חייהם. על הרב אשלג ועל הרב לייטמן. מה שמהווה את הבסיס לבני ברוך, קבלה לעם ותנועת הערבות.

   http://files.kabbalahmedia.info/video/heb_RAV_YeshivatHaverim_04-09-05.wmv

   אהבתי

    1. כל הסרט הזה זה פיברוק אחד גדול.

     דיברתי עם הרב יוסף דרורי ,והוא מתנער מבני ברוך לחלוטין,
     הוא אמר לי שיום אחד הוא בא לשם לקנות ספרים והושיבו אותו לדבר,
     והוא דיבר בתמימות,
     כשהוא שמע מה הולך שם ,מאנשים שהיו שם ויצאו ,הוא הזדעזע,
     ואמר שאין קשר בין בני ברוך למה שהיה אצל הרב"ש זצ"ל,

     אם אתה רוצה אשאיר לך את הטלפון שלו ,אתה יכול לדבר איתו,
     הוא גר בטבריה.

     אין גבול לחוצפה
     לא יאומן…

     אהבתי

        1. כרגיל אתם נתפסים לשוליים.

         אם הרב דרורי נפטר,
         יהי זכרו ברוך,

         זה עדיין לא משנה את העובדה שדיברתי איתו ,
         ועוד אנשים שמעו את השיחה,
         והוא אמר בכל תוקף שהוא מכחיש כל קשר לבני ברוך,
         ושמה שקורה בבני ברוך זה בכלל לא מה שהיה אצל הרב"ש,

         כמה אפשר לשקר?

         הבת של הרב דרורי בחיים ואפשר לדבר איתה,
         אנשים שלמדו עם לייטמן!!! אצל הרב"ש בחיים ואפשר לדבר איתם,
         הבן של הרב"ש בחיים אפשר לדבר איתו,

         כולם אומרים שאין קשר בין בני ברוך לאשלג,
         כולם אומרים שבני ברוך זה שיגעון,
         כולם אומרים שאף אחד לא שם את לייטמן לממשיך דרך,

         עכשיו תחשוב בעצמך
         כולם שיכורים?
         רק אחד לא טועה???

         ההיסטוריה חוזרת,יש בגמרא סיפור על תלמיד של רב גדול,
         ששנה ופירש,

         מה כל כך קשה להבין?

         אהבתי

         1. אז איך אתה מסביר את הקשר האדוק בין הרבנית פייגא אשלג לבין מיכאל לייטמן? היא מגיעה לכל הכנסים של קבלה לעם, אני רואה אותה!

          אהבתי

          1. מפאת כבודה של הגברת פייגא,אני לא עונה.

           אם האמת חשובה לך,תחפרי ותמצאי.

           עדיין אתם לא מתייחסים עינינית למה שכתבתי.
           בני ברוך זה המצאה.
           שאינה ממשיכה את דרכו של הרב"ש זצ"ל.
           תלכו לחפש את שאר תלמידי הרב"ש
           דברו איתם
           ותבינו.

           וגם תגלו עוד הרבה שקרים ,שאני לא רוצה לכתוב פה.

           אהבתי

         2. נכנסתי וראיתי את השידור עם הרב דרורי. ממליץ לכל מי שכאן ולהכנס ולראות. רואים את הידידות והקשר העמוק בינו לבין הרב לייטמן , רואים זקן מדהים בעל נפש צעירה. הוא משבח את הרב לייטמן ומזכיר קטעים שעברו עליהם בזמן הלימוד עם הרב"ש. מה שאתה משמיץ כאן מנוגד לחלוטין לכל מה שמופיע בשידור הנ"ל. אני לא מאמין לטענתך שזה מפוברק ובוודאי לא חושד ברב דרורי שהוא שקרן שרק מתחזה לידיד של לייטמן.

          אם תרצה להבין פעם למה אנחנו החילוניים סולדים מדתיים כמוך – זה בדיוק בגלל אנשים כמוך. בגלל אנשים ששמים כיפה על הראש כי הם חושבים שהבורא לא רואה ככה את הלכלוך שיש להם בראש. מי שמך לשופט של דרורי או של לייטמן – האם הגעת למדרגה כזו שמאפשרת לך לשפוט אותם ? לאיזו מדרגה של ואהבת לרעך הגעת שיש בך כל כך הרבה לכלוך, ביקורת ושיפוטיות. אתה מקיים לטענתך מצוות ולומד 20 שנה קבלה ו10 שנים מלמד – אם זה מה שיוצא מלימוד קבלה בשיטה שלך שאתה המורה מלא בכל כך הרבה שנאת חינם שאתה דורס ורומס מקובלים אחרים. זה מה שאתה מלמד את התלמידים שלך ? שנאת חינם. בא ניטול ידים, נשמור שבת, נאכל כשר ואחר כך נדרוס את אחינו ונפיץ שנאה ? זה מורה בישראל ועוד מורה לקבלה ? לא נראה בכלל שאתה בקטע של תיקון עצמי שהוא מהות הקבלה. האדם מתקן עצמו ולא מתקן אחרים – אתה עושה בדיוק ההיפך ממה שלימדו בעל הסולם והרב"ש – פשוט תתבייש לך ולך תעשה את התיקון שלך במקום לשפוט אחרים.

          אהבתי

          1. הצחקת אותי חבוב דוקא בגלל היותי חילוני, בני ברוך רק הרחיקו אותי.ונהייתי דתי.
           ואני לא חסיד אשלג שכתב למעלה שלומד 20שנה וכו'.מה אתה מתקיף?

           הרב דרורי התנער מבני ברוך כששמע מה הם עושים שם,
           שזה בניגוד גמור למה שהיה אצל הרב"ש.
           ואם אתה חושב שתגיע לאהבת חינם בכך שתשמיץ אותי
           אז בהצלחה.
           מה אתה לא מבין שלייטמן היה אצל הרב"ש היה עולם אחד,
           אחרי שהרב"ש נפטר ,הוא הפך הכל,-תקרא פה למטה בתגובה ביתר פירוט-
           גם בהיותי חילוני היה לי ברור שמי שאוהב את כולם ורק את הדתיים לא סובל ,
           יש לו בעיה. אז תקן עצמך חבוב
           לפני שתטפול עלי האשמות שווא.ותטיף לי שאתקן את עצמי.
           חלק מתיקון עצמי זה לעורר את מי שרוצה ,להבין שהוא במקום מלא שקר,
           אז אל תסתום לי את הפה. והכי חשוב אני מאחל לך להתעורר מהסבך בו אתה עטוף.

           במקום להתנפל עלי,
           תלכו כולם לדבר עם עשרות האנשים שהיו אצל הרב"ש, עשרות!!!
           תשמעו ותלמדו שם מהי דרך של הרב אשלג,
           אולי אז תבינו שלהגיד סיסמאות של אהבת חינם ובשם זה להמציא המצאות
           ולכסח את כל מי שמנסה להעמיד אותכם על טעותכם
           זה בדיחה אחת גדולה.
           הנה רק לאחרונה שמענו על חברה שלמדו בבני ברוך בקבוצה בעיר מסוימת,
           רק ששמעו בבני ברוך שהם התחילו לבדוק אצל אשלגים אמיתיים, העיפו אותם .
           כמה זמן השקר הזה יחזיק?

           ועוד דבר
           כשאתה קורא מה שכתבתי תשתדל לא לכעוס,
           כשאתה כועס אתה מכסה את עצמך בשכבה שמונעת ממך ללכת לבדוק את האמת.
           לא חבל?

           אהבתי

          2. משה אלון ידידי,

           אתה מבלבל את המוח, ואת עצמך, ובין שני אנשים שונים ('לא יאומן' ו'חסיד אשלג'), ועושה את כל הרשימה שהאשמת אותנו, כולל שפיטה של אנשים שמכירים את העובדות ורוצים רק את טובתך, אחרי שהיו בתחילת דרכם במקומות של שרלטנים כגון המקום שאתה נמצא היום, ובשלב מסוים בדקו עוד מקומות שמלמדים קבלה וכתבי בעל הסולם ע"י ממשיכי דרכם האמיתיים של בעל הסולם והרב"ש אשלג (שכולם אומרים ומלמדים את אותו הדבר למעט לייטמן שאומר ומלמד את ההפך מהקבלה והיהדות המקוריים) והבינו שעבדו עליהם בגדול, ובסה"כ מנסים לזרוק לך חבל הצלה.

           בכל מקרה אני יענה לך בעניין הרב דרורי מאחר וגם אני דיברתי בזמנו איתו, אחרי שבני ברוך התחילו להפיץ את הווידאו הזה בפורום 'חכמת הקבלה' (היום קבלה בעידן המודרני) שהם השטלתו עליו באתר תפוז, וגם אני שמעתי ממנו (מהרב דרורי) את אותם הדברים ש'לא יאומן' אמר, היינו שהוא בא לקנות ספר של אשלג שלייטמן תירגם לרוסית עבור חבר דובר רוסית שלו, ולייטמן תפס אותו בחנות הספרים ומשך אותו בעל כורחו לבמה, והתחיל לבקש שהוא יספר על היחסים של לייטמן עם הרב"ש, והוא ניסה כל הזמן להתחמק ולספר רק על הגדולה של הרב"ש (כפי שאתה יכול לראות בברור בוודאו), אבל התלמידים כל הזמן שאלו שאלות על לייטמן וניסו לנתב אותו רק אליו, וכדי לא להלבין את פניו של לייטמן לפני תלמידיו אז הוא נאלץ לומר את הדברים שהוא אמר.

           לאחר מכן ספרתי לו שלייטמן טוען בשם הקבלה והרב"ש הבלים ושטויות הזויים בניגוד לתורה, הקבלה וחז"ל, כגון שאדם הראשון נברא לפני שמונים אלף שנה מהקוף, ושהקבלה היא מדע ושאין קשר בינה לבין דת ומצוות התורה, ושלייטמן משתמש בווידאו שלו לתת לגיטימיות לדרך שהוא המציא בשם הרב"ש.

           ואז הרב דרורי היה בשוק והוא אמר לי שהוא לא ידע מזה, ושהוא אפילו לא ידע שצילמו אותו, ושמי שאומר דברים כאלה הוא רשע, ושליימן כנראה התדרדר רחמנא ליצלן אחרי פטירתו של הרב"ש, ושהוא מתיר לי לפרסם בשמו שהוא מתנער מכל הדברים האלה, ושהוא לו מתיר להשתמש בוידאו הזה.

           ואני פרסמתי את זה בזמנו בפורום ההוא בתפוז והם באמת הפסיקו להשתמש בזה שם, אבל עכשיו חיפשתי את זה כדי לעשות קישור ונוכחתי שהמנהל של הפורום מבני ברוך מחק את זה בדיעבד, כדרכם הכוחנית הידועה בבני ברוך להשלטת "הצדק" (שלהם), שרואים בכתבה לעיל ומעשרות או מאות סיפורים כאלה דומים.

           אהבתי

          3. סליחה על הבלבול בין מי שמסתתרים תחת כובע. הנאמר כוון ל"חסיד אשלג". לגבי כל הנאמר כאן – אני ואחרים כמותי לומדים בבני ברוך מתי ואיך שמתחשק להם. אין שום כפיה בשום דרך – אני בוחר מתי וכמה להגיע לשיעורים ולפעילויות השונות. כל הפעילות במרכזים היא בהתנדבות וללא כפיה. אנחנו משלמים יחד את עלות השכירות של המבנה ועלויות של תה קפה וכד' – מה הבעיה בזה ?
           לכן מוזר שאתם באים "להציל" אותי ואחרים. מי ביקש שיצילו אותו בכלל ?

           עם כל הרעל ששפכת כאן אתה נשמע כמו אישה שהתגרשה מבעלה וכעת מלאת שנאה ויצר נקמנות. האם אני באתי ותקפתי את קבוצת הלימוד שלכם ? האם אני ואחרים מבני ברוך שופטים את צורת הלימוד שלכם ? אנו מכבדים אתכם ואת זכותכם המלאה ללמוד איך והיכן שאתם רוצים אבל אתם לא מכבדים את זכותי וזכות אחרים לכך. אדוני הנכבד – זו כפייה וזו כוחניות מה שאתה ודתיים אחרים כל כך מצטיינים בזה ,ומה שכל כך מרחיק אותנו החילוניים מכל השקר והצביעות הזו. ואם היית מרגיש שלם ובטוח בדרכך לא היית מלא רעל ולא היית טוורח להשמיץ ולהכפיש. נכון שגם אני לא עדין לא מתוקן שכן אחרת לא הייתי טורח בכלל להתייחס לדברים שלך.
           לגבי הטענות על הרב דרורי – זה בכלל לא נראה כך מהסרטון- להיפך. אף אחד חוץ ממך לא ניסה לשייך את הרב דרורי לבני ברוך. הרב דרורי לא נראה כמו מי שכפו עליו בכח להיות שם או לדבר.

           אם אני כחילוני קורא בעיתון שרב ידוע היה אונס נשים שמגיעות אליו, שרב שלימד ילדים היה מבצע בהם מעשים מגונים וכל יום אנחנו קוראים בעיתון על פרשייה כזו או אחרת – מה זה אומר לנו. ואם אני שומע אותך שופט ומכפיש כך אחרי 20 שנה של לימוד קבלה – אז אדוני השיטה שאתה לומד בה בעייתית בלשון המעטה. ולא נראה בכלל שהיא עוסקת בתיקון עצמי ובנכונות לגילוי הרוע ותיקונו – אלא להיפך. ועל זה נאמר שהתורה יכולה להיות סם החיים או סם המוות – תלוי איך משתמשים בה. תאמין לי אדוני היקר שאם אנו החילוניים היינו רואים שהדתיים הם מופת לחיקוי – היתה כאן תנועת חזרה בתשובה המונית.
           תראה את ההתנהגות של המפלגות הדתיות, את העובדה שתלמידי ישיבה חיים על חשבון הציבור. אז לידיעת כל מי שקורא כאן – בבני ברוך לומדים בשעות הלילה ולא על חשבון עבודה או משפחה. וכלל בתורה לעבוד ולפרנס עצמך ובמקביל ללמוד ולא להפוך למעמסה על הציבור. לראות איך בחורי ישיבה שולחים את הנשים שלהם לעבוד במקומם ועוד לטפל במקביל בבית עם 10 ילדים – זה נראה לך נורמאלי ? זה נראה לך מודל לחיקוי ? אז אתם באים להטיף לנו איך לחיות ? אתם חיים על חשבון המסים שאנחנו משלמים אבל מרגישים נעלים עלינו. אתם גונבים ומרמים ובאים ללמד אותנו מוסר ? האם זו תורת ישראל – שים יד על הלב ותענה לי.
           אין לי מילים להודות לרב לייטמן על הדרך שבה הוא מלמד תורה. שסופסוף אני ואלפי אנשים מצאנו משהו שהוא אמיתי ושמביא לתיקון אמיתי.ומסביר מה היא באמת תורת ישראל. ולא אחד שאומר לי לאכול ככה ועלשות ככה ולא לעשות אחרת – כאילו שמתוך זה יבוא תיקון. אנחנו רואים איזה תיקון אתם הדתיים מביאים. אני לא אומר שלא צריך לקיים מנהגים , חגים ומורשת/תרבות ישראל , להיפך – אבל ממה שאני רואה זה לא מה שמביא לתיקון.

           לגבי הבחור הלא יאומן – סליחה על הבלבול – אבל אתה טוען שאתה חילוני ובאותו משפט שבני ברוך הרחיקו אותך וכעת אתה דתי – אז מה אתה דתי או חילוני ?

           – לגבי קבוצת אנשים שהעיפו מבני ברוך – וכעת זה ממקור ראשון ,שכן זה קרה במרכז שלנו. חבר אחד התחיל ללמוד נדמה לי אצל הנכד של הרב"ש אבל המשיך להגיע למרכז כדי לשכנע ולמשוך עוד אנשים אליו ואכן שיכנע עוד שני חברים להצטרף אליו. עד שהוחלט ע"י חברי הקבוצה לשים לזה סוף, ובצדק. ואף קבוצה שלומדת קבלה ,תורה או כל דבר אחר לא תאפשר לחבר לפעול נגד הקבוצה ולמשוך חברים ללכת לקבוצה אחרת. זכותם המלאה ללמוד היכן שהם רוצים ואין על כך עוררין – ולא בגלל זה הם הורחקו. אבל אני מוכן לחתום שאם מישהו יגיע אליהם וינסה לשכנע אנשים מהקבוצה שלהם לעזוב לקבוצה אחרת הם יסלקו אותו. אם הם היו לומדים אצלנו וגם במקום אחר ומסתפקים בזה – אף אחד לא היה אומר כלום ולא היו מרחיקים אותם.אני וכל חברי הקבוצה אוהבים ומכבדים אנשים אלו ואנו מקווים שיחזרו ביום מן הימים ללמוד ולהיות אתנו.

           לגבי הטענות שלך מי אשלג אמיתי ומי לא – תשאיר לי ולאחרים לשפוט בעצמם. אתה לא נמצא במקום אוביקטיבי כדי לשפוט.

           אהבתי

    1. למשה אלון,

     אין בסוף התגובה שלך אופציה "להגיב", וגם מרוב תגובות פה בבלוג הזה כבר לא רואים את היער, אז אתה מוזמן להמשיך את הדיון החשוב הזה בפורום 'קבלה בראי היהדות':

     http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?ForumId=2261

     שם כבר עניתי גם לאהרון מבני ברוך (מהתגובות פה) תשובה שכוללת גם אותך.

     אהבתי

 20. והנה הוראות ההפעלה לחיילים לקראת קליפ שישודר על תנועת הערבות (מתוך אתר ב.ב.)
  הכתבה של התכנים שצריך לדקלם (כן, אתם עושים שם דברים מבחירה חופשית).
  דרישה להסתיר את העובדה שהם קשורים לקבלה (אכן, אתם לא מסתירים בנכלוליות את מקורותיכם)

  משימה לכלי העולמי! דחוף ביותר! תנועת "הערבות"

  חברים יקרים! הגיע הזמן ליטול חלק באירוע הפתיחה של תנועת הערבות, שיתקיים ב-20 לספטבמר 2011. מה דרוש? לצלם וידאו קליפ לתמיכה בתנועת "הערבות" כשברקע הסמל הפופולרי ביותר בעירכם/מדינתכם.

  מה אומרים?

  1. מהיכן אתם (בלי לציין בכלל את המילה קבלה). למשל: אני אוון מסין.

  2. פרטים אישיים – אני איש עסקים, רואה מה מתרחש, לאן הולך העולם, ולכן … (רוצה, מתפלל, משתוקק, מאמין, מצפה…)

  3. תבחרו מתוך הטקסט הבא הקשור לתנועת הערבות את מה שמרגיש לכם הכי מתאים:

  אנו עוקבים אחריכם ומאד רוצים שהרעיונות שלכם יחדרו ללב כל אדם בישראל…

  התקווה שלנו היא בכם…

  אנחנו מאד רוצים שזה יקרה…

  אנחנו יודעים שהכל יתחיל מכם, בערבות…

  אנחנו תלוים בכם…

  חברים יקרים, אנו מרגישים אתכם, רוצים מאד שישמעו אתכם ושידעו את המילה "ערבות" בכל מקום…

  היום, כשכל העולם בבעיות, כל כך חשוב שהעולם יבין שרק הערבות תציל אותנו…

  אנחנו כבר מבינים את העולם ויודעים שרק הערבות תציל אותנו…

  אנחנו מרגישים את המשבר באופן אישי ומבינים שהיציאה ממנו היא רק באמצעות הערבות…

  אנחנו ערבים זה לזה, וזה מה שיציל את העולם – הערבות…

  אנחנו אוהבים אתכם…

  אנחנו דואגים לכם מאד…

  זה צריך לקרות…

  בסוף הקליפ, מחייכים למצלמה, נופפו בידיים לשלום ותגידו: ערבות!

  רק ביחד!

  אהבתי

   1. ל"לא יאומן"
    אני מאחלת לך שתחווה ערבות, שתחיה בערבות ותרגיש מה זה ערבות (ולא..הכוונה לא לערבות בנקאית), תחשוב שכולם דואגים לך כמו שאתה דואג לכולם..
    כי "כל ישראל ערבים זה לזה", כי הגיע הזמן שהססמה "ואהבת לרעך כמוך" לא יהיה עוד סטיקר המודבק על אוטו שהאגע חתך אותך בכביש..
    הגיע הזמן ליישם, כי השנאה בין בני אדם לא עושה לנו טוב..

    והבורא? טוב ומייטיב- תמיד! וזה לא איזה סבא בשמיים, זה חוק טבע, להגיע להשפעה ולא להשאר בקבלה.

    אהבתי

    1. את טועה.דווקא כי ברצוני שתהיה ערבות אמיתית,נכתבים פה הדברים!

     ערבות יכולה להתקיים רק בין אנשים שמחוברים לבורא לפי רצון הבורא,
     כפי שהרב אשלג לימד.ולא כפי שקרים שלא היו ולא נבראו.

     כל ערבות אחרת אינה ערבות אלא תאווה אחת גדולה,לכבוד,ממון ושררה
     ושומר נפשו ירחק!!!

     תקראי מה כתב הרב גוטליב שלמד אף הוא באותה תקופה אצל הרב"ש:

     שאלה לכ' הרב גוטליב !

     לגבי ארגון בשם "בני ברוך" שמתיימרים ללכת בדרך הקבלה על פי בעל הסולם, ונשמעים מהם ציטוטים תמוהים מנוגדים להלכה והיהדות בשם ראש הארגון "הרב" ד"ר מיכאל לייטמן שימש לטענתו במשך כ-12 שנה כתלמידו ועוזרו האישי של הרב ברוך אשלג והיום ממשיך דרכו, כגון :
     א. אין קשר בין קבלה ליהדות .
     ב. הקבלה לא קשורה לשום דת אלה מדע אוניברסאלי.
     ג. מותר ללמוד קבלה גם ללא שמירת תורה ומצוות וכן לגויים.
     ד. מטרת לימוד הקבלה זה למשוך אור מקיף מאין סוף שיתקן את האדם ללא קשר לדת .
     ה. אסור ללומד הקבלה להתרועע אם האישה והילדים יותר מרבע שעה ביום.
     ו. אדם הראשון נברא לפני 80,000 שנה מהקוף.
     ז. עוד דברים מוזרים מהסוג הנ"ל וכל זה בשם בעל הסולם ובנו הרב"ש אשלג.

     שאלתי לכ' הרב, שידוע ומפורסם שהיה תלמיד קרוב ובן בית אצל האדמור הרב"ש אשלג זצוק"ל שנים רבות. ראשית האם אותו יהודי ראש "הארגון" היה באמת קשור ותלמיד הרב"ש 12 שנה כמו שהוא טוען ? שנית האם אותם "חידושי התורה וקבלה" שהוא משמיע בשם הרב"ש ובעל הסולם אכן נאמרו ונכתבו על ידיהם ?

     אשמח לקבל תשובה !

     בס"ד
     שלום וברכה

     כל ההצהרות הנ"ל בשם רבותינו הן שקרים גמורים. האיש אמנם היה קרוב בזמנו לרב"ש, אבל זה היה רק מטעם שהוא נכנע לדרכו של הרב"ש, והסכים לקיים תו"מ כרגיל ע"פ דרכו של הרב"ש. אולם אחר פטירתו בעט בכל. כדרך אלישע בן אבויה שלמד אצל אנשים גדולים, אולם סופו ששנה ופירש.

     צירפתי לך מאמר המביע את דעתי.

     בכבוד רב

     בס"ד
     בהסטורית חכמת הקבלה מצאנו סטיות רבות מדרך היהדות. מחולל הנצרות היה מקובל שביטל את כל המצוות המעשיות, ויסד את הנצרות, על הבסיס הזה של כוונות שבלב, והתעלות רוחנית, ורגשות אהבה, אבל ניתוק מן הבסיס האמיתי האיתן של קיום התורה והמצוות המעשי, ואת תוצאות האהבה הזו אנו יודעים, רח"ל.

     כמו"כ היו כתות שונות ומשונות כגון השבתאים, הפרנקיסטים וכו', שכולן עסקו בקבלה. וכן בדורינו אנו. סיבת התופעה הזו היא ההדבקות הלא פרופורציונלית בפיתוח מחשבה ורגש בלבד, שמרחיקה את האדם מקרקע המציאות, ומן היהדות המקורית, ומביאה את האדם למסקנה מוטעית – שאין שום טעם בקיום המצוות החיצוני, באשר הוא מיועד רק ל"אנשים לא מפותחים" כביכול, שאינם מודעים לפיתוח המחשבה והרגש והכוונה שלהם, ממילא נשאר להם רק הקיום החיצוני, בתור ברירת מחדל. הטעות הזו מקורה בקליפה שנאחזת בכל מי שעוסק בחכמת הקבלה, ואם אין לו שורשים חזקים אזי היא משתלטת עליו.

     הקליפה הזו מושרשת:
     א) בתכונת עמלק ששם ללעג ולקלס את האמונה למעלה מהדעת. אשר ע"כ כאשר אדם דבק באופן מאסיבי בענין תיקון הרצון והכוונה, קשה לו להאמין שהמעשה הוא חשוב הרבה יותר ממה שמחשיב את הרצון והכוונה הנכונים.
     ב) בסנוביזם, שמצייר לאדם כביכול שהוא מורם מעם, ואין מתאים לו לקיים סדר של "פעולות מכניות פרימיטיביות", דהיינו קיום התורה ומצוות המעשי, וזה מתאים רק לאוכלוסיה הנבערת והנחשלת בישראל ח"ו, דהיינו לסוג אנשים כזה שאינו מסוגל להתרומם לגבהי המחשבה הכוונה והרגש.
     ג) בשאיפה לגייס מה שיותר אנשים. ובכדי למצוא חן בעיני האוכלוסיה החילונית, המסתייגת משעבוד לקיום התו"מ, מתיר לזלזל בקדשי ישראל רח"ל.

     וה' יצילנו מבלבול ודברי שקר, ומסטיה אפילו מאות אחת מתורתו.

     לסיום הריני ממליץ לכל אדם השוחר להדבק בה', ללמוד את ב' חלקי היהדות, הן הנגלה והן הנסתר, כפי שרבינו בעה"ס ממליץ בהקדמה לתעה"ס.

     כמובן שכאשר מדברים על אוכלוסיה של בעלי תשובה, שברובם הם אנשים עובדים, אזי אין כ"כ זמן חופשי, מ"מ המינימום (מלבד לימוד הנסתר) הוא ללמוד את ספר הקיצור שולחן ערוך בצורה יסודית, ולישמו צעד אחר צעד באופן מעשי פשוט.

     אח"כ לעבור על ספר ה"משנה ברורה", שמקיף את כל חלק "אורח חיים" שבשו"ע. ישנה גם ספרות אשר מגישה בקיצור ובשפה קלה הלכות שונות, ובאם אין באפשרות ללמוד את ה"משנה ברורה", שהוא לימוד עיוני, אזי אני ממליץ על סוג הספרות ההלכתית ההיא, כגון: ספר "שמירת שבת כהלכתה", שמקיף את כל הלכות שבת בשפה קלה ופשוטה.

     ישנם גם ספרים כאלו על הלכות ברכות, הלכות בשר וחלב, הלכות טהרת המשפחה, וכו'. רק צריך להכנס לחנויות ספרי קודש, ולהתענין. ואין דבר העומד בפני הרצון. המלצתי לבעל התשובה הממוצע המתחיל להקדיש לפחות שעה אחת כל יום ללימוד ההלכה, ולישומה למעשה.

     כמו"כ ודאי שיש חשיבות גם בלימוד התנ"ך, המשנה, הגמרא, כפי שצריך, אבל כל אלה הם כבר פונקציה של זמן. ובאם אין זמן, אזי צריכים את ב' היסודות הנ"ל לחבוק: ההלכה, והפנימיות (הקבלה).

     בכבוד רב
     אברהם מרדכי גוטליב

     אהבתי

   2. מה כל כך מזעזע בערבות הדדית? זה שמנסים לעורר את זה בצורה מלאכותית? הרי זה עקרון יסוד ביהדות, מלא לשמה להגיע לשמה היינו מהמלאכותי לטבעי ,מהשקר לאמת ,מהמאולץ לרצוני, מאהבה עצמית לאהבת הזולת וכו וכו… על זה הרי מדבר בעל הסולם- במשל שלו על המכונה לחימום ביצים, מנגנון מלאכותי שמזרז את הזמנים ,גם כל הרעיון של "משיח" זה קטאליזטור.
    לי די ברור היום שאם יש דרך להוציא אנשים פה מהאדישות והעייפות ואולי אפילו למוסס קצת את הציניות והאנטגוניזם והניהליזם והסטלאניזם וכל האיזמים הפוסטמודרניסיטים האלה לערכים קדמוניים ויהודיים זה דווקא מבחוץ, מהאקזוטי כביכול, מפניה של העולם אלינו ,ממקום של הערכה ותמיכה ואמונה בברית ייעוד שיש לעם הזה ולא רק ברית הגורל בניגוד לכל השנאה האדירה שיש כלפינו היום בעולם ושאנחנו עוד לא קולטים אפילו עד כמה המצב שלנו גרוע. הלוואי וכבר נתחיל לאהוב אחד את השני כאן או לפחות לא לעשות לאחרים מה ששנוא עלינו. וכן בהתחלה חייבים בצורה מלאכותית כמו החיוך המאולץ ביום אפור או האיפור והפרחים לפני הדייט (טוב פרחים כבר מזמן לא ראיתי שקונים אבל נזרום עם הקלישאה (:

    אהבתי

  1. סליחה,
   אתה אולי זוכר את דודו טופז והתוכנית שלו בערוץ שתיים? שהוא היה שולח אנשים לכל מיני משימות מטורפות לגמרי, לצלם את עצמם עושים דברים איומים או לצלם כל מיני אנשים בעולם אומרים משהו? הכל כדי לקבל איזה פרס וכמה דקות בטלוויזיה? זוכר? אז מה – לא הייתה להם בחירה חופשית? הם היו חיילים ועבדים של דודו טופז? ערוץ שתיים זה כת?
   תנועה מעוניינת לצלם סרטון הסברה – וואו! מזעזע! חוץ מאיתנו אני בטוח שכל תנועה אחרת ביקום מאפשרת להגיד מה שרוצים בסרטוני ההסברה שלה, נכון? אין עריכה, לא אומרים לאנשים מה להגיד – לא, הכל טבעי לחלוטין.
   אתה גם לא שם לב לעוד משהו. אין פה הסתרה בשום מובן. תנועת הערבות אינה תנועה ללימוד קבלה – אז למה להזכיר את המילה קבלה? תנועת הערבות אינה מנסה לשכנע אנשים ללמוד קבלה – אז למה להגיד קבלה?
   מוזר מאוד – אתה מצליח למצוא כ"כ הרבה ציטוטים שבעיניך הם מפלילים. אבל את הציטוט מהדף 'מי אנחנו' באתר של תנועת הערבות אתה פשוט לא מצליח למצוא. ואני בטוח שניסית, כי הרי אתה מבלה כ"כ הרבה זמן בלמצוא כל ציטוט אפשרי אחר.
   אז אני אעזור לך:
   "תנועת הערבות היא תנועה חברתית, א-פוליטית, ששמה לה למטרה להעלות את חשיבות ערך הערבות ההדדית בקרב עם ישראל ובאנושות כולה. היא הוקמה על ידי ארגון "קבלה לעם" העולמי"
   באתר של תנועת הערבות יש לשונית ראשי שנפתחת מיד, והלשונית לידה זה 'מי אנחנו'. וואו, אמני הריגול וההסתרה ממש. אגב, אם כ"כ רוצים להסתיר – איך זה שאתה מוצא את הדברים האלה? מה, לא יכלו לשלוח את ההוראות במייל, או לשים באתר עם סיסמה? בקבוצה פרטית בפייסבוק? הרי תפתח את הבלוג של לייטמן ותראה את הדברים שהוא כותב על הערבות – איפה הסתירו?
   ועדיין לא הסברת, אם לאנשים אין חופש בחירה והם חיילים, איך זה שלא הקשיבו להוראה לא להסתיר שאנחנו באים מקבלה לעם בהפגנה? הרי אם נתנו בב"ב הוראה, אז מייד כולם קופצים ומצייתים, לא? אז איך זה שלא צייתו? תסביר לי בבקשה. ואני ממש מבקש שלא תטען שזה יוצא הדופן האחד והיחיד, כי זה ממש יהיה טיעון חלש.

   אהבתי

 21. מה זה משנה אם לייטמן היה נהג או לא? מה שמשנה זה רק דבר אחד והוא שאין זכות קיום למקום שבו עשו את מה שעשו כלומר, מה אכפת לי אם יש לו זקן כיפה או הוא נהג או מקובל. אני לא מקשיב ולא רוצה לשמוע חכמות מאנשים וארגונים שפוגעים כך באנשים בכלל באנשים שלהם ובעיקר בילדים. איכססססס

  אהבתי

 22. אני מכיר את האנשים, גם את רונן וגם את הדריקטריון.
  מאוד מקרוב.
  הייתי שם הרבה שנים.
  לא רוצה לגזור דינו של אף אחד.
  רק רוצה לחזק את ידיו של רונן שמותקף פה.
  אז נכון, גם אני לא מתחבר לקליפים שלו ויש לי גם ביקורת להגיד על ההתנהלות שלו בסיפור.
  אבל אל תתנו למקרה של רונן לבלבל אתכם.
  כל מילה שהוא כתב היא אמת. על ההתנהלות הכתית והבעייתית. על המגלומן שעומד בראש הארגון הזה ובמו ידיו הורס משפחות למען "המטרה". על המושכים בחוטים שהם נצלנים ועושקי נשמות טהורות.
  האמת היא שמי שמכיר את בני ברוך מקרוב לא מופתע בכלל איך הם דרסו את רונן. הם דורסים את כולם. רונן הוא פשוט אינדיוידואל ומעולם לא היה חלק אינטגרלי מהכת, תמיד היה קצת אאוטסיידר, הוא פשוט עדין מדי בשביל האגרסיביות שלהם ולכן תמיד שמר על מרחק מה. דרך המוזיקה הם ביטלו אותו ואת הנשמה שלו ובטח מצאו בכתובים צידוקים למעשיהם. גם יגאל עמיר בטח מצא. סליחה על ההשוואה, מבחינתי לרצוח נשמה זה לא פחות גרוע מלרצוח גוף.
  כן, יש גם דברים טובים בבני ברוך, ומי שירצה אני מוכן לספר לו על הטוב שיש שם ויש הרבה טוב. יש שם המון אנשים טובים ובכלל הקבלה כשהיא לעצמה, בלי אנשים שתמיד מחרבים כל דבר טוב, הקבלה האשלגית היא תענוג צרוף, תרכיז מדוייק של חכמה שלא מצאתי בשומקום אחר.
  אני רק מקווה שלייטמן וחבורתו לא יצליחו לחרב את מה שבעל הסולם הביא לעולם, אני סומך על האינטיליגנציה של האנשים שנחשפים לפרשיות הללו ולצערי עוד רבות אחרות שידעו להבין בין אנשי אמת, שעוסקים בצניעות בתורה ובקבלה לבין מחפשי כבוד ושליטה, שרלטנים שדרכם שקר וכזב בכל מהלך, בין אם זה בקשה מרבנים לכתבי הסכמות על חלקים מספר כדי לקדם מכירות, ועד הקמת תנועות קש וניצול המהפכה החברתית האחרונה כדי לצוד עוד כמה נשמות.

  חפשו את שיעוריו של יובל אשרוב, של מרצים אחרים במרכז מודעות, חפשו את הרב אריק נווה, חפשו את עופר משען, חפשו את אסף משה בילר וכמובן עוד רבים וטובים אחרים.
  ברגע שהם יפתחו את הפה תרגישו כמה פער יש בין עדינות נשמתם לבין הגסות של לייטמן ואז תבינו את כל הסיפור.

  אהבתי

  1. מעניין אותי שדווקא במרכזים בשאר חלקיי הארץ, לא מורגשת ההתנהלות הכוחנית שיש במרכז בפתח תקווה. אבל זה עדיין חלק ממכלול שלם, ואם הייסוד רקוב, איך אני אמורה להגיב לזה ?

   אהבתי

   1. המרכזים השונים הם כבר הגרורות שהארגון שלח ועתה הן מנוהלות על ידי מרכז פתח תקווה בדרך מתוחכמת שבה מצד אחד מונחתות הוראות מלמעלה ומצד שני, נותנים למשתתפי בתי קבלה לעם הרגשה שיש להם מעמד ותפקיד וחופש בחירה אבל בעצם הכל מגיע דרך מרכז פתח תקווה והוראות מכמה מנהלים מושחתים. יש כמות אנשים לא קטנה במרכז בפתח תקווה שיודעים זאת ומתרעמים על כך אבל יש פחד לצאת כנגד המנהלים שמבהירים למי שמתחיל לבדוק שמקומו בכת בסכנה

    אהבתי

  2. כל מילה בסלע.
   הייתי שם. נפגעתי.
   לחלוטין מסכימה שיש שם גם אנשים טובים.

   אהבתי

 23. הנה דוגמא מזוויעה למיינד קונטרול של הכת. כאמור, אם זה לא כת אני משחת נעליים:
  כנסו לכאן, http://files.kab.co.il/video/heb_o_rav_kitvey-rb-dargot-sulam-909-gilui-astara_2011-03-18_lesson.wmv
  לדקה 55:10 בערך.

  לייטמן מבקש שם מחברי הכת לחשוב על יישום באינטרנט שיכריח כל אחד מהחברים להכנס וללחוץ ***כל חצי שעה**** על כפתור שמראה שהוא מחוייב לכת. כל חצי שעה. כל הזמן.

  תקשיבו לפחות עד כולל השאלה השניה. הראשונה: "איך בונים את התלות"? השניה ואחריה, כולן במבטא רוסי: "איך בונים פחד?"

  (כהערת שוליים: הלייטמן הזה עילג בצורה קיצונית. המחשבה והדיבור שלו מבולבלים עד גיחוך כמעט)

  והנה כמה תגובות של החברים מהאתר שלהם למשימה:

  גם צריך להחליט מה קורה למי שלא נכנס. אם אין סנקציות, זה לא יעזור. מי שאין לו גישה לאינטרנט יכול לשלוח סמס לחבר שילחץ לו.

  אני מרגיש שבלי שמישהו או משהו ילחץ עלי או יחייב אותי אין סיכוי שכל חצי שעה אזכור לחשוב על החברים. "הכפתור" נראה לי כמשהו חיוני וכאמצעי שיכול לעזור לנו בדרך. אם יהיה מדד כזה , כמו שהיה בסטימולטור, שיראה וימודוד את כמות הכניסות ויציג את זה בצורה של גרף או בצורה ויזואלית אחרת, זה יהיה נהדר

  לתת לחבר לבחור בין האפשרות של מעקב חד שבועי או חד יומי או פעם בשעה או פעם בחצי שעה וכל חבר יבחר את האפשרות שמתאימה למצבו בחירה זו ניתן לשינוי בהמשך הדרך בבחירה חופשית ואי עמידה בתנאים שניקבועו בזמן ההיצתרפות או קביעת התוכנית תזמין פניה מהמפקחים על החדר בדרך של הגברת חשיבות המטרה אצל החבר שלא ביצע את התחיבותו ןבעזרת פניות אלה יהיה ניתן לספק למישתתפים ערבות להצלחתם בדרך הרוחנית ומקום עבודה לחברים מפקחים

  אהבתי

  1. ובאותו וידאו, בדקה ה 1:15, שואל מאזין מדוע להשאר באינטרנט ולא להפעיל את ההשפעה גם בחוץ. לייטמן אומר בעצב שזה לא יעבוד, שזה מיצה את עצמו (הוא מבין שמיסיונריות גלויה גורמת לדחייה), ואז הוא אומר אילו (חס וחלילה, כמובן) יקרה איזה אסון או אירוע לאומי, **אז** נוכל לצאת לרחוב. אמר, וביצע אחרי מספר חודשים, עם תנועת ה"ערבות".

   אהבתי

  2. ובדקה 1:31:00 בערך בעניין לחיצות על הכפתור: "חייב להשתתף… בודקים אם אתה לא משתתף אז אנחנו לא צריכים אותך כאן. זה הכל… אין דבר כזה שלא… אין ברירה… זה עבודה על העצבים לשבור את ההרגל… "

   אהבתי

  3. א. אתה בטוח שהוא אמר "כפתור שמראה שהוא מחויב לכת"?
   ב. אתה צודק – מבטא רוסי הוא סימן ברור לסכנה ומזהה מנהיגי כתות ממרחק. ואל תשאל – ישנם בב"ב גם חברים עם מבטא אמריקאי, אוסטרלי, צרפתי, דרום-אמריקאי, הולנדי ואולי עוד. מי יודע כמה מבטאים מחביאים במקום הנורא הזה.
   ג. לייטמן אולי מתקשה בעברית. אבל עילג ומבולבל? אני לא מבין למי אתה מקשיב. אני גם לא ממש מבין איך אדם עילג ומבולבל מסוגל להוביל בצורה כזו כת – לא צריך איזה יכולת מנהיגות, קסם אישי, משהו?
   ד. אתה מביא כאן דברים שאנשים כתבו. מצוין. האם הם יושמו? האם הוטלו אי-פעם סנקציות? ואגב, למה כת שולטת-מחשבות בכלל מבקשת רעיונות מחבריה? בנוסף, אני משוכנע שעשית כל שביכולתך לוודא ששלושת התגובות האלה מייצגות חבר ממוצע בב"ב, נכון? הרי לא תביא שלוש תגובות קיצוניות רק כדי להכליל אותן על כולם, נכון?
   זו תהיה דמגוגיה זולה, ואין זה מעניינך.

   אבנר יקירי, אתה מדגים גזענות לשמה, דמגוגיה זולה, פנאטיות, עיוות של עובדות, דעה קדומה, חוסר הקשבה – בקיצור, אתה קנאי חשוך (מה קוראים באנגלית bigot). אתה בטוח שאתה לא חבר באיזה כת?

   אהבתי

   1. מנחם,

    לא יעזור לך. כמה אקונומיקה שלא תשפוך על זה, לא תצליח להלבין.

    1. כמובן שהוא לא אמר כפתור שמראה שהוא מחוייב לכת במילים האלו. הוא רק אמר, אחרי שכולם שם הותנו לחשוב שהדרך היחידה שלהם להשיג גאולה רוחנית היא דרך הבבל"ת של הכת שהוא רוצה לעשות כפתור כזה שמי שלא ילחץ עליו מקומו לא איתם. ומי רוצה לאבד את הסיכוי שלו להינצל מזוועות העולם ולזכות לתיקון (וואבר ד'את בולשיט איז)

    2. המבטא הרוסי הוא סתם משהו שעלה לי. צר לי, אבל יש משהו בתרבות הרוסית שנובע כנראה מהמשטר הטוטליארי שהיה (ועודנו במידה רבה) שם ומעוד סיבות, שיש בו כוחניות וכפייתיות ושפה של כוח. בדיוק כמו שאומרים בצדק על הישראלים שהם קולניים, נדחפים, מאלתרים וחסרי נימוס. כמובן שלא כולם כאלו, וכמובן שזו אינה סיבה להפלות מישהו, אבל אתה יכול להבין יותר טוב מאפיינים סוציולוגיים של קבוצה אם אתה יודע את מקורותיה התרבותיים.

    3. שוב אתה מיתמם. הוא לא רק מתקשה בעברית (דבר שגם הוא קצת מוזר עבור מי שאמור להיות מומחה בסודות הכתובים במקורות, שלא נכתבו ברוסית אם זכור לי נכון), הוא מתקשה לנסח משפטים, קופץ בין נושאים, מתחיל משפטים ואינו מסיים אותם, וכו. הוא גם מתחמק כל הזמן מתשובות ועושה את זה בחוסר אלגנטיות רב.

    4. הסנקציות הן חברתיות. אין צורך להפעיל כוח פיזי כשהנפש לכודה אצלך ביד. כן, זה מה שעושים, יש פחד מהחברה, מהסמכות ומהרוחניות שתאבד אילו לרגע לא תהיה מסור במאה אחוז לכת.

    5. לייטמן משתמש בקהל שטוף המוח לא כדי להתייעץ, אלא כדי ליישם. הוא לא יודע איך מיישמים את הדרישה לכפתור הזה, ולכן הוא מטיל את המשימה על החברים (וכך היא הוגדרה).

    אתה מוזמן לשוטט בשיחות ולראות. התגובות הן או כאלו או פתטיות מלאות אור ואהבה וחנופה דביקה.

    תשתדל לענות לגופו של עניין למרות שאני יודע שאין לך הרבה תחמושת, ואת דיעותך עלי תשמור לעצמך.

    אהבתי

  4. השיעור הזה שהבאת אבנר, צולם בשבת, רק לידע כללי, לכל מי שחושב שבני ברוך הם דתיים או שומרים שבת.

   אהבתי

 24. מה כל כך נורא בכת הזאת שכולם קופצים נגדה?

  מי שלא טוב לא בכת שפשוט לא יהיה בה.

  גם אני מאוד מקורה לבני ברוך אבל חיי את חיי בשקט ובלי כל המגבלות שנהוגות בבני ברוך.
  אני רואה מאוד מקרוב מה קורה שם אבל מתחבר רק לצד הרוחני והרבלי שלהם.

  אהבתי

 25. לא ברור למה אתה נתפס לשטות הזאת של הכפתור באתר חדש שרצו לקדם אותו. בפועל הרוב בכלל לא שמו לב לזה ולא נכנסו ובטח לא ראו עצמם מחוייבים ללחוץ על הכפתור הטפשי הזה.
  אם זו הייתה כת כטענתך – כולם היו מחויבים לעשות זאת ואם לא – סנקציות ומה לא.
  זה נשמע מדבריך כאילו זו כת סגורה שכופה על חבריה התנהגות מעשים ומחשבות- אבל זה בכלל לא כך – מי שרוצה להכנס וללחוץ – עושה ומי שלא לא- אין כפיה , אין לחץ, ואף אחד לא בא אליך בטענות. תבוא תשתתף ותעשה מה וכמה שאתה רוצה – מה כל המהומה על לא דבר הזו ?
  מדוע אתה מעלה מיליון טענות מוזרות ?
  בני ברוך שודדים כספם של אנשים דרך הספרים – אבל כבר הסבירו לך ואתה יכול להווכח בעצמך שהם נמכרים במחירי עלות ואתה גם יכול להוריד אותם חינם מהאתר – מה הבעיה שלך ?
  מנצלים את חברי הכת המסכנים ללא שכר בעבודות פרך – מה עובר לך בראש? מי שרוצה עוזר ועובד בהתנדבות כמה ומתי שרוצה – אף אחד לא מכריח ולא כופה על אף אחד. אז מה מפריע לך שאנשים עושים בהתנדבות ? שהם לא מבקשים על זה כסף ? כשאתה עוזר לילדים שלך אתה גובה מהם לפי שעה? כשאתה עוזר לחבר אתה שולח לו חשבון ? אולי היתה לך חברה מבני ברוך שזרקה אותך שנהיית כל כך אנטי ?
  כל דבר וכל פעילות הופכת אצלך לאשמה, כל דבר יפה אתה מציג כמלוכלך – למה אתה משחיר כל דבר ושופך רעל ? חז"ל אמרו "כל הפוסל במומו הוא פוסל". אין לי שום דבר נגדך אישית – אלא נגד הצורה שבה אתה מתייחס ושופט. להתחיל להאשים את הרב שהוא עם מבטא רוסי ושאיך שהוא נראה ומדבר – לאיזו תת רמה אתה יורד ? אם לא מוצא חן בעיני רב או אדם מסוים אני יתחיל להשחיר פניו בגלל שהוא צולע או מגמגם או שהוא נראה מכוער בעיני ? אתה צריך להתבייש לא רק לפרסם כאלו דברים אלה בכלל לחשוב ככה.

  לא מוצא חן בעיניך התנועה של בני ברוך – אתה לא חייב להשתתף ולקחת בזה חלק – זו מדינה חופשית. אבל זו לא מדינה חופשית לדרוס ולחסל כל מי שלא חושב כמוך. לך תלמד איפה ובאיזה צורה שאתה רוצה ותן לי וכל אחד אחר להחליט איפה ללמוד ומה לעשות.

  אנו לומדים בקבלה שלפני שקיבלו ישראל את התורה – הם הגיעו להר סיני – לפי הקבלה הכוונה להר של שנאה שהתגלתה בינהם. ורק אחרי שהתגברו על השנאה הזו (המשה שבהם עלה על הר סיני) קיבלו את התורה. כנראה שהגענו לתקופה כזו שוב שבה מתגלית השנאה ביננו. אבל בואו ולא ניתן לה לקבור אותנו תחתיה אלא נתעלה מעליה באהבת אחים ובערבות הדדית.
  בואו נפסיק לשפוט אחד את השני. לכל אחד יש מקום וצריך לכבד דעותיו ודרכיו של כל אדם כל עוד הוא לא פוגע באחרים. ולכן אמרו חז"ל שלפני שאתה מגיע למדרגת "ואהבת לרעך כמוך" תתחיל קודם מ"אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך". לכולנו יש מקום וכל אחד חשוב ונחשב. לכל אחד הייחוד והחשיבות שלו בתוך התשבץ הגדול שהוא עם ישראל. למה צריך להתנהג כמו אנטישמים ועוכרי ישראל אחד לשני ? אף אחד לא ביקש ממכם להסכים לכל דבר – אתה יכול לא להסכים ובכל זאת לתת לאחר את הזכות לחשוב אחרת.

  אהבתי

  1. משה,

   1) או שאתה מיתמם או שאתה מסונוור. יש דרישה מאוד ברורה לשלם מעשר ואיומים מה יקרה מבחינה רוחנית למי שלא יעשה את זה, והיתה דרישה מאוד ברורה (תקשיב, אם אתה מסוגל) ללחוץ על הכפתור. ציטטתי גם מה הלייטמן אמר שיקרה אם לא.
   אולי זה לא עבד לו, כי יש גבול גם לכוח ההשפעה על קבוצה כזאת גדולה, אבל אני מציע לך לקרוא את כל השרשור, זה באתר "סביבה טובה" שלכם.

   2) אנא ממך, הימנע מההתייחסויות הפתטיות אלי אישית. אין לי שום קשר לתנועה המתועבת שלכם, אבל נתקלתי בכמה ממפעלותיה. אילו הייתם נשארים במחילות שלכם, מילא, אבל עכשיו אתם מנסים להשתלט בנכלוליות על התנועה החברתית הכי חשובה שקמה כאן אי פעם, וצריך לעצור את מסכת ההשתלטות הזאת.
   גם כאן – כמו שכבר הבאתי מובאות, יש אמ אמ אמא של הכפיה עליכם – לא במילים האלו בדיוק (חפש אותן למעלה), אמר לכם האיש המסוכן ההוא: "תתגברו על העייפות, תפיצו, אם אתם רוצים לישון ולא יכולים בעיה שלכם, ואם אתם לא יכולים מקומכם לא איתנו". ושוב, אחרי שהשתכנעתם שהמונופול על האמת הרוחנית נמצא אצל לייטמן וחבורתו ושבלעדיה חייכם אינם חיים ראויים, ברור שתעשו כל מה שהוא פוקד עליכם. אין שום צורך להפעיל כוח פיזי, יש דברים חזקים מזה.

   אהבתי

   1. אבנר – מחילות? תנועה מתועבת? עכשיו אתה סתם מעליב. איכשהו גם לא הצלחת לצטט את זה שהרב אומר "אם לא בא לכם תציעו משהו אחר, או אל תעשו כלום" (פרארפרזה – תוכל למצוא את המשפט המדויק בעצמך). ואם אומרים לך שלא היו סנקציות, ושבפועל רבים לא לחצו על הכפתור אי-פעם, אז איפה שטיפת המוח שאתה מתאר? איפה הציות העיוור? איפה הלחץ החברתי הכל-כך חזק? אתה גם ממשיך לטעון על הנכלוליות ומתעלם שוב ושוב מכך שבאתר התנועה כתוב בבירור שהיא נוסדה על-ידי קבלה לעם, שבבלוג של הרב כתוב שהיא נוסדה על-ידי קבלה לעם, ושמעולם לא הייתה כוונה להסתיר את זה. לגבי איומים – כתוב שיקרה משהו למי שלא משלם? שהוא הולך לגיהנום או משהו? לא. כתוב למה הוא נועד, וזהו. שוב, אתה מתעלם מהעובדה שאומרים לך שרבים לא משלמים אותו ושהוא אינו חובה.
    המסקנה שלי היא שמי שמרגיש את הכפייה האיומה (שלא קיימת), הסנקציות החברתיות (שמעולם לא התקיימו, והוצעו על-ידי בודדים), האיומים הרוחניים (שמעולם לא הושמעו) – זה אתה.
    כמו שאמר חבר שלי למעלה – אל תאהב אותנו. זכותך. אבל תכיר בעובדות. כי אני לא מתעסק איתך במה אתה מרגיש כלפינו, אלא בכך שכדי להצדיק את תחושותיך אתה מסלף ומעוות את העובדות. אתה גם מצטט רק את מה שנוח לך, רק את מה שתומך בדעה שאיתה כבר הגעת. אולי קראת את ה'אפולוגיה' של אפלטון, שבה סוקרטס מסיק שהוא החכם באדם בגלל שהוא היחיד שמוכן להודות שהוא לא יודע הכל, שמוכן ללמוד. אתה בא אם דעה מראש והיא חייבת להיות צודקת, ואתה תכריח את כל העובדות להתאים עצמן לתזה שלך. תתעב אותנו – זכותך. תתרחק מאיתנו – מותר לך. אבל מספיק לשחק עם המציאות.
    את מה שכתבתי לגביך – איני מכיר אותך ואיני מתיימר להכיר אותך. אני פשוט קורא מה אתה כותב ואיך אתה כותב את זה, ורואה איך אתה פשוט מתעלם ממה שלא נוח לך לראות ועוד קורא לנו מסונוורים. שים לב שכתבתי שאתה 'מדגים' תכונות מסוימות, לא התכוונתי להגיד שזה מה שאתה אלא רק שכך דבריך מנוסחים.
    סליחה אם יצא שאני מאשים אותך במשהו, או קופץ למסקנה לגבי האישיות שלך מעבר למה שאתה כותב כאן (שמתי את זה בפיסקה בפני עצמו כדי שיבלוט – באמת לא התכוונתי להעליב).

    עכשיו, עוד דבר אחד. אתה איתרת כת איומה ומתועבת, אשר מסכנת את הציבור הישראלי. לכן, היות ואתה יודע את האמת אתה רוצה לידע אחרים – חשוב שכולם ידעו להיזהר, שלא ייפגעו או ייפלו ברשת. לכן, אתה מחפש מידע שמוכיח את זה, מוסיף לו את הטיעונים שלך ושם אותו כאן כדי שאנשים יקראו. צריך להסביר לעומק את מידת האיום, כדי שאנשים יבינו כמה הוא נורא – אם הם לא יפחדו מהכת, הם יילכדו. עדיין נותרה השאלה אם מישהו יקרא את זה – חשוב שאנשים יגיעו לבלוג ויקראו, חשוב שתספר לחברים שלך מה מצאת כדי שיעבירו הלאה את הידיעה, את האמת. וזה לא כאילו שאתה המצאת את זה – זה פשוט נכון, וצריך שכולם ידעו. בעיה נוספת היא שאנשים עלולים לקרוא ואחר-כך לשכוח, לא להפנים. הם עלולים 'לעבור הלאה' ואז הם יינזקו. לכן, חשוב שהם יקראו את זה וישמעו על זה יותר מפעם אחת, ושהם יבינו ששלומם הנפשי תלוי במידע הזה. כלומר – אתה בדיוק כמונו. גם אתה צריך שאנשים ייכנסו ויקראו, גם אתה צריך שהם יפחדו, גם אתה צריך שתהיה להם תלות ומובן מאליו שגם אתה משוכנע שהכל לטובתם, להגנתם, לרווחתם. נותרו שני הבדלים בינך לבינינו:
    1. אנחנו בחרנו להצטרף לקבוצה שלנו ואנחנו בוחרים את מידת ההשתתפות שלנו בה, את מידת ההקשבה שלנו למורה שלנו. מי בחר אותך? או שאתה כופה את דעתך, בלי לשאול אף אחד – כי זה לטובת האומללים? אצלך אין בחירה.
    2. הציטוט שהבאת מתייחס אלינו, למשהו שאנחנו רוצים (או לא – תקרא שוב מה משה ואני כתבנו) להפעיל על עצמנו. אתה עושה זאת נגד משהו אחר, ולא לעצמך. אתה עושה זאת כדי לתקוף אחרים.

    אהבתי

 26. אבנר יקירי – גם אני קראתי וגם אני יודע ואני לא מתעלם מזה – אלא שאף אחד לא לוקח את זה כמו שאתה חושב. זה מה שקורה בפועל ולא בכל מיני סרטים איומים שאתה מריץ בראש שלך. מי שיכול ורוצה- משלם מעשר – ואף אחד לא רק לא כופה אפילו לא מעירים על זה ובכלל לא יודעים מי משלם ומי לא. הרב בסה"כ חוזר על ציווי שבתורה לגבי המעשר – אבל זה צריך לבוא מתוך האדם עצמו ומרצונו. לגבי הכפתור הירוק – אז הרב אמר – אז מה ? אנחנו לא כת ואם בא לי אני אלחץ ואם לא אני לא אלחץ ואני לא חושב או מקבל שזה יפגע בדרך הרוחנית שלי וכמוני רב החברים. מה אתה מנפח כל זבוב לפיל ?

  איפה האם-אמה של הכפיה אם בפועל לא מקיימים את זה ? זה בדיוק בגלל שזה לא כת ולא חסידות – אז רב אמר – אז אמר. והרופא אמר לי לצחצח שיניים כל בוקר – והבוקר שכחתי – אז הוא יגיע אלי עם רובה הביתה. אולי לא בא לי לצחצח שיניים ? כפיה וכת הם במקום שאין שיקול דעת שהחסידים עושים כל מה שאומרים להם ויש כפיה והקפדה שכך יהיה ואם לא ננקטים סנקציות לעתים אלימות וקשות נגד מי שסורח. אבל בבני ברוך הכל פתוח וכל אחד עושה ומשתתף במה שהוא רוצה וכמה שהוא רוצה.

  בכלל לא מבין מה יש לך בחיים שאתה נטפל לבני ברוך – אין לך נושאים אחרים לעסוק בהם ?

  לגבי תנועת המחאה – אף אחד לא מנסה להשתלט חוץ מהדמיון המגלומני שלך – תנועת הערבות תומכת במאבק ולא רוצה להשתלט עליו או לקחת את מקומו – אלא לעזור ולתמוך כאשר המטרה שלה היא להביא את כולם לשולחן כאחים בתוך משפחה. גם אותך וגם את הצדדים שמתנגדים לך, מכל הקצוות והכיוונים של החברה הישראלית – להביא אותם לשבת יחד, לדון ביחד, לכבד ולקבל אחד את השני למרות חילוקי הדעות.

  אתה יודע , אבנר, ראיתי פעם סרטון על איך הפלסטינאים מלמדים את הילדים שלהם לשנוא את ישראל. ואני אמרתי לעצמי – הרי הם יכולים ללמד אהבה לפלסטין, אהבה לדת שלהם, אהבה לערבים ולאחיהם. כי השאלה אינה את מי אתה אוהב ואת מי אתה שונא – אלא האם אתה אוהב או שונא. האם אתה בתוך שנאה או בתוך אהבה. האם אתה מפיץ סביבך אהבה או שנאה. האם המחשבות שלך עוסקות באהבה או בשנאה. לא חשוב כרגע למי הם מכוונות אלא מה האיכות שלהן. – האם אתה חושב שאתה יכול לנסות להבין את זה ?

  זה בדיוק מה שקורה לך – אתה לא מסוגל להפריד עצמך מהשנאה. אתה פשוט צריך שיהיה לך אוביקט שעליו תוכל לשפוך את זה. לכן אתה רואה הכל שחור, הכל מזימות, הכל נכלוליות זדונית. השנאה שלך צובעת אותך בשחור עד שאתה טובע בתוכה ולא יכול להפריד עצמך ממנה. הפכת להיות עבד שלה. בדיוק כמו שחלק מהערבים שונאים אותנו. בדיוק כמו אנטישמים. גם אני הייתי שם פעם במקום הזה. אבל אני לא רוצה לחיות בתוך שנאה וכל הזמן לשפוט. רק כשהפרדתי עצמי מזה התחלתי לגלות עולם אחר. התחלתי לשמוע ולראות אחרים, להבין אותם, ללמוד מהם – ואפילו לאהוב אותם.
  אם תרצה ואם לא אבנר וכל יתר המלעיזים וגם כל בני ברוך – כולנו אחים, כולנו בני ישראל. בוא נעביר את המלחמה הזו לתוכנו פנימה כדי להילחם בפרעה שבתוכנו – באותו אגו שגורם לנו לשנוא, שגורם לנו לרצות לפגוע באחרים ולדרוך עליהם. שגורם לנו סבל ויסורים – זו עבדות מצרים ידידי. מזה אתה צריך להיזהר. בזה אתה צריך להילחם. זה באמת האגו, הפרעה הנכלולי שפועל בתוכנו מכחש ומשחיר ופוגע – יצר הרע , מקור כל הסבל.
  וזו הנכונות שלנו להתחיל במאבק האמיתי ולא לברוח ממנו. האשמת אחרים שיפוט והשחרה שלהם הם פשוט בריחה שלנו מהתמודדות עם השחור שבתוכנו. הם פשוט תרוץ למה אנחנו לא צריכים תיקון. שכן אנחנו מתוקנים ורק הם הלא מתוקנים. אתה לא יכול לתקן אחרים – אתה יכול לתקן את עצמך – וזה כל תפקידך כאן עלי אדמות – זו הסיבה לקיומך .

  אהבתי

  1. כבר פירטתי והבאתי מובאות מהפרסומים הרשמיים שלכם על החובה לשלם מעשר (החובה הרוחנית, והרי אתם שם רק מהסיבה הרוחנית, לא? ואז לוגית אם אין מעשר אין רוח, אז מה יש לעשות שם? אצלכם זה כתוב כך, במקום הכי רשמי שיכול להיות).

   בעניין ההפצה והמיסיונריות הבוטה שאתה וחברך לתעמולה מנסים להיתמם (או שאולי אתם באמת תמימים, ואז רחמי עליכם) – הרי כל משפט, כל דף, כל פרסום שלכם מתחיל ומסתיים בהטפה למיסיונריות ולמשיכת עוד חברים לכת. רק צריך לפתוח דף רנדומלי באתר או בפרסומים הכתובים או באסופות סיכומי השיחות של לייטמן.

   ובעניין הכפתור: אחרי הוראת הרב נאספו הצעות יישום מהחברים, ואז ירד אפיון מערכת מההנהלה שמתאר בפרוטרוט כיצד יש ליישם (ולדווח אחרי יישום).
   כמובן שאין שום כפיה, מלבד האפיון הבא (השורה האחרונה מדברת בעד עצמה, ואם היה צריך בפעם המאה, מ.ש.ל.)

   דוחות:
   צריך ממשק שיהיה אפשר להפיק דוחות:
   1.% פעילות של כל אדם לפי תאריך, כדי שהנשים יוכלו לעקוב אחרי זה. (העמודות: שם, שם משפחה, אימייל, אחוז עמידה במסגרת, מסגרת, כמות ההקלקות, שירשור של כל הסיבות לחוסר עמידה במסגרת)
   2. לפי דרישה
   אימיילים: (עתידי)
   אדם שלא עומד במסגרת, ישלח לו אימייל עם השאלה מה הטעם בחיים

   אהבתי

   1. וואו. מצויין. ושוב אתה מתעלם לחלוטין ממספר גורמים. עדיין לא ענית לשאלה שלי האם הדברים האלה אי-פעם יושמו בפועל? היות ואתה אפילו לא מכיר בשאלה אני אענה לך עליה – לא. לא דו"ח, לא אי-מייל ולא כלום. ואל התייחסת לעובדה שהוא אמר שאפשר להביא רעיונות אחרים או לא לעשות כלום.
    אתה טוען שאין לאנשים שום רווח אם הם לא משלמים מעשר (למרות שאתה עצמך אומר שאין לך מושג מה בכלל הרווח הזה היה אמור להיות). אוקיי – אין להם רווח. אבל זה לא משנה עובדה פשוטה בשטח – רבים לא משלמים. למה? לא יודע. מה הם חושבים שיצא להם? לא יודע. האם הם חמקו מהכפייה? האם הם טיפשים מוחלטים? לא יודע. כל אלה פרשנויות שאין לי כלים לעשות, ואין לי עניין בהן. וכל הפרשנויות לא משנות את העובדה שרבים לא משלמים. ושוב – זה לא חובה בתקנון הקבוצות (מלבד פתח-תקווה) ומזה אתה מתעלם שוב ושוב. הרי למה לדבר על זה בכלל? נשים בתקנון וכולם ישלמו, לא? אבל זה לא בתקנון ולא כולם משלמים. אלה עובדות שכל כמות הציטוטים שבעולם לא תשנה. האם יש כפייה או "השתלטות על חשבונות"? אני מסתכל בפועל מה קורה מסביב, מה אנשים עושים – הם לא משלמים, ולא מחייבים אותם (שוב, אני לא מדבר על פתח-תקווה שלגביה אני פשוט לא יודע, אך שם זה כן בתקנון). כמו-כן לא מונעים מהם למלא תפקידים, להשתתף בפעילויות או כל דבר אחר – מעמדם בקבוצה אינו נפגע בשום מובן. כך שלא משנה מה נדמה לך, לא משנה איזה פרשנות תתן לשכל הפועל מאחורי הדברים – האנשים האלה אינם תחת כפייה לשלם מעשר. אין כפייה. ובטח ובטח שלא הוזכר עניין מעשר בהקשר לתנועת הערבות והמחאה החברתית – אז זה עניין פנימי שלנו בכל מקרה ולא נוגע לציבור הרחב, נכון?
    אני מבקש שתביא את הפרסומים של תנועת הערבות שנוטפים מיסיונריות בוטה. שים לב – אני מדבר על תנועת הערבות, לא על פרסומים שקשורים ישירות לקבלה (גם שם אני לא מסכים איתך לגבי מיסיונריות – אך זה ויכוח פילוסופי ואין לו שום טעם. אם אתה מרגיש שמטיפים לך, אז לגביך זה נכון).
    אם אתה רוצה להבין, ולא סתם לקפוץ על צללים, מה הכוונה בשורה האחרונה שכל-כך מדליקה אותך, אז אני מזמין אותך לקרוא את ההקדמה לתלמוד עשר הספירות של בעל הסולם. עד שלא תקרא, אינך מבין במה מדובר. ואם אינך מבין משהו, ודאי שאינך יכול לשפוט אם הוא לגיטימי או לא.

    עדיין לא התייחסת להצהרות המפורשות שתנועת הערבות היא חלק מקבלה לעם. עדיין לא הסברת איפה הכפייה לתשלום אם אנשים לא משלמים. עדיין לא הסברת כיצד ייתכן שאדם עילג שאינו מסוגל לסיים משפט יצליח להנהיג אנשים, שלא לדבר על מזימות להשתלט להם על המוח. עדיין לא הסברת מה לא בסדר בסרטון הסברה המכיל תכנים ספציפיים לפי המסר שתנועה רוצה להעביר. עדיין לא הסברת איפה הכפייה באפליקציה אינטרנטית שמעולם לא ייצרה דוחות על מי משתמש בה וכמה.
    גם לא הסברת, למשל, איך ניתחת את התגובות לרעיון הכפתור. בעיניך הן נחלקות לתגובות הקשורות לכפייה ולתגובות "פתטיות מלאות אור ואהבה וחנופה דביקה." מה? הבאת מד דביקות? מד פתטיות? ההיגיון עבד בערך כך (תקן אותי אם אני טועה) – בני ברוך היא כת רשע איומה ומפלצתית שאין בה שום דבר חיובי. לכן – אם מישהו מציע הצעה איומה ומזעזעת אז יש לקחת אותה ברצינות תהומית כי היא תואמת את איך שאני תופס את הכת. אם מישהו כותב משהו חיובי אז זה פתטי ודביק – כי זה לא תואם את התפיסה שלי את הכת. אולי זה הפוך? אולי התגובות נחלקות לכמה קיצונים הזויים שרוצים שינקטו סנקציות לא הגיוניות (הרי הן מעולם לא יושמו, זוכר?) ומנגד רוב של אנשים מאושרים, מלאים, מסופקים רוחנית ושהלוואי ואני הייתי מאושר כמוהם?
    אצלך יש שתי אפשרויות – אם חבר ב"ב הוא קיצוני באיזושהי צורה אז הוא קורבן של הכת ומסוכן. ואם הוא מאושר, רגוע, טוב לב וחביב – אז הוא קורבן של הכת ומסכן.
    כך גם לגבי כל תגובה ותגובה כאן – מי שאומר דברים רעים על בני-ברוך צודק, אוטומטית. מי שאומר דברים טובים – טועה או שקרן, אוטומטית. ועכשיו, ניקח את הנחות העבודה האלה, נהפוך אותן לאמת מוחלטת ונתעלם מכל דבר שמוכיח אחרת (שים לב – מוכיח. לא תחושה, לא פרשנות, לא אמירות כלשהן אלא הוכחות בשטח). למשל (ואני לא טוען שזה באמת יקרה) אם מחר בני-ברוך יבטלו את כל נושא המעשר אתה תמצא מיד הסבר מרושע ללמה הם עשו את זה. אם יוכיחו לך שאין כפייה – זו תהיה בעיניך הוכחה שיש כפייה מתוחכמת שמסתירים טוב. ראית פעם את 'בריאן כוכב עליון'? שם מכריזים על בריאן כמשיח – כשהוא מכחיש אומרים "רק משיח אמיתי יכחיש את זהותו" וכשהוא, בתגובה, מצהיר שהוא המשיח אומרים "ידענו!". זה בדיוק היחס שלך אלינו – אם אנחנו אומרים שאין כפייה, אין מיינד קונטרול ולא עושקים אף אחד (וגם מוכיחים את זה) אז אנחנו מתממים או שוטים, ואם נגיד שיש כפייה אז תאמר "ידעתי!".
    תראה, למשל, איך אתה מתעלם מהחבר שלי שאומר בפירוש "אז רב אמר, אז מה?" – מה, חבר ב"ב שלא מבצע אוטומטית כל מה שרב אומר? טוב – הוא או שקרן, או טיפש, או משהו שלילי אחר. מה שבטוח, לא ייתכן והוא מייצג את התלמיד הממוצע שמפעיל שיקול דעת אישי. למה לא יכול ייתכן? כי זה לא מתאים להנחה של אבנר ולכן בלתי אפשרי.

    אהבתי

    1. אני חושב שדי מיצינו, והקורא האינטליגנטי ישפוט.

     רק שאלה אחת נוספת:
     הבאתי לך הרבה מובאות (ויש עוד עשרות) על לחץ חברתי, כפיה, מיסיונריות, הפחדה, כפיתה מנטלית (הכפתור ודומיו), החובה לשלם מעשר בלי יוצא מן הכלל ועוד.
     מצידך, מלבד הצהרתך האישית והעובדה ש"ערבות" הפסיקו להסתתר אחרי שנתגלו (שוב, הייתי שם בתחילת הדרך במחאה – הם סירבו להגיד לי מי הם) לא הבאת שום ראייה לטענותיך על זה שלא רבים משלמים, שזה בסדר, וכו.

     אהבתי

     1. אתה צודק – לא הבאתי ראיה מעבר למילה שלי. איזה ראיה אתה הבאת שכן משלמים? חוץ מציטוטים שמבקשים את זה – אין לך הוכחה ששולם אי-פעם אפילו שקל. אז איפה הראיות שלך?
      שים לב שאתה עדיין לא עונה על השאלות שלי. ציטוטים אתה יכול להביא עד שנה הבאה – איפה מה שקורה בפועל? ואיפה ההפרדה בין מה שנאמר לבין איך שאתה מפרש אותו? אני אדגים – מחר קם אמריקאי וקובע שכל אזרחי מדינת ישראל מאושרים לחלוטין ומרוצים מהכלכלה הישראלית. איך הוא יודע? הוא קרא את מה שאומר ביבי, את מה שאומר סטנלי פישר, והסתכל על מספרים. אני בא ומראה לו שיש מחאה, שאנשים במאות אלפים ממש לא מאושרים ושיש אחוזים גדולים של אנשים מתחת לקו העוני. אותו אמריקאי אומר "לא! יש לי ציטוטים ומספרים שמראים פריחה וצמיחה. לכן האזרח הישראלי מאושר, אין בכלל מחאה והכל ממש טוב במדינת ישראל שבה המצב הכלכלי של כל האזרחים מצויין!" . זה אתה – אתה טוען שיש כל מיני דברים שלא קיימים בפועל ולא משנה כמה מסבירים לך שהם לא קיימים ושהכל בסדר – לך יש את הציטוטים שלך ואתה יודע יותר טוב מכולם. אבל הוכחות? אין לך ולו הוכחה אחת. ותבדוק שוב כמה וכמה פעמים אתה פשוט מתעלם ממה שאומרים לך ומראים לך. אולי פשוט תודה שאין לך שום עניין בדיון ושלא חשוב לך מה באמת נכון. אתה החלטת מראש דברים מסויימים על בני-ברוך וזהו, מה שנקרא "אל תבלבל אותי עם עובדות".
      העיקר שכולנו נהיה מאושרים – אני בתוך בני-ברוך ואתה בחוץ. לפחות בתגובה האחרונה לא קראת לנו מתועבים וטענת שיצאנו ממחילה.

      אהבתי

 27. לגבי הדיונים על המעשר, ארצה להביא סיפור אמיתי, אולי זה יעזור לשני הצדדים המתווכחים בעניין.

  א. מעשר זה דבר רוחני, יש לו מקורות בתורה ובספר הזוהר כמובן (הקדמת ספר הזוהר, פקודא חדסר). לייטמן לא המציא את המעשר, אם כי הפרופורוציה שהוא מעניק לעניין מחשידה.
  זו אגב, "המצווה" היחידה שמקויימת בבני ברוך באדיקות, גם נשים מחוייבות במצווה הזו, גם גויים (מעניין למה…), כולם. ממש חבל שלייטמן לא מקפיד ככה גם על תפילות, תפילין ושבת אותה הוא מחלל בפהרסיא.

  ב. סיפור שהיה כך היה: לפני כמה שנים, בהיותי חבר מן המניין בקבוצה הפנימית, התקבלה הוראה מהרב לדריקטוריון להקפיד שכל החברים משלמים מעשר וליצור לחץ חברתי בעניין – ומאותו הרגע לקח על עצמו האחראי על איסוף המעשרות, ג' נקרא לו, כי תומר פרסיקו ביקש בלי שמות, ליישם את פקודת הרב. במשך חצי שנה, חודש בחודשו, הוא תלה על לוח המודעות טבלה ובה כל שמות החברים (כ 200 אז) וסימן וי ליד מי ששילם באותו החודש.
  האנשים שלא שילמו סומנו במרקר צהוב.
  במשך חצי שנה, כמה פעמים ביום עברו החברים כולם והרב כמובן במסדרון הנ"ל מול הלוח, ראו את הלבנת הפנים ברבים ולא אמרו דבר. גם אני ביניהם (שה' יסלח לי שהייתי עד כדי כך עיוור)
  אחרי חצי שנה נעלמה הטבלה.
  לא, לא בגלל שלמישהו זה הפריע אלא כי כולם התחילו לשלם. ככה ג' אמר לי.
  השיטות של הקגב עוזרות.
  לא תלבין את פניך ברבים זו כנראה מצווה פחות חשובה מהמעשר.
  אגב, אחד השמות הממורקרים בטבלה היה חבר שלי שהיה בקשיים כלכליים, אבא ל-5 ילדים, את אף אחד זה לא עניין, רק את המרקר.
  מי אמר תנועת "הערבות" ולא קיבל?
  אולי תנועת "הצביעות"?
  אולי תנועת "אחד בפה אחד בלב"?

  ג. תשלום על שכירות והשתתפות היא חובה בכל מקום וזה הגיוני. תשלום מעשר דווקא בגלל שהוא חוק רוחני כמו שהם טוענים, חייב להיות בחירה. האדם מחוייב להחליט בעצמו למי הוא נותן מעשר. אפשר לתת לנזקקים, עמותות, לומדי תורה, נשים מוכות ומה לא. להכריח מישהו לשלם את המעשר לארגון שלך – זו לא רוחניות. זו כפייה וולגרית כמו כל מה שהוא עושה בדרכו החכמה.

  זה רק סיפור אחד מיני רבים. כל מי שנכנס כאן לבלוג ומגן על בני ברוך בדיונים, הוא לא באמת יודע מה קורה שם בפנים, הוא לא נמצא בישיבות בחדרי חדרים. הוא בא לשיעורים מדי פעם ואוכל חומוס בשישי בבוקר ומתחבק עם הפרצופקה. תאמינו לי, הייתי שם. יותר בפנים מבפנים.
  מבחוץ הכל נראה יפה…
  אפילו תומר פרסיקו אכל את הנחמדות שלהם בביקורו והוא לא טיפש…

  שומר נפשו ירחק

  אהבתי

  1. שלום,
   איני יודע אם הדברים שאתה כותב נכונים או לא. שים לב שהדיון בעניין המעשר לא נגע לקבוצת פתח-תקווה אליה אתה מתייחס, אלא לקבוצות האחרות בישראל, אשר בהן מעולם לא נשמע כדבר הזה. לגבי פתח-תקווה – אני לא יודע, ואני לא אעלה טיעונים על סמך תחושת בטן בלבד. לכן הדיון לא היה עליהם.
   תנועת הערבות אינה מוגדרת כתנועה רוחנית. היא אינה מגייסת חברים, וודאי שאינה גובה מעשר. לכן, גם אם נהוגות טקטיקות מסוימות בפתח-תקווה (ורק בה, אם בכלל) אין זה אומר דבר על מטרת התנועה או על כנותה.
   אגב, טענו כאן שהמעשר מבוסס על תאוות הבצע של הרב לייטמן. האם אתה חושב שזה כך?

   אהבתי

   1. תשובה למנחם

    הי מנחם, לשאלותיך

    א. אני מצטער אבל אני לא מבחין בין תנועת הערבות, בני ברוך, ARI, קבלה לעם, ערוץ 66 ועוד בערך 12 שמות שונים שהתנועה הזו מחזיקה. אתה יודע למה? כי מאחורי כולן עומד דיקטטור אחד. כל השמות הן הסוואות שונות לאותה מטרה – השתלטות וצבירת כח. כדי שיהיה לך כוח אתה צריך עוד ועוד אנשים שמשועבדים לך וכמובן כסף. לאחרונה הבנתי שהוא הודיע להם שאין ברירה אלא להכנס לפוליטיקה אז כנראה זה בשביל זה.
    עמותות הקש נועדו בעיקר להסתיר שמדובר בכת, אלא מנסים לעטוף את זה בכל מיני צורות שהציבור יותר יכול לקבל, כמו מדע ותנועה חברתית וערוץ טלויזיה.

    ב. תאוות הבצע של לייטמן. ראה ערך סעיף א'. אני מכיר את לייטמן מקרוב. כסף לא מעניין אותו במובן של לקנות לעצמו וילה ווולבו. הכח והשליטה יותר מעניינים. אם הוא היה סתם תאב בצע הוא לא היה מדאיג אותי.

    אהבתי

    1. קודם כל תודה על התגובה הכנה.
     אני חייב להגיד שאני בכנות חושב שאתה טועה ושלייטמן הוא מורה רוחני אמיתי.
     אגב, לפי כל מה ששמענו ממנו עד היום הוא מתנגד בכל תוקף על ללכת לפוליטיקה, אז נראה לי לא סביר. נחיה ונראה.
     מקווה שתגיע רק למקומות שיהיו טובים בשבילך.

     אהבתי

     1. למנחם
      מאחל לך את אותו הדבר כמובן…

      ועוד משהו, קראתי את דבריך שוב על הקבוצה של פתח תקווה ושאר הקבוצות, שמה שמתקיים שם לא מתקיים אצלנו וכו'…

      מפתיע אותי, קראתי את הערותיך, אתה נשמע אדם חכם מאוד ובוגר, לדעתי גם לא ילד. זה הרי ברור שלא כל מה שמתקיים בחדרי חדרים יוצא החוצה, וברור שכל סניף מקבל אופי שונה. אבל זה ממש לא העניין.
      קבוצת פתח תקווה זו לא עוד אחת מהקבוצות, משם הרי מגיעים המורים שלכם שמלמדים בכל הארץ, לא כל שכן מר לייטמן בעצמו.

      מהאנשים הללו אתה מוכן ללמוד?

      אתה מבין, מה גרם לי לצאת משם? (חוץ כמובן מסיעתא דשמיא שה' הציל אותי ממש)

      התחלתי להסתכל בשנה האחרונה שלי שם על מי שהיה הרב שלי ולשאול, רגע, כמוהו אתה רוצה להיות? הוא המודל שלך? רק המחשבה על זה חילחלה אותי.

      אני אספר לך עוד סיפור.

      היה איזה בחור שעלה מאוסטרליה בגלל שהוא התחבר דרך האינטרנט, מכר את נכסיו ועשה עלייה, גם בגלל שהוא התאהב כאן באחת התלמידות והתחתן איתה כשהגיע לארץ.
      בחור מקסים. אחרי בערך שנה היא נכנסה להריון. מרגע שהיא נכנסה להריון התחילו לה "הפרעות" נגד הרב והמרכז והיא התחילה להתנגד לזה שבעלה קם כל בוקר. הבחור ניגש לרב להתייעץ איתו. הרב אמר לו להתגרש ממנה ושהוא ימצא לו מישהי אחרת. הבחור היה בהלם אז הוא אמר כבוד הרב אבל היא בהריון. התשובה הייתה "שתעשה הפלה".
      לצערי, את הסיפור הזה לא שמעתי ממקור שלישי. לייטמן בעצמו סיפר לי את זה בגאווה. אח"כ הבחור אימת את הגרסה.
      אני נשברתי מזה. לא יכולתי להכיל את זה ש"המטרה" של הפצת חכמת הקבלה או כל דבר אחר חשוב עד כדי כך שצריך לפרק משפחה בגללו.
      הבחור היה מספיק חכם כדי להפיל את לייטמן ועזב עם אשתו את בני ברוך.
      לצערי אני מכיר לפחות עוד 6 מקרים שלייטמן הצליח לפרק את המשפחה כדי שהתלמידים שלו לא יעזבו בגלל האשה המתנגדת.
      לאיש הזה אתה קורא מורה רוחני אמיתי?
      האם אתה מפריד בין מילותיו החכמות לבין התנהגותו המבישה?
      זו תורת ישראל בעיניך?
      זה ממשיך דרכו של הרב"ש?

      אהבתי

      1. על אותה בעיה לייטמן אמר לי שאני מחויב להשאר עם האשה בגילגול הזה למרות התנגדותה לקבלה. אין גבול לשטויות שכותבים פה על בני ברוך. מעניין מדוע הם מתחבאים אחרי שמות בדויים אם הם מתיימרים לומר אמת. רואים שאין לאנשים שמץ של מושג על הדבר היפה שמתרחש שם. לא אתפלא אם רוב התגובות הן של רונן דבח בתחפושותיו המגוונות והיתר של אינטרסנטים שומרי מצוות לשכר בעולם הבא אשר עשו את מצוותיהם כפסלים לעבוד להם. מה שנקרא "דומם דקדושה". או במקרה הגרוע "ערב רב" – יראי השם עובדי פרעה. והמבין יבין. אין עוד מלבדו טוב ומיטיב לטובים ולרעים.

       אהבתי

       1. אתה לא חושב שיש משהו בעייתי בזה שההחלטה שלך להשאר עם אשתך או לא תלויה במה שלייטמן יגיד?

        אני לא רונן דבח, ובטח שלא שומר מצוות וגם לא אינטרסנט ואין לי שום נגיעה אישית לדבר.

        יש את הכל מלבדו.

        אהבתי

        1. חחח…שאלתי את לייטמן כדי לבדוק אותו, הרבה משאלותיי אליו הן נסיונות להתקיל אותו. זה מה שטוב אצלו. אתה יכול לשאול אותו כל דבר שבעולם, לנסות להפיל אותו, לבחון אותו, לשאול את אותה שאלה אחרי זמן בצורה שונה כדי לנסות לבלבל אותו, במטרה לתפוס אותו עונה תשובה שונה ממקודם. הוא לא מקבל ציות עיוור. הוא אוהב שמתקילים אותו. זו גדולתו, הוא מוכיח לך שהוא עונה לך את תשובותיהם הגאוניות של המקובלים בשיטתיות. הידע שלו בקבלה טוטלי. מעבר לזה בתור מדען הוא בעל ידע אישי עצום. לא שיש בו משהו מיסטי או שטות אחרת של חרטות של מקובלי "רנטגנים" למיניהם. פשוט הוא נבחר ע"י הרב אשלג להיות מורה השיטה לחילוניים. ובתור אחד שכזה הוא פנומן. ומוכיח את עצמו למי שבאמת רוצה לבדוק ולא בא אליו עם דעה קדומה בגלל זה שהוא חדשן ולא עושה חשבון ומתנהג כאחד האדם. גם מתרגז וכועס כאדם אנושי וסוער ולא מגלה רק את התכונות הטובות והזכות שלו, אלא נותן לך את כל החבילה של האדם שנקרא מיכאל לייטמן. אני בא והולך באירגון הזה כבר שנים. אף פעם לא ביקשו ממני גרוש או שאלו למה באתי ולמה הלכתי. בגלל זה אני מעריך אותו. מעריך אותו על כך שהקים ומנהיג אירגון שאין בו כפייה, למרות איך שזה נראה. מי שחלש חסר עמוד שידרה ונתון לשליטה של אחרים יכול ליפול גם בעבודתו, גם במשפחתו, גם בעסקים, גם להיות מושפע מפרסומות, להתמכר לקניות וכו'. זה שיש אנשים שלא אחראיים למעשייהם וחלשי אופי. זו לא אשמת בני ברוך. בני ברוך ולייטמן לא כופים. חד משמעית. יש כאלה שכופים על עצמם וזו בעיה נפשית רק שלהם. אני מדבר בגלוי, שמי מפורסם, לא מתהדר בכינויים של "חסיד אשלג" "לא יאומן" או שאר דמויות גבוליות מסתתרות ומלאות שיטנה. תנו גז ואל תפריעו לדבר יפה שמתרחש. תזדהו בשימכם. או זיחלו חזרה לחורים המיועדים לנחשים אשר היצר הרע והרצון להרע שולטים בכם. מי שמקלקל הרמוניה ואהבת חינם הוא תא סרטני בגוף שרוצה לחיות.

         אהבתי

          1. מנחם, הצחקת אותי.
           הוא קיבל תואר שני בהתכתבות מאיזו אוניברסיטה בבריה"מ, בביו קיברנטיקה, שזה איזה תחום אזוטרי ולא מוגדר היטב, וגם תאורטי. את הדוקטורט שלו קיבל בפילוסופיה, גם בהתכתבות, כרגיל. אחר כך הוא טען שהוא קיבל פרופסורה מהאוניברסיטה, מספר חודשים אחרי שקיבל את הדוקטורט (נו באמת) בלי שבכלל היה שם (נו באמת).

           שמעתי אותו מדבר וקראתי דברים שהוא כתב בענייני מדע וחוץ מדיבורים מעורפלים וטעויות הוא לא אמר כלום. כשהוא מדבר עם אנשים בנושאי מדע הוא מצליח (בצורה מסורבלת לדעתי) ללכת בין הטיפות ולהסכים עם כל מיני דברים שהם אומרים, בלי להבין ובלי להתייחס לנאמר לו, מן הסתם בגלל שאין לו מושג על מה שנאמר לו.

           אהבתי

  2. חזק.
   תודה רבה לך,
   תמשיך הלאה להוציא החוצה את מה שהולך לשם,
   פגשתי מישהי שסיפרה לי, שעדיין יש שם אנשים שנאנקים ולא יודעים איך לצאת משם.
   אולי מה שכותבים פה,יעזור להם,לגלוש על הגל הזה,
   ולעוף משם כמה שיותר מהר.
   וגם לא צריך לשים לב לכל הכותבים פה שמגינים של הרמאות ,
   עוד מעט גם הם ידברו כמוך,
   כאחד שהיה שם ויצא משם כל עוד נפשו בו….

   אהבתי

   1. התגובה התייחסה ל"מכיר"

    חזק.
    תודה רבה לך,
    תמשיך הלאה להוציא החוצה את מה שהולך לשם,
    פגשתי מישהי שסיפרה לי, שעדיין יש שם אנשים שנאנקים ולא יודעים איך לצאת משם.
    אולי מה שכותבים פה,יעזור להם,לגלוש על הגל הזה,
    ולעוף משם כמה שיותר מהר.
    וגם לא צריך לשים לב לכל הכותבים פה שמגינים של הרמאות ,
    עוד מעט גם הם ידברו כמוך,
    כאחד שהיה שם ויצא משם כל עוד נפשו בו….

    אהבתי

   2. לא יאומן – השנאה מעוורת
    לימודי קבלה וחברות בבני ברוך הם זכות וכל אחד יכול להצטרף או לצאת מתי שהוא רוצה. למעט אולי כאלו שפוגעים או עושים מעשים שאי אפשר לעבור עליהם בשתיקה. ולהם לא נותנים להכנס או מעיפים אותם – ואח"כ הם נהיים מאד מרירים – ומחפשים כל פינה באינטרנט כדי להכפיש.

    נראה שכמה מהדוברים המלעיזים כאן הם בעצם אדם אחד. אותו אדם עליו נסבה הכתבה שהועף מבני ברוך. וכעת מסתתר כאן בכל מיני שמות מוזרים. אנחנו מבינים שאתה מאד ממורמר ואולי חלקית בצדק – אבל אין לך חיים אחרים ? מה האובססיביות הזו ? רק שתדע לך שיש לך קשר עמוק עם בני ברוך – רק על הצד השלילי אבל עדין קשר. אחרת לא היה אכפת לך ולא היית מבזבז על זה זמן ואנרגיה.

    לגבי כמה מהדברים שנאמרו כאן:
    מתקיימת שמירת שבת וכשרות קפדנית בכל בתי קבלה לעם ובוודאי במרכז בפ"ת. אני כחילוני ננזפתי כאשר תפסו אותי מדבר בטלפון במרכז בשבת.הבאתי אוכל מהבית ולא הסכימו לקבל אותו כי לא יכלו להבטיח שהוא כשר. ועוד הרבה דוגמאות. ולמרות שיש הרבה חילוניים בכל זאת מקפידים עד לפרט האחרון.

    הערות שזרקו כאן כמו שהרב דרורי צולם בשבת מחד ומאידך ציינו שהרב לייטמן תפס את דרורי כאשר בא לרכוש ספר – אז למי שקורא כאן – זה נראה לך נורמאלי שהרב דרורי נסע מטבריה בשבת לרכוש ספר בבני ברוך ? ואיך בכלל הגיע הרב דרורי לבני ברוך בשבת ? אבל למי שמאשים אין צורך בהגיון והוא יכול להאשים שני דברים שסותרים זה את זה.

    מעשר – זו סוגיה שקשה עלי , מודה- ואני מתאר לי שלהרבה אנשים ממש לא קל לשלם 10% מההכנסה שלהם. אבל זו מצווה חשובה. נכון נאמר כאן שהמעשר יכול להיות משולם כצדקה, כעזרה לנזקקים ועוד או כמו שהיה נהוג פעם לבית המקדש לכוהנים וללווים. בכל פעם שמישהו ניסה לברר מה לגבי מי שאין לו בקושי ממה לחיות – לא פתרו אותו חז"ל ממצוה זו. האם יתכן שאולי מי שמשלם מקבל ברכה בפרנסתו כדי שלא יהיה נזקק יותר ? ידוע לי שהרב"ש ומקובלים אחרים התנו את הלימוד בתשלום מעשר. מי שלא שילם לא למד בקבוצה.
    מי שמצטרף לבני ברוך עושה זאת מתוך האמונה שזו הדרך הנכונה לתיקון שלו ,של ישראל ושל העולם. לכן אנו משלמים מעשר וזהו הכסף שמאפשר לנו לפעול להפצת חכמת הקבלה לכל העולם. לא לפי המוח המעוות של לא יאומן/אבנר/.. וכל המלעיזים שבטוחים שכולם כמוהם רודפים אחר כסף ושלטון ורוצים לצוד נפשות. הרצון האגואיסטי שלי הוא לא לטרוח ולא להזיז אצבע להפצה אבל זו חובתנו לחלוק ידע זה עם כל מי שרוצה ( ורק עם מי שרוצה) כדי שיוכל להשתמש בידע הזה של היקום/הטבע/החיים כדי להגיע להגשמה ולחיים בהרמוניה.
    מי שמכיר את הרב ואת ההסטוריה שלו יכול להעיד שכל ההאשמות הללו הן שקר גס המדגים איך הפוסל במומו הוא פוסל. אדם שבורח מתיקון עצמו משליך את הפגמים שלו על האחרים והם משקפים לו כמו ראי מלוטש את חסרונותיו. הוא רואה בהם את כל הפגמים של עצמו מועצמים. העובדה היא שאם לאחר יש פגם שלא קיים בי ואני לא בורח ממנו אז זה בכלל לא מפריע לי ואני יכול לקבל את זה. לכן רמאי בטוח שכולם מנסים לרמות אותו וחורשים נגדו מזימות. אבל לא יפריע לו שהאחר עצלן או גרגרן – רק רמאות זה מה שמפריע לו. לכן מקובלים אמיתיים משתמשים בכך כדי לאתר את הפגמים שבהם כדי שיוכלו לעשות עליהם תיקונים. מקובל אף פעם לא מתקן אחרים אלא רק את עצמו. אם מישהו מבקש הוא יכול לייעץ אבל התיקון נעשה רק ע"י האדם עצמו. אנו מצווים לדון כל אדם לכף זכות ואסור לנו לשפוט אותו.

    אהבתי

    1. 1.שיהיה לך ברור שיש אנשים שרוצים לצאת משם ולא יכולים,הם כלואים מסיבות שאין זה המקום לפרט,

     2.אני אחד,
     מכיר זה שניים,
     אבנר זה שלוש,
     וחסיד אשלג זה ארבע,
     ואנחנו לא מי שנסובה עליו הכתבה,

     אם ארבעה אנשים לפחות, נראים לך אחד, לא מעוניין לקרוא מה אתה כותב,
     אתה בורח מהתמודדות עם האמת.

     3.כשתצא משם ,תחזור לפה ותכתוב לנו, למה אתה יצאת משם.

     אהבתי

 28. מצטער שאני צריך לעשות זאת…רונן דבח בחור טוב. הבעיה היא האובססיביות שלו. הוא נפגע ובצדק מבחינתו. אבל נכנס למלכודת שמוחו בנה לו. דוגמה לצד האובססיבי: הוא היה מסתתר בפייסבוק תחת כמה עשרות אם לא מאות פרופילים מזוייפים שכביכול שייכים לתלמידי קבלה לעם ונלחם דרכם בערמה בבני ברוך, היה מקדיש לכך שעות כל יום במשך שנה לפחות. בזמן האחרון זנח את הפייסבוק וכנראה שוקד בין היתר על התגובות בפוסט הזה. דוגמה לפרופילים מזויפים של רונן דבח בפייסבוק. כנסו וחפשו את הרמזים: מאיר כהן לוי ,,,,אביהו כרמון….GAL YACHIN…Dana Daniela Risho ועוד רבים אחרים. פיקחו עיניים תעיינו בפרופילים שכולם כביכול של אנשי בני ברוך אך מפרסמים את העסקים והמוסיקה של רונן. אוהב אותך רונן דבח…אבל אתה צריך להירגע חבר. הרפה ונוע הלאה. יש חיים אחרי בני ברוך, נכנסת לקטע רע אחי. תבטיח לעצמך שאחרי שתסתיים התביעה תמשיך הלאה. אתה הורס את משפחתך. אין עוד מלבדו – טוב ומטיב.

  אהבתי

  1. אם עד כדי כך אתה בולש אחריו,ואומר לנו פרטי פרטים מי הוא ומה הוא לא,אז אתה לא רק אובססיבי אלא גם כפייתי.ואולי אתה בכלל בלש?קגב?או סתם משועמם?

   אהבתי

   1. חחח אין מה להגיד שהאנשים שם נוראיים ולמזלי, התלבטתי אם להצטרף לארגוניהם או לא ותודה לאל על כך שלא נפלתי בפח. מה זה הסגנון הזה שהוא כותב לו לרונן "אתה הורס את משפחתך", נשמע ממש כמו איום של מפיונרים וכמו שזה מתואר בכתב התביעה. רק שלא ישימו לו ראש של סוס במיטה – חחח מזה הדבר הזה??? הבנאדם אומר לו בקיצור דירבאלק וויי וויי וויי

    אהבתי

    1. מוזר, לי נראה כאילו הוא אומר לו להפסיק להיות אובססיבי ולהתקדם בחיים. אתה חושב שאדם שעוסק בלי הפסקה ברצון שלו לנקום ולהזיק תורם למשפחה שלו? אתה חושב שאם אני אומר לאדם שאני דואג לו "אחי, מה שאתה עושה הורס לך את המשפחה" (כמובן, לא אני כתבתי את זה, אני בכלל לא מכיר את מר דבח או את עיסוקיו, לכאורה, בפייסבוק) אני מאיים עליו? אולי זו פשוט דאגה?

     אהבתי

 29. היום נתקלתי באינטרנט במשהו שנראה לי מתאים כתשובה לכולם –
  מסר שנשלח מהדלאי למה מטיבט לישראל:

  29.6.06, דראמסלה, מקלאוד גנג ,
  בית מקדשו של הדלאי למה

  ההרמוניה העלאית ,מברכת אתכם,
  המלאך מיכאל, הנשמה העילאית של העם היהודי, הברכה העילאית, המלכות העליונה.
  אליכם ברוכים אתם ילדי, ברוכים ואהובים.קבלו את אהבתי הרבה.
  המלאך מישהאל, המלאך ברוכיאל , המלאך יהויהאל, המלאכים יהאל , יואל, מלאכי הבריאה החדשה מברכים אתכם.

  הברכה שיורדת כאן היום אל מול אלפי האנשים
  שהתקבצו כאן לשמוע את הדלאי למה
  היא הברכה האלוהית השלוחה אליכם בני ובנותיי
  בארץ הקודש ארץ האהבה. .

  שני מרכזים המחוברים ביניהם בקשר אנרגטי רב עוצמה .
  השער כאן בהימלאיה והשער בירושלים.
  דרך שני שערים אלו ירדו אליכם בני האדם ,
  קודים שיש בהם תדר אלוהי המחובר לתת המודע שלכם .
  קודים שדרכם אתם נשארתם מחוברים לאלוהות שבכם
  קודים אלו הם מפתחות
  שיוצרות בתוככם את הכמיהה לאלוהי שבכם,
  לאהבה , ליופי , לאסתטיקה להרמוניה האלוהית
  הברכה שיורדת אליכם כאן היא האהבה.
  היכולת לאהוב ללא תנאי,
  היכולת לשמוע את קול אלוהים בתוככם.
  היכולת להסכים למשמעות של האנושי שבכם .
  האנושי האלוהי המחובר לספירות העליונות. הנעלות
  משמעות הקודים האלה היא ריפוי
  של כל מה שיצר בתוככם את הצורך
  במלחמות אישיות , חברתיות וכלל עולמיות.
  האהבה היא הקוד האלוהי הראשון שיורד כאן אליכם
  לרפא את לבבכם.
  את היכולת שלכם לראות את הדברים שמעבר.

  יהודים אתם.
  מחוברים הינכם לי(יוד),
  שבשמכם יהודי, לקוד האלוהי שבכם,
  אך בתוך התהליכים שעברתם שכחתם את "ההודיה"
  החלק השני של שמכם.
  את היכולת לחוות את הי (יוד) ,
  דרך הלב, דרך הרגש , דרך הענווה, הפשטות.
  המסר שיורד כאן
  הוא להכיר בי שבכם
  אבל תוך חיבור ללב, החיבור לפשטות שבכם,
  להודיה על מי שאתם , על מה שאתם,
  על היכולת שלכם להתחבר לבורא שבכם.
  אך הדרך בה הלכתם באלפי השנים האחרונות
  היא דרך לא קלה של התמודדות לשמור על הי שבכם ,
  דרך של הישרדות ומתוך כך שכחתם את ההודיה.
  אין כאן שיפוט,
  יש תזכורת לחזור אל עצמכם, אל הלב..
  זאת הסיבה שצעירים רבים , בעיקרם ילדי אינדיגו,
  רגישים ומוארים נוהרים להודו.
  שם הם מתחברים ללב, לפשטות לענווה..
  הצעירים שלכם מחפשים את הלב,
  מחפשים כאן את האהבה שנשכחה מכם.
  רבים מכם נשארו מחוברים לעשייה, למצוות של עשה ואל תעשה
  והתמכרו לפחד מפני איבוד הזהות
  לכן יצרו את האגו כמגן, כמפריד כשופט.

  הרוחניות הפכה להיות רוחניות שכלתנית ,
  אין בה את הפשטות, השמחה, האהבה והקבלה
  ה"קבלה" מטרתה קבלה ,
  לקבל את את האור האלוהי ולקבל את עצמכם ואחרים.
  כולכם ניצוץ אלוהי.
  כולכם ביחד האחד.

  ומכאן נשלחת אליכם ילדי היקרים הברכה.
  חזרו להודיה שבכם.
  חזרו לאהבה ללא תנאי. מצאו את האור בתוככם.
  האור האמיתי שאינו מפלה , שאינו שופט,
  שאינו מפריד ביניכם לבין אחיכם האחרים.
  החיבור לקו האמצע שלכם.

  חברו את הכתר שלכם עם הלב וממנו דברו
  ממנו הסתכלו על אחיכם האחרים.
  כל אחד באמונתו , בדרכו, ביכולתו ליצור את החיים.
  "החיבור שבין הכתר והלב
  הוא החיבור בין ירושלים וההימלאיה.
  קו האמצע , קו של אהבה.

  הברכה האלוהית מברכת את שני העמים המיוחדים האלה,
  העם היהודי והעם הטיבטי.
  שניהם עמים מיוחדים שהוגלו מארצם
  כדי להביא את האור לעולם.
  לולא גלה העם היהודי
  מארצו לא היה האור נגלה לעולם, לכל העמים.
  בכל מקום שהעם היהודי היה
  הם העלו את התדר האנושי, הכלכלי , האנרגטי.
  אך העם היהודי
  נאלץ לשמור על ייחודיותו דרך המגבלות , דרך ההגבלות.
  כדי לשמור על החיבור הזה לאור,
  לידע לחוכמה לאלוהות.
  העם הטיבטי גלה מארצו
  ורק אחריכם החל העולם להתוודע לאור שבו,
  , לידע שבא מאהבה

  עם הטיבטי יחזור לארצו
  לאחר שהעם יהודי יחל לשמש בתפקידו כמדריך רוחני מודע,
  מדריך שמחובר לכתר שבו וללב שבו.
  כשיפסיק לשפוט , לבקר ולהתנגד ולהתנכר לכל מה שלא דומה .
  שיאפשר לכל אדם לאהוב את אלוהים מתוך אהבה .
  מתוך יראה שזה לראות את אלוהים
  וחי ולא מתוך יראה שהיא פחד.

  העם הטיבטי הוגלה מארצו
  כדי להביא את אור האהבה לאנושות .
  להזכיר לאנושות את הידע הקדום הזה
  שהוא אהבה ללא תנאי, הסליחה, החמלה.

  הם שכחו את הי שלמעלה כדי למצוא את הי שבתוכם.
  את הבורא שבתוכם . את הבורא שהוא אתם.
  החלקים יתחברו יחד יגיע זמן האור הגדול. רק כאשר שני

  השינוי שיגיע הוא שינוי של היכולת שלכם
  ליצור שינוי בכדור שלכם .
  מתוך חמלה ,סליחה , אהבה.
  אהבה תגיע גם לאדמה שלכם..

  חמלה , שמחה
  לכל מיליארדי האנשים שחיים ללא קורת גג ואוכל לפיהם
  אתם תלמדו לאזן בתוככם ומסביבכם את השפע .
  אתם תקבלו את היכולת ליצור שפע גם לעמים אחרים,
  לתמוך בהם, תת להם את היכולת ללמוד,
  את הידע , ללמוד להשתמש במשאבים שלהם
  כדי ליצור את השפע שלהם עבורם.
  את הידע לרפא את ילדיהם, את המחלות ,
  את היכולת לחוות אנושיות טובה ומאושרת.

  ילדי היקרים ,
  מלאכים אתם, מלאכים אנושים ,
  חברו ילדי את לבכם עם כל אשר אתם עושים.
  התחברו לענווה שבכם,
  היא תוביל אתכם למקום אליו אתם כל כך שואפים,
  למקום כולכם כה מייחלים.
  הסכימו ילדי לפנות את הסבל מלבכם, את הכעס , הטינה ההתנכרות.
  פנו מקום לאהבה
  רבים האנשים הזקוקים לאהבתכם ,לחמלתכם.
  גדולים הינכם ,
  בורכתם ילדי בכל אשר ירצה אדם להיות.
  אך אתם פורטים את היכולות האלוהיות שלכם
  עם כל כך הרבה פרטים לא רלוונטיים בחייכם,
  עם כה הרבה פרטים חומרניים.
  מסתובבים סחור סחור סביב עצמכם
  כשנשמתכם מבקשת רק זאת

  התעוררו ילדי היקרים,
  התעוררו לאהבתכם כי רבה היא.
  הסתכלו כמה בורכתם.

  הודו ילדי
  לאלוהות שבכם כמו שאתם מודים לאלוהות שמעליכם.
  אחת היא ואתם אחד.
  התחילו להפנות משאבי נפשכם
  אל אחיכם ברחבי העולם
  הזקוקים לאהבתכם, לידע שלכם, להסכמה שלכם להדריך אותם.
  הודו לה כי טוב כי לעולם חסדו.
  הודו לה כי טוב כי לעולם חסדו.
  . הסכימו לשפע שלכם כי הוא כבר קיים,
  הסכימו לקבלו
  הגדולים באמת היו תמיד ענווים.
  התחברו לענווה שבכם ותגלו כמה אתם גדולים
  המון אהבה ,
  המלאך מיכאל, הנשמה העילאית של העם היהודי.
  . הבורא

  אהבתי

  1. גועל נפש,
   השקר במערומיו,

   ללכת לשמוע תלמיד חרדי של הרב"ש, מה יש לו לומר על האמת- זה לא.

   אבל להביא את דעותיו הכפרניות של הטיבטי- זה כן.

   חה חה חה

   לפי הרב אשלג
   זה רק משקף את המצב הפנימי שלכם
   כפירת הגוי גוברת על אמונת היהודי,

   ועדיין לא תתעוררו?

   אהבתי

   1. וכדי שלא תגיד שאני לא חיובי,

    אני מברך אותך שתזכה להגביר את היהודי שבך על הגוי שבך!!!

    אהבתי

    1. אכן שיזכה. אחרת איך יוכל להשתייך לגזע העליון, היהודי מול תתי-הבהמות הגויים. לא?

     אהבתי

  2. זה כל כך יפה שקשה לי לנשום וקשה לי מאד לקרוא עד הסוף.

   אחד הדברים היפים שנתקלתי בהם, גם בגלל ההפתעה – ממי זה בא ועד כמה הוא מתמצא במושגים שלנו, גם בגלל ההקשר והמקום שבוא הבאת את ההודעה הזו, וגם בגלל שזה פשוט נורא נורא יפה. ממש בא לבכות.

   אהבתי

 30. לא יאומן – לטענתך אתם לא אותו אדם – אבל לי אין דרך לדעת אם אתה דובר אמת. זאת אומרת שאתה מכיר את כולם ,אחרת היית מדבר רק בשם עצמך. אם אתה מכיר את כולם ככה רק מתוך הכינוי שהם מסתתרים תחתיו – זה קצת מוזר לא ? אלא אם אתם חלק מאיזה קבוצה. אז האם אפשר לדעת לאיזו קבוצה אתם שייכים ? ומדוע אני מזדהה בשמי ואילו אתם מחביאים את זהותכם – מה יש לכם להסתיר ?

  מתוך מה שאני מבין ממך – אתה כבר מתוקן וכעת הגעת למדרגה שאתה מתקן אחרים.

  אף אחד וגם אני לא טוענים שאנחנו כבר מתוקנים וחפים משגיאות ובוודאי לא טוענים שבי ברוך הגיעה לגמר תיקון ואין שם שגיאות וטעויות שנעשו. ברור שיש וברור שיש מה לתקן – זה חלק מהדרך. ולדעתי יש ברכה גם במי שמלעיז כמוכם – שכן 1. זה מאיר צדדים שצריכים תיקון . 2. זה מוציא את החושך החוצה ומאפשר תיקון שלו – בזה שאתה שופך החוצה את החושך שבך – זה כבר התחלת תיקון. רק נדרש "הכרת הרוע" שהוא עיקר התיקון.

  לגבי אשמה על הרב שהוא הורס משפחות – בכל המקרים והשיעורים והשאלות שהם ראיתי ושמעתי הרב מתייחס לנושא – התמונה בדיוק הפוכה. הרב חוזר ומדגיש שקודם כל משפחה. אם זאת במקרים בהם האישה יוצאת נגד קבלה ונגד רוחניות ורוצה ואוסרת על הבעל ללמוד או ממררת את חייו – יש הצדקה להפרדה. שכן הקשר עם הבורא והלימוד לא פחות חשובים ממשפחה. ואישה צריך לתמוך בלימוד ובהתקדמות של בעלה או לפחות לא להתנגד. צריכים כמובן לשים דברים בפרופורציה ולתת את הזמן הנדרש למשפחה , לפרנסה ולהכרחיות , אבל מה שנשאר מעבר לזה – התלמיד צריך לנצל ללימוד תורה.

  בכלל ההתייחסות של לומדי קבלה לרב שונה – רב הוא מורה הדרך. הוא לא אחד שאני שואל אותו איך לכבס את התחתונים שלי ומה לעשות עם אשתי – זו חסידות של שוטים. רב זה לא גורו – ולא משתחווים אליו. אני בא כדי ללמוד תורה וכדי להתחבר לבורא – הרב עבורי הוא צינור של ידע ואור. אבל זהו ידע ואור מהבורא שהגיע והתגלה ע"י חכמי הקבלה. נכון שיש פירושים שונים – לכן כל אחד מאתנו בוחר ללמוד אצל רב שהפירוש שהוא נותן נראה לי המתאים והטוב ביותר. וזה נקרא עשה לך רב.

  אתה מייחס הרבה מחשבה, רגש ואנרגיה לרב עצמו כאדם. איך הוא נראה, איך הוא מדבר, איזה מבטא יש לו, כמה אתה מתעב אותו, מה הוא אמר , מי הוא הרס – זה משהו אובססיבי ולא בריא ומצריך תיקון. בלי קשר בכלל אם אתה צודק או לא – אתה לא אמור להתייחס כך לרב בצורה אישית – הוא רק מורה דרך לאמת. האם רב צריך להיות דוגמן כדי להיות רב, או שרק רבנים ממוצא מסוים מתאימים ואילו אלו שהגיעו מארצות שלא מוצאות חן בעיניך פסולים – לא ברור לך שיש לך כאן קלקול רציני בהתייחסות ?

  אנא אל ישר תפסול אותי – תחסום לכמה דקות את ההתנגדות האוטומטית שלך ותנסה להקשיב למה שאני מנסה להגיד לך- שכן מכל הלב אני רוצה בטובתך. צא מתוך הנחה שאתה צודק בהכל והרב מקולקל וכך כל תנועת בני ברוך . וכעת תן להם לעשות את התיקון שלהם ותמצא את הדרך להתפתחות הרוחנית שלך ותשקיע את האנרגיות והמחשבות שלך והזמן שלך בלימוד ובתיקון שלך. אם אתה צודק והם שחורים לגמרי אז למה אתה נכנס ומשתתף בתוך השחור שלהם ומתחפר וחופר בזה? אם אתה לא מסוגל לצאת מתוך הענן השחור הזה חפש עזרה – חפש מורה דרך רוחני שיעזור לך להתקדם בדרך שלך ועזוב את האחרים לעשות את התיקון שלהם.

  אהבתי

  1. זהו
   שאנחנו לא קבוצה,
   אלא אנשים שנפגשו על הדרך, וכל אחד בקטע שלו נטרף ממה שקורה בבני ברוך.
   וגם לפה לא הגענו בתאום מראש.
   רק מתוך מה שכותבים ,אפשר להבין מי זה מי.

   אתה מבין כמה אתה לוקה בחשדנות יתר???

   את שאר הספיץ שלך לא קראתי.
   כי אין בסבלנותי לקרוא גיבובי שקרים שלא עולים בקנה אחד עם המציאות העגומה,
   של אנשים שיצאו מבני ברוך בשן ועין,ועם אנשים שעדיין שם ולא יודעים איך לצאת.
   וגם של עשרות אנשים שלמדו אצל הרב"ש ואם תלך לדבר איתם תמצא
   ששבני ברוך זאת המצאת שיגעון.

   וכבר כתבתי לך,
   אתה כבר גם קרוב להתפכחות.

   אהבתי

  2. משה יקירי,

   מה אתה נתפס כל כך לזוטות ?

   אם אתה רוצה להבין מאיפה 'לא יאומן' כביכול "מכיר" אותי אז אני יומר לך כדי שאולי אחרי זה תתרכז בעיקר במקום בטפל.

   שנינו (כל אחד בפני עצמו) עונים תשובות מדי פעם בפורום 'קבלה בראי היהדות' באתר 'תפוז אנשים', ואני גולש גם שם בשם המשתמש 'חסיד אשלג', ולפני מספר ימים זה שכותב פה תחת השם 'לא יאומן' כתב שם הודעה עם הקישור לפוסט הזה (שבינתיים נמחקה ע"י הנהלת תפוז), ואני כתבתי שם בעקבות כך הודעה חדשה עם הקישור לפוסט הזה, לכן 'לא יאומן' כנראה עשה אחד ועוד אחד והגיע לתוצאה האמורה, כפי שאני עשיתי עכשיו.

   אחרי שהסרנו את המכשול הזה, בא נחזור לסיבה האמיתית שבשבילה התכנסנו, שהיא הרמאות והניצול הציני בשם "הקבלה" של אדון לייטמן, של אנשים תמימים שמחפשים קצת משמעות ורוחניות בחייהם.

   ואני אצטט פה את התשובה שכתבתי בפורום 'קבלה בראי היהדות' לאהרון מ'בני ברוך' שעונה גם לדבריך, ואם תרצה להגיב אז עדיף שתעשה את זה שם, מאחר שלא בטוח שאני אחזור לפה או אמצא את הדיון הזה שוב. להלן התשובה:

   "ראשית אני לא מאשים אותך בכלום, כי כל מה שאתה אומר וחושב שאתה יודע בנושא הקבלה, זה מה ששמעת מאדם שחסר בסיס איתן בשאר חלקי התורה (שהקבלה היא רק חלק ממנה), ולכן מעוות ומסלף אותה כדי למצוא חן בעיני המוני העם למטרות זרות של צבירת חסידים וחיילים, פולחן אישיות, פרסום, כסף וכבוד.

   סודות התורה זה משהו שקיבלנו מבורא העולם כחלק מפרד"ס התורה במעמד הר סיני, והיא הועברה מדור לדור בעל פה עד שרשב"י קיבל רשות מהשמים לכתוב אותם בתמצות גדול בזוהר על פי ממשה רבינו ואליהו הנביא שהיו מתגלים אליו במערה, והאר"י קיבל רשות מהשמיים להרחיב את היריעה של הסודות הכתובים בכתביו על פי אליהו הנביא שהיה לומד איתו יום יום, ולאחר מכן הרמח"ל והבעל שם טוב שוב הרחיבו את היריעה וההבנה בסודות התורה על פי אליהו הנביא ומגידים שהיו לומדים איתם בקביעות, עד בעל הסולם שקיבל רשות ושליחות מהבורא עצמו להרחיב את ההבנה בסודות התורה ולהכין את הדור ללימוד הקבלה וסודות התורה שיהיה בביאת המשיח, כפי שהוא העיד על עצמו בחיזיון של "התגלות הנבואית" של הבורא אליו, שמופיעה בכתב ידו בתחילת הספר 'הסולם' על חייו.

   וחוץ מגדולי ישראל האלה (שהיו קודם כל ענקים בשאר חלקי התורה ושמירת המצוות ורק אחרי זה מקובלים) אין רשות לאף אדם להוסיף מהרהורי ליבו שום אות או רעיון כזה או אחר, מלבד מה שכתוב בספרי הקבלה שהתקבל מהבורא עצמו בהר סיני, ושהורשה להיכתב לאורך הדורות ע"י שליחיו האמיתיים – נשמות משה רבינו אליהו הנביא ושאר נשמות הצדיקים שליחי עליון.

   לכן אם לייטמן היה קורא להמצאות שלו מהרהורי ליבו שמשולבות במושגים מהקבלה שהוצאו מהקשרם, כל שם אחר מלבד קבלה ויהדות, אז זה היה דבר לגיטימי כמו כת הסינטולוגיה ושאר הכתות של רוחניות ומודעות עצמית, ומי שרוצה לבחור בקשקושים והדמיונות הפרטיים של האנשים האלה במקום בדברי אלוקים חיים אז שיבושם לו, אבל להתחזות למקובל ורב שמלמד יהדות וקבלה כאשר אתה לא שומר אפילו מצוות, ולובש בגדים וכיפה של חרדים כדי לתת לגיטימציה להמצאות שלך בשם הקבלה והיהדות, זה כבר נוכלות, אחיזת עיניים, והפיכת היהדות וחכמת הקבלה לחוכא ואיטלולא."

   אהבתי

   1. חסיד אשלג בבקשה אם תוכל לפרט בסעיפים את אותם הרהורי לבו שאתה טוען שלא שייכים לקבלה האותנטית. תודה

    אהבתי

    1. בבקשה,

     להלן רשימה של מספר דוגמאות להמצאות של לייטמן מהרהורי ליבו, ותגובה של תלמיד ותיק של הרב"ש אשלג שהיה 15 שנה השמש של הרב:

     א. אין קשר בין קבלה ליהדות .
     ב. הקבלה לא קשורה לשום דת אלה מדע אוניברסאלי.
     ג. מותר ללמוד קבלה גם ללא שמירת תורה ומצוות וכן לנשים וגויים.
     ד. מטרת לימוד הקבלה זה למשוך אור מקיף מאין סוף שיתקן את האדם ללא קשר לדת ומצוות.
     ה. אסור ללומד הקבלה להתרועע אם האישה והילדים יותר מרבע שעה ביום.
     ו. אדם הראשון נברא לפני 80,000 שנה מהקוף.
     ז. עוד דברים מוזרים מהסוג הנ"ל וכל זה בשם בעל הסולם ובנו הרב"ש אשלג (כגון שהעם היהודי התחיל מקבוצה של מקובלים בבלים שאברהם לימד אותם קבלה).

     שאלתי לכ' הרב, שידוע ומפורסם שהיה תלמיד קרוב ובן בית אצל האדמור הרב"ש אשלג זצוק"ל שנים רבות. ראשית האם אותו יהודי ראש "הארגון" היה באמת קשור ותלמיד הרב"ש 12 שנה כמו שהוא טוען ? שנית האם אותם "חידושי התורה וקבלה" שהוא משמיע בשם הרב"ש ובעל הסולם אכן נאמרו ונכתבו על ידיהם ?

     אשמח לקבל תשובה !

     בס"ד
     שלום וברכה

     כל ההצהרות הנ"ל בשם רבותינו הן שקרים גמורים. האיש אמנם היה קרוב בזמנו לרב"ש, אבל זה היה רק מטעם שהוא נכנע לדרכו של הרב"ש, והסכים לקיים תו"מ כרגיל ע"פ דרכו של הרב"ש. אולם אחר פטירתו בעט בכל. כדרך אלישע בן אבויה שלמד אצל אנשים גדולים, אולם סופו ששנה ופירש.

     צירפתי לך מאמר המביע את דעתי.

     בכבוד רב

     אברהם מרדכי גוטליב

     אהבתי

     1. תודה לך חסיד אשלג- להלן תשובות לכל הרהורי הלב מקווה שזה יספיק על מנת לברר את העניין יותר לעומק כדי שתראה שמאחורי כל ההרהורים יש אמת,ושחלק מהסעיפים שלך יש בהן טעות. אני מקווה שבכל זאת תיקח זאת לתשומת ליבך למרות שמתגובות הקדומות בשרשור ראיתי ממך שנאה ללייטמן שמובילה להתייחסות לא אובייקטיבית או מבוררת כיאות כמו בסעיפים הנ"ל

      א+ב: לקבלה אין קשר ליהדות במובן שהיא החלק האוניברסאלי שלה וללא קשר לחלק המנהגי מעשי שבה כלומר המצוות ,כשלייטמן אומר יהדות הוא מתכוון למנהגים (ראה קטע ממאמר של הרב שרקי על תורת הסוד:
      "משפט ששמעתי בשמו של הרב יצחק שניאורסון, שהיה בן-דודו של הרבי מלובביץ'. הוא אמר: "מי שלא לומד קבלה – הוא לא בן-אדם; מי שלא לומד תלמוד – הוא לא יהודי". השאלה מה אתה רוצה להיות – בן-אדם ולא יהודי, או יהודי ולא בן-אדם?
      קריאה: איש יהודי.
      איש יהודי, יפה מאוד. גם אדם וגם יהודי. אבל מה גנוז מאחורי האימרה הבוטה הזאת של הרב שניאורסון? התוכן של הלימוד הנגלה הוא זה שמבדיל אותנו מזולתנו. כשאדם לומד תלמוד, אזי הוא יודע מה זה להיות יהודי ולא להיות אחר. אבל הקבלה מגלה את היסוד האוניברסאלי המשותף לכולם ולכן ישנן פגישות רעיוניות יותר מעמיקות בין בעלי הסוד, בעלי החכמה המיסטית, מתרבויות שונות בעולם, מאשר בין בעלי הנגלה של הדתות"
      קישור למאמר:http://ravsharki.org/content/view/1555/629/

      ג:יש הרבה דעות סותרות של רבנים יש כאלו שאומרים שמותר הנה דוגמה שמצאתי מחיפוש מהיר באינטרנט :http://www.inn.co.il/News/News.aspx/141176
      אני יכול למצוא אסמכתאות נוספות אם תרצה, יש לי חבר שחזר בתשובה וגם עשה בירור לגבי כך וגם קיבל תשובה חיובית

      ד:שוב, בדת לייטמן מתכוון למנהגים השונים.ולגבי מצוות לייטמן מנסה ליישם את רעיונו של בעל הסולם בדבר יצירת דת בינלאומית דת ההשפעה לזולתו שבה יש מצווה אחת והיא השפעה לזולת , אם תקרא את כתבי הדור האחרון(כתביו החברתייים של בעל הסולם) תראה שהוא מסביר על זה שם. לבעל הסולם יש גם מאמר מצווה אחת שם הוא כותב

      "אומר אני: שהמצווה הראשונה והיחידה, שתהיה בטוחה יותר לשאיפה לבא ל"לשמה", היא, לקבל על עצמו שלא לעבוד לצורכו, אלא במידת ההכרחיות לעבוד בהם, כלומר, בדיוק עד לידי סיפוק קיומו בלבד. ובשאר הזמן, יעבוד למען הציבור, להושיע נדכאים, ולכל בריה בעולם הצריכה ישועה והטבה."
      "שני חלקים בתורה: אחד, הנוגע בין אדם למקום. והשני, הנוגע בין אדם לחבירו. ואני קורא אתכם, על כל פנים, לעסוק ולקבל עליכם מה שבין אדם לחבירו, ועל ידי זה תשתלמו גם במה שנוגע בין אדם למקום."
      "התרי"ג מצוות בבחינת שמות הקדושים הם ענין השגחה פרטית לכל המתקרב לקבלת השפע האלקי, שמוכרחים לעבור עליו, כל הסדרים האלה, איש מהם לא נעדר, ועל כן השלימים נוהים אחריהם בכל נפשם ומאודם, לקיימם עד לענפיהם הגשמיים בסוד הכתוב "בכל המקום אשר אזכיר את שמי אבוא אליך וברכתיך…הקדמונים בחרו לעצמם דרך פרטי, ואני בחרתי דרך כללי, כי לדעתי מותאם יותר לענין אלקי"

      ה.לא נכון הוא אמר להם להתרועע עם האשה לפחות(!) רבע שעה ביום .

      ו. בעל הסולם מסביר על התפתחות היקום וכדוה"א כך שהוא מסונכרן עם תורת האבולוצייה ולא טוען שהעולם נברא לפני 6000 שנה ולגבי מה לייטמן מסביר לגבי אדם הראשון :
      http://laitman.co.il/%D7%94%D7%90%D7%93%D7%9D-%D7%94%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%95%D7%9F-%D7%A9%D7%A0%D7%A7%D7%A8%D7%90-%D7%90%D7%93%D7%9D/

      מקווה שזה ישנה את דעתך, אשמח לשמוע תגובתך

      אהבתי

      1. אורח יקר,

       אין לי שום שנאה חס ושלום לאף יהודי, כולל ללייטמן שיש לי רק רחמנות עליו ועל נשמתו הטועה והמטעה, ורצון לעזור לכם הנופלים ברשת היצר הרע שלו, אחרי שגם אני הוטעיתי במשך שנים לא מועטות בתחילת דרכי הקבלית ע"י שרלטנים כגון ברג ולייטמן, עד שאנשים טובים שלומדים אצל ממשכי בעל הסולם והרב"ש אשלג האמיתיים (שלא זזו ימין או שמאל מדרכם), האירו את עיני לעיוות והסילוף של היהדות הקבלה וכתבי אשלג שנעשה אצל השרלטנים הנ"ל.

       הדוגמאות שהבאתי הם רק דוגמא קטנה לעיוות והסילוף שלו, ורוב התשובות כביכול שכתבת הם בדיוק ההרהורי ליבו של לייטמן שמוציאים את דברי אשלג והיהדות מהקשרם, ועד שלא תלמד את כתבי אשלג בהקשרם הנכון של הקבלה המקורית והיהדות, לא תוכל לראות ולהבין באמת את ההבדלים הגדולים, ולדעת איך באמת מתחילים לעבוד על התיקון הרוחני שלנו בזה העולם.

       על כן האני ממליץ לך במקביל למקום שאתה נמצא בו היום, להתחיל לשמוע גם שיעורים של קבלה וכתבי אשלג במקומות כשרים שלא מעוותים ומסלפים את הקבלה והיהדות, ובשלב שני לשאול שמה את הרבנים על המקום שאתה לומד בו היום, ואז לשפוט בעצמך, שנאמר: "אין חכם כבעל הניסיון".

       רשימת מקומות מומלצים ללימוד רוחניות, קבלה וכתבי אשלג:

       מודעות – מרכז רוחני בדרכו של הרב אשלג זצ"ל 'בעל הסולם' / בנשיאות הרב מרדכי שינברגר
       לימוד קבלה למתחילים ומתקדמים בדרך "בעל הסולם".
       רח' אחווה 24, שכונת נווה צדק, תל אביב; טלפון 03-5100587, טל' נייד 052-5807826
       http://www.mudaut.co.il/

       שמים (שורשים) – לצמיחה רוחנית מהשורשים עד לב השמים / בראשות הרב רוני אילון
       לימוד חסידות וקבלה למתחילים
       רח' מלצ'ט 41 תל אביב (פינת בורוכוב) טלפון: 072-251-00-31
       http://shamayim.info/

       הסולם – בית מדרש לפנימיות התורה וכחמת הקבלה / בראשות הרב אדם סיני
       לימוד קבלה למתחילים ומתקדמים בדרך "בעל הסולם".
       רח' ז'בוטנסקי 128 רמת גן, טלפון: 050-314-3333
       http://www.hasulam.co.il/

       אהבתי

       1. חסיד, בבקשה תתייחס לסעיפים שכתבתי אני חושב שבכל סעיף יש הסבר שמנטרל את הטיעונים המפורטים
        תודה על הקישורים ,את המרכזים האחרים שציינת אני מכיר ולמדתי גם מהם קצת דרך האינטרנט אני חושב שלייטמן נבדל משאר המקומות (חוץ אולי מהרב סיני)ע"י לימוד על פי שיטת הרב"ש בקבוצה,תקן אותי אם אני טועה, וזה חשוב כי הרב"ש פרט את משנתו של בעל הסולם לעבודה קבוצתית מה שהופך אותה לייחודית ועל כן לא מובנת או לא נראית נכונה לתלמידים חיצוניים כי הם לא מכירים את כתבי רב"ש

        אהבתי

 31. אני מכיר מישהו שרוצה לצאת משם אבל תקוע – למי אתם ממליצים לו לפנות ? האם יש מי שכבר יצא ויכול לייעץ ?

  אהבתי

 32. זה באמת לא יאומן – השם ממש מתאים לך

  איך אדם שלומד קבלה – הפך לאנטישמי וכעת פותח במסע של שנאה כדי לשרוף כל מי שמתנגד לו. אני משוכנע שלו יכולתם הייתם מכניסים אותנו וכל מי שלא נראה לכם לתאי הגזים. כעת ברור למה זרקו אותכם מבני ברוך.
  לכל מי שקורא ומנסה להבין מה קורה כאן – מאד קל לזהות :
  צד אחד טוען שהוא הבעלים על האמת המוחלטת ונמצא במסע של השמצה, שנאה, האשמה ושיפוט וטוען שצריך להעלות על המוקד את בני ברוך והרב לייטמן. מכפיש, משחיר ומלא רעל.
  ואילו הצד השני מנסה להראות את האמת. מוכן לקבל שונות , מכבד את הצד השני וזכותו לחיות וללמוד בצורה אחרת. לא מכפיש את דרכיו ורק מנסה להזים השקרים.

  ושהקורא ישפוט בעצמו
  נכון שמקריאה אקראית נראה שיש כאן טענות צודקות ובעיות מאד חמורות – אבל זה הכל מסכת של שקרים שמטרתה להכפיש ולחסל כל מי שלא פועל וחי לפי הדרך שלהם. ושהקורא יחשוב מה יקרה כאשר הם יתפנו להתייחס אליו ולדרך שבה הוא חי. איזו מדינה ואילו חיים יהיו לנו כאשר תינתן רשות לאינקוויזטורים כאלו לעשות את רצונם. יתחיל כאן תהליך של טיהור וחיסול כל מי שלא נראה להם וכל היתר יחיו במשטר של פחד שלא לחרוג חלילה מהקו שלהם.

  כך בדיוק פעלו הנאצים בגרמניה בשנות ה20 וה30 – וגרמו לגרמנים ולאוסטרים לחשוב שהיהודים הם שורש כל רע וצריך פשוט להשמיד אותם. ובדרך כמובן את המתנגדים להם, את הקומוניסטים, את החולים במוסדות לרפואת הנפש, את ההומואים, את הצוענים ועוד.

  כעת אתה הקורא לא נדרש להחליט האם כל ההכפשות הללו נכונות – מאיפה אתה יכול לדעת ? אלא האם יש זכות במדינה שלנו ובעולם שלנו לאחר לחשוב אחרת ולחיות אחרת כל אחד על פי דרכו ? והאם אנו יכולים לחשוב אחרת ובכל זאת לחיות יחד ולכבד אחד את השני גם אם לא מסכימים לדעותיו.

  מרבית האנשים הללו שפרסו כאן את מסכת השקרים שלהם (שאנו הקוראים לא יכולים לדעת אם זה אותו אדם המסתתר תחת שמות בדויים שונים או באמת מספר אנשים) נזרקו מבני ברוך וכעת הם מאד ממורמרים וכועסים ורוצים להתנקם. הסיבה שהם נזרקו היא שבני ברוך מכוונת ל: "ואהבת לרעך כמוך" ולכן לא מוכנה לכלול בשורותיה חברים שדוגלים בשנאה, פוגעים או נותנים יד לפגיעה באחרים גם אם אלו אחרים שחושבים אחרת ובחרו בדרך שונה. את האנרגיות והכוונות של המלעיזים יכול הקורא להתרשם מהסרטון של רונן דבח ביו-טיוב ומכל הרעל והשנאה שהם מפיצים כאן בפורום.

  אני לא מאמין שמשהו שאני יגיד ישנה משהו מדעתם כך שאין כל טעם לנסות לדבר על ליבם. ובכל זאת אני כותב כדי להאיר עיניו של הקורא שלא יתפס לשקרים – יקח לפיד וירוץ יחד איתם לעשות לינץ' במי שהם סימנו כמטרה.

  אנשים אלו שכעת מציגים עצמם כאילו הם ממשיכי דרכו האמיתיים של בעל הסולם הם בעלי אותם דעות וכוונות כמו אלו שהתנגדו בימי חייו לבעל הסולם עצמו. שהסיתו נגדו את ההורים של התלמידים שלו ואחרים והורו להם לקחת לפידים ולהגיע לביתו של בעל הסולם בירושלים כדי לשרוף את ביתו ,אותו, אשתו וילדיו הקטנים. אלו בדיוק אותם טענות ואותו קו פעולה, ההבדל היחיד הוא שאין להם כרגע היכולת הפיזית לשרוף ולכן מנסים לעשות את הלינץ' דרך פורום זה ואחרים.
  אלו אותם דעות ואותו קו של המתנגדים לבעל הסולם שנידו אותו מקהילת ורשה כאשר ניסה להציל כמה שיותר יהודים לפני השואה ועשה ככל שביכולתו להזהיר היהודים מהמתרחש להגיע. אפילו ארגן קבוצה של משפחות ומימון ואמצעי מחיה לעלות לישראל – והם השתמשו בכל כוחם כדי להרוג היוזמה וכפו על אותם משפחות להשאר וכמובן שכולם נספו אח"כ בשואה. רק ממש לפני מותם הם שלחו מסר בהול של התנצלות וחרטה לבעל הסולם ובקשת הצלה אבל זה היה כבר מאוחר מדי ועד שהגיע המסר הם כבר לא היו בין החיים. סיפר חייו של בעל הסולם אפשר לקרוא בספר "המקובל".

  זה גם יכול לתת תשובה לקורא שכמו כל ישראל שואל את עצמו איפה היו הרבנים לפני השואה – למה לא ראו מה שהולך לקרות ? למה לא ניסו להציל ? והאמת עוד יותר גרועה שכן היה מי שהזהיר וניסה להציל והם נידו אותו וחסמו כל אפשרות שלו לפעול וחרצו דין מוות על אלפי ומיליוני אחינו ואחיותינו. אז לאנשים הללו אתם רוצים להקשיב כעת ?

  גם כעת מזהיר אותנו הרב לייטמן שאנו עומדים בפני משבר עצום שהאנושות עוד לא ידעה כמותו. שאנו חווינו עד כה רק קצה קצהו הקטן. הוא מסביר למה מגיע המשבר ומה המטרה שלו, מה לעשות וכיצד להימנע ממנו. האם כדאי לנו לשמוע אותו ולנסות ליישם או לשמוע לעצת המלעיזים , להחרים ולנדות אותו ? ואז לחכות להתנצלות שלהם כאשר כבר תנחת עלינו המכה בכל עוצמתה?

  אהבתי

  1. תתבייש!!!
   ככה כותבים?
   יש גבול שלא עוברים אותו,ועכשיו עברת אותו.
   אנשים נאנקים בבני ברוך ומוציאים את זה פה, אז אתה קורה לזה הכפשות?

   "איך אדם שלומד קבלה – הפך לאנטישמי וכעת פותח במסע של שנאה כדי לשרוף כל מי שמתנגד לו. אני משוכנע שלו יכולתם הייתם מכניסים אותנו וכל מי שלא נראה לכם לתאי הגזים."

   אחרכך תכתוב שאתה רוצה אחדות? ערבות?
   עם מי אחדות?עם מי שבדיוק כמוך? כי אם לא אז אפשר לכסח אותו?
   אתה מבין את ההבדל ביננו לבינך,
   אנחנו רוצים אחדות גם איתך אפילו שאתה איך שאתה,
   ואתה? יש לך זמן במקום לענות לנו עינינית ,לנבל את הפה,
   זה מה שאתה לומד?ככה אתה רוצה להתקדם?

   אהבתי

   1. אני מאוד מצטער , אבל עד עכשיו קראו לבני-ברוך וחברים בה:
    "פני הכלב", מגלומנים, דיקטטורים, דמגוגים שקרנים, כופרים, גויים, נוכלים, מתעללים בילדים, תאבי בצע, יצורים ממחילות ועוד ועוד. בחלק מהביטויים האלה אתה עצמך השתשמת.
    אולי נכון שחברי משה התרגז – אבל חשבת למה? אתה אומר שרוצים להתחבר איתו כמו שהוא? הוא הביא את מאמרו של הדלאי-למה, שבעיניו הוא אדם גדול, ואתה עצמך קראת לכך 'גועל נפש'. האם לזה אתה קורא לקבל אותו כמו שהוא?
    אנחנו חוזרים ואומרים כאן – מי שרוצה לחשוב שבני-ברוך הם משהו שלילי – זכותו המלאה. מי שלא רוצה ללמוד קבלה דרכנו – שילמד איפה שליבו חפץ, וחס ושלום שירגיש שכופים עליו ללמוד אצלנו. מי שבכלל חושב שכל הקבלה זה קשקוש – אשריהו, וחס ושלום שירגיש שמכריחים אותו ללמוד משהו שהוא לא רוצה. מי שחושב שרעיון הערבות אינו נחוץ לו ושהוא יכול להתקיים בלעדיו – אני באמת מאמין שהוא מזיק לעצמו, אבל שיישר כוחו ויגלה את האמת שלו בעצמו. אבל כאן עיוותו עובדות, הביאו ציטוטים חלקיים ומגמתיים, ודיברו בשפה איומה ונוראה כלפינו. למה אי אפשר לשוחח בנועם? למה אי אפשר להסכים ש"כל אחד יתקן נשמתו ויישאר בדתו" (בעה"ס) ? חברי משה טועה בזה שנתן לשיח כאן להשפיע עליו גם כן. אחדות וערבות היא לכל העולם כולו – לא רק לשומרי-מצוות, לא רק ליהודים (גנטית), לא רק ללומדי קבלה ובטח ובטח שלא רק לאנשי בני-ברוך. תבינו מה שתבינו.

    אהבתי

  2. משה אלון, לא יכלתי שלא להגיב לדבריך, כי הם פשוט הזכירו לי את המיין קאמפ. ממש נסחת שם את תורת הגזע אבל בדרכך המעוותת. אם לא שמת לב, ארגונך הוא זה שפשע כלפי אנשים. ארגונך הוא זה שמשמיץ את אלו שתובעים את הצדק. אתה וארגונך הם אלו שמנסים לגרום לציבור לחשוב שאותם אלו שלא מסמפטים אתכם, הם יהודונים.
   אתה חושב שאתה יודע להסביר מדוע אנשים רבים עזבו את הארגון או נזרקו ממנו? מפני שהם אגואיסטים ולא ברוח הארגון של ואהבת לרעך כמוך? חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח הרגת את כולם פה עד שהבטן כואבת ואין צורך להוסיף שטויות, על שטויות גזעניות כשלך, מתיימרות, יהירות ומפחידות. אתה אדם מפחיד. אבל הכי מעניין הוא הסוף בדבריך, שטענת שהרב לייטמן מזהיר את העולם ממשבר, מממייה. משבר שלא היה כמותו. למה לא תספר שהרב לייטמן גם הסביר בעבר שאם יהיו משברים נוספים הרי זה אומר שאותה קבוצת מקובלים שמפעילה את העולם, לא עושה את עבודתה? כך הוא אמר. שאלו שלומדים קבלה, אבל בתוכם ממש לא ואפילו רעים ומזיקים, גורמים לכך שהכל ילך לכיוון הכי גרוע. וזה ככה נראה באמת, ולכן, אסיים בשאלה כפי שאתה עשית: כשיבוא המשבר הגדול שעליו הרב אלטמן הזהיר, ואנשים ימותו בכל העולם המשברי הזה, למי תהיה מופנית האצבע המאשימה? לאותם נטולי בחירה מסכנים הנקראים בפיכם "בהמות" נטולות בחירה? או אולי האשמה היא על אלו שנצלו את הקבלה וגרמו לחינה ופנימיותה של התורה לרדת לתהומות הנשיה? אלו שבוחרים בכל יום בסביבה טובה (חנפנית) יותר?

   אהבתי

 33. מתוך מה שלמדתי כאן יש כמה זרמים בלימוד הקבלה – שחלקם מיוצגים כאן בפורום.
  משתתפים מזרם אחד תוקפים זרם אחר וטוענים שהעומד בראשם הוא שרלטן והשם ישמור ממה שמתנהל שם – אבל אני לא רואה שמי שמושמץ כשרלטן ומשתתפים מאותו זרם תוקפים ומשמיצים הזרם השני. אז מי באמת כאן השרלטן ?

  אהבתי

  1. כנראה שהשלרטן הוא זה שכולם "משמיצים" שהוא כזה, והמושמצים לא אומרים על הצד השני שהוא כזה מאחר שכנראה הוא באמת לא כזה.
   חשבון פשוט !

   אהבתי

   1. זה היגיון מאוד יפה. בוא ניקח אותו שלב הלאה:
    בעולם יש המון אנטישמים שאומרים דברים איומים ונוראיים על העם היהודי, מדינות ערביות שמעוניינות למחוק את מדינת ישראל מהמפה וחלקים מהציבור הפלשתינאי שעושים הכל כדי להוציא את מדינת ישראל והצבא שלה כרוצחים.
    מנגד, מדינת ישראל עושה רק הסברה ומביאה דיווחים אמיתיים על פיגועים וכדומה שבאמת קרו – היא אינה מביימת אירועים או משמיצה את הציבור הפלשתינאי. גם הדת היהודית אינה נוהגת להשמיץ את הנצרות או את האיסלאם.
    אם כן – חשבון פשוט: מדינת ישראל אכן ראויה להשמדה והיהודים אכן עכברושים שיש להכחיד. אחרת, היינו תוקפים חזרה ולא רק מסבירים או שותקים.
    זהו אותו היגיון בו אתה השתמשת. אני מאמין שאתה יכול לראות את הבעייתיות שבו.

    אהבתי

    1. ההגיון נורא פשוט. כמו שאמרתי קודם, אם זה נראה כמו ברווז וגו'.

     בכל מקום שאתה מסתכל אתה מוצא עדויות – לכוחנות, לניצול, לצייד-הנפשות וכליאתן, לשיעבוד רוחני, לנכלוליות מיסיונרית (תודה לאל שלכם שהם למדו את שיעורם, אולי גם מכאן, ולא תקעו בהפגנה האחרונה את פרצופם ושלטיהם בכוחניות שוב מול המצלמות תוך הסתרת כל שאר הקהל.)

     אני לא שייך לפורשי הקבלה, אני חושב שגם כל שאר החסידים, אשלג או מי שלא יהיו, תורותיהם היא שטויות גמורות (כמו פחות או יותר כל דת אלוהיסטית או בכלל), אבל לפחות הם לא מקדמים אינטרסים מגלומניים בשיטות לא לגיטימיות, ולפחות יש בשיח האינטלקטואלי שלהם משהו אינטיליגנטי, להבדיל מהלהג העילג של הלייטמנים.

     אהבתי

     1. אבנר היקר – להג עילג? אדוני החביב, לרוב אין הנחתום מעיד – אך אני אדם משכיל ובעל מנת משכל ברוך השם. השיח שלי הוא הכל מלבד עילג.
      ולפני שאתה שופט – אני חוזר ושואל אותך האם קראת פעם את בעל הסולם? האם אתה בכלל יודע על מה הוא דיבר? מה זו דת בשבילו? תורתו של אשלג היא שטות גמורה? אינך יודע דבר וחצי דבר על מה אתה מדבר.
      הייתי מפנה אותך לשיעור שהרב נתן ממש עכשיו שבו הוא מדגיש בכל צורה שאסור להפעיל שום לחץ, וודאי שלא כפייה, בתוך הקבוצות שלנו. אבל בשביל מה? הרי מייד תמציא איזשהו תירוץ למה הוא אמר את זה – כי אתה חייב שהוא יהיה הרע, חייב שהוא יהיה מפלצת. אני יכול להביא לך ציטוטים ממחקרים על סטריאוטיפים שמסבירים אחד לאחד את הצורה בה אתה מתנהג. ולכן אני יודע שגם אם אביא לך אלף ואחד שיעורים שמוכיחים חד-משמעית שאין כפייה בתוך בני-ברוך אתה תמשיך לטעון ההיפך.
      שים לב ששוב לא התייחסת למה שכתבתי. ההיגיון שמי שמשמיצים אותו ולא משמיץ חזרה הוא וודאי אשם מוביל להנחה שיהודים הם ג'וקים כי הרבה טוענים כך והיהודים לא משמיצים אותם חזרה. אז זה נכון? ההיגיון הזה תקף גם שם? או שזה היגיון שתקף רק למקרים שבהם נוח לך?
      אתה אומר שיש עדויוית בכל כיוון? ומה לגבי כל החברים בב"ב שלא חושבים כך ולא מרגישים כך? הרי הם ללא ספק עולים מספרית על מי שחושב שיש. אז אתה תכריע לפי רוב העדויות? או שתטען פתאום שדווקא המיעוט הפך למייצג את האמת, והרוב טועה?
      בכנס האחרון של ב"ב היו 7000 איש (לפני שנה) מישראל והעולם. ניתן להניח שהם לא חושבים שזו כת מסוכנת, ואינם חשים כפייה. כלומר יש לי 7000 עדים מול כמה שטוענים כאן אחרת? האם תקבל את עדותם? לא – הם טועים, מבולבלים, שטופי מוח. והנניח 10 אנשים שטוענים פה שיש את הדברים האלה הם נאורים, מפוכחים וכו'. אין כאן שום אמת או צדק וודאי שלא דמוקרטיה – יש כאן רק אדם שחייב להוכיח לעצמו ולאחרים שהוא צודק, בכל מחיר. ואם, נניח (כי מי יודע מה יהיה?), בית המשפט ימצא את בני-ברוך זכאים? או שיפסוק שהייתה בעיית זכויות יוצר אך לא נמצאו שום עדויות להתעללות או כפייה? האם אז תקבל את דעת השופטים, או שפשוט תסביר לעצמך ולנו שגם הם נפלו בפח? אתה בחרת לעוור את עצמך לחצי השני של התמונה, זה שאינך אוהב. אם אתה באמת נאור אתה צריך לפתוח את עצמך לכל האפשרויות ולבחון אותן ללא משוא פנים.

      ושאלה לתומר פרסיקו – האם היית אומר שלגבי אדם חילוני וחסר עניין בקבלה תורתו של אשלג היא חסרת ערך, או "שטויות גמורות"? האם לא הגיוני להניח שקריאת, למשל, עיתון האומה (שכלל לא פונה לקהל דתי), יכולה להיות חוויה מרתקת ומשכילה לכל אדם בעל איזשהו עניין חברתי? תודה מראש.

      אהבתי

      1. הנה אני מקשיב לשיעור מכנס אכזיב בנושא הערבות. ומה אני שומע?
       עם תחילת השיעור אומרים שני דברים:
       1. שאין שום מטרה למשוך את העם לבתי קבלה או ללימודי קבלה. קבלה היא משהו שחשוב לנו, ומי שרוצה יבוא ללמוד. ערבות היא משהו שנועד לכל העם.
       2. אומרים תודה לכל הפעילים שעשו הכל כדי להפיץ את המסר, שוויתרו והקריבו כדי לפעול להפצת רעיון הערבות.
       אם אנחנו כל הדברים שהוטחו בנו (ולא אחזור עליהם) – למה ההדגשה שאין שום רצון למשוך אף אחד אלינו? אם אנחנו ארגון מהסוג שנטען – מה פתאום אומרים תודה ונותנים הערכה?
       מי שרוצה, שימצא את השיעור וישמע בעצמו.

       אהבתי

      2. אני מציע לך ולמשה להפסיק עם הדמגוגיה ששמה את דברי מי שמבקר את הכת שלכם במשבצת האנטישמי ואז מיללת שאי אפשר להתגונן בפני דבר כזה ושההשמצות הן בעלמא.

       דברי אינם מסתמכים על מה שאנשים עלומים אומרים כאן, אלא רק על דברים שהמנהיג שלכם אמר, שכתובים בחומר הרשמי שלכם, ועל פעולות שאתם עושים.

       לא קראתי את בעל הסולם וגם אין לי תכניות לעשות את זה. אני מניח שהימור על קריאה של דברים אחרים יהיה יותר פרודוקטיבי עבורי. למה שאקרא? אני לא בא לבקר את תורתו של בעל הסולם (אם יש כזאת) ואפילו לו את "תורתו" של לייטמן (שמההתרשמות שלי מהדברים שכתב ומהדברים שהוא אומר היא גיבוב בלתי קוהרנטי של חצאי סיסמאות מתחמקות).
       אני בא לדבר על ההתנהלות הכוחנית של בני ברוך, על ההסתרה, החמקנות, השליטה במוחות, האימפריאליזם והמיסיונריות .לשם כך אני מביא עובדות, לא דעות.

       כמובן שבצד הדעות אין לי מושג איך יכול אדם אינטיליגנטי לנהות אחרי הממבו ג'מבו החנפני שנמרח לכל רוחב ערוצי התקשורת וה"ספרות" שאתם מפרסמים, אבל לא בזאת העניין.

       אהבתי

 34. קשה להתעלם מסגנון הכתיבה הדומה של חסיד אשלג , אנונימי, לא יאומן, ועוד כל מיניי שבטח פיספסתי
  לא יודעת אם זה רונן או לא זה גם לא משנה
  ואם אכן נגנבו ממנו זכויות היוצרים , אני מקווה שהצדק יצא לאור
  אבל זריעת שנאה והרס בפוסטים לא מקדמים …מניסיון של- לאן הגיעה האנושות, לשום מקום טוב לא כלפיכם ולא כלפיי משתמשים "מכוריי קבלה לעם"
  את הריי יודע, אם היית בפנים, שבחירה חופשית אין
  ואם לא תקשיב לשיר של קשר משפחתי
  "לא בחרתי לבוא לעולם, לא בחרתי בשמי הפרטי…"
  ואם החיים שלך טובים יותר היום אחריי שיצאת, אני מאחלת לך שכך ימשיכו לעד
  וגם מי שבפנים וטוב לו … (אחת שהיתה בפנים ויצאה מסיבות אישיות ) שימשיך בדרך
  בסופו של דבר, כולם בשלב זה או אחר מחפשים משמעות, ואת סיבת הרייקנות
  כך או אחרת, וכמובן מילוי… בכל זאת לא נולדנו כדיי לעבוד, לחשור הביתה, לראות מאסטר שף, להשכיב את הילד לישון … ככה כמו גלגל מסתובב עד שנמות.

  בכל אופן מי שלא תהיה, וגם לרונן שיהיה בהצלחה במשפט, ובחיי המשפחה.
  החיים יכולים להיות הרבה יותר טובים אם נתייחס יותר בכבוד אחד לשני
  אם נתאמץ לרשום איזו מילה טובה למרות שבא לנו בדיוק ההפך
  תזכרו שמאחוריי הפוסטים, אחריי הכל עומד בן אדם
  נסו רגע לחשוב מה הוא מרגיש
  להיות ציני ועוקצני זה לא כל כך קשה
  איך מילה אחת טובה או שתיים יכולות לגרום להרבה יותר אושר

  אהבתי

  1. דמגוגיה בגרוש.
   במקום להתעמת ולהתאמת עם מה שאנחנו מעלים,שוב טוענים שכמה אנשים הם אותו אדם.
   ועוד כותבים שאנחנו כותבים באותו סגנון,שבכלל זה לא אותו סגנון.
   ועוד ממשיכים לייפות את השקר.

   אם אתם כל כך דואגים לטוב של השני,איך לא התפלצתם לקרוא שמישהו כותב
   שאיימו עליו בדום לב אם יעזוב את בני ברוך?
   איך?

   אהבתי

   1. לא התפלצנו כי אלו שטויות במיץ.
    לייטמן חוזר ואומר שאינו מאמין ואינו מוכר "חוטים אדומים ומים קדושים" ותפקידו של המקובל הוא לתקן את עצמו ולהביא את חכמת הקבלה לכל אדם שרוצה בכך. ולא יותר! אין לו יכולות אקסטרה-סנסוריות, עיני רנטגן או מגע מרפא או מביא מחלות…

    צא מהסרט הרע שנכנסת אליו, רונן!
    אולי תתעסק בחינוך הילדים שלך במקום בכתיבת פוסטים כפייתית באינטרנט?!

    אהבתי

    1. חחח ככמה המקום הזה מסוכן טוב שהבנאדם ברח משם מזה ה דבר ה זה? כמה ה שמצות יותר גרוע מדתיים השמצות על משפחה וילדים אכסה על כל מה שקורה שם אצלכם בכת תתעוררו לפני שהילדים שלכם יהפכו לילדים של חברי כת רק שלא יעשו התאבדויות המוניות אמאה לה

     אהבתי

 35. שאלה לי אליכם, משה ומנחם:
  אתם שייכים לצוות התגובות המאורגן מטעם ב"ב? (אמת בבקשה, הרי אצלכם מדברים רק אמת).
  אתם מיידעים את הנהגת הארגון בדיונים כאלו? מקבלים הנחיות (כלומר רמזים עדינים מה כדאי לומר)?

  אם לא – היכן הוא צוות התגובות, מדוע הוא אינו מגיב כאן?

  אהבתי

  1. למה שצוות התגובות יגיב כאן? אני אפילו אומר לך שאין לי מושג ירוק אם בכלל קיים צוות כזה. אני מעולם לא שמעתי מחוץ לפורום הזה, כך שאיני יודע אם הוא קיים. יש לתנועה דובר, אם זו כוונתך. ולמה שהדובר יגיב כאן? מישהו בכלל יקשיב לו? הרי יש כאן כתב הגנה של בני-ברוך – האם זו אינה תגובה רשמית? אנשים כאן פסלו אותה על הסף, בלי בכלל לשקול את האפשרות שאולי זו האמת.
   איני חבר בצוות תגובות, וודאי שלא קיבלתי שום הוראות, הנחיות או כל דבר אחר. אם בכלל קיימות הנחיות כמו שאתה מרמז להן – ההנחיות הן לא להגיב בכלל, פשוט להתעלם. אז אם כבר, אפשר לטעון שאני מפר הוראות (ושוב – אין הוראות, מקסימום יש בקשה). והנה לך שאלה – איך ייתכן שחייל וחסיד בכת ששטפו את מוחו יגיב מדעתו שלו? יפעל ללא הוראות, ואולי אפילו בניגוד לבקשה של מה שאתה קורא לו "מפקדיו"? אולי כי אין 'צבא', אין 'מפקדים' ואין 'מיינד קונטרול'?

   אהבתי

   1. סליחה- עוד שאלה אחת, אם אפשר.
    למה אתה לא שואל אחרים כאן אם הם באים מאיזשהו צוות תגובות? למה אתה לא רוצה שאחרים יגידו אם הרב שלהם שלח אותם להגיב כנגד בני-ברוך והאם הם מדווחים לו על הנאמר כאן כדי לקבל הנחיות? למה אתה לא תוקף את האדם שציטט את הרב שלו כחסיד שטוף מוח שמציית להוראות בלי שום דעת? אם הפנית את השאלה אלי ואל משה, למה אינך מפנה אותה לאחרים?

    אהבתי

   2. אתחיל מהסוף: אין דבר טוב יותר מחייל אוטומאטי. בזה סיימתי.
    אבל אמשיך כאן.יש צוות כזה שנקרא צוות תגובות, אל תדאג. צוות מסודר עם תדריכים והדגמות. נסה להתקבל אליו, אלא אם כן הוא עתה מיועד להשמדה. יש גם בית דין, וועדת משמעת, וועדת חברה, מנגנון של הלשנות. על זה לא ידעת? על התקנון לא ידעת? אתה חייל אוטומאטי מעולה כי אתה כמו החוזרים בתשובה שהם פנאטיים ופתאום הופכים את כל הרבנים לקדושים ואת כל החילונים לחארות. בקשר לדובר הארגון אגב, למיטב הבנתי הוא הולך חלק מאוד נכבד ממה שקרה שם, אותו אדם שקראת לו דובר. בטח שהטקטיקה הכי טובה עבורו היא החיילים האוטומאטים, שתיקה שמעידה כביכול על חפותו ותגובות כמו שלך שאומרות "יש כתב הגנה של בני ברוך, שאנשים כאן פסלו על הסף…". מה הוא צריך יותר? הוא המציא מנגנון גאוני, אל תדאג. חלק מהמנגנון הוא שמה שלא יגידו לך, אתה תלחם על הסוף ולא תפנים. תתנגד תזיע תרצה לזעוק "האמת פה האמת פה". אתה חלק ממנגנון, מאצבע של מאות זרועות שנשלחו ממקום אחד ואת המקום הזה, מנהלים אנשים שעליהם כנראה נכתב הפוסט והתגובות הנזעמות.
    ואסיים בהתחלה: אם צוות התגובות מגיב או לא, זה לא העניין. עצם קיומו של הצוות כמובן מבחיל כארגון שקשור לאמת, אך בעניין ההוראה שעליה אתה מדבר שלא להגיב על דברים החושפים את האמת מאחורי ארגונכם. זו דרך ידועה במרכז. הרב בטח מספר לכם שזה "מצב", זה יעבור. בטח גם נאמר לכם שזה בדיוק מראה על כך שאתם עושים את העבודה הנכונה, כי הנה העולם נגדכם, הסטרא אחרא עליכם. וכשהמצב בקאנטים, זה סימן טוב כי אדם שמתקרב לבורא, לא רוצה הנאה ומראים לו חושך. לא ככה סיפרו לכם? עבדו עליכם, לפחות במקרה הזה ובפעם הזו.

    אהבתי

 36. אני רואה שיש כאן כמה שמנסים לחשוף ארגון זוועתי לטענתם, כי מתרחשים שם דברים מאד בעייתים – אבל אני מכירה וצופה בערוץ 66 ומאד מעריכה מה שנעשה שם. אמנם לא כל כך מצליחה להבין את כל נושא הקבלה אבל השידורים לילדים ולמשפחה מאד מעניינים ובעלי תוכן ומסרים חינוכיים שלא כמו יתר הערוצים שהילדים נחשפים אליהם. לכן אני לא מבינה את הפער בין מה שאני רואה לבין כל ההשמצות האלו. דרך אגב, ראיתי גם את השלטים של תנועת הערבות בהפגנה והלכתי לברר מה זה – נתנו לי איזה חוברת כחולה כזו – המסרים שהיו בחוברת דיברו אלי והלוואי שיצליחו, אני מתקנת, שנצליח יחד ליישם אותם – אז מה כל כך מסוכן בזה שהם רוצים שנגיע לערבות הדדית ? אני לא יודעת אם זה מעשי , אבל אם כן, זה אולי הדבר הכי חשוב שנוכל להשיג כאן בארץ.

  לדעתי, מי שהולך ונחשף בפורום הזה הם דווקא אלו שתוקפים ומשמיצים. ככל שאני קוראת עוד זה נראה לי יותר כמו איזו קבוצה של דתיים קיצוניים שמנסים לכפות את השקפת עולמם על אחרים במסווה של הצלת נפשות ושרק הם המקובלים האמיתיים – ומה היתר מקובלים מפלסטיק ?

  לכן אני שואלת איך אני כיהודיה חילונית צריכה להתייחס לדת ולדתיים אם כל קבוצה שם רוצה לאכול ולשרוף את הקבוצה השניה ? אני דווקא רוצה שהילדים יקבלו ערכים יהודיים, חגים , מסורת אבל דווקא כשאני שומעת וקוראת התייחסות כזו שמבטלת זכותם של אחרים לחיות ולחשוב אחרת זה מאד מרתיע. למה אתם משתמשים בשפה כזו ? מה מפריע לכם שאנשים ילמדו איך שהם רוצים אפילו שהם טועים. מה- אין להם זכות לטעות ? אין להם זכות לבחור אצל מי ללמוד ? לא מבינה את הכוחניות והכפייתיות הזו של "רק אני יודע ורק אצלי האמת". ובאמת שאין לי שמץ על קבלה ולא יודעת מי מלמד מה ובאיזה שיטה. יכולה להבין ולקבל שיש כל מיני קבוצות ושיטות לימוד ורבנים שכל אחד מלמד אותי קצת שונה – אבל לא מבינה למה כל אחד חושב שהוא צודק וצריך לחסל את כל היתר ?

  מה הקשר בכלל שהרב בערוץ הזה של הקבלה הוא ממוצא רוסי ויש לו מבטא רוסי ? לאיזה רמה אתם יורדים – איך הוא מדבר, איך הוא נראה – זה הכבוד שיש לכם לרבנים ? זה ההתיחסות שלנו לעולים ? "הוא בכלל לא רב", "הוא בכלל לא מדען" עוד מעט תגידו שהוא בכלל לא אדם ואין לו זכות לחיות. הוא למד גם לדעתכם אצל איזה רב מקובל ידוע וכעת מלמד קבלה ויש לו תלמידים – אז הוא רב.

  אתם חושבים שכל החילונים נגדכם- זה לא נכון- אבל בצורת התייחסות שלכם אתם מרחיקים אותנו. כי אם אתם לא מקבלים אחד את השני ואת זכותה של קבוצה אחרת להתקיים אז איך תתייחסו אלינו , החילוניים שבכלל לא לומדים ?

  אהבתי

  1. אין לנו כבוד לרבנים. כתוב "אהוב את העבודה ושנא את הרבנות". ואנחנו, מקשיבים למקובלים. אגב, בתור אחת שכן "צופה אך לא מבינה", נשמע שאת צופה המון וכנראה גם מתנדבת במקום כי הדרך בה את מנסה להדגיש עד כמה את לא קשורה למקום, היא דרך שמצביעה בוודאות שאת שייכת לשם. אדם שלא שייך לשם באמת לא מדבר על כך בכלל ולא קורא לעצמו "קורא מן השורה". גם המשפטים שלך לקוחים מהמקום שהסביר לא פעם לפעיליו, שאחת מדרכי ההפצה היא לדבר על חינוך וילדים ועל תכניות הילדים של הערוץ (הקומוניסטיות לדעתי). חינוך, שובר את לב ההורים וקונה את לב הקהל. ואם לא הבנת עדיין, חזרי לקרוא את הכתבה המדוברת של פרסיקו ותביני את ה "פער" שעליו דיברת בין המסרים שהם מעבירים כביכול ובין התמיהה הצבועה שלך, כיצד יש כל כך הרבה אנטי למקום. את איתי, גברת נופת צופים שצועקת גוועלד חיבור ערבות ומזדעזעת (עלק) מהפירוד? איתי? לא בעיה לדבר על חינוך, כמו שלא בעיה לשים מוסיקה יפה לאנשים. השאלה היא, האם אחד בפה ואחד בלב ועד כמה. אם עוד לא הבנת, אסור למקום שמדבר על חינוך, לפגוע בילדים קטנים ברמות מחפירות. אסור לו לפגוע במשפחות ולטעון בשם הדירקטוריון שלו שהוא השליט הרוחני. אסור…. ההוא שם למעלה כנראה החליט שנגמר סיפור אחד ומתחיל סיפור חדש. ובסיפור החדש, לא יהיו עוד ארגונים/אנשים/מקומות/כתות שיספרו לכולם על "ואהבת לרעך כמוך" ו "נתינה לזולת" כשבפועל, מה שקורה בשטח, הוא מחריד. אין לך ילדים? אין לך בושה? אין לך את שניהם? או שיש לך ילדים, אבל לא בושה. ככה זה שכשנמצאים מאוד למטה: הבושה נעלמת והאדם בכלל חושב שהוא למעלה. מוכר לך? אם כן זה כנראה בגל לשאת מקבלה לעם או לפחות מצוות התגובות הכוחני שלהם.

   אהבתי

   1. לאחת שלא משנה מי היא – אני לא מבינה למה את מתנפלת עלי ? האם פגעתי בך באיזה צורה – אז אני מתנצלת אפילו שלא מכירה אותך ולא יודעת על מה.

    אני לא בבני ברוך ולא תודרכתי וסליחה שאני כותבת מה שאני מרגישה. אם את טוענת ש"פגעו בילדים ברמות מחפירות" – חובתך לעשות עם זה משהו. אני מעולם לא נתקלתי בזה אבל כל הקשר שלי היה רק הטלויזיה. אז בבקשה ספרי לי בדיוק מה קרה שם.

    אני דווקא לא צעקתי ערבות ואינני חלק מזה וגם לי הפריע שהסתירו עם השלטים שלהם את הבמה בהפגנה הראשונה הגדולה. בעיניך הערוץ שלהם קומוניסטי – או.קי. זו דעתך , סבבה. אני במקרה גדלתי בקיבוץ ושם כולנו היינו מה שאת קוראת קומוניסטים – הרי חיינו בקומונה – לא? זה שהרוסים השתמשו בזה לרעה זה עדין לא אומר שחיים בקומונה הם פסולים. או הרעיון של תן כפי יכולת וקבל לפי צרכיך – פסול. גם בקיבוץ היו כל מיני בעיות אבל בסה"כ אני מתגעגעת לתקופה ההיא וליופי ולערכים שהיו לנו אז. לביחד הזה שהרגשנו ביננו הילדים ובין כל חברי הקיבוץ. אז חיינו ופעלנו למען הכלל והחברה ולא כמו היום שכל אחד חושב רק על עצמו. אפילו בקיבוץ שלי הפריטו הכל ובביקורים אני רק שומעת שהם מדברים על מה מגיע לי ולמה הוא קיבל ככה ואני לא קיבלתי. מצידי הלוואי והיינו יכולים לחזור לחיות כמו אז.

    לא מבינה למה התנפלת עלי ובמה בדיוק אני צריכה להתבייש – אבל כנראה את היית אצלם והשתתפת בפעילות שלהם ונתקלת בכל מיני דברים שאני לא יודעת. אז אנא השכילי אותי ואחרות מה בדיוק קרה שם שכל כך הרגיז אותך. אבל אנא לא בסיסמאות – אלא מה באמת קרה שם.

    אהבתי

   2. "מה זה משנה מי אני?" ושאר הכיוניים –
    הדרך שבה אתה טורח להדגיש שאתה לא רונן דבח ולהגיד "מה שאומר הדבח הזה" ו"באמת נראה שקורים שם דברים נוראים"… באמת מה זה אומר?
    שאתה ממש אבל ממש לא רונן דבח?! הצחקת אותי…

    אהבתי

 37. תשובה לאבנר

  אינני יודע לגבי מנחם אבל אני כותב מתוכי וממה שאני מבין ללא ידיעת וללא התייעצות עם בני ברוך. יכול להיות שאם הייתי מתייעץ היו אומרים לי לא לענות – ויש בזה היגיון וכנראה בגלל זה לא מגיבים מעבר לפרסום חלק מכתב ההגנה. שכן מה תגיד לאנטישמי שרוצה לחסל אותך ולא מכיר בזכותך להתקיים ? תנסה לשכנע אותו ? באמת חבל על כל מילה.

  אז ידידי הנכבד – אבנר – זכותי ללמוד איפה שאני רוצה ואתה לא תכפה עלי היכן ואצל מי ללמוד. זכותי להביא את דעתי ושתהיה לי דעה משלי גם אם היא שונה משלך. אבל אין זו זכותי לשלול אותך או את הדרך שלך. ואין זו זכותך לשלול אותי , את הדרך שלי ושל אחרים.
  אתה לא רוצה ולא מקבל את הקבלה או את בני ברוך – זו זכותך ואני מכבד אותך. אבל מצפה שאתה תכבד אותי ואת זכותי להתקיים וולמוד מה שאני רוצה ולהיות באיזו קבוצה שאני רוצה בלי שתיקח לפיד ותעשה בי לינץ'.

  לא שמעתי אף אחד כאן או בכלל מבני ברוך שמשמיץ מי מהרבנים והקבוצות האחרות שהוזכרו כאן. לכן אני שוב מזכיר מה שאמרו חז"ל – "הפוסל במומו הוא פוסל". ולפי כלל זה אני יכול להבין שכל מה שאתה ואחרים כאן משמיצים זה פשוט תמונת ראי של הפגמים שיש בכם ואינכם מוכנים להכיר ולתקן אותם. ואל תכליל אותי בדמגוגיה שלך כאילו גם אני תוקף אותך ואת כל הקבוצות האחרות – זה שקר – איני תוקף את הדרך שבחרת ללמוד ולחיות בה, אינני תוקף או שולל אף קבוצה אחרת – אבל לא מוכן שישללו את זכותי לחשוב ולחיות על פי דרכי – כל עוד איני פוגע באחרים.

  אהבתי

  1. בוא ננתח את דבריך אחד לאחד:
   – אתה לא מתייעץ ולא מקבל הוראות מאף אחד. נניח. ניקח את זה כהנחת עבודה.

   – אילו הייתי מתייעץ היו אומרים לך כנראה לא להגיב. כי אין להם מה להגיב ל"אנטישמים שרוצים לחסל אותם". א. עצם העובדה שמישהו יכול להגיד לך מה להגיב חמורה בעיני, וכמו שאמר כאן קודמי, עצם קיומו של צוות התגובות בארגון "רוחני" הוא דבר מבחיל. ושנית – איש אינו בא לחסל את פעילותכם הרוחנית. אנשים באים להגן על החברה מפני הארגון שלכם, פעולותיו ושיטותיו. כמובן שאילו הייתם ארגון "רוחני" בלבד הייתם שמחים להתגונן בפרוטרוט ולהראות שאינכם הארגון שמציירים אתכם להיות. להבדיל מהאנלוגיה המגוכחת לאנטישמיות, אצלכם לא מדובר בשנאה לאנשים ואפילו לא לתורה "רוחנית", אלא לארגון מסוכן. יהודי לא יכול להתגונן ולומר שהיהודים אינם נחותים, אתם בהחלט יכולים להתגונן ולהוכיח שכל העדויות על התנהגות הארגון שלכם אינן נכונות. העובדה שאתם בוחרים לא לעשות כן אומרת דרשני. אולי אין לכם איך לסתור את העדויות?

   – "זכותי ללמוד היכן שאני רוצה ואתה לא תכפה עלי": למי בדיוק אתה עונה? מישהו כפה עליך לעזוב את הכת שלך? כל שאנשים כאן רוצים לעשות זה לחשוף את פניה ושיטות פעולתה ואת ההגדרה החוקית המתאימה לה, לדעתם.

   – אתה לא תוקף את דרך חיי ולכן לי אין זכות לתקוף את דרך חייך. הצחקת אותי. זכותך לתקוף מה שאתה רוצה בצורה עניינית, ואני בטוח שיסופקו לך תשובות.
   טקטיקה די עלובה – לא לתקוף ובכך לחשוב שקנית לעצמך חסינות מכך שיתקפו אותך. אם יש סיבות לתקוף, וכאן יש – אין סיבה לא לתקוף.

   אהבתי

 38. כנראה לא במקרה בחרת בשם הזה – לא יאומן – והמבין יבין

  פתאום עברתי את הגבול ? ואתה עד עכשיו לא עברת את הגבול ? אתה כל כך חד צדדי שזה לא יאומן. אתה מדבר כמו אנטישמי – פשוט לא יאומן. אבל אם מישהו יגיד לך את זה בפנים אז הוא עבר את הגבול – לא יאומן. אתה חושב שיש לך זכות לשלול את קיומי ואת מה שאני בוחר ללמוד והיכן להיות רק בגלל שזה לא נראה לך – זה לא יאומן. אתה טוען שאתה עוזר לאנשים שנאנקים לצאת מבני ברוך – היכן האנשים האלו ? מי רוצה לצאת מבני ברוך ולא יכול ? מה זאת אומרת לא יכול – אוסרים עליו ? מאיימים עליו ? מפעילים נגדו אלימות ? אתה כזה שקרן שזה -לא יאומן.

  תתאר לך שעכשיו אני יתחיל להכפיש את אדם סיני או הרב מרדכי שינברגר או את שיטות הלימוד שלהם. זה מבחינתך יהיה כבר לעבור את הגבול – נכון? למה אני ואף אחד מבני ברוך לא עושה ולא יעשה כך ואתה לוקח לעצמך זכות זו ? מי אני ובאיזה זכות אני יכול לתקוף או להשמיץ אותם, רבנים ומקובלים. יתכן ואם יתקיפו אותי אני אגיב אבל מעולם לא אצא בהכפשות נגדם כמו הלכלוך שאתה וחבריך שוטפים כאן. אני יכול שלא להסכים לשיטת הלימוד שלהם, אני יכול לבחור לא ללמוד אצלם – אבל ללכת ולהשמיץ אותם ? ועוד ללכת ולהכפיש איך הם נראים, איזה מבטא יש להם ? להתחיל לשמוע שיעורים ושיחות שלהם כדי לתקוף אותם. להתחיל לנסות ל"הציל נפשות" של תלמידים שלהם. אתה בכלל לא מסוגל לראות לאן הדרדרת.

  אם היית שומע את עצמך או מסוגל להסתכל מהצד על מה שאתה וחבריך כותבים כאן היה מתעורר אצלך חשש מאד כבד – מה הצעד הבא ? לבודד אותם ? לסגור את בני ברוך באזור סגור כדי שלא יפגעו בנשמות הטועות. להחרים אותם ? ומה הלאה ? מה שאתה עושה זו לא סתם דמגוגיה זו התחלה של דיקטטורה.

  לגבי הטענות שלך שלא מתייחסים למה שאתה כותב – עניתי לך על זה. ואני שוב חוזר – לא אני ולא אף אחד אחר בבני ברוך טוענים שאנחנו חפים משגיאות לא כיחידים ולא כארגון. בוודאי שיש לנו מה לתקן – אנחנו עדין לא הגענו כמוך לגמר תיקון. להיפך הגענו לבני ברוך דווקא כדי לתקן את עצמנו – גם אם זה כל כך מפריע לך – מתוך ההתנגדות העצמית שלך לתיקון שזועקת לשמים. וזה בדיוק ההבדל ביננו – אנחנו באנו לתקן עצמנו ואתה בא לתקן אחרים. ושלא תענה לי שאני בא לתקן אותך – אלא אני בא להגן על זכותי לחיות את חיי וללמוד היכן שאני רוצה בלי שאתה תשלול אותי, ולקיים יחד עם חברי ארגון ללמוד קבלה בלי שתשלול את זכותנו להתקיים ולהשתתף בתנועת הערבות בלי שתשלול את זכותה וזכותנו להתקיים. בדיוק כפי שאנחנו איננו שוללים את כל הארגונים ומוסדות הלימוד שאוזכרו כאן.

  וכל אחד יכול לבחור את דרכו ולהיות באיזו קבוצה שהוא רוצה ולך ולחברים שלך אין שום זכות לשלול את זה. אתה דיקטטור ודמגוג. כל אחד שרוצה לצאת מבני ברוך יכול לעשות את זה בכל זמן וללא כל בעיה ולא צריך לתת לאף אחד דין וחשבון ואף אחד לא ימנע את זה ממנו. והוא לא צריך את עזרתך הכוזבת הבאה מתוך האינטרסים החבויים שלך. כי לך לא אכפת ממנו או ממני או מאף אחד אחר חוץ מעצמך. אחרת לא היית שולל זכותו של אף אחד ואף ארגון להתקיים.

  אהבתי

  1. זהירות, אל תענו לאדם זה שמכיר את כל השיטות האומללות של ארגונו (קבלה לעם), אם במתן תשובות ואם בסילוף עובדות. השיטה של להפוך למסכנים כשהם מותקפים, מוכרת. השיטה של להגיד : "אנו מודים, אנו אגואיסטים ולכן באנו לקבלה לעם, בכדי לתקן את עצמנו" גם היא מוכרת. בשם השיטה הזו פעמים רבות נעשים מעשים דוחים בארגון ובקרב תלמידיו. כפי שהבנתם, תשובתם תמיד היא "מה אני אעשה אני אגואיסט לפחות באתי לתקן את עצמי". את התשובה הזו קבלו פעמים רבות אנשים שהבחינו במעשים שונים ומשונים מטעם הארגון ומנהליו. כלומר, הארגון כאמור, מנצל את הקבלה בכדי לעשות ככל העולה על רוחו, תוך מתן תירוצים עלובים והתנשאות על העם ועל הישראלים.
   בני ברוך או קבלה לעם לא באו לתקן את עצמם אלא את העולם. כשהארגון הבין (ב 4 שנים האחרונות בעיקר) שאין לו תקנה וכבר נהיה שם מרקיב מרוב תחרות וריבים על ג'ובים, התחילה מגמה של להפיץ באגרסיביות ולהביא אנשים למקום בכדי "לתקן אותם" מפני שהמקום עצמו לא מצליח להגיע לא לתיקון ולא לנעליים אלא ההפך ללא הציבור הישראלי. ציבור שנופל בפח של ניו אייג' בתחפושתו המגעילה שמקלקלת את שם הקבלה. שימו לב שאיש מהמגוננים על ארגונם לא אומר "טעינו ונתקן". אלא עושים בזה שימוש כאחד הסלוגנים שלהם… הרי "מי לא טועה…". מה שכנראה הם לא מבינים במקרה הזה, שהתיקון של הטעויות שנעשו כלפי הציבור, הוא לא פנימי, לא רוחני אלא אמור להיות תיקון אמיתי. נראה אותם עושים שינוי אמיתי במקום שלהם. נראה אותם מפטרים את הסורחים. ברור שלא, אין הבדל בין כל ארגון לכנסת שנבחריה סורחים ואומרים "טעינו, מצטערים, זה טבעי". הכסא כמובן, נשאר תמיד דבוק לתחת ואין אחראים אמיתיים. מה שהארגון לא מבין, שברגע שהוא מתיימר ללמד קבלה ולהפיצה, הרי שהוא תחת 7 עיניים מצד אחד ומצד אחר עליו להיות נקי תחת אותן 7 עיניים. זה כמו ההבדל בין דתי עם כיפה שגנב לחילוני שגנב. ההבדל פה היא הסמליות של הכיפה שמסמלת לזולת על מוסריות גבוהה יותר. אדוני היקר משה, אין לך מה לדאוג כפי שכתבת " מה הצעד הבא? לסגור את בני ברוך?" חחח הצחקת. כשדברים מסויימים גדלים מאוד, מרוויחים כסף וכוח אדם ב "התנדבות", כבר אי אפשר לבודד אותם או לסגור אותם, מפני שהם חזקים מהעם והם שולטים בו בדרכם, כמו הרבה שולטים אחרים שמנתבים את העם לפי רצונם כמו הבנקים, הטייקונים, הממשלות, משפחות הפשע, חברת חשמל/סלולאר/הוט ועוד… אויי ממש רחמים איך אתה חושש לעתיד ארגונך. אתה מגוחך. מיתמם בעניין היציאה מקבלה לעם… ברור שאין שם מנעולים מברזל על הדלתות. המנעולים, הם על הנשמות המנוצלות. עתה, אם היית אדם מתוקן, לא היית מייד חושב מה לעשות לי. אם היית אדם שלפחות שואף לתיקון, היית מבין שה"זולת" מדברים אליך… ולא היית תוך כדי קריאה מתכנן ומנסח את תשובתך המתגוננת/מתריסה/מתנשאת או כל מה שתרצה. די לבלבל תמוח ותשנו את מה שצריך כי כמו שזה נראה, אותו "אין עוד מלבדו" שאתם לומדים עליו ואומרים את הסלוגן רק כשנוח לכם, שוב פועל. אותו בורא. אבל את זה קשה לך להפנים הא? שזה גם הפעם הוא. זה בסדר, תדחיק, ממילא לא אתה הוא זה שמדחיק, אלא זה שבוחר בחירה שגויה והבורא, מדחיק לך. הגאוה שלך נפגעת. הרצון לקבל שעליו אתה לומד צריך פתאום להכיר ברע. אדוני היקר, נראה אותך פועל באמת היכן שצריך בנקודת השבר והעוול ולא בפוסטים

   אהבתי

  2. אתה יודע מה ההבדל בינך לביני?
   שלי יש בני משפחה שניספו בשואה.
   לך כנראה אין.
   אם היה לא היית מעיז לכתוב מה שכתבת.

   בזאת דיוננו הסתיים.

   אהבתי

   1. מה שכתבת:"אני גם למדתי בקבוצה המרכזית מספר שנים.
    מאמין ומבין שאכן היו איומים ואלימות כלפי רונן כי כך בדיוק זה היה כלפי.
    מבלי להזדהות (לא אני לא רונן דבח) לרב לייטמן יכולות והוא בדיוק מנצל אותם לרעה. נשבע שהוא איים שיגרום לי לדום לב אחרי שעזבתי בעקבות "נזק רוחני שגרמתי בכיכול" = "המצאה ושקר מוחלט. "

    תגיד תודה שאתה גבר.
    אתה יודע איזה באלאגן יש בצד של הנשים?
    בכנס שהיה במדינת… הוא הסתובב עם כל מיני נשים.
    מה ששבר אותי לגמרי -שפתאום קלטתי שהוא נכנס עם מישהי לחדר שלו אולי לשעתיים עד שיצא משם ביחד איתה.
    באותו רגע אמרתי לאישי,מותק הסיפור פה נגמר. אני במקום כזה לא נשארת.
    אתה יודע איך הנשים שם סובלות?מישהו צריך לעזור להן.

    אהבתי

    1. סיגל,
     אשמח לפירוט על הדברים האלו. אם לא תוציאו אותם לאור אנשים תמימים וחלשים ימשיכו לסבול.

     אהבתי

     1. אתה רואה מה יפה אצלך, אבנר? האם גברת סיגל חשודה שהיא נשלחה לכאן בכוונה? לא. האם ייתכן והיא פועלת מאיזשהו אינטרס? לא. האם יש ספק כלשהו שהיא אומרת משהו מלבד האמת לאמיתה? לא.
      ובכן – האם יש כאן איזושהי הוכחה? לא. האם אתה יודע, מעבר לדיווח שלה, משהו על נשים בבני-ברוך? לא. האם היא מביאה עובדות, או סיפור שאין שום דרך להוכיח אותו? רק סיפור.
      תשאל את עצמך – אם מישהי הייתה כותבת כאן שהיא אישה בבני-ברוך ושהנשים שם הן המאושרות בעולם, היית שש לקבל את זה? לא. אם היא הייתה מספרת כמה טוב שם היית מקבל את זה כעובדה? לא.
      אני לא יודע אם הסיפור הזה נכון או לא – ואני יודע שאין לי איך לדעת. בראש ובראשונה הייתי מבקש איזושהי דרך לאמת את זה. שלא לדבר על לשאול איך היא יודעת שמה שקרה מאחורי הדלת הסגורה היה משהו לא ראוי? הייתי שואל אם נשים שם כל-כך סובלות, למה פגשתי שם נשים רבות שהן מאושרות? התארחתי בבתים של נשים אלה – והן הראו בעקביות התנהגות נורמלית לגמרי ואפילו קצת מאושרת. אז למה זה פחות אמיתי ממה שסיגל מספרת?
      אבנר – תבדוק עם עצמך. אם אתה מחפש אחר אמת – למה אתה קופץ על המציאה כל פעם שאומרים משהו שלילי? אולי זה שקר, שטות, אי-הבנה או כל דבר אחר? כי אתה כבר החלטת מראש מהי האמת וזהו.

      אהבתי

      1. אין לי מושג על מה אתה מדבר, מנחם.
       מי היה יכול לשלוח אותה לכאן? יש ארגון שלוקח מיליונים מחסידיו שיש לו אינטרסים ברורים שעלול לארגן אמירה כזאת? למי יש אינטרס "לשלוח" אותה לכאן? הארגון היחידי שאני מכיר שעושה את זה זה הארגון שלך (משהו כמו 6 – 7 מיליון ש"ח ב2009 אם אני זוכר נכון).

       איזה אינטרס יכול להיות לה? היחידים שיש להם אינטרסים זה אתם (או אולי כתות מתחרות שאני לא מכיר, אבל בטוח שהן פחות ממומנות ופחות כוחניות מכם ופחות חשוב להן לזכות בנקודות זכות תדמיתיות מכם).

       קראת מה שכתבתי? ביקשתי ממנה פרטים, כי מה שהיא כתבה לא מספיק מבוסס ואמרתי לה שלמרות שאני מאמין לה (כאמור, להבדיל מכם, איזו סיבה יש לי לא להאמין לה?), למרות זאת, היא צריכה לבסס את דבריה כדי שאפשר יהיה להציף את זה.

       אהבתי

       1. אתה רציני? תראה מה כתבת באמת:
        "אשמח לפירוט על הדברים האלו. אם לא תוציאו אותם לאור אנשים תמימים וחלשים ימשיכו לסבול". איפה "לא מספיק מבוסס"? איפה "את צריכה לבסס"? יש כאן רק אמונה מלאה במה שהיא אומרת ועידוד לספר את זה הלאה לכולם.
        איזה אינטרס יכול להיות לה? בוא נראה. ישנם רבנים שמתנגדים לרב לייטמן וישמחו לראות אותו נעלם. הם עשויים לשלוח את החסידים שלהם להשמיץ ולפגוע – אינטרס?
        ישנם אנשים שעזבו את בני-ברוך מאלף ואחת סיבות ועכשיו כועסים ורוצים לנקום – אינטרס? ישנו אדם שתובע את בני-ברוך (אולי קראת את הכותרת) וישמח להגיד כל דבר עליהם כי זה יכניס לו כסף – אינטרס? ואולי היא סתם איזה משוגעת – אינטרס????

        אבנר – ברצון שלך שאנחנו נהיה הרעים אתה פשוט מאבד כל חוש מידה והיגיון בריא. אני אל אמרתי שהסיפור אמת או לא – רק שאלתי איזה סיבה יש להאמין לה. היא סך הכל מספרת סיפור, חסר כל תימוכין. תראה את הספקנות שבה אתה מתייחס לכל דבר שאני אומר מול המוכנות להסכים מיידית עם כל מה שאחרים אומרים. הרי אתה כבר אפילו קורא לדברי המכפישים 'שיח אינטליגנטי' כשהם מכחישים את האבולוציה וטוענים שכדוה"א נברא לפני 6000 שניה – אתה רציני? התחלת מהמחישבה שיש פה נוכל ועכשיו אתה כבר שש לקבל את זה שהוא גם סוטה. אתה לא רואה שאתה עושה כאן דמונזציה מוחלטת של אדם וארגון? אתה באמת לא שם לב לצורה המוטה לחלוטין בה אתה מתייחס לדברים? תגיד – אם אתה מדווח על הכנסות בני-ברוך מתוך מה שאתה קורא לו ניצול, אז אתה וודאי רואה ששוק הקבלה שווה הרבה כסף, לא? אבל אתה לא יכול לדמיין איזה אינטרס יכול להיות? הרי, לשיטתך (ולא חס ושלום לשיטתי) יש כאן מכרה זהב – אז ברור שיש אינטרס, לפי התזה שאתה הצגת. אבל אתה זונח את התזה לטובת ההזדמנות למצוא עוד משהו רע, מגעיל, מפלצתי.
        אני חס ושלום לא טוען שהאישה משקרת ולוקח על עצמי את התפקיד המאוד מסוכן של סתימת פיות – אולי הסיפור אמיתי? אין איך לדעת. ולכן אני אומר שלקפוץ ולהגיד לה משפטים בסגנון tell it like it is, sister זה לגמרי לא במקום. ושוב תשווה בין הביקורתיות שלך כלפינו לקלות שבה אתה מקבל כל מתנגד.

        אהבתי

        1. שאלת על אינטרס? הינה אני מעתיק תגובה שנכנסה איפשהו באמצע ואולי לא קראת אותה:

         כעורכת-דין אני רוצה להבהיר שעל פי שיטת המשפט שלנו – כל אחד יכול להגיש תביעה-, נגד מי שהוא רוצה ועל איזה סכום שהוא רוצה – כתב תביעה הוא נייר והמשפטנים יודעים ואומרים שהנייר סובל הכול.

         כתבי תביעה צריכים להיות קצרים ותמציתיים ולכלול רק את הפרטים הרלבנטיים לתביעה.
         פירוט מגיע בדרך כלל בשלב מאוחר יותר של העדויות והתצהירים אשר יכולים אכן להיות
         ארוכים למדי.

         במקרה זה כתב-התביעה משתרע על למעלה מ-50 עמודים – ברובו – הכפשות פוגעניות כלפי בנתבעים ובעיקר כנגד בני-ברוך.
         כתב ההגנה התיחס לטענות שבכתב התביעה ולכן ארוך גם כן והוא כולל גם בקשה עם נימוקים טובים למחוק ו/או לדחות את התביעה על הסף – היינו כבר בישיבה הראשונה בבית המשפט.

         תחשבו על השאלה ; האם התובע באמת הגיש את התביעה כדי לזכות בסכום התביעה ?
         או שמטרת התובע הינה שבאמצעות כתב התביעה הארוך והמאשים שיתפרסם – יעורר הד ושיח שלילי אודות הנתבעים ויפגע בהם – אף אם "סיכוייו בתביעה קלושים?

         אני מאחלת לתובע שיגיע לשקט נפשי – אך צר לי על השימוש לרעה בהליכי בית-משפט.

         נו? מה עכשיו? גם היא חסידה שוטה? עדיין לא ברור איזה אינטרס כבר יכול להיות למישהו?

         אהבתי

         1. את אשתו של עורך הדין שלומד במקום או או עוד עבד של מנהל המפעל?

          אהבתי

          1. שכחת לשאול אם עורכת הדין היא חמדנית מרושעת ומפלצתית שתגן על כל אחד.
           הצורה שבה מעליבים פה אנשים ומזלזלים בהם פשוט לא תאומן.
           סליחה על הבוטות שלי, אבל נמאז. אז תרשה לי לשאול אותך בתגובה:

           אתה אידיוט, טיפש או סתם בהמה גסת רוח?

           אהבתי

         2. גברת יקרה: את נשמעת כמו אותם עורכי דין שמגינים על אנסים רוצחים ושאר פושעים עם טענות מטופשות לחלוטין ושרירותיות. אם לא שמת לב, השופטת כתבה במפורש שלצערם של הנתבעים, הרי שאין לדחות תביעה זו לא על הסף ולא כלום מפני שיש כאן מקום לבירור עמוק איך ומה קרה שם ושישנה כאן עילה ברורה לתביעה. אם את עוד לא קראת את המסמך, חפשי אותו היכן שאני מצאתי אותו – באתר תקדין (אני לא בטוח שזה נמצא בכתב התביעה אלא בדיון על בקשה על הנחה באגרת בית המשפט). כלומר, שופטת בבית המשפט בישראל כותבת לאחר עיון בחומר, שאין לדחות התביעה ואף ההפך, אך את, כשם אותם המגנים של פושעים רבים, טוענת ההפך "הוא לא אנס, הוא לא רצח… ". ובקיצור, את מייצגת את הלך הרוח החולני שהחל לפשוט ששמו "הקורבן הוא שאשם". צר לך על שימוש לרעה בהליכי משפט? חבל שלא צר לך על כך שאת מגנה על ארגון קלוקל שמעז לפגוע באנשים רבים ובתוכם בילדים קטנים, לעשות הונאת הציבור ולהפר זכויות יוצרים, להוציא דיבה ולגרום עוגמת נפש. ברור שעל זה לא צר לך. אולי מה שבאמת חורה לך ועליו צר לך הוא שסוף סוף קמים לתבוע את הרשעים ואת הצדק ואת, כפטריוטית של הארגון/כת אליהם את משתייכת, לא מעניין אותך הצדק. אני חושב שיש במשפט הזה עניין רב לציבור ומי את שתקבעי מתוך בורותך האומללה שסיכויי התביעה קלושים? אני דווקא מצאתי יחד עם נוספים שעיינו בחומר שהסיכוי לזכייה גדול ושנעשו פה עוולות ממדרגה ראשונה שעליהן זכות הציבור לדעת, ציבור שאת כנראה לא רוצה בטובתו, אלא בניצולו. אנו מאחלים לך שתגיעי לשקט נפשי, ליציאה ממקומות ומחשבות ששובים אותך ובהחלט, כל טוב, גם לאדון מנחם הפטריוט הנוסף. אגב, לשיטתכם, מרגול היא הקורבן, כך גם דודו טופז, קצב ועוד פושעים. תשאלו את המקורבים אליהם: הכל עלילה, קונספירציה. יאללללה!!! אולי לא הבנתם עוד אבל
          העם – דורש – צדק – חברתי. צדק. צדק… מוכרת המילה? ואגב, לסיום, אנו חושבים ש לא משנה אפילו מה יצא בתביעה ושאפילו הכל יתהפך, אלא התביעה עצמה היא עשית צדק – ובצדק.

          אהבתי

   2. גם לי היו ורובם נספו. ומתוך מה שהיה אנו צריכים ללמוד את הלקח. גם אצלם זה התחיל בקטן – רק השמצות , הכפשות והשחרת פני היהודים. סימנו אותנו כמטרה והתחילו להכפיש וליצור דעת קהל דרך שקרים והמצאות מטורפות. בדיוק מה שאתם מנסים לעשות כאן. נכון יש עדין מרחק מאד גדול בין זה לבין מה שקרא אצלם בסוף – אבל גם הם התחילו בקטן. אז למה כל השנאה וההכפשות הללו ? אתה לא מבין לאן זה מוליך ? אז לדעתך זה אסור אבל מותר להכפיש, להרעיל ולהפיץ שנאה. סליחה אני מתקן לך ולחבריך מותר – כי אתם כבר מתוקנים.

    אני בכוונה הגזמתי כדי להראות לך שאם אתה נוסע לחיפה אז בסוף תגיע לחיפה. לאן אתה מכוון את הרכבת שלך ? מה יצא לך מכל השנאה , השקרים וההכפשות הללו ? למה אנחנו צריכים להתנהג , כאן ביננו, כמו אנטישמים אחד לשני ?

    אתה לא רוצה ולא מתאים לך בני ברוך -אז אל תלמד שם. אף אחד לא מכריח אותך. ותפסיק להפיץ שנאה נגדנו. אתה לא מכיר אותי לפני הפורום הזה – אז למה אתה פוגע בי ובכל הציבור שלומד בבני ברוך. אם יש לך משהו קונקרטי שנעשה שלא כראוי בבני ברוך אז תפרט אותו ותמקד אותו למי שעשה ואל תכפיש ותשחיר ציבור שלם – אלפי אנשים שלומדים שם. זו הסתה בוטה ופוגעת – מה שאתה ואחרים עושים כאן. זורקים האשמות כלליות, מכפישים ויורדים לתת רמה. איזה סגנון זה לתקוף את הרב בגלל שהוא ממוצא רוסי – זו לא גזענות ?
    אתה ואחרים כתבתם כבר אלפי מילים כאן אבל אין בזה שום דבר ממוקד שאפשר להבין מתוכו אלו אנשים מתוך בני ברוך פגעו בך/בכם ומה בדיוק הם עשו. אתה רוצה שאנו חברי בני ברוך נצא נגדם – נגד מי ? אז אם יש לך משהו קונקרטי – תפרט.

    אהבתי

    1. משה יקר,

     אני קורא את התגובות האחרונות שלך פה, ומה שעולה מהם זה אדם אינטליגנטי עם כוונות טובות שנמצא במצב של מצוקה גדולה, פרנויה (שכל המגיבים פה זה אותו האדם), ושאר סממנים כתתיים מובהקים של יציאה להגנה אובססיבית על הגורו האלוקי שהוא מאמין בו בצורה עיוורת, והפיכת כל ניסיון של אנשים טובים מבחוץ לשלוח לו חבל הצלה (מהבור שהוא לא מודע ומבין לכך שהוא נפל אליו), לאויבים מקבוצות כיתתיות מתחרות שרוצות להשתלט עליו ולחסל את הגורו שלו, אלוקיו.

     אני מצטער לאכזב אותך מדמיונות השווא שפיתחת לעצמך (אפילו שבמצבך כנראה תתקשה להבין זאת), אבל אף אחד פה לא שונא אותכם או רוצה לחסל אותכם, אלא נהפוכו, רוצים להאיר לכם (לשם שמיים) את החושך והשקר שמוכרים לכם בשם "הקבלה", ע"י שרלטן שמעוות ומסלף את הקבלה והיהדות למטרות זרות של העצמה אישית, פרסום, כסף וכבוד.

     העובדה שאתה מתעלם ממנה וההוכחה שאנחנו פה לשם שמיים ולא מאינטרס של למשוך אותכם לכת המתחרה שבה אני לומד או מלמד (כפי שאתם מנסים להציג), היא בכך שרשמתי לכם פה מספר של מקומות מומלצים ללימוד הקבלה האמיתי ללא העיוות והסילוף, בארגונים ומרכזי למידה שונים, וכן קישור לפורום שבו אני עונה תשובות שמפנה לשם שמיים אנשים שמחפשים לימוד קבלה אמיתי לרשימה שלמה עוד יותר גדולה של מקומות שונים שנעוצה בראש הפורום:

     http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?ForumId=2261

     כמו כן הניסיון שלך להשוות את המגלומן השרלטן שעומד בראש כת בני ברוך, לכבוד קדושת הרב אשלג זצוק"ל, היא אומללה ומראה כמה אתה רחוק מלהבין מה זה יהדות, קדושה, קבלה, ורב מקובל אמיתי. ואם כבר להשוות את הנוכל המתחזה הזה שעובד על אנשים טובים ותמימים כמוכם בעניים למישהו, אז הייתי כבר משווא אותו יותר לשבתי צבי משיח השקר, שגם הוא כמו הנוכל מראש כת בני ברוך טען שלא צרכים כבר לשמור מצוות בשם "הקבלה" שהוא למד ולימד.

     צר לי גם לאכזב אותך ואת חבריך שכתבם שכנראה נפגענו ממישהו בבני ברוך או שנזרקנו משם ולכן אנו משמיצים כמו אישה שהתגרשה מבעלה, אך לצערכם לא דובים ולא יער.

     אני באופן אישי למדתי מספר שנים בהתחלת דרכי הקבלית במרכז לקבלה של ברג בת"א (עוד שרלטן והמורה של לייטמן לפני הרב"ש, שאחרי מותו לייטמן בעט בכול וחזר לסילוף והעיוות של ברג מורו הראשון), ולאחר שתלמיד של אחד ממשיכי הרב"ש אשלג האמיתיים (מירושלים) הראה לי כמה ברג מסלף את כתבי אשלג והקבלה אז עזבתי אותם וחיפשתי מקום אחר באזור המרכז, ושמעתי על לייטמן שגם כביכול היה תלמיד של הרב"ש ובדקתי למספר חודשים את הלימוד שם, אבל מהר מאוד הבנתי שמדובר באותה גברת בשינו אדרת, וגם שם מעוותים ומסלפים את הקבלה והיהדות בדיוק כמו אצל ברג, ועברתי ללמוד אצל אותו אחד מירושלים ולאחר מכן גם ממשיכי אשלג אמיתיים אחרים, מבלי שמישהו בבני ברוך פגע בי או שנזרקתי משם (ולמיטב ידיעתי הוא הדין לגולש 'לא יאומן' שהיה שם גם כן רק זמן קצר), כך שכל מה שאני אומר פה לדאבונכם לא קשור לדמיונות ומצג השווא הזה שלכם בכלל שמערכת ההגנה הכיתתית שלכם משלה אותכם, אלא לאמת ולעובדות שאני ואחרים פה מכירים היום אחרי לימוד (והעברת לימוד) של שנים רבות גם במקומות האמיתיים של לימוד הקבלה וכתבי אשלג, והיכולת היום להשוות בין השקר והסילוף של השרלטנים, לאמת של הקבלה והיהדות המקוריים ולממשיכי דרכם האמיתיים של בעל הסולם והרב"ש אשלג.

     לכן אני ממליץ גם לכם (באמת רק לשם שמיים) לבדוק את הלימוד במקומות האחרים הכשרים, ולשפוט בעצמכם, שנאמר: "אין חכם כבעל הניסיון".

     אהבתי

     1. לחסיד אשלג – כבר הגבתי אבל הרשה לי עוד הבהרה נוספת.

      לימוד הקבלה בבני ברוך מותאם ומיועד בעיקר לציבור החילוני. ואני חילוני ורובנו חילוניים. ראיית העולם שלנו שונה מאד משלך. מושגי החשיבה שלנו שונים משלך. אני יודע שאתה רוצה שכולנו נעבור לצד שלך ונחשוב כמוך ונראה את ה"אמת" כמו שאתה רואה אותה. ואולי כמה חילונים אכן עשו ויעשו זאת ויחזרו בתשובה – ואני מאחל להם מכל הלב הצלחה.

      אם זאת עליך להבין ולקבל שמרביתו המכרעת של הציבור החילוני לא יחזור בתשובה (בצורה שאתה מבין מה זו תשובה) ולא יקיים מצוות כמו שאתה מבין אותן. אלו העובדות אם תרצה ואם לא , גם אם זה לא מוצא חן בעיניך.

      לגבי הציבור הדתי – אני מסכים שהרבה יותר מתאים להם ללמוד במוסדות שאתה הזכרת. אני אפילו מוכן להפנות דתיים שמעונינים ללמוד קבלה אליכם. אבל למעט בודדים הדרך שלכם לא מתאימה לציבור החילוני. לכן עליך להבין ולקבל את החשיבות שישנם שני זרמים של לימוד קבלה ולהפסיק לפסול ולהשמיץ הצד השני , את הרב או אותנו כחברים ותלמידים.

      אתה יודע, אפילו לגבי הנושא שכל כך חשוב לך, עד יהרג ובל יעבור, של מה שאתה קורא לו מצוות. תן לנו להגיע לזה מתוך ההתפתחות הרוחנית שלנו ולימוד התורה. שכן אין סיכוי שבעולם שנקבל כעת את דעתך ונהפוך לדתיים מקיימי מצוות בצורה שאתה מכיר.

      אני מסתכל על דתיים שאני מכיר איך הם חותכים נייר טואלט לפני השבת כדי שלא יצטרכו לחתוך בשבת או פותחים את הפקקים של הבקבוקים ועוד אלף ואחד מעשים ומנהגים כאלו. אנחנו רואים המון חוליים שיש בחברה הדתית , המון דברים שנעשים שלא כטבע והם מנוגדים להגיון ולחיים נורמליים. אבל אין בי שיפוט על זה – אם ככה אתה רוצה ובוחר לחיות – אז בסבבה. אני לא יעמוד בדרכך ולא יכפיש או אפעל נגדך – אלא מכבד אותך ואת דרכך. מה שאי אפשר לאמר עליך ועל כל הדתיים ואלו שבטוחים שהם הבעלים על ה"אמת המוחלטת". המוסלמים מוכנים לעשות נגד כל מי שלא מאמין כמוהם ג'יהאד ואתה לא רחוק מהם בצורה שבה אתה מכפיש ותוקף כל מי שלא חושב כמוך ולא מקבל את האמת שלך. נכון אתה עדין לא הורג אנשים אבל בהחלט פוגע.

      אני שוב מנסה להעביר לך מסר שעיקר הנזק שאתה גורם בכך הוא לא לבני ברוך אלא לעצמך ולמוסדות שאתה קשור אליהם ומסנגר עליהם. שכן יש ציבור עצום שלא רואים את העולם כמוך ואתה מצטייר להם כשרלטן שמנסה לכפות דעתו ותפיסת עולמו בכח על אחרים תוך השמצה מכוערת של קבוצת לימוד אחרת והרב שלה. ככל שאתה יותר משמיץ כך אתה נראה יותר מכוער. עצתי לך – פעל על דרך החיוב – תזכיר ותלמד על המוסדות ועל הדרך שאתה ממליץ ללמוד ורואה כנכון בלי להשמיץ או לפגוע באף אחד אחר. זה הרבה יותר יעיל וגם ימשוך אליך אנשים וגם אתה תזכה לעלות לפחות למדרגה של "אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך" ואח"כ תוכל להגיע בשלבים ל"ואהבת לרעך כמוך".

      אהבתי

 39. הנקודה המעניינת אצל בני ברוך היא היכולת לבחור אם הם מדברים בשפת הטריפ ונמצאים בתודעה קבלית (שבאופן אישי לגמרי לא ברור לי מה היא) או שהם מתנהגים כאחד האדם . אבל צריך להבין שעל פי בני ברוך הקבלה היא תורת על המתלבשת על המבנה והבסיס האישי של כל מאממין. באופו אישי ראיינתי לא מעט אנשים שפרשו מבני ברוך ורובם עזבו ללא טענות ועם תחושה של פינה חמה בלב . אני מחפש את המעונים והנסחטים לצורך עבודתי אך טרם זכיתי להגיע אליהם . אני כן מכיר חבר אחד בבני ברוך שאסרו עליו לשאול שאלות בשידור פומבי ולכן הוא עזב את הארגון . באופן אישי אני חייב לציין שאני גם מבין מדוע בקשו מאותו אדם לחדול ולשאול שאלות
  שי

  אהבתי

  1. שי, לך למשה שרון. מעבר לו כמובן יש עוד רבים שאני לא יודע אם מותר לי לכתוב את שמותיהם, אבל רק לידע כללי: מי שעוזב את המקום יודע שהרב מדבר עליו אחר כך סרה ומבטיח לכולם שהאדם הזה עוד ישלם על מעשיו, לא יגיע לרוחניות וכו ולכן, מעטים תמצא שעזבו את המקום ומוכנים לספר את האמת על מה שקורה שם. גש להוא שהמנהלים איימו עליו ותלו את תמונותיו בכל מרכז הקבלה והשפילו אותו בכך מול אשתו וילדיו. לך להיא שהתלוננה על הטרדה אך התבקשה לשבת בשקט וכך היא תוחזר לתנועה…. לתת לך עוד כתובות? לך לבחור החמוד ההוא שנוצל על ידי המקום במשך שנים ומשהוא נזקק לעזרה, העיפו אותו בחיוך כי יש לו בעיה נפשית קלה. הארגון אמר לו שהם לא רוצים אנשים עם בעיות כי זה מזיק לשם שלהם. אהההה, אתה יודע מה, גש להוא שהועף מהמקום לאחר שהתגלה שהוא יושב בפאב בלילה עם חברים ושותה בירה. הבנאדם ישב שנה בבית ובכה (ככה זה כשנשמה שבויה בכת). אחרי שנה החזירו אותו והיום הוא עושה למענם ולמען מנהלי המקום כל דבר שנדרש ממנו. רגע רגע, גש להיא, ששולחת מיילים לכולם כמה המקום מתועב והיא שונאת אותו ושמספרת על התעללות בה, אבל לא יכולה לעשות דבר, כי נשמתה שבויה במקום…. גש ובדוק לעומק ותגלה תהום

   אהבתי

   1. אני לא מכיר אף אחד ממי שהזכרת. מעולם לא שמעתי על כך לפני כן. מעולם לא ראיתי במרכז שלי תמונה של מישהו ואני מעל 4 שנים לומד. יש אצלנו עשרות חברים שמבלים בלילה בפאב וזה לא מענין אף אחד מה הם עושים בחיים הפרטיים שלהם. יתכן ואתה מדבר על החוג המצומצם הפנימי ביותר במרכז בפ"ת שאלו אנשים שמקדישים עצמם לפעילות בתנועה. חוג זה מיועד רק למי שבאמת רוצה לייעד עצמו וכל זמנו הפנוי לנושא.

    לכן זה טבעי שמי שרוצה לבלות בפאבים בלילה לא מתאים להיות בחוג הזה. זה פשוט מתנגש. אבל אין שום בעיה להיות בכל חוג אחר או מסגרת לימודית כלשהי ששם אף אחד לא בודק ולא אכפת לו מה אתה עושה בחייך מעבר ללימוד. אז אותו בחור שבכה שנה צריך להחליט האם להיות בלילה בפאב או ללכת לשעורי קבלה – זו החלטה שלו. אם הוא מחליט לבלות בפאבים אז הוא לא יכול להיות בחוג הפנימי – אפילו שזה לא מוצא חן בעיניך.
    ויש לי חדשה מאד מרעישה ומפתיעה – בבני ברוך וגם באלפי ארגונים אחרים לא בודקים כל החלטה אם היא מוצאת חן בעיניך. אני אפילו שמעתי שהממשלה וגם הכנסת לא בודקים את ההחלטות שלהם אם זה מתאים לך. אני יודע שזה נורא – אבל זה המצב. אתה חושב שתוכל להתמודד עם זה ?

    אהבתי

 40. את הקריאה לעזרה ממי שרוצה לצאת מבני ברוך – אני כתבתי רק כדי שיחשפו כאן את אותם גורמים שעומדים מאחורי כל ההכפשות או לפחות יציינו גופי לימוד אחרים שהם רואים כ"אמיתיים". אני חבר בבני ברוך (לא בפ"ת) כבר כמה שנים ואין לי שום רצון או כוונה לצאת משם.
  מכל מה שקראתי על אנשים שמתנגדים לבני ברוך טוענים שהסיבה העיקרית היא לעזור לאנשים שרוצים לצאת משם ולא יכולים. אבל אין כאן שום אזכור לאדם כזה (חוץ מהטריק שלי) וכל המתנגדים מציינים שהם היו בבני ברוך ועזבו (כנראה הועזבו). כך שכנראה אין כל בעיה לצאת עובדה שאפילו עזרו להם בזה.

  אז בזה כל הסיפור – באדם או כמה שהוצאו מבני ברוך והם מאד ממורמרים ומצאו להם במה כדי להכפיש ולפגוע. כמו שקראנו – הוגש כתב תביעה שככל הנראה סיכוייו המשפטים קלושים ונועד יותר כדי לעורר המהומה הזו.
  אם אני יקשיב לדוגמה לאישה שהתגרשה מה היא אומרת על בעלה – ברב המקרים אהיה בטוח שנולד לו היטלר חדש. כנ"ל אם אתה מקשיב לאדם ממורמר שנזרק מבני ברוך – ככל הנראה בגלל התנהגות לא נאותה – וכעת הוא מרגיש מאד פגוע. אז ברור מה הוא מרגיש וברור איך הוא רואה את פני הדברים. זו בוודאי לא תמונת מצב אובייקטיבית למה שמתנהל.

  יתכן ובאמת נעשו כלפיו/כלפיהם מעשים לא ראויים – אבל למי שקורא כאן אין שום דרך לדעת שכן יש כאן רק הכפשות כלליות ללא מספיק מידע ועובדות שיכולות לבסס את זה. חוץ מזה זה רק צד אחד של הסיפור – וצריך לשמוע מה הצד השני מגיב על הענין. תגובות של חברים בבני ברוך כמוני וכמו אחרים לא רלוונטיות כאן. שכן אנחנו לא היינו שם ולא יודעים מה קרה עם רונן דבח ולא עם אחרים שסיפרו שיצאו משם. אז אפשר להבין שאתם מאד ממורמרים וכועסים – אבל תפסיקו עם הכפשות כלליות וההשתלחות הזו – ואם אתם רוצים תהיו קונקרטים ותספרו בדיוק מה קרה ומי עשה לכם מה. ואז אולי אני ואחרים ננסה לברר מול מי שהיה מעורב מה בדיוק קרה ולראות מה אפשר לתקן.

  מישהי כאן מאשימה את הרב במעשה שלא ייעשה – הוא נכנס עם אישה לחדר למשך שעתיים. איזה פשע נוראי. בגלל זה היא עזבה את התנועה ? מה זה הדבר הזה ? האם את יודעת מה קרה שם ? אולי היא ביקשה עצת הרב ביחידות ושפכה לפניו את ליבה כדי שיעזור לה. את מספרת את בצורה כזו כדי לגרום לקורא לחשוב שהוא אנס אותה בחדר. באמת לאיזה רמה את יורדת. גם זריקת הבוץ הזו שזרקת: אתם לא יודעים מה קורה בצד של הנשים. אבל את לא מפרטת – אז מה אמור מי שקורא להבין – מה באמת קורה שם- או שתספרי או שתשתקי אבל מספיק עם הכפשות כלליות ולא מבוססות.

  בכלל אני לא מבין משהו – אם אכן נעשו מעשים לא ראויים הרי הם יתבררו בבית משפט – אז למה כל המהומה הזו כאן. – בואו ניתן לבית המשפט לבדוק את המקרה ולהחליט. אם הבחורה המכפישה טוענת שהיה מעשה מגונה או לא יאות כלשהי – בבקשה תגישי תלונה במשטרה, יש בית משפט ויש גופים שממונים על פי חוק לטפל ולבדוק מקרים כאלו. העובדה שזה לא נעשה כך מעידה שככל הנראה אין אמת בכל ההכפשת הללו. לא יתכן שנעשים שם מעשים כל כך חמורים ואין התערבות של גורמי החוק והשלטון בזה.

  לגבי חסיד אשלג ואחרים שהם כנראה שייכים לקבוצת לימוד אחרת :
  א. האם קיבלתם אישור של הרב שלכם להשמיץ את בני ברוך ואת הרב לייטמן ?
  ב. האם קיבלתם אישור התנועה שלכם או נשלחתם מטעמם כדי "להציל נפשות" מבני ברוך ?
  בכל מקרה זה לא נשמע טוב – ובוודאי לא נעשה ממניעים טהורים – שכן יש לכם אינטרס ברור להכפיש קבוצה אחרת ולמשוך אנשים ממנה אליכם – וזה לא רק לא יפה אלא מכוער.

  אהבתי

  1. קורא מזדמן יקר,

   ראה את התשובה שלי למשה אלון שתי הודעות לעיל, היא גם התשובה שלי לך !

   אהבתי

 41. כידוע או לא לבני ברוך מערך גדול של אנשים שמקבלים הוראות להגיב לנושאים ברשת, גם בפורומים וכדומה, לטובתם כמובן, כך שלא מפתיע ההתגוננות…
  ולהם – תמשיכו להגיב זה בסדר, מה שנחשף ועוד עתיד להחסף הוא הבלוף הגדול שלכם, במיוחד העומד בראשכם מי אם לא הוא. ממש "איש אלוהים" מייאם על אנשים ומסתובב עם נשים… כל הזמן עצבני ממש חמום מח… אם היה אכפת לי זה היה עצוב אבל לא

  אהבתי

  1. יש באמת אנשים בבני ברוך שעושים פעולות הפצה באינטרנט וגם דרך פורומים שונים. במקרה הזה אני פועל על דעת עצמי וללא אישור התנועה. וכך גם מנחם שאני מכיר אישית. יש כאן תגובה אחת רשמית שהיא חושפת חלק מכתב ההגנה ויש גם תגובה של עורכת דין שקשורה עם התנועה. מעבר לזה כל יתר מה שנכתב נכתב באופן פרטי. אני מבטיח לך שאם זה היה עובר מסננת של צוות תוכן מקצועי זה לא היה נראה בכלל כך ו90% ממה שנכתב היה נפסל ובטח היינו מקבלים המלצה לא להגיב.

   לגבי הרב – לא ידעתי שהוא מייאם – מה זאת אומרת – הוא עושה מייאו ?
   מה הוא גם עצבני וחמום מוח – הרי איש האלוהים כפי שאתה קורא לו לא יכול להיות חמום מוח. אפילו אם תפתח תנ"ך תראה שהבורא בכלל לא חמום מוח – נכון? יותר חמור מזה, תפסו אותו פעם מחטט באף ואפילו היתה שמועה שהוא הולך לשירותים. הרי איש האלוהים לא צריך ללכת לשירותים – לא?

   עכשיו לגבי האשמה שהוא מסתובב עם נשים – באמת ? אני לא מאמין – איך זה יכול להיות? אתה צודק זה חמור – אני חושב שיש על זה גזר דין מוות – לא ? אולי נלך כולנו עם רובה ואם נראה מישהו מסתובב עם נשים פשוט נירה בו- מה אתה אומר ? הרי אסור להסתובב עם נשים – הם משוקצות בעיניך ? אולי אחת מהם תתן לו תפוח ותפתה אותו. אולי פשוט נסגור את כל הנשים באיזה מקום כדי שלא נצטרך לראות אותן ולהתפתות. או לפחות בוא נכסה אותן עם המון בגדים כך שלא יראו אותן ולא נתפתה. נסגור אותן בבית ונלמד אותן להצניע ולבטל את עצמן. ובכלל בגלל שהן יותר נחותות נשלח אותן לעבוד במקומנו כך נוכל ללמוד בישיבה על חשבונם ועל חשבון הציבור.

   מתוך דבריך באמת נראה שלא אכפת לך – אפילו מרב אי אכפתיות טרחת להיכנס כאן לקרוא ולהוסיף תגובתך.

   אהבתי

 42. לחסיד אשלג היקר,

  אני ולדעתי גם כל יתר החברים מבני ברוך שהגיבו כאן מכבדים את זכותך ללמוד וללמד היכן שאתה רוצה. מכבדים את זכותך לבחור באיזו דרך לפרש כתבי בעל הסולם ורב"ש. אפילו מכבדים את זכותך לחשוב שהרב לייטמן מעוות דברי מוריו. אבל אנחנו לא מכבדים את ההכפשות הבוטות שלך. גם אנחנו בדקנו והחלטנו ללמוד דווקא אצל הרב לייטמן. וגם לנו יש דעות על צורת הלימוד שלך ובקבוצות אחרות. אבל חס ושלום לא לקחנו לעצמנו את הזכות , כמו שאתה עושה כל כך בבוטות, לצאת נגד המורים שמלמדים קבלה באותם מרכזים.

  האם אנחנו צריכים לקבל את דעתך כאמת המוחלטת שאין עליה עוררין ? האם לנו אין את הזכות לבדוק ולשפוט בעצמנו ולבחור את המורה והמרכז שבו נלמד? למה רק הדרך שלך היא הנכונה ? אם אתה לא מאפשר לאדם לבחור – וטוען שרק הדרך שלך היא הנכונה – אז זו ידידי בדיוק ההגדרה של שרלטנות.

  גם אם אתה צודק עדין אין לך זכות להכפיש. גם אם הדרך שלך יותר אמיתית אין לך הזכות לבטל זכותם של אחרים לבחור היכן ללמוד. הרב לייטמן אינו גורו בשבילי. הוא מורה דרך. אני לא חסיד שוטה שאין לו מחשבה עצמאית ועושה מצוות אדונו כמו שאתה מנסה להציג. אולי זה נוח לך כדי להוכיח טענותיך – אבל מי שמכיר אותי יודע שאני ההיפך מזה.

  בימי חייו של בעל הסולם היו לו מתנגדים שהתבטאו ופעלו נגדו והיו מוכנים לעשות מעשים מאד מכוערים ובוודאי שלא ברוח היהדות נגדו. והם דיברו בדיוק כמוך, והם השתמשו באותם הטיעונים שלך. והם היו בטוחים במאה אחוז שהם הצודקים והם בעלי האמת והדרך הנכונה ובעל הסולם הוא שיקוץ שמסלף את התורה וצריך לנדות אותו או גרוע מזה.

  האם לא יתכן שאולי אתה טועה ? שאולי אתה מבין הפוך ממה שהבורא רוצה להעביר לנו ? שאולי אתה דבק בעיוותים שהשתרשו כל כך עמוק עד שהם נראים כמו אמת ? שהם אולי היו מכוונים כדי להביא את ישראל לגלות ולשמור אותם שם עד שיגיע הרגע. והאם כאשר יגיע הרגע שתתגלה האמת אז היא תהיה תואמת להבנה של התורה שהיתה רווחת כל שנות הגלות ? או אולי היא תהיה הפוכה ?

  אני יודע שזה קשה לך או יותר נכון אולי בלתי אפשרי לך ולאנשים שנמצאים בחינוך ובצורת מחשבה שלך להיות מוכנים לקבל דבר כזה. אבל יש אנשים שכן מוכנים לבחון מחדש את אותן "פרות קדושות" – וגם אם בעיניך ובעיני שכמותך זה פסול.

  לכן אינני מבקש שתבין אותי או תקבל את דעתי או דעתו של הרב לייטמן – רק קבל את זכותנו לחשוב אחרת. ממילא אין בכוחך לבטל את בני ברוך או למחוק את הרב לייטמן – ואם תבדוק קצת יותר לעומק תגלה שהתוצאה מההכפשות שלך הן הפוכות ממה שהתכוונת. לכן המשך ללמוד וללמד לפי הבנתך ולפי המורים והדרך שאותה אתה מכבד. אני וחברי מאחלים לך ולכל הקבוצות הללו הצלחה מכל הלב, באמת. יש לכם תפקיד חשוב בהתפתחות חכמת הקבלה ועם ישראל כלפי מגזר חשוב ומרכזי של העם היהודי. כפי שיש לרב לייטמן ובני ברוך תפקיד מרכזי וחשוב בחלק האחר של העם. ושני חלקים אלו לא מסכימים ולא יסכימו בקרוב על אותה דרך וידבקו כל אחד בהבנה ובפירוש שלו. רק אפשר לעשות את זה מתוך שנאה והכפשות או שאפשר להתקיים במקביל מתוך כבוד הדדי גם אם האחר לדעתך טועה בגדול.

  אהבתי

  1. משה ידידי,

   ראשית חבל שאתה מסלף את דברי כדי להצדיק את עצמך בעינייך (או בעיני הקוראים האחרים), כנראה שאתה תלמיד טוב של רבך בעניין הזה של הסילופים.

   שנית, רוב הדברים שכתבת הם לצערי דמגוגיה בגרוש.

   ואחת משתיים, או שאתה לא קורא בכלל את מה שאני כותב והתגובות שלך הם בשביל הפרוטוקול וכדי להסיח את דעתם של קוראים תמימים מהעובדות שאנחנו מעלים פה בגין העוול ליהדות ולאנשים טובים ותמימים שנעשה בבני ברוך בשם "הקבלה", או שאתה בהכחשה כיתתית עמוקה שמעוורת אותך ומאפשרת לך רק לחזור שוב ושוב על אותם המנטרות.

   לדוגמא, שים לב מה כתבתי לך:

   " לכן אני ממליץ גם לכם (באמת רק לשם שמיים) לבדוק את הלימוד במקומות האחרים הכשרים, ולשפוט בעצמכם, שנאמר: "אין חכם כבעל הניסיון". "

   ושים לב מה אתה עונה לי בתגובה שלך לדברי:

   " האם לנו אין את הזכות לבדוק ולשפוט בעצמנו ולבחור את המורה והמרכז שבו נלמד? למה רק הדרך שלך היא הנכונה ? אם אתה לא מאפשר לאדם לבחור – וטוען שרק הדרך שלך היא הנכונה – אז זו ידידי בדיוק ההגדרה של שרלטנות."

   אז מי השרלטן כאן ? ומזה עם לא סילוף דברי ודמגוגיה בגרוש ???

   וכן ההמצאות לגבי ההתנגדות והרדיפה של הרב אשלג זצוק"ל והנסיון להראות בכך שגם אחרי צדיק אמיתי רודפים ללא סיבה, ומכך יכול להיות שלייטמן גם צדיק שסתם רודפים אותו.

   שוב שקר ודמגוגיה, כנראה של ראש הכת שלך שממציא דברים כדי לתת לכם מנגנוני הגנה מהמציאות האמיתית של הנוכלות שלו בשם הקבלה וההתחזות שלו לרב ומקובל, מאחר שכל הסיפורים האלה לא היו ולא נבראו, והרב אשלג הוערך מאוד ע"י כל הדור שלו וגדולי הדור מזמנו ועד היום, כפי שאתה יכול לראות בספר "הסולם" של הרב גוטליב על חייו, ובעשרות ההסכמות על ספריו של כל גדולי הדור מזמנו ועד היום, פה בקישור:

   http://www.kabbalah-sefer.co.il/UploadGeneralFiles/תצוגת%20הסכמות.ppt

   והוא הדין להמצאת הסיפור על השואה והנידוי של הרב אשלג מקהילת ורשה כאשר הוא ניסה להציל כמה שיותר יהודים לפני השואה, בו בזמן שהרב אשלג עלה לארץ ישראל 20 שנה לפני השואה, ולהזכירך בזמנו לא היה אינטרנט, סקיפ, או אפילו טלפון, ושוב זה מסוג הסיפורים הניפוחים והסילופים של העובדות והמציאות למטרות זרות של מצג שווא, שמראה שגם לרב אשלג לא הייתה לגיטימיות ע"י הרבנים והדתיים של הדור שלו, כמו להבדיל אלף ואלפי הבדלות ללייטמן היום, שהוא מוקצה מחמת מיאוס ע"י כל גדולי הדור.

   לגבי הטענות שלך על האי לגיטימיות של ההכפשות של ראש הכת שלכם, כמו שאתם לא מכפישים ראשי קבוצות שלנו של ממשיכי אשלג אחרים, אז שוב, להבדיל אלף הבדלות ההשוואה אפילו לא מתחילה פה, ולנסות לשים נוכל מתחזה לרב ומקובל חרדי (בו בזמן שהוא לא שומר אפילו מצוות), כופר בשם בתורתו ובחז"ל שרוב ימיו חי בס"א, בשורה אחת עם עובדי ה' אמיתיים קדושים מבטן ולידה, רבנים מקובלים ותלמידי חכמים שבקיאים בכל התורה, זה לא יותר מאשר מצג שווא ומעשה תעתועים.

   גם בין רוב מקובלי האמת ממשיכי אשלג האמיתיים יש הבדלים מסוימים בדרך ובסיגנון, אבל כולם לגיטימיים והולכים בדרך של היהדות התורה וחז"ל ללא סטיה הכי קטנה ימין או שמאל, בדיוק כפי שנהגו בעל הסולם והרב"ש אשלג, וכל אחד מלומדי אשלג יכול להתחבר למי שיותר מתאים לו ומוצא חן בעיניו, או לקחת קצת מכל אחד מהם כמו שאני לדוגמא עשיתי ועושה.

   אבל לעומתם אדון לייטמן סטה מדרך המלך (אם אי פעם הוא בכלל היה בה) של התורה והמצוות, חז"ל, וכל המקובלים של היום ולאורך כל הדורות כולל בעל הסולם והרב"ש אשלג, ולכן כל עוד שהוא הוציא את עצמו ממערכת הקדושה לטובת מערכת הס"א, הוא לעולם לא יוכל להכלל באותה רשימה של רבנים ומקובלים ממשיכי בעל הסולם והרב"ש אשלג הקדושים, והבן היטב.

   עם כל זה אני לא אומר שאי אפשר היום ללמוד קבלה ללא שמירת תורה ומצוות, וחלק מהקבוצות של אשלג הכשרות מיועדות גם לקהל היעד הזה, אבל בוודאי שאי אפשר ללמוד קבלה מאדם שלא שומר מצוות ושאין לו בסיס איתן בכל חלקי התורה, ומסלף ומשקר שלא צריך לשמור מצוות היום על פי הקבלה, למטרות זרות של מציאת חן בעיני המוני העם החילונים שיהפכו בשל כך לחייליו וחסידיו, ומטרות פרסום, כסף, שררה וכבוד.

   ואני לא בא להטיף או לומר לך ולחבריך מה לעשות, אלה רק שופר (לשם שמיים) של מה שהקבלה התורה והיהדות באמת אומרים (אחרי לימוד וניסיון של 20 שנה גם פה וגם שם) להבדיל מהסילופים והשקרים שמוכרים לכם למטרות זרות, וכל אחד מכם שיעשה עם זה מה שהוא רוצה.

   תודה ולילה טוב.

   אהבתי

   1. אופס, זה לא ציין את שם המשתמש שלי חסיד אשלג, אבל זה אני שכתבתי את התגובה למשה לעיל.

    אהבתי

   2. חסיד אשלג

    אני מתנצל אם דברי הובנו שאני מתנגד לכך שכל אחד יבחר לו אצל מי ללמוד. אבל ממה שאתה כותב אתה ממליץ לבדוק כל אחד מהמקומות שציינת אבל מכפיש את בני ברוך והרב לייטמן בצורה מאד מכוערת.

    מה שמובן מדבריך זה שאתה מרשה לציבור לבדוק כל המקומות שאתה מאשר אותם וקורא להם אמתיים ולא למקום המשוקץ בעיניך שלא תואם את האמת שלך. וההבדל בינינו הוא שלי אין שום התנגדות שכל אחד ילך למוסדות שציינת ויבדוק אם זה מתאים לו לרבות חברים בבני ברוך.

    לגבי מה שאתה כותב על הרב לייטמן – זה גיבוב של שקרים וחצאי אמיתות בצורה מאד מכוערת. אני מבין שאתה כועס עליו – אבל הצורה שבה אתה מביע את זה מכוערת ודוחה ובהחלט לא מתאימה למי שלומד ומלמד קבלה. מכל מה שאני יודע הרב לייטמן שומר מצוות ומאד מקפיד על זה לגבי עצמו – אבל לא כופה את זה על אחרים. למרות שבעיני זה לא חשוב.

    אני מציע שתתייעץ לדוגמה עם אדם סיני , למרות שאני לא מכיר אותו, האם כדאי להתבטא בצורה שאתה עושה כאן. אתה ממש לא אובייקטיבי ואפילו אובססיבי בעניין הזה. מה שנקרא "שנאה תעוור עיני חכמים". אתה חושב שאתה חושף כאן את האמת על הרב לייטמן המשוקץ בעיניך , אבל אתה שוכח שאתה חושף את השנאה שלך ואת ההתייחסות האובססיבית והכפייתית שלך. וזה מאד דוחה ומרחיק אנשים שפשוט לא ירצו להתקרב אליך או לקבוצת לימוד שקשורה אליך.

    לגבי הרב אשלג כל מה שאמרתי לא סותר העובדה שעלה ארצה לפני השואה. וכל מה שצוין לא נלקח מתוך הרהורי ליבי אלא מספרים על חייו.

    לגבי טענתך על סילופים – כפי שכתבתי לאבנר – כל הפוסל במומו הוא פוסל. אתה לא תראה באחר פגם אלא אם כן זהו פגם שיש בך הדורש תיקונו ואתה מסרב לתקנו ולהתייחס אליו. זהו חוק טבע כי כך אנו בנויים. לכן ברור שאתה רואה אותי ואת כל מי שאתה מבזה כמסלפים שכן זו תמונת הראי שלך.

    הבורא יצר לנו את תמונת המציאות שאנו תופסים כחיצונית בכוונה כמשהו שכביכול איננו אנחנו אלא כאילו נפרד מאתנו. מטרת העולם החיצוני להראות לנו את השיקוף של העולם הפנימי שלנו. מה שמפריע לנו – אנחנו שופטים אותו בעולם החיצוני אצל הזולת, זהו החלק הפנימי הנסתר מעיננו. אם אנחנו מבינים את זה ומקבלים את חוק הטבע הזה, אנו יכולים להשתמש בו כדי לעשות תיקון ולהתפתח רוחנית. פשוט ע"י זה שעזרתו נוכל לראות את הפגמים שבנו הצריכים תיקון ולהגיע ל"הכרת הרע" וזה דבר גדול וחשוב. לכן מה שהכי מפריע לך ואתה הכי שופט אותו זה מה שהכי דחוף לתיקון שלך והוא גם הכי קשה לתיקון ויש לך הכי הרבה התנגדות פנימית להכיר בו ולתקן אותו. אני מודה שזה לא קל.

    לגבי מה שאתה מציין ש"לייטמן היום, שהוא מוקצה מחמת מיאוס ע"י כל גדולי הדור". בו נדייק קצת יותר – על ידי מי שאתה ורוב הדתיים מחשיבים כגדולי הדור. אלו שמאמינים ביהדות ובדת כמו שהיא הייתה בתקופת הגלות ומנסים לשכנע אותנו שמה שהביא את ישראל לגלות והחזיק אותנו בגלות ועדין מחזיק חלק גדול מהעם בגלות – שזו הדרך הנכונה לגאולה. בלי להיכנס לוויכוח אם עקרונות הדרך הזו טובים או לא העובדה היא שהיא הביאה ומביאה לגלות וההיגיון שלי אומר שצריך משהו אחר ואולי הפוך כדי להביא לגאולה. שכן הגאולה הפוכה לגלות ולכן הידע שהיא תביא הפוך לידע של הגלות. זה שיש לצורת חשיבה גלותית זו תמיכה מוחלטת ורחבה של הציבור הדתי – לא מצביעה בעיני בכלל שהיא נכונה – אלא להפך.

    אהבתי

    1. משה ידידי היקר,

     אולי לא שמת לב או הבנת, אבל גם אני בא בדיוק מאותו הרקע החילוני שלך, ואולי אפילו יותר חילוני ממך ומהממוצע הישראלי, בתור אדם שגדל והתחנך בקיבוץ חילוני שבו היו אוכלים חזיר על האש ביום כיפור להכעיס, ועד שהתחלתי ללמוד קבלה לא צמתי מימי ביום כיפור, או אכלתי מצה בפסח, או כל סממן יהודי אחר. אבל דבר טוב אחד קיבלתי בחינוך בקיבוץ וזה לדבוק במידת אמת, דבר שנראה לי קצת לוקה בחסר אצלך ובחברה הכללית בישראל בכלל.

     אותה מידת האמת שחונכנו עליה בקיבוץ היא זו שבגללה לא היינו מוכנים לעשות שום מצווה יהודית בזמן שאנו לא מאמינים בתורה ובמצוות, כדי לא לעשות שקר בנפשנו, אך מצד שני אותה מידת האמת היא הסיבה שכאשר למדתי קבלה, הבנתי די מהר שכל המקובלים כולל בעל הסולם והרב"ש אשלג אומרים שבשביל להתחיל לעשות את עבודת התיקון הפרטית והכללית, קודם כל צריך לשמור את כל תורה והמצוות, ורק אחרי זה נוספים עליה (ולא במקום) לימוד הקבלה והקבוצה וכל השאר.

     ולכן בגלל אותה מדת האמת לא יכולתי להישאר אצל אנשים שמשקרים בשם "הקבלה" המסולפת שהם מלמדים, שכביכול על פי הקבלה לא צריך לשמור היום תורה מצוות כדי להגיע לתיקון הפרטי והכללי, והתורה והמצוות היו רק בשביל לשמור עלינו בגלות, בניגוד לכל המקובלים וספרי הקבלה, ומספיק שנהיה קבוצה גדולה שכולכם תביאו לי ולארגון שלי את הכסף שלכם, ואת הנשמה שלכם, ואת כל הזמן שלכם, ותפיצו את הבשורה הזו הלאה כדי שעוד אנשים יביאו לי ולארגון שלי את הכסף שלהם והנשמה והזמן שלהם, אז רק ככה נציל את העולם מאפוקליפסה העומדת לבא ונגיע לתיקון הכללי והפרטי שלנו ושל כל העולם.

     אז אני מצטער לאכזב אותך משה ידידי, אבל מי שאומר לך את זה רק רוצה לנצל את הכסף והזמן שלך למטרות שלא קשורות לקבלה ותיקון העולם, ואם תתחזק קצת במידת האמת תראה בעצמך שבאף ספר קבלה כולל את כתבי אשלג לא כתוב שיהודי יכול להתחיל לתקן את נשמתו ללא התורה והמצוות, אלא בדיוק את ההפך, שללא התורה והמצוות אנו ברשות מערכת הסיטרא אחרא, עם הקבוצה וההפצה ושאר האשליות שמוכרים לך, ואם תרצה אני יביא לך עשרות ציטוטים לכך מספר הזוהר פרוש הסולם, כתבי האר"י, ההקדמה לספר הזוהר של בעה"ס, הקדמה לתע"ס, ותע"ס עצמו.

     וכן עם תידבק יותר למידת האמת, ותבדוק קצת יותר בציציות של אדון לייטמן ואצל האנשים שהיו צמודים אליו שנים רבות, תגלה שהוא לא שומר בכלל מצוות, לא לובש ציצית מתחת לחולצה, לא מניח תפילין, ומדבר בטלפון בשבת, למרות החזות הדתית חרדית שהוא מציג כדי לתת לגיטימיות לתיאוריות שלו בשם הקבלה, ואז תבין שמדובר בנוכל ומתחזה, שגם בספריו ממציא ומסלף דברים בהקשר להיסטוריה של בעל הסולם, כדי להראות שגם את בעל הסולם הציבור הדתי והרבני רדף, כמו שפוסלים בצדק אותו.

     לכן מי שדבק במידת האמת לא לומד קבלה שנקראת גם תורת האמת, מאדם שקרן ומתחזה שהאמת ממנו והלאה, למרות שיצר הרע שלנו מעדיף לשמוע שעל פי הקבלה יהודי לא צריך לשמור תורה ומצוות כדי לתקן את עצמו ואת העולם, גם אם האומר את הדברים האלה לא אדם הכי נאמן !

     כך שמי שבאמת דבק במידת האמת בלי קשר לדתי או חילוני, מבין ויודע שאין שני זרמים של לימוד קבלה, אלא רק זרם אחד שנאמן למקור, וזרם שני שמעוות ומסלף אותו.

     וברוך ה' לא אלמן ישראל, ובזרם שנאמן למקור יש מרכזים וארגונים רבים ושונים שמיועדים לציבור חילוני שרוצה ללמוד קבלה גם ללא שמירת המצוות בשלב הראשון, כגון: מודעות, ברכת שלום, שמיים, הדברות, עולמות נפגשים, אסנט, לב הדברים, ישוב הדעת, ועוד רבים וטובים.

     חומר למחשבה.

     אהבתי

     1. למשה, דבר נוסף חשוב,

      דרך אגב, אני לא לומד או מלמד באף אחד מהמקומות הכשרים ללימוד הקבלה שכתבתי לך, כך שאין לי שום אינטרס של לעשות נפשות לקבוצה או לרב שלי, כפי שאתה בטח תרצה לומר, מעבר ללומר את האמת של הקבלה והיהדות לשם שמיים ללא מטרות זרות.

      אהבתי

     2. לא ניתן להעתיק מהדף שמצאתי אבל תוכל לקרוא בעצמך בכתובת הבאה:
      http://www.kabbalah-sefer.co.il/InfoD.asp?id=4
      פירוט כיצד מקובלי ישיבת בית-אל העמידו התנגדויות לשיטתו. (לא ניתן לצטט משם, תצטרך לקרוא לבד)
      כמו-כן בוויקיפדיה:
      ואכן, הוא יזם עלייה לארץ ישראל באופן עצמאי. לשם כך ייסד קבוצה סודית של ארבעים משפחות אמידות בפולין. עניין זה נשמר בסוד כמוס, אולם משהתגלה הדבר על ידי מאן-דהו, מיד קמו לו מתנגדים רבים מקרב הציבור החרדי, וייחסו לו מניעים "ציוניים". הציונות הייתה פסולה בקרב החוגים החרדיים באירופה, שראו במנהיגיה ובדרכה כפירה חמורה בדת, וכך התבטלה הקבוצה הסודית.
      כלומר, אף שעלה לפני זה לישראל, בעה"ס בהחלט ניסה לעודד עלייה לישראל על-מנת להמלט מהשואה והדבר לא התאפשר לו.
      ייתכן וישנו מידע נוסף – לא חיפשתי. הציטוט השני הוא מוויקיפדיה והראשון מהרב גוטליב. אז אני לא יודע לגבי נרדף – אך אין ספק שהיו מתנגדים לפעולותיו של בעה"ס.

      אהבתי

      1. שלום מנחם,

       ראשית בויקיפדיה כל אחד יכול לכתוב מה שהוא רוצה, ואני לא התפלא אם מה שהבאת משם לא צוטט מספרו של לייטמן, כך שזה לא ראיה לכלום.

       שנית יש הבדל גדול בין להתנגד לשיטה לגיטימית מסוימת מתוך הקבלה או התורה לשם שמיים, כגון בית הילל ובית שמאי שעליהם נאמר אלו ואלו דברי אלוקים חיים, לבין דבריו של משה אלון על כך שהעולם החרדי והרבני התנגד והחרים את בעל הסולם וטען שהוא שיקוץ שמסלף את התורה וצריך לנדות אותו או גרוע מזה, כמו שמתייחסים היום ללייטמן בצדק, כיאה למתחזה לרב ומקובל שכופר בקב"ה תורתו ומצוותיו, ועוד בשם הקבלה והיהדות! כדי לתת יותר לגיטימיות ופופולריות להגיגיו ורחשי ליבו.

       וכאשר תתחיל ללמוד באמת קבלה ויהדות יום אחד בעזרת ה' במקומות הראויים לכך, אתה תראה שיש שתי שיטות למוד קבלה עיקריות (שכביכול מנוגדות אחת לשנייה), של כתבי האר"י שנכתבו בצורת משל, אחת של הרש"ש שהיה ראש וממקימי ישיבת בית אל לפני 250 שנה, שלומדת ומפרשת את כתבי האר"י רק על פי המשל, וטוענת שרק ככה צריך ומותר ללמוד את כתבי האר"י. והשנייה (מאותה התקופה בערך) של הבעל שם-טוב והרמח"ל שפירשו את כתבי האר"י על פי הנמשל, וטוענת שאם לא מפרשים את כתבי האר"י בצורה הזו על פי הנמשל, אז נופלים להגשמה של הקבלה וטעויות בהבנה.

       והשיטה של בעל הסולם (שהיה חסיד ותלמיד האדמורי"ם ממשיכי דרכו של הבעל שם-טוב) היא בבסיסה ממוצע בין הרמח"ל והבעל שם-טוב, שעליה הוא הוסיף והרחיב את הבנת הנמשל על פי התגלות ה' שהיתה לו ונשמת האר"י שהתעברה בו לצורך כך, ולכן המחלוקת עם מקובלי בית אל לא היתה ח"ו עליו או עליהם באופן אישי, אלא על השיטות השונות בביאור האר"י שעוד התחילה זמן רב לפניהם.

       ולהבדיל היום מההתנגדות הגורפת של כל המקובלים וגדולי הדור כולל ממשכי בעל הסולם והרב"ש אשלג האמיתיים, על ונגד לייטמן באופן אישי, על כך שאין שום קשר בינו לבין רב, מקובל, יהדות, תורה וקבלה, והוא בסך הכל אדם שמומר לתאוות של פרסום כוח וסררה, שאחרי פטירת הרב"ש אשלג התדרדר מהקדושה ובעט בכל מה שלמד שם, וסילף את היהדות והקבלה לצורך מילוי תאוותיו, בניר עטיפה של תיקון החברה והעולם, ללא כיסיוי מבחינת הקבלה וכתבי אשלג המקוריים, למעט מספר קטן של מושגים קבליים משם שהוצאו לגמרי מהקשרם.

       ואתם אנשים טובים ורוחניים שפשוט נפלתם בפח הזה שלא באשמתכם, וכל מה שאתם יודעים וחושבים על קבלה ,יהדות, ותיקון אישי וכללי, זה מה ששמעתם ממנו וראיתם בצורה מסולפת בכתבי אשלג דרך המשקפיים המעוותות שלו.

       והמבין יבין.

       אהבתי

     3. לחסיד אשלג

      אתה רואה , יש לנו הרבה מהמשותף, גם אני מקיבוץ ואפילו חזרתי לפני כמה שנים לגור בקיבוץ כתושב. רק אני לא אוכל חזיר או שרצים או כל חיה/דג שאינה כשרה מיום שעמדתי על דעתי ומשתדל לשמור לא לערבב בשר וחלב. כנראה אתה בא מהשומר הצעיר שהיו יותר קיצוניים נגד הדת וכעת זה כנראה התיקון שלך.

      אין לי שום דבר נגד זה ואני בטוח שבשבילך זה מתאים וטוב ואולי גם להרבה אחרים. אבל יש ציבור רחב מאד שזה לא מתאים לו. ולא יתחיל עכשיו לחתוך ניירות טואלט לקראת שבת, ולא יתחיל ללבוש בגדים מוזרים שמקורם באצילים הפולניים של ימי הביניים ועוד ועוד.
      אותו ציבור גם מחפש את הדרך הרוחנית. זה החסרון שלו. והוא לא בא ולא רוצה להתעסק עם כל המצוות שאתם עושים עם הגוף שלכם. זה חסרון של הרוח לא של הגוף. אני יודע שאתה לא מסכים עם זה וכמוך רבים אחרים לרבות עשרות ומאות רבנים – אבל זה עדין לא הופך את מה שאתם אומרים לאמת – אלא לאמת הנכונה עבורכם.

      כעת השאלה היחידה שנשאלת היא האם אתם מוכנים לקבל את הזכות שלנו לדרך רוחנית שונה משלכם בלי שתכפו עלינו את הדרך שאתם רואים כאמיתית ונכונה ? זו כל השאלה. אף אחד ובטח לא אני ,מבקש ממך לשנות דרכך או אמונתך – אלא נכונות לקבל שגם לי ולאחרים יש זכות לאמת שהיא שונה משלך.

      לנו כבני אדם יש את האמת שלנו ולבורא יש את האמת שלו. ודעת הבורא הפוכה מדעת האדם. לכן סלח לי שאני מקשיב לבורא ולא לך. גם אם זה לעתים קשה ומצריך הרבה עבודה. בהתפתחות שלנו יש הרבה צדדים – אבל בצד האמת – אנו מגלים בכל שלב אמת חדשה. בכל מעבר כזה אנו חייבים מוכנות פנימית אמיתית לבחון מחדש אקסיומות שהוטבעו בנו, שנחשבות "פרות קדושות" . דפוסי וצורות מחשבה שהוטבעו בנו ע"י הסביבה , ההורים, הלימוד שלנו ועוד. ולבחון אותם מחדש , מהיסוד ואז לבטל אותם ולקבל אמת גבוהה יותר או אם הן בסדר לקבל אותן מחדש או בעדכונים שונים. אבל כעת הן שלנו ברמה חדשה של אמת.

      לכן מאד קל להיתפס לכל מה שאתה קורא לו אמת. אותה אמת שכל כך מקובלת על כולם , וללכת בדרך בטוחה וסלולה. זה מאד נוח ומצריך הרבה פחות מאבק ושינוי. הרבה יותר קל לשנות הרגלי וצורת חיים של מעשים בפיזי מאשר שינוי פנימי. כך האדם מבין שאם יעשה כך וכך בידים וברגלים הוא עושה את המצוות שהוא אמור לעשות וכעת הוא בסדר. הואר רגוע שכן הוא מקיים מצוות והוא על דרך המלך ועכשיו הוא יכול להעיר ולשפוט אחרים שלא עושים כך.

      למה יש לו את הצורך הזה לדאוג שכולם גם עושים כמוהו ושומרים גם הם מצוות ? למה זה כל כך מפריע לשומרי המצוות ? אם היה בזה אמת פנימית עמוקה לא הייתם משליכים את זה על אחרים. זה נעשה מתוך הצורך שלכם לקבל אישור החברה ואחרים שזה הנכון והצודק שכן יש בתוככם חלק עמוק יותר ונסתר שלא מסכים עם זה ויודע שאין זה כך. ומכיוון שכך יש צורך לכפות את זה חיצונית – ע"י זה שכולם יעשו כך אפילו בכפייה. ומי שלא עושה כך זה מבחינת שהוא צועק "המלך הוא עירום" ויש להשתיק או לחסל אותו.

      אז לידיעתך הייתי גם בזה – וזו לא דרך שמתאימה לי. נכון שזה היה מאד נוח ומרגיע, אבל זה לא מספק את הצורך הרוחני העמוק הפנימי שלי והתקרבות אמיתית לבורא שאני מחפש. ואת זה דווקא מצאתי אצל הרב לייטמן ובני ברוך. ודווקא הוא הצינור הכי נקי שמצאתי לדברי הבורא אלי. והיחס שלי אליו איננו אישי ואינו קשור לאישיות שלו או לאיך שהוא נראה, אלא למסר שעובר דרכו. באמצעותו אני יכול לקבל המסר הישיר והנקי של בעל הסולם, הרב"ש ומקובלים גדולים אחרים בלי הצבע וההטייה שאתם שמים עליה. דרכו ודרך הקבוצה אני יכול להתקרב לבורא ולעשות האת עבודה הרוחנית שלי בצורה שהכי מתאימה לי.

      אדם שנתפס לחלק האנושי של הרב כמו מלעיזים שונים כאן לרבות אתה , אינם בכיוון רוחני נכון. הם מתייחסים לרב כאדם ולא כצינור למשהו גבוה יותר. הבורא יכול לדבר דרך כל מי שהוא בוחר לדבר דרכו ולא לפי מי שאתה בוחר כאדם. שוב אתה חושב שאתה נעלה על הבורא ואתה זה שמחליט דרך מי הוא ידבר ומי יותר מתאים. בכלל כל הדרך הזו שאתה מייצג היא נסיון לכופף את הבורא לאנושיות שלכם. להבנה שלכם.

      אי הנכונות שלך לקבל את זה ולהבין שיש גם אמת אחרת גם אם היא לא מתאימה לאמת שיש לך כרגע במדרגה שלך – מצביעה על כך שנדרשת כאן עבודה רוחנית עמוקה יותר. הצורה שבה אתה תוקף את הרב ואת בני ברוך היא תוצאה ישירה של מה שלא מתוקן בתוכך. אותו חלק עמוק בתוכנו , שאנו כל כך מסתירים, ששונא את הבורא ונלחם נגדו בחורמה ובעורמה. וכמובן בכל שליח אמיתי שלו – שנתפס בעיננו כמשיח שקר שיש לצלוב אותו.

      אני יודע שלא תקבל את זה. אתה לא יכול להבין או לקבל אמת זו. אבל אם מאמץ ונכונות אתה כן יכול להבין ולקבל שיש אמת אחרת ושאתה עדין לא במדרגה שמבין הכל ולכן אסור לך לשפוט מהמצב שבו אתה נמצא כרגע. הכי טוב להפסיק בכלל לשפוט אחרים ולהתחיל לשפוט את עצמנו בקטע של מה עוזר או מה מפריע לנו בדרך ההתפתחות הרוחנית שלנו. כשהאדם מגיע להבנה זו בהתפתחות הרוחנית שלו – זו קפיצת מדרגה. אז הוא מבין שהמלחמה היא פנימית בתוכו ובמקום להלחם עם גורמים בחוץ הוא נלחם עם אותם חלקים בתוכו שעוצרים ומפריעים לו בהתפתחות.

      כאשר נבין את זה ונשים דברים במקום. נהיה כבר על הדרך הנכונה להתפתחות רוחנית ונבין שהמצוות הפיזיות הן סימני דרך בלבד ומנהגים ותרבות. אז דווקא תהיה התפשטות של זה בכל ישראל וכולם ישמרו המנהגים, החגים וכל מה שהוא התרבות והמנהגים שלנו כעם. ואז ורק אז תתגשם המשאלה שלך שכולם ינהגו כך. אבל כל עוד אתם משתמשים בזה כאילו זו הדרך הרוחנית אל הבורא וכאילו מזה תבוא הישועה אזי אתם מתנגדים לעבודה הרוחנית הפנימית האמיתית שהבורא והזמן דורש מאתנו כעת. וכך אתם מרחיקים אותם אנשים שמחפשים דרך רוחנית אמיתית ולא ינסו להרגיע אותם דרך מעשים שבגוף ולהסיט אותם מהעבודה האמיתית הפנימית שעליהם לעשות.

      מאחל לך הצלחה ועושה ככל שביכולתי לעזור לך להתקדם
      בערבות הדדית – משה אלון

      אהבתי

      1. משה ידידי,

       שמחתי לקרוא על העבר המשותף שלנו (דרך אגב אני לא מקיבוץ של השומר הצעיר אלא של התק"ם) ובעזרת ה' גם העתיד שלנו יהיה משותף בדרך התורה והמצוות במקודם או במאוחר, בטוב או במוטב, כפי שאומר בעל הסולם בהקדמה לספר הזוהר ט"ז:
       "כי ב' דרכים הכין לנו השי"ת. הא' הוא, דרך קיום התורה ומצוות, על דרך שנתבאר לעיל. ודרך הב' הוא, דרך יסורין, אשר היסורים בעצמם ממרקין את הגוף, ויכריחו אותנו לבסוף להפך את הרצון לקבל שבנו ולקבל צורת הרצון להשפיע, ולהדבק בו ית'. והוא על דרך שאמרו חז"ל (סנהדרין צז ע"ב) אם אתם חוזרים למוטב טוב, ואם לאו אני מעמיד עליכם מלך כהמן, ובעל כורחכם הוא יחזיר אתכם למוטב."

       לגבי השאלה היחידה שנשאלת כדבריך:
       "האם אתם מוכנים לקבל את הזכות שלנו לדרך רוחנית שונה משלכם בלי שתכפו עלינו את הדרך שאתם רואים כאמיתית ונכונה ? זו כל השאלה."

       אז שוב אתה חוזר לדמגוגיה, כי כבר עניתי לך על זה מספר פעמים: ש"אני לא בא להטיף או לומר לך ולחבריך מה לעשות, אלה רק שופר של מה שהקבלה התורה והיהדות באמת אומרים (אחרי לימוד וניסיון של 20 שנה גם פה וגם שם) להבדיל מהסילופים והשקרים שמוכרים לכם למטרות זרות, וכל אחד מכם שיעשה עם זה מה שהוא רוצה."

       אז איפה יש פה כפיה של הדרך שלי ? מעבר להצפת העובדות ?

       וכן כבר כתבתי לך: "אם לייטמן היה קורא להמצאות שלו מהרהורי ליבו שמשולבות במושגים מהקבלה שהוצאו מהקשרם, כל שם אחר מלבד קבלה ויהדות, אז זה היה דבר לגיטימי כמו הסיינטולוגיה ושאר הכתות של רוחניות ומודעות עצמית".

       אז איפה יש פה חוסר נתינה הזכות לדרך רוחנית שונה משלנו ???

       כך שמשה יקירי, אם לא תעשה דמגוגיה ממה שאני חוזר ואומר פה כל הזמן, אז תראה שהשאלה היחידה (האמיתית) שנשאלת, שכל הדיון שלנו אתכם הוא רק עליו, זה מה הקבלה והמקובלים באמת אומרים? והאם זה תואם או סותר את מה שמוכרים לכם בבני ברוך ???

       ועכשיו אני יביא לך מספר ציטוטים מהמקורות של הקבלה וכתבי אשלג, ואתה תגיד לי איך זה מסתדר עם מה שלייטמן מספר לכם בשם "הקבלה"? ואיך זה מסתדר עם התיאוריות והתובנות היפות שכתבת לי בכל התגובות האחרונות שלך? לגבי התורה והמצוות הגשמיות כהלכתן.

       ספר הזוהר פירוש הסולם פרשת משפטים אות תקמב:
       "שמע עמי, בכמה מקומות הזהירה התורה לאדם, בכמה מקומות הקב"ה מזהיר באדם, והכל לתועלת האדם, כדי שישמור מצוות התורה, שכל מי שישמור דרכי התורה ועוסק בה כמי שעוסק בשם הקדוש. …ומי שגורע אות אחת ממנה, כאילו עשה פגם בשם הקדוש."

       הזוהר פירוש הסולם פרשת צו אות נט':
       "נט) ומשום זה, אומרים במוסף ראש השנה, 'אם כבנים אם כעבדים', אם כבנים, הינו שנאמר בהם, 'בנים אתם לה' אלוקיכם'. אם כעבדים, שכתוב, 'כי לי בני ישראל עבדים', ולא שאר אומות. אבל אלו הרשעים שאינם עוסקים בתורה ובמצוות, ואין עליהם עול תורה ועול תפילין ושאר המצוות, הם עבדים לאומות העולם המשתעבדים בהם, כמו שעבדים היינו לפרעה במצרים."

       זוהר נשא פרוש הסולם אות נ':
       "והנגלות לנו ולבנינו, היינו התורה והמצווה שהם בחיצוניות הגוף והראש, שה"ס ו"ה. וסוד הדבר כך הוא ודאי, כי אם אדם מתירא מהקב"ה או אוהב אותו, זאת אין אדם אחר יודע, משום שהוא דבר שאינו מגלה אלא בינו ובין קונו. אבל אדם העוסק בתורה והולך במצוות עשה, זה מתגלה לכל אדם, משום שהקב"ה עשה לו פה בגלוי לעסוק בתורה, ועיניים להסתכל בה, ואוזניים לשמוע בה. ועשה הקב"ה באדם, ידיים ורגליים וגוף,לעשות בהם מצוות עשה."

       וכן האר"י הקדוש, הקדמה לכתבי האר"י:
       "ולא עוד אלא שלא נברא האדם אלא כדי שילמוד חכמת הקבלה, אלא שצריך שיהיה גופו נקי בתחלה ע"י המצות המעשיות שכל תכליתן לדבר זה, והם מוכרחים עכ"פ, ואח"כ תוכל הנשמה הנקראת נר ה' נשמת אדם להאיר בגוף הזה כנר הנתונה תוך עששית זכוכית, ומאירה ונותנת לו כח להבין סתרי התורה ומגלה עמוקות מני חשך."

       וכן בכתבי הרב אשלג, הקדמה לתלמוד עשר הספירות:
       " ג) אכן, לפתרון חידה סתומה זו, דיבר הכתוב, טעמו וראו כי טוב ה’ וכו’. כי מקימי התורה והמצות כהלכתן, המה הטועמים טעם החיים, והמה הרואים ומעידים כי טוב ה’, כמ”ש חז”ל, שברא העולמות כדי להיטיב לנבראיו, כי מדרך הטוב להיטיב. אבל ודאי מי שעדיין לא טעם את החיים של קיום תורה ומצוות, הוא לא יכול להבין ולהרגיש, כי טוב ה’ כדברי חז”ל, אשר כל הכונה של השי”ת בבראו אותו, היתה רק להיטיב לו, וע”כ אין לו עצה אחרת אלא לילך ולקיים התורה והמצות כהלכתם.

       יט) …ואמנם אל יאמר אדם אלכה לי ואעסוק בחכמת הקבלה מקודם שיעסוק בתורה ובמשנה ובתלמוד, כי כבר אמרו רבותינו ז”ל, אל יכנס אדם לפרדס אלא אם כן מלא כריסו בבשר ויין, והרי זה דומה לנשמה בלי גוף, שאין לה שכר ומעשה וחשבון, עד היותה מתקשרת בתוך הגוף בהיותו שלם מתוקן במצות התורה בתרי”ג מצות."

       הרב אשלג הקדמה לספר הזוהר או מ"ד:
       "וכשנשלם בכל תרי"ג מצוות, מבחינת המעשה, נשלמו בזה כל תרי"ג אברים של הנקודה שבלב, שהיא הדומם דנפש דקדושה, שרמ"ח איבריה הרוחניים נבנים ע"י קיום רמ"ח מצות עשה, ושס"ה גידיה הרוחניים נבנים ע"י קיום שס"ה מצות לא תעשה."

       וכן הרב"ש (תשמ"ט – מאמר כ"א):
       התשובה היא, שצריכים להאמין, שה' צוה לנו ע"י משה רבינו עליו השלום, במה שאנו יכולים לשמש אותו, היינו שנתן לנו תורה ומצות. וגם להאמין באמונת חכמים, לקיים כל מה שרבותינו הוסיפו לנו, הנקרא "מצות מדרבנן". וכמו כן נתן לנו לקיים מנהגים, שהם נתנו לקיים. ובזה מה שאנו מקיימים את כל אלה, הוא בכדי שתהיה נחת רוח לפניו, בזה שאנו מקיימים את התורה ומצות. וכל הנאה שלנו היא בזה שיש לנו הזכיה הגדולה הזו. ומזה אנו שואבים את כל החיים שלנו."

       אשמח לקבל על זה תשובה, מה לדעתך הקבלה והמקובלים באמת אומרים בכל הציטוטים האלה (ללא הסילוף של לייטמן והמשקפיים שלו) על שמירת התורה והמצוות באופן גשמי כהלכתן ???

       אהבתי

 43. בענין טענות של כת –
  קודם כל זה כבר נבדק ואף היו האשמות בנדון – וכולם נמחקו על הסף. מעבר לזה כמובן שכמו בכל קבוצה רוחנית יש דינמיקה פנימית בקבוצה. יש כאלו שיותר מובילים ויותר במרכז ויש כאלו שיותר בשולים וכאלו שרוצים לשמור על העצמאות שלהם. תמיד יכתבו תקנונים, תמיד יהיו כמה שינסו לנהל העניינים – זה טבעי וחייב להיות מנגנון ניהול. השאלה לא אם יש צוות ניהול אלא האם יש כפיה על הפרט הבודד.

  הסכנה העיקרית היא שלא נותנים לחברים לעזוב – זה בוודאות לא קיים כאן.
  סכנה שניה היא השתלטות על כספם ורכושם של החברים – גם זה לא קיים כאן.
  סכנה שלישית היא כפיית צורת מחשבה והתנהגות על החברים – וגם זה לא קיים.

  אני יודע שישר יקפצו כאן כל הממורמרים ויצעקו שכן – אבל זה לא. וזה כבר נבדק לא פעם אחת . ועובדה שכל הממורמרים כאן לא רק שלא החזיקו אותם בכח אלא עזרו להם לעזוב. למרות מה שמנסים לטפול עלי ועל חברי כאן איננו חלק מצוות תגובות. לא שאלנו בכלל , לא קבלנו הנחייה לענות ואיך לענות. אני מניח שאם נשאל ימליצו לנו לנתק מגע. כך שכל מה שנכתב כאן נכתב מיוזמתו האישית של כל מי שכתב כאן, למעט אולי התגובה הרשמית על כתב התביעה של רונן.

  אפשר לטעון שיש כאן שטיפת מוח או השפעה חברתית חזקה על דעתו של היחיד. אבל זה קיים בכל קבוצה , אפילו במפלגה, או בתנועת נוער וכד'. לכן בכל קבוצה שאדם משתייך אליה הוא חייב לשמור על עצמאות מחשבה, על היכולת לבקר ולבדוק בעצמו ולא לקחת כל דבר כמובן מאליו וכקדוש. אז גם בבני ברוך יש כאלו שיותר או פחות שומרים על עצמאות מחשבה – וזה טבעי וכך קורה תמיד. זה לא מצדיק מעשים בלתי נאותים או כפיה בכוח על חבר/ה. דווקא בבני ברוך מעודדים שאלות ומעודדים בקרה עצמית. בקבוצות כמו שהציג כאן חסיד אשלג יש סגירות מחשבה קיצונית בחלק מהנושאים שהם טאבו ומי שלא מקבל את זה – נגזר דינו.

  לכן כמו שכבר ציין חבר אחר מבני ברוך, גם אני מבקש שאם יש לכם עובדות שכך נעשה אנא פרסו זאת בפנינו – כי גם אנו החברים בבני ברוך רוצים לדעת על זה. אבל כל מה שאנו קוראים כאן זו השתלחות חסרת רסן , השמצות ללא בסיס ובצורה מאד מכוערת. בכל ההשמצות אין פירוט ותאור איזה עוול נעשה שבו מצויינים הפרטים ומי עשה למי ומתי. אם אתם רוצים שאנחנו נעשה ביקורת פנימית אתם חייבים לספק עובדות ופרטים.

  המחלוקת העיקרית עם קבוצות לימוד אחרות ועם הדתיים בלבד היא על נושא המצוות. זה נושא טעון ובעייתי העומד במרכז המחלקת. לא כאן ייפתר הנושא ובוודאי איני מאמין שאדם דתי יהיה מוכן לערער על מה שנחשב בעיניו לטאבו מקודש. לגבי מי מהקראים שהוא חילוני ומוכן לבדוק סוגיה זו – להלן כמה הבהרות :
  התנ"ך , ספר הזוהר ולמעשה כל ספרי הקודש שלנו נכתבו על ידי מקובלים. כולם ללא יוצא מהכלל מכילים 3 רמות הבנה: פשט רמז וסוד. הם נכתבו בכוונה בצורה כזו כדי להסתיר חלק הסוד מפני מי שלא ראוי ולא מוכן לידע זה. בכל תקופת הגלות היה אסר לגלות רזי תורה והם רק הועברו ממורה מקובל לתלמידיו שכאלו היו בודדים בכל דור. הספר המרכזי בקבלה הא ספר הזוהר המכיל את סודות התורה שחלק גדול ממנו אבד. ספר זה נכתב לפני 2000 שנה לערך ע"י רבי שמעון בר יוחאי ותלמידיו ומכיל את הידע שנועד להביא את הגאולה. הספר נגנז שכן הידע שבו מיועד רק לדור הגאלה שהוא הדור שלנו. זו הסיבה שמקובלים שמו כל כך הרבה איסורים והפחדות כדי שאנשים שלא מוכנים לכך לא ילמדו. רק בתקופה שלנו כאשר האגו הגיע לשיא אנו יכולים וצריכים לעבור מעבר לו אל הכרה והגשמה רוחנית כפרט, כעם ולהביא הידע הזה לכל העולם.
  מקובלים מלמדים אותנו שכל הכתוב בתנ"ך, בזוהר, במשנה ובכל ספרי הקודש הוא תאור של התפתחות הנשמה במדרגות השונות עד לגמר התיקון. ובמקביל תאור התפתחות הקשר ביננו בדרגות השונות עד לגמר תיקון שהוא אחדות. אדם שהגיע להשגכה רוחנית מבין מיד מתוך הכתוב את התאור של שלבי ההתפתחות לפי הקשר בין השורש לענף. והוא יכול לראות ולחוות את הכתוב. לנו, למי שעדין לא הגיע להשגכה רוחנית זה נראה כמו אוסף של סיפורים או הוראות גשמיות. המקובלים מזהירים אותנו שלא להתייחס לעולם לסיפר כפשוטו. לעולם לא להגשים מה שנכתב לעולם הגשמי שלנו – שכן זה נקרא עבודה זרה, לעשות פסל ומסכה, ויש על כך איסור חמור. אם זאת, בשנות הגלות כאשר לא רק גלה עם ישראל מארץ ישראל אלא בעיקר הגלות הרוחנית של ניתוק הקשר הישיר שהיה לנו עם הבורא התחלנו להגשים מה שכתוב בתנ"ך , בזוהר ובספרי הקודש בצורה כי גשמית – לא כסימנים למדרגות רוחניות אלא כפשוטו כמעשים שיש שלעשות בגשמיות כאן עם הגוף שלנו בעולם הזה. בדיוק מה שנאסר עלינו לעשות.
  לא שנאסר עלינו לקיים מה שהם קוראים מצוות אלא הם נועדו כסימנים בלבד שיעזרו לנו להתקדם בדרך הרוחנית. אבל אם זנחנו את את הדרך הרוחנית אזי אין בהם תועלת למעט התועלת של שמירת מסגרת תרבותית של העם שלנו. לכן אפשר ממש לראות שקיום מצוות גשמיות אין לו ולו כלום עם התפתחות רוחנית – ואדם יכול לקיים אותם ולהמשיך להיות גנב, לפגוע באחרים, לנצל ולדרוס, ועוד. ולכן אין פלא שמתפרסמים בעיתון כל מיני מעשים לא נאותים של רבנים ושל אנשים שקוראים לעצמם דתיים. אינני אומר שכל הדתיים מושחתים אבל זה שאדם דתי בכלל לא מבטיח ולא משפיע על זה שהא ישר או שפל.
  לפי בעל הסולם ורב"ש ומקובלים אחרים מצוות הן תיקון הרצון לקבל ברצון להשפיע. מאחר ויש לנו 613 רצונות ומולם יש 613 אורות – כל תיקון של רצון עם האור המקביל לו נקרא מצוה. ובוודאי אין זה קשר לפעולות פיזיות שאני עושה אלא לתיקון הפנימי שלי. התיקון הוא למעשה מטרת הבריאה וזהו תפקידנו כאן בעולם הזה. אם איננו עושים תיקון ולא מכוונים לזה אלא בורחים לכל מיני פעולות שעושים עם הגוף – אזי זזה מה שנקרא שהתורה הופכת מסם החיים לסם המוות. שכן לא רק שלא משתמשים בתורה במטרה שלשמה היא נכתבה אלא משתמשים איתה לחיזוק האגו ובורחים מתיקון.

  אהבתי

  1. למשה אלון,

   בתשובה שלי לתגובה שלך לעיל, מובאים ציטוטים מהמקורות הקבליים שסותרים את כל התאוריה שלך לגבי התורה והמצוות הגשמיים כהלכתם ושל הפרושים של לייטמן מהרהורי ליבו בשם "הקבלה", שהם בניגוד לכל המקובלים כולל בעל הסולם והרב"ש אשלג, וממשיכי דרכם האמיתיים.

   והאמת והשלום אהבו.

   אהבתי

 44. תגיד, משה:
  איך אתה מסביר את העובדה שבכל ההגיגים וה"עצות" וההוראות של לייטמן, שכולם דלים מתוכן באופן קיצוני, מופיעים, כמעט בכולם, שני המוטיבים הבאים:

  – הפצה. הפצה. הפצה. כדי להגיע למדרגה רוחנית – תפיצו. אם לא, יהיה לכם רע, מקומכם לא איתנו, וכו.
  – שיעבוד שיעבוד שיעבוד: בכל רגע ורגע עליכם להיות מסורים למטרה, ולפעילות ולקבלה, ולבני ברוך. בלי זה לא תבוא לכם ישועה, או גאולה או דרגה 10 באיזה סולם או מה שזה לא יהיה שמבטיחים לכם.

  הבאתי המון מובאות לזה, וכל מה שצריך לעשות זה להכנס לפורומים ולאתרי האינטרנט שלכם ולראות שחוץ מזה יש מעט מאוד תוכן.

  יש לך הסבר חוץ מזה שאנשים פה נותנים?

  אהבתי

  1. כן. קודם כל תלמד את תורתם של הרב יהודה הלוי אשלג ואז את של בנו ברוך הלוי אשלג. אני מבין שאתה נורא לא רוצה – אבל רק כך תבין שהרב לייטמן לא המציא דבר אלא רק מלמד אותם. ואף אחד מהם לא ניהל שום כת.
   שנית – מסירות למטרה זה דבר רע? זה שליטת מוחות? אדם שמסור לפעילות שהוא עושה זה פשע? שיעבוד? נו באמת. אלה דברים שיכולים להיות חיוביים לחלוטין. זה בעיקר תלוי באיזה מטרה (הגעה למצב של דאגה לזולת – כן, זה התיקון שאליו אנו שואפים. מזעזע, אני יודע) ואיזה פעילויות (סעודות – נבזי, כנסים – מפלצתי, פיקניקים משותפים – פשע, והרבה עיסוק בחינוך ילדים – הרוע בהתגלמו).
   לגבי הפצה – זהו אמצעי אחד (אחד!!!) להתקדם. רק אחד. בניגוד לאיך שאתה רואה את זה, בני-ברוך רואים את עצמם כארגון חינוכי שמנסה ללמד גישה אחרת לחיים ולחברה (במונחים הכי פשוטים, סוציאליזם (לא מדויק, אבל נסתפק בזה) – וכמובן שערכים כמו שוויון, חלוקה צודקת, חשיבותו של כל פרט ופרט למערכת הם ערכים נפשעים ונתעבים). למען זה נועדה ההפצה – הפצת גישה אחרת לחיים, לעולם. לא בשביל כסף, לא בשביל כוח ולא כלום. כל השאר זה רק בדמיון שלך ושל עוד כמה אנשים בפורום הזה (ששוב, מספרם מתגמד לעומת מספר האנשים שחושבים שבני-ברוך היא מקום מדהים ללמוד בו ולהיות חלק ממנו). בכל מקרה, ישנם אמצעים נוספים להתקדמות – לימוד בספרים וחיבור (כלומר, שוב במילים פשוטות, דאגה ועזרה) לחברים (לחברים, לא למורה). כלומר ישנם שלושה אמצעים שווים בחשיבותם, והפצה היא אחד מהם שחשיבותו להתקדמות רוחנית היא (בחישוב גס) 30%. זהו. תסכים או לא תסכים, תצטט מה שתצטט – זו עובדה. בשביל בני-ברוך האלוהים שאתה כל-כך נהנה לצחוק עליו הוא פשוט האהבה בין בני-אדם. אני יודע, גם זה נורא ומפלצתי.
   אגב – הרב מעולם לא אמר "אם לא תפיצו יהיה לכם רע". הרב כן טוען שהגישה הקפיטליסטית החזירית (זו שנגדה קמה מחאה בכל העם, כך שהוא לא בדיוק לבד), יחס נצלני כלפי הטבע (שעליו מוחים עשרות ארגונים ירוקים, כך שהוא לא בדיוק לבד) ויחסי 'אדם לאדם זאב' (שגם עליהם דובר רבות במחאה החברתית) יגרמו למשברים קשים באנושות. כך טוענים גם עשרות מומחים, מדענים, אנשים מן השורה ומורים רוחניים אחרים. ההפצה, שנועדה להביא לשינוי בכל אלה, היא אמצעי שהרב לייטמן חושב שעשוי למנוע את המשברים האלה. אם נלך עם ההיגיון הזה נראה שרב לייטמן חושב שחינוך לאיזון עם הטבע, אהבה בין בני-אדם ללא ניצול הדדי, ושינוי בתרבות הצריכה יכול למנוע משברים חברתיים ואקולוגיים חמורים. לכן הוא קורא להפצה, ואומר שללא החינוך הזה אנו צפויים לבעיות קשות. אני מבין שזה אולי אוטופי בעיני אנשים, אבל רע? מפלצתי? די. פשוט די.
   אז זו משמעות ההפצה, אחד (אחד!) האמצעים להתקדמות. וזו המטרה אליה אנו מסורים.
   ועוד דבר – ישנו חוק שמודגש פעם אחר פעם. שאדם חייב לדאוג קודם כל לפרנסה שלו, לאישה שלו, לילדים שלו, לבית שלו – ורק אחר כך הוא רשאי לעסוק בקבלה (בין אם בהפצה, חיבור או לימוד). חוק הכוונה חוק רוחני. כל אדם נדרש לעשות לבד את החישוב מה הכרחי לו ואסור לאיש (כולל הרב) לומר לו מה הכרחי ומה לא. זו התנהגות אנטי-כיתתית (כתות עושות ממש ההפך), שמאפשרת לכל אחד חופש בחירה ושיקול דעת אישי לחלוטין. רק אחרי-זה מותר לעסוק ב'מטרה' או ב'קבוצה'.
   אני בטוח (לא כי אני פרנואיד, אלא כי ככה נעשה כאן עד עכשיו) שעכשיו יקפצו על מה שכתבתי, יקראו לזה שקר, עיוות, צביעות, דמגוגיה ועוד מילים יפות ומקסימות. וכל זה לא יעלה ולא יוריד מהעובדה שזה מה שבני-ברוך מלמדים אותי וזה הבני-ברוך שאני מכיר. מעולם לא נתקלתי בדברים האחרים שמתוארים כאן. וזו גם בני-ברוך שחברי לקבוצה (החיצונית, אנחנו לא חלק מפתח-תקווה) מכירים ואוהבים. וזו הדרך שאנחו מפיצים. עכשיו אתם מוזמנים להתחיל את הלינץ' היומי.

   אהבתי

  2. אבנר אתה צודק.
   לאחרונה מישהי אמרה לחברים שלנו -שאחרי הכנס האחרון היא עזבה את בני ברוך ברגע שהיא שמעה את המילים:"מי שלא מצטרף להפצת תנועת הערבות אין לו מקום פה איתנו."
   הכפיתיות גמרה אותה.
   שאלת על פירוט בעניין הנשים? אותה אחת שעזבה גם עברה הצקות של גברים בקבוצה שהיא הייתה. תבין בקבוצות שם יש גברים ונשים, וזה באלאגן אחד רציני. כי מה תעשה בחורה צעירה אם גבר שעוד לא גרוש מתחיל איתה?-ומה היא תעשה אם כמה בבת אחת יתחילו איתה? זה חסר אחריות לעשות קבוצות כאלה.אהבת חברים וחברות? לא אהבה לא יהדות ולא קבלה- זה תאווה. מסכנות הנשים בקבוצות האלה-עכשיו אתה מבין למה?
   לגבי הכנס במדינת… יש אנשים שצילמו אותו מחובק עם נשים שונות, כרגע הם לא עושים עם התמונות כלום -.אבל נראה שזה שאלה של זמן עד שזה ייצא.

   אהבתי

   1. את צודקת סיגל – המצב נורא

    יש קבוצה שכוללת גם גברים וגם נשים – שומו שמים , למה לא סיפרת לנו קודם. גברת סיגל ? – יש כל כך הרבה טענות מצד הנשים על ההפרדה בלימוד ועכשיו את מאשימה על זה שקבוצה כוללת גם נשים וגם גברים. אני רוצה לגלות לך משהו – גם בעולם מסביבך יש גברים ונשים והם אפילו עובדים יחד באותו מקום עבודה והם אפילו ביחד במיליון ואחד מקומות לימוד וארגונים ומה לא. הם אפילו יושבים יחד באותו אולם קולנוע ותיאטרון – את אולי באה מהעולם החרדי שם מנסים בכח לעשות הפרדה לא טבעית אבל אנחנו ברובנו חילוניים אז אנא ממך. מאידך אנחנו לומדים בלילה ולא על חשבון עבודה או משפחה ולא שולחים את הנשים שלנו לעבוד במקומנו וגם לא חיים על חשבון אחרים.

    לגבי החברה שלך שכמה גברים התחילו איתה – אני ממש כולי רועד לשמוע דברים כל כך נוראיים – מדוע לא פניתם למשטרה ? באמת ממש מסכנות הבחורות הללו – הם עוברות בוודאי ייסורים נוראיים. אני דווקא מכיר הרבה מאד נשים לא נשואות שבשבילם זו התגשמות של חלום – אבל בשבילך זה סיוט – טוב אולי כדאי שתלכי לטיפול לבדוק את הנושא.

    עכשיו לגבי הרב – מה באמת הוא הצטלם עם נשים ? אוי ואבוי – באמת? ממש הצטלם איתם ? כמה נורא – איך עוד לא הכניסו אותו לכלא על דבר כזה. אני ממש מזועזע.

    אהבתי

  3. לגבי הפצה וחשיבותה:

   1. זו פעולה של נתינה/השפעה שמנוגדת לאופי האגואיסטי שלי/שלנו ולכן פעולה מתקנת.

   2. כשם שאני הגעתי לחכמת הקבלה מפעולת הפצה כלשהי של מישהו – כך עלי לאפשר גם לאחרים שרוצים ללמוד ולהכיר להגיע לחכמה זו.

   3. כל תפקידו של עם ישראל ושלנו כיהודים הוא להביא את הידע של הקבלה לכל העולם. זה הידע שבעזרתו נוכל לצאת מהמצב שהגענו אליו ולעבור למדרגה הבאה.

   למה הדבר דומה. נאמר שבשבט כלשהו של האדם הקדמון גילה אחד איך להדליק אש – האם עליו לשמור הידע לעצמו או לחלוק אותו עם כולם ?

   לגבי התוכן שיש לנו באתר שלנו – יש לנו מאגר של מעל 20,000 שיעורים מוקלטים, קורסים , כל ספרי בעל הסולם, רבש, זוהר ועוד. אבל כל זה לא נחשב בעיניך כתוכן – כנראה שסוג התוכן שאתה מחפש לא תמצא אצלנו.

   אהבתי

 45. משה יקירי,

  דבריך הם ערבוביה נאה ביותר של אי-אמיתות, סיסמאות דמגוגיות ואמירות לא רלבנטיות.

  אין לי שום כוונה ללמוד לא את כתביו של אשלג כלשהו ולא של לייטמן. יש דברים חשובים ורציניים הרבה יותר לקרוא וללמוד (אשמח להמליץ לך. אחרי שתקרא אתה מוזמן להציע לי מה לקרוא).

  מסירות זה לא דבר רע. הטפה כוחנית ומאיימת למסירות היא דבר רע. כשהמסירות היא למעשה שיעבוד (לחיצה על אותו כפתור, שלמרות מה שאתה אומר, מככב יפה מאוד באתר שלכם, ועוד מלא דברים מאוד ספציפיים שהמנהיג שלכם לוחץ עליכם לעשות) – זה עוד יותר גרוע. כך שדבריך אינם רלבנטיים.

  מה עניין סוציאליזם להר סיני? אולי הרב שלכם מטיף לסוציאליזם (הוא לא) אבל לא על זה מדובר – אלא על שיטות ההכפפה של נתיניו לשלושה דברים: כסף, הפצה, שיעבוד התודעה.

  זה שמספרכם גדול אינו מעיד על כלום, מלבד על מצבה העגום של האנושות או על החוסר הגדול במשמעות בעולם המודרני. יש מיליארדי מוסלמים, מה זה מוכיח?

  הבאתי עדויות (ועייפתי, יש עוד אינספור) ללחץ ולאיומים ה"רוחניים" שמופעלים עליכם להפיץ ולשעבד את תודעתכם. עיין במה שכתבתי קודם. הכל חדש, אקטואלי, וממקורות שלכם.

  לייטמן אמר באבוהה שאם לא תפיצו ולא תשתעבדו תודעתית יהיה לכם רע (כלומר תעופו מהכת). גם לזה הבאתי מספיק ראיות. אם תגיד ההפך בקול רם לא יהפוך את מה שאתה אומר לנכון.

  ברור שאנשים צריכים לדאוג לפרנסה שלהם, אחרת איך יהיה כסף להפיץ את דבר הכת ולכבוש עוד טריטוריות לסיפוק היצר המגלומני של האיש המסוכן הזה שאתה מלחך את פנכתו?

  אהבתי

  1. אבנר יקירי

   איך אתה חושב שתוכל לראות צבע כלשהו עם אתה לובש משקפיים שחורות. כמובן שבשבילך כל מה שאני יגיד לא רלוונטי. כמובן שבשבילך הכל נראה כמו כפייתיות, כת ותאוות בצע חסרת מעצורים – הרי האדם רואה מתוכו החוצה. בדיוק כמו שגנב בטוח שכולם גונבים או רוצים לגנוב ממנו. בדיוק כמו מניפולטור שחושב שכולם עושים עליו קומבינות.
   אתה לא רק לא יכול להבין אלא בכלל לראות שאנשים אחרים מתייחסים אחרת לחיים וזה בגלל שאין לך ראיית הזולת, אלא רק ראיית עצמך. את הזולת אתה רואה דרך העצמי שלך עם הערכים וצורת המחשבה שלך. זו לא האשמה אישית נגדך, אבנר – ככה אנחנו כולנו נבראנו על ידי הבורא ובכוונה. ואתה לא יכול לצאת מהמצב הזה עד שקודם כל בכלל תבין שיש כאן בעיה ותרצה לצאת ממנה שזה השלב הקריטי והכי קשה בהתפתחות. רק לאחר שתגיע ל"הכרת הרע" תוכל להתחיל לתקן.
   התיקון נועד כדי להתחיל להוציא אותך מהמסגרת האגואיסטית שלך (לא שלך אישית אלא כולנו כך נולדנו) לקבלה וחיבור עם הזולת. זאת אומרת ממיקוד פנימה שבו אני תמיד חושב ופועל במושגים של "מה זה יתן לי" ואיך אני יכול לנצל את האחר למיקוד החוצה שבו אני מתחיל לחשוב במושגים של איך אני יכול לתת ולעזור לחבר, לחברה , לסביבה, לבורא. זוהי כל תורת הקבלה על רגל אחת.
   לכן כרגע לא יעזור כלום, אתה תראה אותי, את בני ברוך, ואת הרב כשקרנים מניפולטיביים שרק רוצים לנצל. שרוצים לשלוט על אחרים בכפייתיות וכל החולות הרעות שאתה רואה בנו. וכמו שאמרתי – אתה לא אשם – ככה נבראת.
   הקבלה מלמדת אותנו שכל תפקידו של האדם בעולם הזה הוא לעשות את התיקון כדי לצאת מהמצב האגואיסטי הזה למצב של השפעה/נתינה. לכן האדם מתפתח ועובר חוויות על גבי חוויות וצובר נסיון וידע עד שיגיע למדרגה שבה הוא יכול להתחיל לעשות תיקון.

   אני מאחל לך שתגיע לכך בקרוב. בהצלחה.
   * אתה די קרוב אחרת כל זה בכלל לא היה מעניין אותך.